Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:27 10.06.24 
Автомобили
   >> Toyota
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Дайте мнение!нови  
АвторИзбиpaщ (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 19:19



Никога не съм искал японска кола, но толкова много хора ми ги хвалят...

Разбрах, че подръжката (ремонта) наистина излиза по-скъпо, но имало много по-малка вероятност нещо да се счупи.

От друга страна, разбрах че тия "японки" дето виреят из нашите ширини и дължини нямали нищо общо с японските си посестрими, дори частите им били несъвместими.

Та за сам човек, нуждаещ се от кола във всеки един момент и за най-различни експлоатационни условия какво ще препоръчате?
Мога да дам ориентир: 3-4 хиляди, може бензин или дизел. Да не е мъниче, но да е пъргава.



Тема Re: Дайте мнение! [re: Избиpaщ]  
Автор Em. (;-))
Публикувано19.02.03 19:54



Щом пишеш в този клуб, значи вече си се навил за японска кола. Това добре, но за тези пари не знам какво ще успееш да намериш. На мойта Тойота само митото е 2300 лв, прави си сметката. Разбира се, може да вземеш такава, внесена на инвалид, но това значи, че ще е карана поне 3 год. в БГ. Ако не е минал този период, може да те минат, защото не може да бъде прехвърлена на твое име. Сигурно ги знаеш тези неща.

За ремонти - какво да ти кажа, за година и половина и 24к км не съм ремонтирал нищо, само масла и филтри сменям. И чистачки. Оригиналните части са скъпи, но много други производители също правят части за японски коли. Не говоря за турски, има немски фирми и др. европейски. Един приятел кара Мазда на 302 хил. км, прави си сметката.

Новите Короли ги правят в Турция, така е. Не знам дали са по кофти от японските, ако някой знае, да каже. Иначе има и завод в Англия, има и внос от Япония. Може да се разбере от първата буква на ВИН номера къде е правена колата.

Ако те интересува нещо по- конкретно, питай.



Тема Re: Дайте мнение!нови [re: Избиpaщ]  
Авторjapan_car (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 23:31



Za tia pari si vzemi Corolla ot 90-te, hem purgava, hem mnogo zdrava, za 3-4000 daje niama da e invalidna. Kolkoto do chastite, ne e viarno, ne sa tolkova skupi daje sa mnogo po evtini ot niakoi nemski avtomobili. Corolla-ta e svetovno priznata kato edna ot nai zadravata v kompaktnia klas, daje tazi godini pak ima nagrada za nai dobur avtomobil v tozi klas.



Тема Re: Дайте мнение!нови [re: japan_car]  
АвторLEXUS (Нерегистриран)
Публикувано20.02.03 13:25



opredeleno corollata e nai--zdravata kola v klasa si,samo niakolko drugi japanski i moje bi golf sa i realna konkurencia za zdravina.niama da sbarka6 ako si vzeme6 corolla ot 90--te za tya pary.az karam corolla 87god.,1.3 12vmotor ,koito go montyrat i na po-novite,pargav motor,na magistralata pravi 180,ako go karam s okolo 100,140km/h.,my dava razhod 5.5,5.8l/100km.nedostatak na toya motor e 4e pry vysoky skorosty e po-6umen,no tova e 6toto e 1.3,ako vzeme6 1.6 ,6te e po-tix i po-braz.1.3 12v e elasty4en motor i na bairite varvi na peta bez problemi.ta corollite sa zdravi,pargavi,nadejny.az za 200hiliadi ne sam smenyl ni6to po hodova chast,sega chak mi potropvavtulka na reyka ,no tya e minimalen remont,skoro she doide vremeto y na desen 6arnyr,a levia she izkara pone 250000km.ako obi4a6 po sportno okachvane ,corollata e za tebe,zatova y e tolko zdrava hodovata 4ast,6toto vozy malko po-tvardo.



Тема Мерси!нови [re: LEXUS]  
АвторИзбиpaщ (Нерегистриран)
Публикувано20.02.03 16:46



Благодаря ти, а също и на другите. Наистина добри новини. Това ми харесва.
Ще ви се похваля, ако успея да намеря нещо от рода :)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.