Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:39 20.06.24 
Автомобили
   >> Toyota
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема toyota celica  
Авторduco (Нерегистриран)
Публикувано04.06.03 22:58



imam celica 3s-ge no iskam da i ka4a konete kvo moga da napravq i ot kude moga da si poru4am 4asti ako mogete da mi pomognite 6te sum vi mnogo blagodaren



Тема Re: toyota celicaнови [re: duco]  
Авторpunky (Нерегистриран)
Публикувано08.06.03 17:52



koya godina ti e celicata? koi model e. ST165, ST185, ST205
kakto i da e. Nai-lesniyat nachin e da i smenish dvigatelyat! znam che ti se sruva golyamo neshto no ne e! mnogo po-trudno i po-skupo shte e da i kachish novi razpredelitelni valove. drugi butala za da kachish kompresiyata, posle shte si imash problemi s EFI.
zatova, si nameri 3S-GTE dvigatel, takuv kato tvoya samo che s turbina originalen. te pravyat po 243konya, standart, a za kachvaneto im na po-visoki kone e mnogo po-lesno i evtino! vutreshnostite sa im "beton" kakto se kazva, ne se nuzdayat ot promyana do kum 500konya!
pochni da tursish po morgite v BG, ako ne puk mozesh da otkriesh na:
www.fensport.co.uk
shte ti go pratyat v duvren konteiner sus vsichki drugi chasti i kabecheta koito ti tryabvat, stiga da mozesh da si go pozvolish.
samata smyana na dvigatelya e 2 dena rabota.
originalnata ti skorostna kutiya shte izdurzi na standartnata moshnost 243k.c.
po princip turbo celicata e 4WD i idva s druga kutiya, ako mozesh nameri si i ostanalite chasti i si ya napravi 4WD.
inache nai evtino no pochti bez vidim rezultat si poruchai:
sporten vuzdushen filtur
nastoivasht se goriven regulator
kolektor za izhodnite gazove,
smeni gurnetat sus pravi (mislya che v Kraft na okoluvrustnoto shte ti gi napravyat lesno i mnogo po-evtino)
smeni si kabelite i sveshtite sus sporten tip
poruchai si po-moshtna bobina
rezultatut shte ti e nyakude kum 15-20 konya otgore, maksimum, i to sled 3400rpm nagore.
no purvio pomisili kakvo iskash da napravish sus kolata si, i togava kupuvai chasti!
uspehi,
punky



Тема Re: toyota celicaнови [re: punky]  
Авторduco (Нерегистриран)
Публикувано09.06.03 16:13



nqma li da sa mnogo tiq kone za predno az misleh da si poru4vam tuningov mahovik i chip i da zgustq malko motora.tq celicata si doide s tuningovo oka4vane i dosta dobre stupva.predi sa 4udeh dali da si poru4vam kerami4en suedinitel no imam priqteli suztezateli me razubediha.Toyotata si e sus pravi trubi originalno samo sus edno gurne na kraq az sum mahnal i katalizatora



Тема Re: toyota celicaнови [re: duco]  
Авторpunky (Нерегистриран)
Публикувано11.06.03 00:52



olekoten mahovik shte nakara dvigatela da nabira oboroti dosta po-burzo, no te i struvat dosta pari!
pri tiya pichove v UK, deto ti dadoh site-a, se vozih na corolla, sus sushtiyat 3S-GTE dvigatel na celica usilen na 330 konski sili (togava) i samo s predno predavane, sus koni adjustables otpred i 30% po-tvurdi pruzini, digashe ot 0-100km/h za 5.3sec. i ne beshe sportna, ami si beshe normalna, po nishto ne mozeshe da kazesh che e moshtna otvun, samo golemita auspuh, i 16"-te djanti! imaya tam na saita na snimka. toya picha si ya karashe vsekidnevno! no tryabva da ti kaza che na mokur put letyahme sus 250km/(150mil/h - tova beshe maksimuma na kilometraza, moze i po-burzo da e bilo) i ne mrudna taya kola. v nachaloto se bayh vkochanil ot uzas, a toya (Adrian se kazva) si karashe s edna ruka, volanas ne murdashe, ne trepereshe, nishto!
shtom imash veche okachvaneto, naistina pomisli, kolko shte ti struva edin takuv dvigatel 2-ra ruka sus kompiutura i vsichko, i sravni cenata sus sporten mahovik, nov po-tvurd suedinitel, i drugi po-leki promeni za normalen dvigatel. v povecheto sluchai da hvurlish drug dvigatel vutre e po-evtino, a i originalniyat si mozesh da prodadesh i da si vurnesh golyama chast ot investiciite!
ti si znaesh, samo che reshi predi da kupuvash kakvogto i da e!
neznam koya godina ti e celicata, no nai-moshtnite standartni bez turbo sa sus 175 konya, modela ot 1995 nagore do izlizaneto na novata celica 1.8. tuka v edna morga ima takuv motor na 40,000km, perfekten i go dava za 1200evro. no po-dobre si nameri 3S-GTE spored men!
uspehi,
punky



Тема Re: toyota celicaнови [re: punky]  
АвторSAVET (Нерегистриран)
Публикувано25.06.03 22:38



MOI CHOVEK! OTIDI ZAD HOTEL HILTON! TAM IMA AVTOMIVKA I POTARSI PAPI-MNOGO ZEMEN CHOVEK PRITEJAVASHT EDINSTVENA UNIKALNA SELIKA V BULGARIA.KONSULTIRAI SE S NEGO PO VSICHKI VAPROSI. TOI E GOLIAM MANIAK!!!



Тема Re: toyota celicaнови [re: duco]  
АвторVsG (Нерегистриран)
Публикувано09.07.03 04:41



Vzemi parvo otidi pri TOKA i opravete prekasvaneto posle pitai kakvo da napravish 4e da ne te biat golfovete osobeno edini4kite



Тема Re: toyota celicaнови [re: duco]  
Авторpunky (Нерегистриран)
Публикувано09.07.03 15:38



duco, gledah tuka diagramite na tvoyata kola, i do kolkoto moga da ustanova, po skici, mislya che problemut s prekusvaneto ti e v MAP sensora (Manifold absolute pressure), tova deto meri kolko vuzduh vliza v dvigatelya. pone taka si mislya az.
proveri,
punky



Тема Re: toyota celicaнови [re: punky]  
АвторDUCO 2 (Нерегистриран)
Публикувано15.07.03 02:21



ABE TO MNOGO STRANO GO PRAVI NE VSEKI PAT I KOGATO I SKIMNE . NEMOGE LI DA GO IZLAGEM TOIA SENSOR NAKAKSI DA VIDIM DALI E OT NEGO. NESTO DA GO DADEM NA KASO ILI DA MU VARGEM NAKOI POTENCIOMETAR ILI NESTO SI TAM



Тема Re: toyota celicaнови [re: DUCO 2]  
Авторpunky (Нерегистриран)
Публикувано15.07.03 17:41



ne moze da go izluzesh. vzemi si nov, ili drug koito raboti, i opitai s nego! sushto proveri, markucheto mezdu sensora i vsmukvatelniyat kolektor, da ne e puknato i pr.!
uspehi,
punky



Тема Re: toyota celica - KRAFT auspusiнови [re: punky]  
Автор 8OOO rpm (непознат)
Публикувано17.07.03 14:56



KRAFT ne biaha mnogo korektni kym men i zatova moite uspusi gi pravih v Walker (na okolovrystnoto, sled Buxton, pytia za Gorna bania).
Svyrshiha perfektna rabota za 190 leva (ot dvigatelia do kraia s novi trybi, po-golaim col, 1 malko gyrne vmesto catalysator, novo kraino gyrne ot Carina ili Camry i muffler tip). KRAFT kazaha che shte spre kolata i otkazaha da go napraviat. Az im kazah che sym go pravil na drugata mi Corolla (v USA) i ne iskam garancia, no onia mi se razvika che sym lud i t.n. i az si trygnah.
A v Walker mi dadoha 1 godina garancia na vsichko, makar che ne mi se e nalagalo da ia izpolzvam. Razhoda mi padna s okolo 8-10% sled tova chudo :))

Samo za info: v USA tova neshto mi izlezna $83 (bez garancia) !! I amortisyorite beha po-eftini, mamka im :))

Редактирано от 8OOO rpm на 17.07.03 14:59.



Тема Re: toyota celicaнови [re: duco]  
Авторludia (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 15:50



za kachvane na konete se ispolzva vuzduhen filtur na hella i remus gurneta .vdigat do 20k.s.



Тема Re: toyota celicaнови [re: ludia]  
Авторpunky (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 16:40



da, vdigat, no ne tam kudeto tryabva, na niskite oboroti, ami na visokite.
duco, nameri si nyakude dobur strugar, i mu dai da ti izshlaifa mahovika, kolkoto poveche tezesh vzeme ot kraishtata, tolkova po-burzo shte nabira dvigatelyat!
kato svurshi, predi postavyane, tryabva da go balansirash zadulzitelno!



Тема Re: toyota celicaнови [re: punky]  
Авторduco (Нерегистриран)
Публикувано18.07.03 18:20



zna4i ne znam v bulgaria kude mogat da mi go balansirat mahovika puk ma e strah da ne preeba kolqnoviq val . za prekusvaneto kolata si go pravi kogato re6i obiknoveno kogato smaja gazta na 1 ili kogto smenqm na 2 skorost otvarqh toq dat4ik idealno 4ist e no sa mi pozminali tamponite na dvigatelq i ediniq marku4 deto vliza v dat4ika e leko pregunat dali kogato se nakloni dvigatelq ne se sguva suvsem moje li ot tova da zabiva zverski .Imam 4uvstvo 4e prekusva ot nqkva golqma glupost ili drebolia.


4ao duco



Тема Re: toyota celicaнови [re: duco]  
Авторduco 2 (Нерегистриран)
Публикувано20.07.03 04:28



a duco ko praish kazaha li ti za mahovika regi go s marka i nama problem As imam edna skoda 120 i samo si pravia eksperimenti s neia riazah sdravo ot kadeto mi padne i kolkoto moge glava, butala, mahovik i drugi efekta beshe mnogo goliam no za kratko taka 4e ako se napravi s marka i malko po to4no i to naistinska KOLA a ne kenef ste ima goliam efekt




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.