Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:03 17.05.24 
Автомобили
   >> Toyota
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема zov za pomoshtнови  
Авторnnnttt (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 14:53



Problema e slednia: V kolata na tabloto mi sveti lapata (check engine).Vaprosa mi e na kakvo moge da se dalgi tova.



Тема Re: zov za pomoshtнови [re: nnnttt]  
Автор japan_car (непознат)
Публикувано03.06.03 15:30



Kakva ti e kolata? Moje problema da e ot natrupani greshki v compiutura, otstraniava se lesno.



Тема Re: zov za pomoshtнови [re: nnnttt]  
Автор c23O (KECTEH)
Публикувано03.06.03 22:41



koia godina i kav model? ako e OBD moje da si proverish koda sam, ako e OBDII, nezanm takav nachin. tuk mongo chesto se sluchva da ti svetne lampata ako ne si zatvoril kapachkata na rezervoara(benzin) platno. sasto taka kaji s kav dvigatel e, ako e niakoi koito se izpolzva v USA, ste moga da ti kaja veroiatni prichini.



Тема OBD , OBD IIнови [re: c23O]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано03.06.03 23:06



Razlikata mezdu OBD (pre-OBDII) i OBDII ne e li samo vyv tova che vtorata e prosto po-advanced. Systo taka OBDII veche e standartizirana kato kodove na greski.

To sysnost Toyotite imat li lesna samodiagnostika? Stoto vyv BG sa im hvanali chalyma da "chistqt natrupanite greski" kato resetirat komputara ,a mnogo chesto tez greski sa tam zastoto naistina ima problemi sys opredeleni moduli po kolata.

A za kapackata na benzina ,mamka im fasiska na sicki zeleni kopeleta deto sa izmislili EVAPA ,na sestrata i leakva nekyde okolo intake-to predpolagam i check engine lampata i e svez primer za idiotstina vyv zeleno...



Тема Re: OBD , OBD IIнови [re: LordDigital]  
Автор c23O (KECTEH)
Публикувано03.06.03 23:29



poprincip mojesh da izchistiesh koda ako razkachish akumolatora za izvestno vreme, no po inteligenten nachin e ako izvadish bushona na EFI za 10 secundi. inache za da proversh kodovete na OBDI, prosto triabva da svarshesh na kaso dva ot portovete na buksata za testove, mislia che biaha Tc i E1 i togava broish kolko pati miga lampata i vijdash v knishkata na kvo otgovaria. obache na OBDII ne mislia che moje da stane tova, nie izpolzvame samo 'scantool' i tam nestata sa po razlichni. viarno e che kodovete sa standartizirani, no samo ako pochvat s P0, ako sa P1, togava sa kodove na samia avtoproizvoditel.



Тема Re: OBD , OBD IIнови [re: c23O]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано05.06.03 22:17



Hmm.

Na Nissanite pone OBDI sa do 1994 ,OBDII sled 1995-ta. Na Sestrata 200SX 1997-ma OBD II kato go vkaram vyv samoDiagnostika si izpqva celata pesen na tabloto katko kazvas pod formta na miganiq na service engine lampata.

A za takiva specificni kodove za proizvoditelq naistina ne beh chuval.



Тема Re: OBD , OBD IIнови [re: c23O]  
Авторpunky (Нерегистриран)
Публикувано08.06.03 17:33



vruzkata e mezdu "T" i "E1". v zavisimost ot model godina, dvigatel, ima razlichni kodove.
toya pichaga ako si kaze kolata, shte moda da mu gi namerya nomer po nomer.




Тема Re: OBD , OBD IIнови [re: punky]  
Автор c23O (KECTEH)
Публикувано08.06.03 20:55



mi i az za pichagata chakam da vidim kav e sluchai, no toi samo doide da se oplache i si zamina.
a inache za proveriavaneto na kodovete, ako ne sa sas OBDII, se svarzva na Tc i E1(pone v USA e taka), i poniakoga triabva da se izvadi edno malko mostche, koeto dariji dve drigi na kaso.



Тема Re: OBD , OBD IIнови [re: c23O]  
Авторpunky (Нерегистриран)
Публикувано11.06.03 00:37



da taka e! no sum govoril s priyateli i v USA i izglezda che vsichko zavisi ot modela specifichno.
shtom mu sveti postoyanno moze i da ne e na dobre... ama toi si znae.
abe iskah da te pitam, toya nomer na mercedesa kak se vadi i kolko struva v BG? byah chuval che bilo razrwsheno, no nishto poveche neznam po vuprosa.
peiyatno,
punky



Тема Re: OBD , OBD IIнови [re: punky]  
Автор c23O (KECTEH)
Публикувано11.06.03 08:24



ako pitash za nomera KECTEH 1, toi si e ot stata Illinois i nemojesh da go kupish v BG. tuk ne mi struva nisto, do kolkoto zavarshva s cifra, ako e samo tekst, togava ne sam siguren za cenite no ne e koi znae kolko skapo. vsastnos az platih za tozi $14, stoto imah drug, obiknoven i platih za smianata.
a za v BG, do kolkoto sam chuval sluhove, Banko bil platil za negovia BAHKO 1 okolo 2000 leva, no tova sa sluhove, neznam kolko e viarno




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.