Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:01 27.04.24 
Автомобили
   >> Toyota
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Въпрос към Toyota маниацитенови  
АвторHexx (Нерегистриран)
Публикувано11.09.02 10:45



Здравейте фенове на тази страхотна марка. Мой познат ми предлага тойота супра 3.0 Ti '87. Доколкото огледах колата, не видях нещо, което да ме притеснява, но все пак нямам опит с такъв тип автомобили и не знам какво специфично трябва да се провери. Ако някой има такава кола или поне знае какво е задължително да се провери, а също чести проблеми с дадени възли и въобще неща от този род, моля нека да пусне един постинг.Иначе модела е страхотен , това е истинска спортна кола , не е някаква измислица.Въпреки, че не ми се мисли за това,но ако се скапе нещо намират ли се части за този модел на приемливи цени?
Благодаря!



Тема Re: Въпрос към Toyota маниацитенови [re: Hexx]  
Автор Jp (член)
Публикувано13.09.02 23:44



Kolata e strahotna Mnogo zdrava i nadezdna,no to4no Supra na 15 godini e mojebi nai-neuda4nia izbor za BG. 4asti se namirat,makar i ne tolkova lesno kolkoto za corolla naprimer. Ama na priemlivi ceni...ne bih kazal
Losoto e 4e kolite ot tezi godini gniat,ina4e motora ako e poddarzan ste izkara oste mnogo.



Тема Re: Въпрос към Toyota маниацитенови [re: Hexx]  
Автор Jp (член)
Публикувано14.09.02 00:14



Triabva da proveris TURBOTO,to e edin ot nai natovarenite detaili i ako otkakto e kupena(neznam na kolko KM e?) ne e smeniano, bez da iskam da te razo4erovam,no po4ti 100% ste ti se nalozi da go smenias.A cenata e.....
Razhoda na gorivo e zna4itelen-v grada:15l/100 km. A kato j nastapis lesno minava 20 l. Ama tova si e sportna kola i to ot visok klas, tuk evtina poddrazka i ikonomia niama

Vsastnost da ne e edna sinia na cviat? Gledah 4e se prodava edna ,mnogo la4ena e imase tragnali razdi4ki tuk tam,ama ne sam j zaglezdal podrobno.



Тема Re: Въпрос към Toyota маниацитенови [re: Hexx]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано14.09.02 03:17



Jp ti kaza veche za turboto (JP te vsysnost ne sa li 2 turbini ,po-skoro da:) )

Ma pri vsicki poluzeniq tva e edin izklucitelno ekzotichen avtomobil koito dori i super Toyota maniac ne bi si kupil poradi podryzkata mu vyv BG.

A inache e ogin ,230bhp-ta



Тема Re: Въпрос към Toyota маниацитенови [re: LordDigital]  
Автор Jp (член)
Публикувано14.09.02 16:28



Da viarno Twin TURBO e
A da ne govorim za sledvastia model Supra, tam ve4e stava strasno



Тема Re: Въпрос към Toyota маниацитенови [re: Jp]  
АвторHexx (Нерегистриран)
Публикувано16.09.02 11:40



Ами, за двигателя просто не знам какво да кажа, абсолютно тиха и уравновесена работа, не се чуват никакви подозрителни шумове, от ауспуха не излиза друго освен пара, абе ако го слушаш със затворени очи можеш да кажеш че е двигател на нова кола. Не беше мит и имаше само прах по него никакви течове, около турбото беше чисто, нямаше замърсявания , но аз пък и не знам по какви външни белези се определя състоянието на един турбо-компресор. Външно купето имаше съвсем леки забележки, които дори могат да не се оправят, но все пак за такава кола е кощунство да не се докара перфектен външен вид. Салона беше относително запазен, мисля че ако се направи едно освежаване както на колите по автокъщите ще стане почти идеален.
За поддръжката ми е ясно че такава кола ще е по-скъпа , но това е истинска спортна машина все пак!Примерно, ако турбото сдаде багажа, колко горе-долу може да излезе ремонта, въобще подлежи ли на ремонт или се сменя? По окачването има ли чести смени на елементи или само по вина на шофьора може нещо да се прецака? За разхода не се притеснявам, ако я взема, то няма да е за да ходя с нея на работа или до супера, ще си я карам за удоволствие в свободното време.Чудно ми е каква кола може да се опре на тази супра?
И още нещо ме вълнува.Има ли квалифицирана поддръжка за тези автомобили, или майсторите ще се учат на нея?
Неизвестните са доста, но ми се струва че няма да съжалявам ако я взема.Все пак ако може някой да отговори на въпросите ми ще съм благодарен.



Тема Re: Въпрос към Toyota маниацитенови [re: Hexx]  
Автор Jp (член)
Публикувано16.09.02 16:01



E kak niama da raboti ravnomerno 6 cil.motor i to na TOYOTA
Turbinata vansno niama kak da razberes 4itava li e, remont na turbo s remonten komplekt(vtulki,lopatki...) e karpena rabota i ne e za prepora4vane. Smenia se napravo,no kato se ima predvid 4e za edno nikakvo Audi 80TDI kompresora struva ako ne se laja nad 900 Lv i to s nekvo namalenie kolko ste e za Supra...lele... i to sa 2 broia!
Ama vsi4ko zavisi ot tova s kakvo maslo e karana i nai ve4e na kolko Km.e.
Po hodovata 4ast dori i da se naloji nesto da se smeni to go smenias i zabravias,a ne sled 10-15 000Km pak.
Za maistori ima razbira4i,ama sa malko. Dano ne popadnes na niakoi nekadarnici,4e posle niama upravia



Тема Re: Въпрос към Toyota маниацитенови [re: Jp]  
Автор Jp (член)
Публикувано16.09.02 16:04



Vsastnost ako ne e taina de za kolko j prodavat taia Supra? Predi godini i Az se biah zapalil po-edna takava,ama togava bese 26 000 DM. Ta mi e interesno po kolko varviat sega.



Тема Re: Въпрос към Toyota маниацитенови [re: Hexx]  
Автор Jp (член)
Публикувано16.09.02 16:14



Vsastnost stava vapros za tozi model MK3 ,nali? -



4e modela se smenia kraia na 1986. po novata e ot 08/86 do 92g MA70 motor 7MGTE turbo.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Jp на 16.09.02 16:19.</EM></FONT></P>[image][/image]

Редактирано от Jp на 16.09.02 16:22.



Тема ...нови [re: Jp]  
АвторHexx (Нерегистриран)
Публикувано16.09.02 18:00



Значи, цената е 4000 лв!!!.Според мен абсолютно изгодна, ако обаче всичко е в изправност.Не знам, постоянно говорите за два турбо-компресора , а тя май е с един (може и да греша).От снимката , която си пуснал не знам кой модел имаш предвид..Мисля, че от този модел са до 92 г.Пробег - около 160 х.км. на километраж.
Доколкото ми се изяснява картинката - важно е да се определи точно състоянието на колата.Защото едно нещо да се окаже за ремонт или подмяна и изгодното предложение става яко набутване.Но, къде могат да се произнесат квалифицирано по въпроса, а не само да измерят компресия, да пипнат щангите и да ми кажат , че всичко е о.к.Дали в сервиза на тойота се наемат да направят диагностика с някаква гаранция?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.