Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:09 13.05.24 
Автомобили
   >> Toyota
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема New Corolla  
Автор Шkoдa (член)
Публикувано03.04.02 00:28



Момчета, можахте ли вече да видите на живо новата Корола? Какви са отзивите Ви? Имах възможноста да пробвам Версо с двигатели 1.6 и 1.8, машината си е супер!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: New Corollaнови [re: Шkoдa]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано03.04.02 01:36



Hah:) da ne si q karal?

Stoto az probvah edna ,i naprao ostanah uzasno razocarovan ot elektricheskoto Servo!!!

Karam si pred edin cineplex ,ima 2 shikana ,iryckvam q da vidq kak sha se nosi vyv zavoq i vyrtq leeeekoooo volana ,onaaaz kola samo deto U turn ne naprai - pylna skryb!

Inak kato motor ,ne zabelqzah da dyrpa povece ot starite corolli ,no mi se struva che e dosta po-leka - koeto ot druga strana go smqtah po-skoro za plus na starite modeli.



Тема Re: New Corollaнови [re: LordDigital]  
Автор Шkoдa (член)
Публикувано03.04.02 19:51



Имах възможността в София да навъртя около 50 км из града с Версо 1.6, а в Пловдив само около 15км с Версо 1.8. Дано електрохидравликата на това, което си пробвал да е била нещо не в ред, защото при Версо-то просто е кеф да усещаш, че при скорост примерно 130 км/ч волана ти се съпротивлява и усещаш влизането и излизането от завоя, докато при бавно каране се върти с малкия пръст. Иначе за двигателите - 1.6 е 110к.с., но определено не е за Версо-то, тромаво е с него. Виж, 1.8л вече е нещо - 128 к.с. за семеен автомобил с такива размери не е лошо! И още нещо има, който е карал предния модел Корола или Версо ще усети веднага разлика при спиране на автомобила. А и за височината си е доста стегнат и доста сериозно се държи!Съжалявам, че не можах да опитам TS-Sport, но може би и това ще стане някой ден!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: New Corollaнови [re: Шkoдa]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано03.04.02 22:43



Mi to osnovniq mu problem spored men e che ne e Elektro-Hidravlicen ,a chisto elektrichesko servo. Vyzmozno e obache vyv EU da sa vkarali nesto podnoveno i preprogramirano (celata elektro-hidravlika se opravlqva ot sobstven processor ,ako priemem che Toyota naistina kupuvat ot Koyo - to toi ste da e RISC) - be sys edna duma sicko e do software-to:)

Inak pokrai Hybridniq avtomobil deto go praim vyv momenta pravih edin research na tema Electricesko Servo:



Inache problema koito imah az e che pri skorost ot okolo 20 mili ,leko izvyrtane na vloata izvi cqlata kola neveroqtno mnogo - pocti kato na F1. Na vypros kym sobstvenika kak go kara tva ,otgovora beshe SVIKVA SE:)



Тема Re: New Corollaнови [re: LordDigital]  
Автор Beeblebrox (Zeyphod)
Публикувано04.04.02 00:28



Lorde, ne moga da razbera kakyv problem vizhdash v tova. Estestveno, che se svikva. Da ne iskash da kazhesh, che ima standart za tova kolko i s kakva sila triabva da se vyrti kormiloto i toj da se spazva pri vsichki koli?
Az ne vizhdam razlika mezhdu tozi "problem" i "problemyt" kolko oborota triabva da napravish s kopcheto na zvuka, za da usilish ili namalish radioto.



Тема Re: New Corollaнови [re: Beeblebrox]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано04.04.02 01:23



Problema idva ot tova che pri servoto zahranvano ot elektromotor za razlika ot Hidravlicno ili elektro/hidravlicno tazi lekota se upravlqva ot komputar i izobsto ne e lineina sys skorosta ,ami sledva nqkakva kriva koqto pone na tazi toyota koqto karah bese ochevadno mislena ot nekoi deto hodi na rabota sys metroto:)

Sega ne kazvam che tova ne moze da se optimizira ,no ne e nikak lesno zastoto trqbva da se misli i za mehanicen Backup ,i za tova servoto da ne dyrpa plekaleno mnogo tok ,izobsto rabotata ne e nikak slozna - ne slucaino proizvoditelite sa malcina i ako zabelqzvas VW/Audi polzvat Servo ne na koi da e ,a na GM t.s. AC/DELCO. LELELEEEE GORKIQ FERDIANT - kak li e prazivql tozi fakt?:)



Тема Re: New Corollaнови [re: LordDigital]  
Автор Шkoдa (член)
Публикувано04.04.02 16:48



Лорде, прав си за едно - че е само електро-, без хидравлика. Виновни са говедата, които са разпечатвали прес-материалите. Днес проверих лично - така е!
Но продължавам да твърдя, че това което си карал не е било в ред! Версо-то се държеше изключително точно. В Ж.Р.Тракия в Пловдив посред бял ден, не можах да скоча на повече от 140км/ч, но и това беше достаъчно да усетиш как волана става "на дърво", което при високите скорости си е супер.

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: New Corollaнови [re: Шkoдa]  
АвторToйoтa фaнaтиk (Нерегистриран)
Публикувано04.04.02 20:12



Защо не внасат короли дизел???
Според мен, само Корола ТСпорт заслужава цената си. 192 конски сили и високооборотния, атмосферен двигател. ... около 50000 лв. Същия двигател се монтира и на Селика ТСпорт.



Тема Re: New Corollaнови [re: Шkoдa]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано05.04.02 02:49



Dai boze da sa go preprogramirali:)



Тема Re: New Corollaнови [re: LordDigital]  
Автор Шkoдa (член)
Публикувано06.04.02 21:38



В петък занимавах вносителите, които са гръцка фирма, изключително с този въпрос. Те държат, че на Версо-то и на Корола-та са поставени различни сервоусилватели на волана. Тази седмица ще научим повече подробности направо от централата на Тойота. Също така очакваме подробности и за новия VVTL-i двигател - все интересни теми за разговор!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: New Corollaнови [re: Toйoтa фaнaтиk]  
Автор Шkoдa (член)
Публикувано06.04.02 21:46



Навярно знаеш, че над 150к.с. двигателите са акцизни у нас и това прави някои от цените съвършенно недостижими!
Колкото за дизелите - новия D4-D е супер и може би ще бъде внасян у нас, все още не е сигурно.
Когато вносителят не е наша фирма, а както в случая - гръцка, на винаги можеш да получиш отговори на въпросите си, пък дори да си автор на автомобилно предаване!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: New Corollaнови [re: Шkoдa]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано06.04.02 23:20



Spored moite proucvaniq samo Evropeiskata Corolla ima elektrichesko servo ,vzaimstvano ot Pirus-a. Predpolgam pregoramirano nqkyde vyv EU.

Pirusa ,mislq che si e chista hidravlika ,koqto ne preci obache kato primerno ServoTronica na VW/Audi da se programira systoi i da opravlqva elektronno pressure regulatora na servo generatora ,moze i da ima buffer (kakto S4 ServoTronic) i nqkakvi podobni hitrini.

Ma se pak ,EU - dalece e ot men ,Piruysa dori i ne go znam kak izglezda:) (che go nauca letoto) ,sys edna duma moze i da gresa.



Тема Re: New Corollaнови [re: Шkoдa]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано06.04.02 23:25



Nali sme vyv ToYoTa forum:) iskam da izrazq skromno mnenie che po Diseli na Toyota sa edni ot nai-slabite Iaponci.

Estestveno ,nikoi nema da si go priznae direktno tova ,no az sha vi dam edin tynak fakt. Ima edin glavozamaivast dzip na Toyota ,narece MEGA LAND CRUISER ,sys 4 zavivasti gumui i golemina kolkoto Humbie - ta sys sigurnost znam che za toz Dzip Toyta ne sa imali sobstven motor ,poradi koeto mu slagat motor ot KAMION-che - proizvodstvo na Fuji Heavy Industries ako se ne lyza:)



Тема Re: New Corollaнови [re: LordDigital]  
Автор Шkoдa (член)
Публикувано07.04.02 01:08



На това чудовище му имам данните, но никъде не споменават от какво е двигателят, само поместват данните му!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: New Corollaнови [re: LordDigital]  
АвторToйoтa Фaнaтиk (Нерегистриран)
Публикувано07.04.02 21:11



Новата Корола има два дизела: 110 и 90 комски сили. Не съм чувал лоши отзиви за стария лоутехния дизелов двигател от 90 к.с. на тойота. Както ми известно през това лято на обновения Ярис ще се монтира новия дизелов двигател на ТОЙОТА. Същите двигатели Ауди ще купуват от Тойота за своите модели А2. И на новото Мини(БМВ) ще се монтира дизелов двигател на ТОЙОТА. Независимо че Фолксваген има някакви супер технологии, помпа-дюза, предпочитат да купуват от Тойота, може би им по-изгодно.



Тема Re: New Corollaнови [re: Шkoдa]  
АвторToйoтa Фaнaтиk (Нерегистриран)
Публикувано07.04.02 21:19



Знам само че за коли втора употреба има акциз от 163 конски сили,
Корола ТСпорт1.8 192 к.с. струва 50000 лв., което мисля че е нормално, като тя има и съответно на спортния модел оборудване . За сравнение Хонда Сивик2.0 струва сигурно над 2х повече, има мощонст над 200 к.с. По принцип този спортен Сивик няма нищо общо със серийния Сивик. Обаче и на Корола Т Спорт се монтират компоненти от Селика.



Тема Re: New Corollaнови [re: Toйoтa Фaнaтиk]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано08.04.02 10:05



Hmmm:)

Tva go cuvam za pryv pyt ,osven da imat nqkakvo obsto proizvodstvo - no inache imam mnogo dylboki symneniq che VW/Audi sha kupuva diselovi motori ot Toyta. Pri se che ot kak Ferdinanta napusna rykovodniq post ,sico moze da se ocakva:)



Тема Re: New Corollaнови [re: Toйoтa Фaнaтиk]  
Автор Шkoдa (член)
Публикувано08.04.02 23:19



Акциза за който писах е за нови автомобили и поради тази причина у нас не могат да се видят доста автомобили-напр. Шкода Сюпърб с V6. Няма вносител у нас, който в конюктурата си да не се съобразява с това, защото автомобила става трусно продаваем, а всеки работи за да печели!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема 2x50 000 лвнови [re: Toйoтa Фaнaтиk]  
Автор Beeblebrox (Zeyphod)
Публикувано10.04.02 18:40



Хм, я разкажи малко по-подробно за тоя Сивик, дето струвал към 100 хиляди лева.
Аз се уплаших още на Королата за 50,000



Тема HONDA Civic Type-Rнови [re: Beeblebrox]  
АвторToyota Fanatic (Нерегистриран)
Публикувано10.04.02 21:46



Линк за информация за Сивик
http://www.autoreview.ru/new_site/year2001/n20/honda/honda.htm



Тема Za Toyota Fanaticaнови [re: Toyota Fanatic]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано11.04.02 01:44



Q mi dai nekoi link deto verni ima info che Audi shteli da kupuat motori ot ... aaa ... ToYoTa:)))))))))))



Тема Re: HONDA Civic Type-Rнови [re: Toyota Fanatic]  
Автор Beeblebrox (Zeyphod)
Публикувано11.04.02 18:14



E, на този сайт пишеше, че въпросният R hatchback ще върви над 20,000$ - т.е., колкото Селика-та. Доста далече от 2x повече, т.е. 2x50000 лева.



Тема Re: Za Toyota Fanaticaнови [re: LordDigital]  
АвторToyota Fanatic (Нерегистриран)
Публикувано11.04.02 18:27



Тая информация чух преди една година.
Тук инфо от 18.05.01 че тойота се отказва на дизели на PSA Peugeot Citroen.
http://lenta.ru/auto/2001/05/18/toyota/

Мини и дизелов двигател на Тойота
http://lenta.ru/auto/2001/09/25/mini/

BMW 2-Series с дизела на Тойота или 1-Series, не знам тойно как ще се казва модела
http://lenta.ru/auto/2000/12/18/toyota/

А за А2 ти си прав. Може би аз се обърках с БМВ 2. Понеже информация е от миналата година. Ако намеря нещо ще ти съобща.



Тема Re: HONDA Civic Type-Rнови [re: Beeblebrox]  
АвторToытa Фaнaтиk (Нерегистриран)
Публикувано11.04.02 18:42



Да на сайта пишеше че седана струва $20000, а цената на Р-тайпа сигурно ще е над 25000 долара. Тези цени важат за Русия. А там ценообаразувано е по-различно. Сигурно в Русия цената не зависи от конски сили . Например Ленд Круизер 100VX 4.7 в Русия струва около $60000, а в България цената е 160344 лв. Обаче Ярис в Русия струва $13000, а в България е около 22000 лв.
Сивика ще обложат с акциза, ДДС и мито и цената ще порасне.
Бултрако и без това предлагат коли на високи цени.



Тема Купих си една !!!нови [re: Шkoдa]  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано22.04.02 13:33



здравейте

королата е супер много ми харесакато се качих вътре !
1,4 мотор 97 конски сили
идеално купе
звук 6 колони
климатроник

купихме си една :)

http://www.parkers.co.uk/choosing/car_reviews/main_review.asp?model_id=224

гледам че сте маниаци този сайт е направо страхотен !



Тема Re: Купих си една !!!нови [re: Becko]  
Автор Toйoтa Фaнaтиk (Леха)
Публикувано22.04.02 15:12



Най-накрая се регистрирах.
Честита Королла!!! Верен избор си направил че избра кола от тази марка.
Новата Королла е супер. Има място вътре. Чувстрваш се като човек. Не е като в предишния модел чувстваш се като риба в тенекия. Двигателя е старичик от предишния модел, можаха да сложат и нещо по-новичко. Обаче пак е по-съвременен от двигатели на други марки коли. Ще бъдеш впечатлен от много нисък расход на гориво. Ако ще те харчи 5.5 в града не се учудвай много. При мен расхода на Авенсиса 1.8 се върти между 6-7 литра/100км. в града.
Пак тия скърцащи "провайдери" на Тойоти на БГ пазар не предлагат дизел, който е според мен е супер двигател. Става дума за 2-литров от 110 к.с.
Което се отнася за цената на новата Корола. Тя е приемлива според мен, ако сравняваме с цени на коли от други марки. Обаче в моделния ред на Тойота, новата Королла изглежда малко скъпичка. Най-евтината Королла в момента е около 25 Клв. Може би ще пуснат в най-близкото време някоя промoция за Королата.
Появи се Авенсис Версо в продажба с дизелов двигател за около 43 Клв.
Тойота на второ място по продажби в България. продадoха около 400 коли за първите 3 месеца на годината.

Не Ви трябва метеоролог, за да знаете накъде духа вятърът.


Тема Re: Купих си една !!!нови [re: Toйoтa Фaнaтиk]  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано22.04.02 16:20



благодаря ти :)

просто условията които предлагат са много добри а колата е перфектна взех си SOL защото интериора е просто супер не сзжалявам за дизел а и 100 коня на мен са ми достатъчни.

ох не мога да чакам до петък :) тогава ще я взема



Тема Да обобщим.... ;)нови [re: Шkoдa]  
Автор Qwerty (Див фен =))
Публикувано22.04.02 17:58



>> И още нещо има, който е карал предния модел Корола или Версо ще усети веднага разлика при спиране на автомобила.

Може бе има нещо общо с това че е с дискови спирачки и отзад ? =)

>> Двигателя е старичик от предишния модел, можаха да сложат и нещо
>> по-новичко. Обаче пак е по-съвременен от двигатели на други марки коли.
>> Ще бъдеш впечатлен от много нисък расход на гориво. Ако ще те харчи
>> 5.5 в града не се учудвай много. При мен расхода на Авенсиса 1.8 се върти
>> между 6-7 литра/100км. в града.

Градския разход на 1.6 двигателя ми е между 13 и 14 , наистина на сравнително кратки разстояния, като колата успява да изстине при всяко спиране, но дори това не би могло да вдигне разхода двойно.. а пък ти ми говориш дори за 1.8 а не за 1.6. Тези разходи дето си ги дал просто не са реални. Аз дори на междуградско не слизам под 6.5 ??! Сега ще кажеш че проблема е в мойта кола, нали ? ;)


>> Което се отнася за цената на новата Корола. Тя е приемлива според мен, ако сравняваме с цени на коли от други марки.

А дали ?? цената беше височка доколкото си спомням... на същата цена си взимаш Шкодилак Октавия. Като изключим че ги крадат много (и че не си е баш кола де, ама то същото важи и за Королата - за старата говоря, в новата не съм се качвал) си е далавера. За 28К получаваш 1.8Т (както те му казват - 20V Turbo) даже с малко екстрички ;)

>> Тойота на второ място по продажби в България. продадoха около 400 коли за първите 3 месеца на годината.

Те сигурно в тази бройка включват тези старите ТТ-та (Турски Тойоти) дето ги продаваха в края на миналата година (и ги доставяха през тази) на ударни цени (16К за 1.4 Тера) ? То и аз се подмамих и си взех 1.6 Тера (щото Сол бяха свършили. кофти номер, за 500лв получаваш бая екстри в повече, чак е дразнещо). Не че съжалявам за избора. Колата си е много добра за цената си. Виж за 21К наистина е изгодно да си я купиш ;)



Тема Re: Да обобщим.... ;)нови [re: Qwerty]  
Автор Toйoтa Фaнaтиk (Леха)
Публикувано22.04.02 20:07



Средният ми разход е 6.9л/100км в градски условия в София. Двигатят е 1.8 VVTi. Разходът зависи от това как се кара колата. При извънградсо каране харчи повече. Той се вдига пропорционално на оборотите. При над 200км/ч скача над 20л/100км.
Миналото лято средният ми разход беше малко над 6 литра в София.
13 литра разход трудно мога до постигна, дори като карам в стил "газ-сприрачка" по централните улици. Дори като карах стара Лада Нива разходът ми беше 10 литра градско.
Много Короли се произвеждат в Турция, обаче това не се отразява върху качеството им. Тойота е знак за качество независимо къде е произведена.
Що се отнася до Шкода Октавиа 1.8 турбо, двигателят вече е доста стар и разходът е голям за 150 к.с. И наистина тази кола я крадат много, доколкото знам заради някакъв скъп чип, който лесно се разкодира и с него могат да се крадат Фолксавагени.

Не Ви трябва метеоролог, за да знаете накъде духа вятърът.


Тема Re: Да обобщим.... ;)нови [re: Toйoтa Фaнaтиk]  
Автор Qwerty (Див фен =))
Публикувано22.04.02 20:33



>>Средният ми разход е 6.9л/100км в градски условия в София. Двигатят е 1.8
>>VVTi. Разходът зависи от това как се кара колата. При извънградсо каране

А трябваше да кажа че я карам кротко, със стремеж да намаля разхода. Не ускорявам до 5 метра преди червения светофар ;)

>>харчи повече. Той се вдига пропорционално на оборотите. При над

при нормален път (не някой проход примерно) карането със 80-90-100 би трябвало да е най-икономично. и въпреки това не е под 6.5

градското каране на 1-ва и 2-ра определено вдига разхода, нали ? ;)

>>200км/ч скача над 20л/100км.

200 с Корола ? Аз да не съм нещо луд ?! :) то при 150 и вече колата става нестабилна, а и с тия спирачки дето са и сложили не можеш да спреш въобще. Добре че поне има Airbag ;)

>>Миналото лято средният ми разход беше малко над 6 литра в София.

сега ще видя както се постопли дали няма да падне малко, ама дори и да падне няма как да падне под 10 ми се струва... бтв, под градско каране не разбираш ходене от Дружба/Младост до Орлов мост по Цариградското нали ? =)

>>13 литра разход трудно мога до постигна, дори като карам в стил "газ-
>>сприрачка" по централните улици. Дори като карах стара Лада Нива
>>разходът ми беше 10 литра градско.

и аз като карах Шкода 1000МБ ми беше 10-11 разхода, ама нейния двигател е по-малък...

познати изказват мнението че още не ми е разработен двигателя и затова харчи повече защото не се е напаснал, а и сега електрониката го държи в друг режим и т.н., но според мен на 5000км вече трябва достатъчно да се е разработил за да не харчи като змей....

>>Много Короли се произвеждат в Турция, обаче това не се отразява върху
>>качеството им. Тойота е знак за качество независимо къде е произведена.

искаш да кажеш че и в Англия и Япония ползват същата евтина и некачествена пластмаса като тази в мойта Корола ли ? =)

дай да сме честни... Турция си е Турция, и не е нито Япония, нито Англия. А и Королата си е нисък клас автомобил. Признавам обаче че що се отнася до сглобката май работят по-добре от чехите. На Октавията за първия месец и изпаднаха всички кори от под двигателя :( Не че на Королата въпбще има кори де ;)

>>Що се отнася до Шкода Октавиа 1.8 турбо, двигателят вече е доста стар и
>>разходът е голям за 150 к.с. И наистина тази кола я крадат много,

стар - стар, ама си е дзвер... това турбо така ме разглези че сега колите все ми се виждат тромави ;) разхода наистина е по-голям от други 150кс. коли които съм виждал. но не чак драстично по-голям. градско не ми вдигаше 13 все пак ;) Но я карах на по-големи разстояния...

>>доколкото знам заради някакъв скъп чип, който лесно се разкодира и с него
>>могат да се крадат Фолксавагени.

Това го измислиха журналистите и ми се вижда тъпо, щото Октавията сама по себе си е достатъчно ценна . Пък и си ги крадат на собствен ход (от опит знам ): , пък после ако само "чипа" взимаха около софия щеше да има 10-ки изоставени Октавии... ама няма...



Тема Re: Да обобщим.... ;)нови [re: Qwerty]  
Автор Em. ()
Публикувано22.04.02 22:25



Виж сега, не искам да падам до нивото "мойто гардже е най-хубаво", но явно нещо бъркаш. Мойта Корола на дълъг път си гори между 6 и 7/100, и то при бързо каране. За градско няма да говоря, щото съм от Търново, и целия град се минава за 10-15 мин. Но чак двойно няма да качи.
А иначе 200 си ги вдига, аз съм стигал до 195 и не посмях повече, но има. Двигателят ми е 4А-FЕ, 1,6 16V.



Тема Re: Да обобщим.... ;)нови [re: Em.]  
Автор Qwerty (Див фен =))
Публикувано23.04.02 10:07



>>Виж сега, не искам да падам до нивото "мойто гардже е най-хубаво", но
>>явно нещо бъркаш. Мойта Корола на дълъг път си гори между 6 и 7/100, и
>>то при бързо каране. За градско няма да говоря, щото съм от Търново, и

колко бързо ? ;)

>>целия град се минава за 10-15 мин. Но чак двойно няма да качи.

то не е толкова за колко време се минава града, а колко светофари има и по колко време чакаш на тях и колко пъти ти се налага да тръгваш и да спираш след 100 метра :(

>>А иначе 200 си ги вдига, аз съм стигал до 195 и не посмях повече, но има.

Бе то и аз със Шкода 1000МБ вдигнах 130 (бях в самоубийствено настроение ;),
ама не е там въпроса. Въпроса е на колко max. се държи/чувства стабилно колата. При 160 вече с Королата си е изпитание за нервите. Да не говорим за звука който е вътре в купето... и то не от двигателя а от въздуха... грррр....

>>Двигателят ми е 4А-FЕ, 1,6 16V.

ахам. и моя е такьв. гледам хубав двигател са направили ;) почти като че има турбо ;) е не е съвсем същото де :PPP



Тема Re: Да обобщим.... ;)нови [re: Qwerty]  
Автор Em. ()
Публикувано23.04.02 11:27



Колко бързо? Поддържам си около 120, при изпреварване и на правите участъци до 150. Не съм нито тинейджър, нито състезател, просто използвам оптимално възможностите на колата.

>>то не е толкова за колко време се минава града, а колко светофари има и по колко време чакаш на тях и колко пъти ти се налага да тръгваш и да спираш след 100 метра :(

така си е, но когато отивам от точка А до точка Б, ми отнема да кажем 10 мин. И след това излизам от града и не мога да засека чисто градско (пък не съм и опитвал). Спирам на 3-4 светофара, но това е всичко.

По книжка и дават макс скорост 195. Верно, че е много шумно.

И какво въобще искаш да кажеш? Това е малка кола, все пак. Като пъргавина и комфорт е далеч над масовите голфове и пр. подобни дървета. Ще отречеш ли?



Тема Re: Да обобщим.... ;)нови [re: Em.]  
Автор Qwerty (Див фен =))
Публикувано23.04.02 12:03



>>Колко бързо? Поддържам си около 120, при изпреварване и на правите
>>участъци до 150. Не съм нито тинейджър, нито състезател, просто
>>използвам оптимално възможностите на колата.

не е честно, аз карам (за проба де ;) 90-120 и разхода ми е повече. почвам да се съмнявам че нещо ми има на колата.... :(

>>По книжка и дават макс скорост 195. Верно, че е много шумно.

Верно е ;) чудно ми е дали ако се опитам да сложа разни шумопотискащи слоеве под тапицерията няма ли да понамалее шума... мисля си обаче че това ще е ненужно защото шума ще намалее малко, но недостатъчно за да има смисъл в инвестицията...

виж на павета като караш си е направо лудост... особено вечер като главата и така и така ти е бръмнала... бррррр....

>>И какво въобще искаш да кажеш? Това е малка кола, все пак. Като
Всеки път като почна да я сравнявам с някои определени други автомобили се подсещам за колко съм я купил =) И че това е малка кола за улегнали хора ;)

>>пъргавина и комфорт е далеч над масовите голфове и пр. подобни дървета.
>>Ще отречеш ли?

Няма спор по въпроса ;) Но това не е чак такова успокоение, щото дори и една Лада е по-добра от Голф =) (сега тука като писнат разните му голфаджиии =)

Като за цената си е много добро малко автомобилче, но все пак има някои нещица дето просто са недомислени... първото за което се сещам е че можеш спокойно да си оставиш фаровете и на дълги даже и да си излезнеш от колата... вярно пищи там нещо, но това не те спасява ;) Дори на разни таралясници от 86-а (форд експорт =))) като извадиш ключа и фаровете остават само на габарит...

Също така централното заключване работи само от ключалката на шофьорската врата, електрическите стъкла на контакт а не на ACC както е по-логично и по-удобно за ползване....

а и съм се возил в един Tercel от 80-те някъде... ми то голяма част от нещата по интериора като гледам са взаимнозаменяеми.... (би могло да се счита и за + от някои хора)

а да... и ми казаха че ако ти изчезнат всичките ключове се налага да се смени ECU-то заради вградения имобилайзер, което струва много и става бавно. Шкодилака имаше възможност да въведеш 4 цифрен пин, който разблокира двигателя, а и ECU-то се препрограмира (ама така и се краде по-лесно де).

Бе знам ли... не е лоша колата... само дано това че е турска да не ми излезне през задните части....





Тема Re: Да обобщим.... ;)нови [re: Qwerty]  
Автор Toйoтa Фaнaтиk (Леха)
Публикувано23.04.02 13:16



Един случай знам за изоставена Октавия без чип!
Спирачките е слабото място на повечето Тойоти! Изключение е Селиката, спирачките на която могат да се сравняват с тези на БМВ M3.
Аз по принцип не карам много по центъра на София, обаче се случва. Извънградско, ако карам бързо разхода е по-голям от градко. Минимален разход постигам на прав участък е при скорост между 50-80км/ч - около 4.5 литра на сто км.
На предавка при над 1000об/мин. без да натискам газта разхода е 0. Предполагам че Королла с по-малкия двигател харчи по-малко. Обаче минимален разход в градското движение има Ярис с 1.0 литров двигател. Това лято обещаха да пуснат обновения Ярис с дизела от 75к.с., който според мен ще има невероятно нисък разход на горивото.
Японските Королли са доста по-богати. Фулопшън, дизел и 4х4 е нормалното явление за Япония. Имат и Авенсиси с далеч над 200 к.с. с 4х4. Явно европеец, като купува японска кола първо гледа цената. Защо на турски Тойоти пластмаса е некачествена?. Пластмаса е пластмаса. Просто евтин материал. Шкодички Октавии също са пластмасови и возят доста дървено особенно по павета. Спорен е въпосьт кое е по-добрo: стария модел Октавия 1.8 Турбо или новата Королла Линеа Сол. Какъв е смисъл да се купува стария модел на цена на нова кола. Ако обявят разпродажба на Октавии тогава може да се мисли. Шкода все още дават само 1 година гаранция.

Не Ви трябва метеоролог, за да знаете накъде духа вятърът.


Тема Re: Да обобщим.... ;)нови [re: Toйoтa Фaнaтиk]  
Автор Qwerty (Див фен =))
Публикувано23.04.02 13:35



>>На предавка при над 1000об/мин. без да натискам газта разхода е 0.

Мисля че не е точно над 1000, по-вероятно над 1500 ... това си е един вид в идеята на инжекциона ;)

>>Предполагам че Королла с по-малкия двигател харчи по-малко. Обаче
>>минимален разход в градското движение има Ярис с 1.0 литров двигател.
>>Това лято обещаха да пуснат обновения Ярис с дизела от 75к.с., който
>>според мен ще има невероятно нисък разход на горивото.

Ама ние за коли говорим, а не за Ярета ;)

>> Защо на турски Тойоти пластмаса е некачествена?. Пластмаса е пластмаса.

Има пластмаса и пластмаса...

>>Просто евтин материал. Шкодички Октавии също са пластмасови и возят
>>доста дървено особенно по павета. Спорен е въпосьт кое е по-добрo:

на тях проблема им е в мекото окачване, на павета не возят чак толкова дървено, обаче на първата бубунка имаш много голям шанс да счупиш бронята а като нищо и картера.

>>стария модел Октавия 1.8 Турбо или новата Королла Линеа Сол. Какъв е
>>смисъл да се купува стария модел на цена на нова кола. Ако обявят

на една цена не бих се замислял въобще даже ;) а цената дори май е в полза на Октавията.... ;)

>>разпродажба на Октавии тогава може да се мисли. Шкода все още дават
>>само 1 година гаранция.

Гаранция - Франция... тойота като дават 3 просто по тоя начин те задължават всичко да правиш в техния сервиз, а мойто мнение за фирмените сервизи е толкова лошо, че е по-добре да не го изказвам въобще. Ще призная че засега не съм ходил в тойотския сервиз, но предполагам че няма да е много по-различно от на други места. И реално в гаранцията не влиза нищо. Тя колата ако има дефект който се покрива от гаранцията тя ще го прояви доста преди да изтече и едната година...

както се казваше в един виц: "Всичките са педерастиииииииии" =)



Тема ''test''нови [re: Qwerty]  
Авторinstinkt1979 (Нерегистриран)
Публикувано23.04.02 13:53



new corolla sreshtu vw golf,opel astra,peugeot 307,ford focus.

napravi se veche testa!
corollata e nay dobra...moga da vi dam vsichki dannii sami shte vidite



Тема Re: ''test''нови [re: instinkt1979]  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано23.04.02 14:28



:) дай ми данните !!!

аз в петък си вземам Королата и нямам търпение да я покарам ...
искам да видя ако има някакви тестове направени с новата Корола

благодаря ти предварително



Тема Re: ''test''нови [re: Becko]  
Авторinstinkt1979 (Нерегистриран)
Публикувано23.04.02 15:48



super:-)
mnogo e dobra kolata...v tazi semica shte napisha vsichko podrobno...za corolla i drugite koli koito kazah...za da vidyat corolla kolko e po dobra...
mnogo shte se kefish
chestito ot sega za kolata ti
sas fenovete na vw,ford,opel i peugeot shte imame problem slet tova no nishto....shte e zabavno
napravi se test sas tiya vsichki koli sreshto corolla....i corolla e parvenec



Тема Re: Да обобщим.... ;)нови [re: Qwerty]  
Автор Em. ()
Публикувано24.04.02 00:48



При мен нещата явно са малко по- различни. Централното ми заключване е с дистанционно, вградено в ключа и си отваря всички (тоест и двете)врати, стъклата ми не са ел, и нямам имобилайзер. Но пък имам климатик и ел. огледала. За шума си мислех за изолация под капака на двигателя, както при дизелите, но нямам представа кой може да сложи и за колко пари. Някой знае ли? И дали ще има ефект? Не ми харесва, че вратите се затварят по- трудно от нормалното и че понеже са дълги, и прозорците са дълги, и дори и малко да отвориш, вътре става ураган. Добре, че климатика ме спасява, като е горещо. Но отива още литър бензин.



Тема Re: ''test''нови [re: instinkt1979]  
Автор Qwerty (Див фен =))
Публикувано24.04.02 10:03



Всичко зависи от това кой, къде, как, защо го е правил теста =)

Не бъдете чааак толкова ентусиазирани... Королата си е Корола... не е S-класа =)

дето се вика "За толкова пари - толкова" =))



Тема Re: Да обобщим.... ;)нови [re: Em.]  
Автор Qwerty (Див фен =))
Публикувано24.04.02 10:29



>>При мен нещата явно са малко по- различни. Централното ми заключване е
>>с дистанционно, вградено в ключа и си отваря всички (тоест и двете)врати,

Аз имам централно заключване в алармата, но по security причини съм му махнал центрланото отключване =))

Пробвай обаче ако отключиш със самия ключ, а не с дистанционното ... виж на шофьорската и на пасажерската врата...

>>стъклата ми не са ел, и нямам имобилайзер. Но пък имам климатик и ел.

и мен ме прекараха само с 2 ел стъкла... мамка му и свинщина... поне да ги бяха сложили задните... аз предните мога и с ръчката да ги свалям докато карам, докато задните и да съм спрял ми е трудно....

>>огледала. За шума си мислех за изолация под капака на двигателя, както
>>при дизелите, но нямам представа кой може да сложи и за колко пари.

Ето ти един линк с една идея за изолация... само че под капака едва ли ще помогне много много... то шума не идва от двигателя. Идва от въздушната струя и от неравностите по пътя и се предава в купето... честно да ти кажа не смятам че може да се подобри много :(



>>Някой знае ли? И дали ще има ефект? Не ми харесва, че вратите се
>>затварят по- трудно от нормалното и че понеже са дълги, и прозорците са

Вратите не се затварят ЧАК толкова трудно....

>>дълги, и дори и малко да отвориш, вътре става ураган. Добре, че климатика
>>ме спасява, като е горещо. Но отива още литър бензин.

Малко коли са направени така че като отвориш прозореца при над 20-на км/ч вътре да не става ураган :(

А от климатика се настива =))



Тема Re: Да обобщим.... ;)нови [re: Qwerty]  
Автор Toйoтa Фaнaтиk (Леха)
Публикувано24.04.02 10:32



Ярис е хубава кола. 3.6 метра дължина. 4 баскетболиста седят вътре доста комфортно, а не е като в старата Корола тавана подскача върху главите.

Не Ви трябва метеоролог, за да знаете накъде духа вятърът.


Тема Re: ''test''нови [re: Qwerty]  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 10:38



:) благодаря

С S класата перник - софия с градското движение струва 50 лв. !!! => представете си чувството на бензиностанцията !!!
без коментар

не мисля че някой може да ме убеди в нормалността на това да си купиш кола за 125 000 евро без ДДС
с екстрите на възраст 5-6 години и нищо повече => при положение че един бизнес самолет сртува 128 000 долара с оборудването :)

все пак Королата има всичко от което има нужда човек /климатроник, звук, удобство и сигурност/ и нищо излишно / няма един излишен бутон :) /

след празниците се надявам да напиша впечатленията си от Королата => друго си е да я тествам сам :)

приятен ден на всички



Тема Re: ''test''нови [re: Qwerty]  
Автор Toйoтa Фaнaтиk (Леха)
Публикувано24.04.02 10:46



Срещу Мерседес Тойота също има достойно борци от тима на Лексус!
LS430 на ти с S500 и го бие по много параметри.
6.3 с. до стотака срещу 6.5 с.
среден разход 12.3 срещу 13.4
и цена -20 %
акустически комфорт пак на страна на Лексуса
абе... вижте сами
http://www.autoreview.ru/new_site/year2001/n05/testsedan/sedan1.htm

http://www.autoreview.ru/new_site/year2000/n23/Lexus/lexus.htm

Освен че японци могат добре да копират коли, те ги довеждат до съвершенство. Лексус вече 5 или повече години поред печели титлта в Америка за марка с най-малко дефекти.

Не Ви трябва метеоролог, за да знаете накъде духа вятърът.


Тема Re: Да обобщим.... ;)нови [re: Toйoтa Фaнaтиk]  
Автор Qwerty (Див фен =))
Публикувано24.04.02 10:49



Ти това с баскетболистите ти ли си го пробвал ? Щото те в брошурките на Тойота може да пишат че и слон се побира вътре *


(с много мааааалки букви)
* Слон е името на едно джудже дето работи за рекламната ни агенция

=)

Ярето не е кола...



Тема Re: Да обобщим.... ;)нови [re: Qwerty]  
Автор Toйoтa Фaнaтиk (Леха)
Публикувано24.04.02 10:56



Да!!!
Климатика е опасна екстра. За 2 часа може да се развие двустранна бронхопнемнония.
Аз насочвам вентилационни дефлектори към тавна или превключвам въздушния поток върху предното стъкло.

Не Ви трябва метеоролог, за да знаете накъде духа вятърът.


Тема Re: ''test''нови [re: Becko]  
Автор Qwerty (Див фен =))
Публикувано24.04.02 10:58



>> С S класата перник - софия с градското движение струва 50 лв. !!! =>
>> представете си чувството на бензиностанцията !!!
>> без коментар

ако имаш пари да си купиш я купиш не би трябвало да те притеснява цената на бензина ;)

>> не мисля че някой може да ме убеди в нормалността на това да си купиш
>> кола за 125 000 евро без ДДС
>> с екстрите на възраст 5-6 години и нищо повече => при положение че
>> един бизнес самолет сртува 128 000 долара с оборудването :)

сега да не твърдиш че това е цената на 5-6 годишна S класа ? Нещо според мен се бъркаш. а може да се бъркаш и за цената на самолета, само че това няма как да го знам щото със самолети не се занимавам.

>> все пак Королата има всичко от което има нужда човек /климатроник, звук,
>> удобство и сигурност/ и нищо излишно / няма един излишен бутон :) /

както казваше един приятел - "това е пенсионерска кола"

за старата говоря - тип 110 мисля че и викат =), но звука е направо "супер", климатроник няма (не че ти и трябва де), за сигурноста и удобството може да се спори... излишни работи няма, но има неща дето е можело да го сложат... ми че тя няма лампичка на таблото за къси светлини ??! то бива икономии....

>> след празниците се надявам да напиша впечатленията си от Королата =>
>> друго си е да я тествам сам :)

пиши пиши ;) ще четем...



Тема Re: ''test''нови [re: Qwerty]  
Автор Toйoтa Фaнaтиk (Леха)
Публикувано24.04.02 11:09



Това че няма зелена лампичка върху табло дразни много.
Също на Авенсиса няма режим AUTO на прозорци, освен на шофьорски прозорец. И волана не се регулира по дължина, което на мен създава значителен дискомфорт.
На новата корола обаче вече има режим AUTO на всички стъкла(автоматични).
За зелената лампичка не знам. Определено новата Корола доста комфортна и удобна. Тавана с 9мм по висок от предишния модел. Много лесно влизане и излизане от колата, което не мога да кажа за предишния модел.

Не Ви трябва метеоролог, за да знаете накъде духа вятърът.


Тема Re: ''test''нови [re: Qwerty]  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 12:16



охххх написах цял роман и накрая ми угасна тока :(
карай :)

та значи:

1. Не познавам човек който да не се впечатлява от 25-30 л. ма 100 км разход => не случайно има много S300 diesel по улиците на София.

2. Имах впредвид че новите Мерцедеси нямат нищо вповече от моделите отпреди 6 и повече години :) возил съм се и да ви кажа не е нищо особено => няма права пропорциалност между качеството комфорта и цената в момента на пазара на автомобили ! да не говоря за смехотворното задвижване на задните колела което е пълна отживелица / ESP и какво ли още не, но не забравяйте и А класата с нейните проблеми => те са идентични и при големите мерцедеси / Статистиката на катастрофите в Германия е красноречива ! Скоро карах Опел Омега от новите - ужас на мокро !!! за сняг не ми се мисли :) имам и Рено Невада Комби 93 просто е страхотна през зимата без ABS и ESP хехе

3. Оборудването на Корола 2002 SOL e просто страхотно и да ви кажа колебанието какво да избера сварши в момента в който се качих !

климатроник !!!
звук CD + 6 колони !!!
страхотно табло !!!
Air bags старнични дори
ABS спирачки с преразпределение на усилието
ел. серво на волана
лети джанти
Кожен Волан и лост за скорости
ел. стъкла навсякъде
много място и отзад дори

4. Ух ядосаха ме ще я взема във вторник :(



Тема Sorry.....90 ммнови [re: Toйoтa Фaнaтиk]  
Автор Toйoтa Фaнaтиk (Леха)
Публикувано24.04.02 13:24



Бързам да коректирам едно нещо в последна моя реч .Тавана по висок с 90 мм в Новата Королла, а не с 9мм.
Ниските тавани винаги ми създават проблеми.

Не Ви трябва метеоролог, за да знаете накъде духа вятърът.


Тема Re: ''test''нови [re: Becko]  
Автор Qwerty (Див фен =))
Публикувано24.04.02 13:35



>>охххх написах цял роман и накрая ми угасна тока :(

и при мен спря тока.... много е гнусно. особено както бях отворил 100 прозореца :(

>>1. Не познавам човек който да не се впечатлява от 25-30 л. ма 100 км
>>разход => не случайно има много S300 diesel по улиците на София.

или S600 на газ =))

>>2. Имах впредвид че новите Мерцедеси нямат нищо вповече от моделите
>>отпреди 6 и повече години :) возил съм се и да ви кажа не е нищо особено

не е баш като да нямат... нямат много революционни промени

>>=> няма права пропорциалност между качеството комфорта и цената в
>>момента на пазара на автомобили ! да не говоря за смехотворното

прав си.

>>задвижване на задните колела което е пълна отживелица / ESP и какво ли

Аз пък си харесвам задното предаване ! Научиш ли се да го караш си е голям купон.

>>още не, но не забравяйте и А класата с нейните проблеми => те са

А класате не е S ... каквото и да говорят руските академици =)

>>3. Оборудването на Корола 2002 SOL e просто страхотно и да ви кажа
>>колебанието какво да избера сварши в момента в който се качих !

аз като купувах моята имах избор между Корола, Пежо 206 и Шкода Фабия,

шкодата отпадна щото втори път няма да направя грешката да се занимавам с Еуратек, пък и си е дръвце =), пежо-то има големина на Ярис, въпреки че изработката на всичко в купето беше на доста по-добро ниво от другите две, та остана Корола... при това ме убеждаваха че струва 17000 ... да де... ама 1.4 без никакви благинки...

както и да е.. взех си Корола и не съжалявам... по това време бяха изложили и новата Корола и разликата между двете беше огромна, като изключим че по мое мнение са омазали дизайна :(

това което най ми е трън в окото е че е с дискови спирачки и отзад. мойта е с барабанни и просто няма спиране. ще я покарам така една година, и ако не намеря друга причина да я продавам ще и сложа дискови отзад, пък дори и това да значи че ще си загубя гаранцията...

>> климатроник !!!

дано добре да са го направили... че на някои производители климатрониците са таралеж в гащите =)

>> звук CD + 6 колони !!!

нито ЦД-то е като хората, нито колоните =) ако не придиряш особено обаче става... при мен касетофона и колонките са малко под средното ниво, и колкото да бръмчи нещо е ок =)

>> страхотно табло !!!

чак пък страхотно =) имаш различен вкус от моя =) но признавам че от старата е по-добро ;РР

>> Air bags старнични дори

и аз исках такива, обаче тъй като я бяха спряли от производство като я купих и не можеше да и се слага нищо допълнително :((

>> ABS спирачки с преразпределение на усилието

без ABS-а с мойта съм загинал направо ;)) той компенсира малко това че задните гуми не спират :PPP

>> ел. серво на волана

бая мастило се изписа тука за това ел. серво =) и все противоречиви работи... на мен ми стана любопитно като технология и като ми остане време ще почета...

>> лети джанти

Economy class кола с куп екстри... това е като Fiat Uno Turbo =))))

>> Кожен Волан и лост за скорости

не мога да си спомня като на Селянката оопс Селиката ли го бяха направили ? На Селиката много ми хареса =)

>> ел. стъкла навсякъде

ееееееехххххх =)

>> много място и отзад дори

сядах отзад. не е много.
имах Алфа 164, има следния момент. предните седалки са дръпнати максимално назад, не мога да стигам педалите дори... седям отзад и между колената ми и гърба на предната седалка има място....

това наричам много място...

>> 4. Ух ядосаха ме ще я взема във вторник :(

кой ти е дилъра ? Аз бях при един Йордан Йорданов, мойте познати му викаха Кумчо Вълчо, щото им приличал на вълка от "Ну, погоди!" =)

та той ме замота и не си взех колата миналата година... дали той нещо излъга, дали не се разбрахме... както и да е. после задвижи нещата и я взех един от първите работни дни от януари...

това е ако я взимаш от ТМ-ауто де... то може и от Булмоторс, ама там незнам как са нещата...

пък и хората разправят че е най-добре да си я купиш от Пазарджишкия дилър =)) ама няма да казвам защо.

Ти на лизинг ли я взе или кеш ? Ако е на лизинг ще можеш да си я караш веднага като ти я дадат, а ако е кеш сметни поне още няколко дни които ще загубиш преди да можеш нормално да я караш...



Тема Re: ''test''нови [re: Qwerty]  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 15:11



хехе ЛАДА имам и е супер купон по завоите особено през зимата и без бордюра в багажника :)
аааааааа таблото свети маниакално
звука не супер задоволителен за кола от този клас :)

лизинг естествено
ТМ ауто



Тема Re: ''test''нови [re: Toйoтa Фaнaтиk]  
Автор Qwerty (Див фен =))
Публикувано25.04.02 10:53



>>Това че няма зелена лампичка върху табло дразни много.

Нали ? :(

И на Авенсиса ли няма ?? Тия японци да не мразят нещо зеленото ?? ;Р

>>Също на Авенсиса няма режим AUTO на прозорци, освен на шофьорски

щом го няма на авенсиса какво остава за Королата :( Макар че може да се спори по въпроса дали не е по-безопасно да няма Ауто на другите прозорци... макар че ако искаш да смачкаш на някой пръстите можеш да го направиш и с ръчния режим =)

>>прозорец. И волана не се регулира по дължина, което на мен създава
>>значителен дискомфорт.

ахам... направи ми непреиятно впечатление още преди да си я купя, обаче какво да се прави... за толкова пари - толкова =)

>> На новата корола обаче вече има режим AUTO на всички стъкла(автоматични).

А има ли комфортна система ? Като врътнеш отвън ключа да заключваш/отключваш и го задържиш няколко секунди да затваря/отваря автоматично прозорците ? =) Бях тръгнал да си го правя това на Королата, ама в тоя студ не ми се бърка да вадя жици, и ако не ми е минало като се стопли времето ще го направя ;) И ще си направя светлината в купето да гасне плавно, да се включва като отключиш отвън, да гасне като дадеш на контакт и т.н. =)

>>За зелената лампичка не знам. Определено новата Корола доста

А се бях засилил и да си сложа зелена лампичка на таблото, ама реших че после като закарам колата на Т.О. в ТМ-ауто ще получат оргазъм като я видят и засега съм се отказал ;)

(а пък като видят (ако успея да го направя де ;) как съм си свързал mp3-player-а към централната конзола на радиото ;) и вградения анти-радар... и някои други работи дето няма да ги казвам щото са свързани с security-to на колата =))

Купон, а ? :PPPP



Тема Re: ''test''нови [re: Becko]  
Автор Qwerty (Див фен =))
Публикувано25.04.02 10:59



>>хехе ЛАДА имам и е супер купон по завоите особено през зимата и без
>>бордюра в багажника :)

Ми купон е ;) мене много ме кефи =)

>> лизинг естествено
>> ТМ ауто

защо да е естествено ? имаш немалко оскъпяване...
а и те там в ТМ Ауто сигурно са забравили да ти кажат че когато си изплатиш колата ще трябва сам да си платиш за прехвърлянето на твое име, което ще ти излезне към 2 хиляди лева... а и че ако ти откраднат колата (старите короли не ги крадат, за новите ще видим) трябва да продължаваш да си плащаш лизинга докато не се оформят всички документи по застраховката. а законовия срок да си получиш постановлението за спиране от нак. производство е 6 месеца. см се сещаш че или трябва да си платиш или чакаш много повече :(

та лизинга не е много естествен в .бг ми се чини... :(



Тема Re: ''test''нови [re: Qwerty]  
Автор Toйoтa Фaнaтиk (Фанатик)
Публикувано25.04.02 11:31



Волана на новата Корола май че е същия като на Селика.
От АВСа на Тойота не виждам никаква полза. Само носи вреда. И гумите Данлоп не са гуми.
Тойота Ярис две стьпки напред пред Фабия и 206 по вътрешното пространство и др. Да бъда честен старатa корола е по-тясна от Яриса. В Яриса задната седалка може да се мести мазад. За кавво е ти бакажника в града. Багажник в мальк, това е друг въпрос.
Новота Корола е по-свободна вътре обаче е по-тясна от Авенсиса.

Не Ви трябва метеоролог, за да знаете накъде духа вятърът.


Тема Re: ''test''нови [re: Qwerty]  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано25.04.02 13:05



9% е лихвата в евро => разумно оскъпяване според мен става с банков кредит сега преди не е било така :)
не се плаща застраховка на лизинговия договор
прехвърлянето струва 400 лв. след 2 годишно ползване /около/
а за краденето => никой не си купува кола с тази идея изобщо не съм параноик :)

а що се отнася до това дали е логичен лизинга в България => определено да !!!
лесно се дават 30000 лв., но знаеш ли как се изкарват ?! хехехе

а по принцип почти всичко на света е на лизинг /кредит/ нали ?!



Тема Re: ''test''нови [re: Becko]  
Автор Qwerty (Див фен =))
Публикувано25.04.02 13:33



>> 9% е лихвата в евро => разумно оскъпяване според мен става с банков
>> кредит сега преди не е било така :)

сметна ли колко точно излизат тези 9% ?

и преди си беше с банков кредит... то е по-добре когато вносителя си има собствена лизингова къща...

>> не се плаща застраховка на лизинговия договор

но те задължават къде да си направиш пълно каско, нали ?
как е в Алианц ? :Р

>> прехвърлянето струва 400 лв. след 2 годишно ползване /около/

прехвърлянето е % от стойноста на колата, ако сега ти струва 28000 (там някъде май почваха новите Короли) на втората година ще ти е 25+ а на третата, когато ще трябва да си я прехвърлиш ще е на 23+, ако не те прекарат и за повече... готов съм да се обзаложа че няма да е 400лв. дори само таксите, да не говорим че ще ти трябват нови номера и талон, което си е поне 100-на ;)

>> а за краденето => никой не си купува кола с тази идея изобщо не съм
>> параноик :)

а трябва... не малко хора изгоряха, мойта кола също замина и от първа ръка знам каква е разправията и чакането, и колко останах на минус след като теглих чертата накрая...

а още по-неприятно ще е ако я бях взел на лизинг... нямам кола, пък плащам всеки месец...

>> а що се отнася до това дали е логичен лизинга в България => определено
>> да !!!

no comment ;)

>> лесно се дават 30000 лв., но знаеш ли как се изкарват ?! хехехе

явно знам ;) не съм си ги намерил пред магазина =)

>> а по принцип почти всичко на света е на лизинг /кредит/ нали ?!

прав си... но мойто скромно лично мнение е че тази система е порочна в самата си същност. аз не мога да живея на кредит и за това ползвам дебитна карта (без овърдрафт), кредитна карта (с минимален неснижаем остатък - тоест дебитна ;), плащам си всичко най-късно при покупката и не искам да живея в щатите =)



Тема Re: ''test''нови [re: Qwerty]  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано25.04.02 14:15



хехехе
сметнал съм

каското си е каско навсякъде по света

прехвърлянето остави на мен знам как става и какво се плаща

ако си платиш колата 30000 лв и ти я откраднат пак си без кола и без пари аз поне ще имам 20000 в джоба които не сам дал на банката хахахахах

относно живота на кредит в щатите => недей да коментираш системата и начина на живот там откъдето идва всичко :)
все пак там можеш да избереш дали да ползваш кредит или да плащаш в брой нали ?!



Тема Re: ''test''нови [re: Becko]  
Автор Qwerty (Див фен =))
Публикувано25.04.02 14:38



>> сметнал съм

и колко го сметна ?

>> каското си е каско навсякъде по света

друго си е да имаш избор, нали ?

>> прехвърлянето остави на мен знам как става и какво се плаща

плаща се по цената която е в договора за прехвърляне... в твоя случай лизинговия договор...

>> ако си платиш колата 30000 лв и ти я откраднат пак си без кола и без пари
>> аз поне ще имам 20000 в джоба които не сам дал на банката хахахахах

които няма да можеш да ги харчиш щото ако пропуснеш две плащания гориш...

>> относно живота на кредит в щатите => недей да коментираш системата и
>> начина на живот там откъдето идва всичко :)

кое е това всичко ? (сега само трябва да почнеш да скандираш "Вечна дружба с USA!!" =)

>> все пак там можеш да избереш дали да ползваш кредит или да плащаш в
>> брой нали ?!

А дали ? Много често поради независещи от теб причини (една често срещана такава е цвета на кожата) не можеш да ползваш кредит. А пък кеш можеш безпроблемно да платиш малки неща... при по-големи суми рискуваш да се обясняваш с някой шериф защо не харесваш кредитната им система...



Тема Re: ''test''нови [re: Qwerty]  
Автор Toйoтa Фaнaтиk (Фанатик)
Публикувано25.04.02 18:21



И аз предбочитам Пазарджикския сервиз пред този в София.
А с дизйна на новата Корола трябва да свикнаме. Въпрос на време. И аз преди не харесвах новите Ланд Круизери. Старите ме кефиха повече.

Не Ви трябва метеоролог, за да знаете накъде духа вятърът.


Тема Re: ''test''нови [re: Qwerty]  
Автор Toйoтa Фaнaтиk (Фанатик)
Публикувано25.04.02 21:54



Зелена лампичка няма на табло, освен тая за фарове за мъгла.
За много неща които нямат Авенсиси в България мисля че са виновни вносители.
В България не предлагат на Авенсис Сол 2.0 литров двигател(150к.с. , а го рекламириха), двойна заключваща и още някаква система на вратите, Спирачен Асистент(2.0), Система за стабилност(2.0), тракшън контрол(2.0), отоплями седалки(казват че са само за студени страни, а България не е такава), 6 въздушни възглавници(в Германия половината от стари и нови Авенсиси с толкова, аз като катострофирах така се блъснах с главата в стойката че ми болеше половин ден, при по-силни удари въздушната щорка ще предпази от сериозни травми), кожен салон и ксенонови лампи (на някои Авенсиси има и волан с дърво и кожа)
тук предлагат терра комби или терра дизел
сол дизел или комби няма
дизел комби също няма, само бензин 1.6

Не Ви трябва метеоролог, за да знаете накъде духа вятърът.


Тема Re: ''test''нови [re: instinkt1979]  
Автор Шkoдa (член)
Публикувано27.04.02 23:44



Не знам кой тест си гледал, но ето ти данни от тест на :
ФордФокус1.8TDCi,Пежо3072.0HDi,ТойотаКоролаD4D и Фолксваген Голф 1.9TDi:
19 875Евро 20 850Евро 20 550Евро 20 390Евро - цена
11.7 сек 12.8 сек 11.7 сек 11.6 сек - 0-100
42.9 м. 43.8 м 41.5 м 41 м -100-0
196 191 185 188 -V-max
7.9/100 7.5/100 8/100 7/100 разход

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: ''test''нови [re: Шkoдa]  
Автор Toйoтa Фaнaтиk (Фанатик)
Публикувано28.04.02 11:06



Королла има два дизела
с този от 110 конски сили
0-100 за по малко от 11 сек
среден разход е под 6/100

Не Ви трябва метеоролог, за да знаете накъде духа вятърът.


Тема Re: ''test''нови [re: Toйoтa Фaнaтиk]  
Автор Шkoдa (член)
Публикувано28.04.02 12:06



Това е тест, направаен в Германия и там са тествани точно големите мощности на дизелите!Остава те да лъжат................!Видеоматериала е налице!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: New Corollaнови [re: Шkoдa]  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано30.04.02 13:36



Взех я !!!! мания е !!!

ще я покарам и ще напиша мнение ...
все пак първите 1000 км не трябва да я натискам много :)

ТОТО звучи супер на вградената уредба с 6 колони :)
и таблото много ми харесва

това е засега :)



Тема Re: New Corollaнови [re: Becko]  
АвторEм. (Нерегистриран)
Публикувано01.05.02 08:43



Да ти е честита! Да си я караш дълги години все със същия кеф. Чакаме да напишеш по- подробни рецензии, когато имаш впечатления. Как е откъм шумоизолация?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.