Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:21 31.05.24 
Автомобили
   >> Toyota
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Нов членнови  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано07.08.03 14:07



Здравейте пичове, предполагам нямате нищо против новоизлюпени фенове на марката. Съвсем на скоро си купих Карина - 96-та 1.6 16V.
Колата е невероятна и адски и се кефя. В перфектно състояние е и се надявам че скоро няма да ми се налага да ви тормозя с тъпи въпроси относно ремонти.
Все пак дали има някой, който може да ме светне как да си сменя крушките, които осветяват панела на парното. Отдолу има две винтчета, отвих ги но панела не мърда, очевидно се държи и другаде, може и да е на щипки ама не смея да го напъна да не потроша нещо. Та..ако някой има опит или пък може да даде някой линк към някакви инструкции, страшно ще съм благодарен, а ако е в софийско даже ще почерпя

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Нов членнови [re: the_rider]  
Авторpunky (Нерегистриран)
Публикувано07.08.03 14:11



Dobre doshul v nashiyat klub, i chestita Carina E sus 4A-FE dvigatel, sus celi 110kc, a moze dori i sus 115 da e...:).
dai si e-mail-a i shte ti pratya tochna shema koe na kvo se durzi...:)
priyatno,
punky



Тема Re: Нов членнови [re: punky]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано07.08.03 14:20



бе незнам точно какъв е мотора, но го водят 100 коня, иначе е така - Карина Е, Si, комби, направо ме изпълва тая кола, все повече ми харесва.
А ето и e-maila - e.draganov@cnsys.bg .
Merci predvaritelno i kazvai koga she cherpia, za shemite i za kolata

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Нов членнови [re: the_rider]  
Автор Em. (advanced)
Публикувано07.08.03 20:20



Честита да ти е!
Ако действително е 4А-FE, 1,6 ,16V и моята е с такъв двигател. Дават го 74кВ/105 к.с. Но моята е '91, след това вероятно има и други модификации.
Виж тука:
http://www.elcats.ru/toyota/



Тема Re: Нов членнови [re: Em.]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано08.08.03 10:26



10х, тичам на линка

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Нов членнови [re: Em.]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано08.08.03 10:31



Ами като гледам би трябвало да е 4AFE ама в митническата пишеше 72 или 73 киловата - нещо такова
Там за търсене по номера на рамата кои цифри трябва да бъдат изписани, последните ли и защо са две полетата, в кое да ги запиша??
Тя мойта е комби, ако това има значение за мотора....

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Нов членнови [re: punky]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано08.08.03 10:37



10х за схемата, аз я открих и на оня руския сайт за части дето го беше пускал в предишни постинги, ама пак не сфанах къде се държи панела. Както и да е и без това ще ходя в ТМ Ауто да сменям ангренажа, ще ги питам или ако не е мн. скъпо направо ще им кажа да ми ги сменят. Все пак мерси и черпенето не отпада. Вие правите ли си срещи, щото аз имам и Ситроен и там клуба доста често се събира на по бира

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Нов член [re: the_rider]  
Авторtoyota_fen (Нерегистриран)
Публикувано08.08.03 11:41



Ush niama da ni tormozish s tapi vaprosi, a zapochvash s takav. Nai-dobre za tazi operacia otidi do serviza na Toyota - tam momchetata sa zapoznati s podobni tankosti i gi praviat s maistorlak. Imat informacia ot firmenite tehnologichni karti, s koito samo te razpolagat. I ґza podobni nesta ne vzemat skapo. Uspeh!

Iaponskite koli ne sa dobro pole za razvivane na pochena "Napravi si sam"!



Тема Re: Нов членнови [re: toyota_fen]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано08.08.03 13:21



Виждаше ми се доста тъпо да си запиша час за 10 дни напред, да загубя половин ден и да навъртя 50 км. за да ми сменят две лампички, при положение, че съм достатъчно сръчен да си свърша работата сам. Както и да е, вече си записах час за смяна на ангренажа и като ходя там ще им кажа да ми оправят и това, все пак мерси за съвета и извинявай ако съм те изтормозил.

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Нов членнови [re: the_rider]  
Авторpunky (Нерегистриран)
Публикувано08.08.03 18:53



abe choveche, nyama nishto slozno, kataloga na linka e ABSOLUTNOM sushtiyat kato na servizniyat v Toyota. V moskva gi prodavaha na kilo, za koyata morka iskash, prosto sa gi prepisali ot originalnite diskove i taka.
znachi kato stignesh na linka, nomare na ramata ili VIN e sus 17 cifri, tova e tvoyat nomer na rama, celiyat sus vsichki pukvi i cifri!
no ne go pishi, nayam zashto. ot dyasnata strana pishe mesec i godina, otidi na 1996, natisni mahanichna ili vatomatoichna skorostna kutiya, i slozi, volan, lyav ili desen, slozi lyav, i davai, ot tam shte stignesh do sichki modeli, natisni Carina E, i tam shte vidish vsichkite i razrabotki, i natisni Carina WG (wagon=kombi) sus 4A-FE i si v pulniyat katalog na TVOYATA kola!
i tam veche kude iskash si hodi, i kakvoto iskah chasti si gledai...:)
momchetat v toyota v sofia sa chudo, predi godini, kogato byaha nakraya na poduene, im beshe maluk serviza, kazvaha shte si napravim nov golyam, e napraviha, i pak opashki, chasove, se neshto im e malko, ama taka e TM AUTO e 1/2 na Toyota Hellas (gurzite) i drugat e na edna ot Jponskite distributorni virmi iznositeli na toyota, zabravih i imeto.
zabelezete, oshte nyama koi da im kaze da si napravi Web stranica! i da ya adne na www.global.toyota.com
ama neis, dano se setyat nyakoi den.
:)
i za yaponskite, napravi si sam? che kak da ne stava be choveche? ta na toyota tova i e hubavoto, che mnogo ot chastite v razlichnite modeli si pasvat, vse pak toyota e: "the most efficient car producer" na tozi svyat..:)
stava stava i oshte kak...:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.