Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:10 20.05.24 
Автомобили
   >> Toyota
*Кратък преглед

Тема Ето ви още един Тойотаджия. :)нови  
Автор Deimos® (ренегат)
Публикувано22.01.03 10:36



Привет от един чисто нов щастливец, притежател на Toyota.

Преди два дни се сдобих с Carina E '97 1.6i седан. От това което досега видях и усетих, мога да кажа само едно - невероятна е!
Само че, старият собственик нямаше да ми даде никаква "книжка" или упътване и сега даже незнам колко побира резервоарът .
Та въпроса ми е, от къде да си намеря такава книжка. Интересуват ме стандартните неща - технически характеристики, габарити, и т.н. Ако има информация в Интернет още по-добре. Само че, за неможах да намеря.

Предварително благодаря!
Поздрави!



Тема Re: Ето ви още един Тойотаджия. :)нови [re: Deimos®]  
Автор navy (специалист)
Публикувано22.01.03 14:33



Виж дали това тук те устройва:


Иначе на google.com

Our enemies are always SIX FEET UNDER

Тема Re: Ето ви още един Тойотаджия. :)нови [re: Deimos®]  
Автор Toйoтa Фaнaтиk (Lexa)
Публикувано22.01.03 19:07



Супер кола!!! Поздравления!
Казваш 97 година - една от последните. Предполагам че е добре екипирана и струва около 8 000 лв.
1.6 има 2 варианта: 99 к.с. и 107 к.с. И двата са достатъчно мощни. Осигуряват динамика 0-100 11-12 секунди и максималка 180-190 км/ч.
Размери са същите като на Авенсис: дълга 4.53 м. Обем на резевуара пак същия - 60 литра. Клиренс е 15,5 см.
Количка е невероятно здрава. Не капризна към ниско-качествения бензин и масло. Издръжа на всякакви атмоферни условия незвисимо дали прашно лято или люта зима. Не гние, независимо че ламарините на Тойотки не се оцинковани (включително и на Авенсис).
В мекото окачване и удобен и просторен салон, огромен багажник, предполагам че се убеди вече.

Не Ви трябва метеоролог, за да знаете накъде духа вятърът

Редактирано от Toйoтa Фaнaтиk на 22.01.03 20:08.



Тема Re: Ето ви още един Тойотаджия. :)нови [re: Toйoтa Фaнaтиk]  
Автор Deimos® (ренегат)
Публикувано22.01.03 20:33



Хм, ами незнам. Според мен е доста добре обурудвана: климатик, ABS, серво, ел. стъкла, ел. огледала, 2 възд. възглавници и всякакви други дреболийки. Друго не ми и трябва .
Мощтността - отначало си мислех "1.6 на това туловище!?! Това ще да е мъка!", но останах дооооста приятно изненадан.
Колкото до издръжливостта - дано е така! Преди да я взема, помолих познати да се изкажат по въпроса и общо взето, тези които можеха да ми кажат нещо, бяха единодушни. Споделяха твоето мнение.
За пространството, при все че съм над 190см., мога да кажа - ОГРОМНА Е! Нищо не ме притеснява вътре (за малко коли мога да го кажа). А багажника... че това си е бездънна яма!

PS: нормално ли е гумите да са 14"? Защото ми се виждат нещо мънички спрямо купето.



Тема Re: Ето ви още един Тойотаджия. :)нови [re: navy]  
Автор Deimos® (ренегат)
Публикувано22.01.03 20:35



Ами, няма много технически характеристики, но пък дадените коментари са полезни. Мерси.



Тема Re: Ето ви още един Тойотаджия. :)нови [re: Deimos®]  
Автор Toйoтa Фaнaтиk (Lexa)
Публикувано22.01.03 22:02



Карини са с гуми 175/70/14 или 185/65/14
Дори Авенсис 1.6(базов) до 2000 година с гуми 185/65/14. По-нови Авенсиси всички с 195/60/15. А най-новия, който излиза през април в продажба ще бъде с гуми 205/55/16(базов) и 215/45/17.

Не Ви трябва метеоролог, за да знаете накъде духа вятърът

Редактирано от Toйoтa Фaнaтиk на 22.01.03 22:11.



Тема Re: Ето ви още един Тойотаджия. :) [re: Deimos®]  
Автор navy (специалист)
Публикувано23.01.03 16:46



Разгледай де, разгледай сайта, връщаш се в главното меню, има картинка на колата, там има линкове в дясно, всичко си е дадено. Еее, всичко наготово ли трябва да е!

Our enemies are always SIX FEET UNDER

Редактирано от navy на 23.01.03 16:48.



Тема Re: Ето ви още един Тойотаджия. :)нови [re: navy]  
Автор Deimos® (ренегат)
Публикувано23.01.03 18:10



Вярно. Извинявам се, просто ми е убягнало (незнайно защо).




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.