Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:05 09.06.24 
dir.bg
   >> Топ постингите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Бъзик или Истинанови  
Автор lNSANE (Mindless)
Публикувано16.05.03 14:54





Вече не знам как да започна...И с кой да споделя...но тези хора определено не са добре, а най-лошото е че точно на мен са родители..
Значи накратко...абсолютно БЕЗ да искам разлях върху бюрото си прясно мляко...разбира се, веднага изчистих до колкото можах, но някои учебници залепнаха...и страниците също...при което баща ми се събужда и влиза в стаята ми...и като видя изпадна в истерия. Опитах се на БЪЛГАРСКИ език да обясня, че не съм го направила нарочно...какъв щеше да е смисъла от това? Но той дори не ме изслуша. Започна да крещи...но за какво крещене става въпрос...Майка ми пък за пореден път ми доказа колко ме обича с думите си, които ме нараняват повече от всичко...Никога не ме е боляло така, както когато страдам благодарение на родителите ми.
Току що отново го чух..."мърла"...
Нещо подобно се случи на края на учебния срок...Много добре знаеха резултатите ми - не бяха отлични, но все пак прилични за ученичка в 9 клас...но не...майка ми не спря цяла вечер да ми повтаря каква съм била - луда, ненормална, изчадие от Ада...с какво Господ я бил наказал да има дъщеря като мен...която освен, че е лесбийка е и наркоманка...И това от майка ми...На сутринта, когато любимия ми баща се прибра от работа...още 3 часа опяване как съм си била провалила бъдещето...и какво ли още не...
Не знам какво им става...само ме обиждат...дори баща ми наскоро ме удари...а не го беше правил от година и нещо...майка ми винаги се е държала добре с мен...когато е имало защо ми се е карала, разбира се, като всяка майка..но вече е непоносимо. Не се задържам вкъщи особено много..защото не мога да понасям всичко това, което те ми причиняват...Мислех, че нещата ще се оправят...Започна 2рия срок...изкарах добри оценки като за начало...уж се зарадваха...но това, което се случи тази сутрин...отново ме накара да се замисля...Току що майка ми дойде и ми заяви, че съм й съсипала целия живот...
Кълна се, не зная към кого да се обърна...Приятели - бол, но се съмнявам да ме разберат и да успеят да ми дъдат съвет...Не че "изповедта" ми пред непознати е най-подходящото решение, но честно казано не се сещам за друго...Единственото което искам сега е да стана на 18 и да се разкарам от нас...ако зависеше от мен щях да го направя още сега..за да не съсипвам ничий живот...за да не чувам постоянно "мърла, изрод...." и пр....Толкова съм объркана....имам чувството, че някакъв дявол се е вселил в тях....


КУР ЗА ЖСК ОЛЕ....


Тема Re: Бъзик или Истинанови [re: lNSANE]  
Автор stranger (Мрачен)
Публикувано16.05.03 15:14



Бъзик:


Но това не е никак оригинално,Северине(предполагам) и по никакъв начин не подкрепя аргумента,че "Топ постингите" не трябва да съществува.



Тема Не мисля, че е той :))нови [re: stranger]  
Автор fuklaАдминистратор (своенравна)
Публикувано16.05.03 15:22



Да не ставаме параноични :)
Северин е пич според мен, но не знам защо ще да дойде на надпиването :))



Тема Re: Не мисля, че е той :))нови [re: fukla]  
Автор stranger (Мрачен)
Публикувано16.05.03 15:26



Всъщност,много вероятно е това да е блуфен,но това не е толкова важно де(а това,че не знам със сигурност кой е,отново говори против тезата на Северин)
А за надпиването,то и аз не съм по тая част де,но пък мога да дойда в ролята на съдията

Редактирано от stranger на 16.05.03 15:26.



Тема Re: Не мисля, че е той :))нови [re: stranger]  
Автор fuklaАдминистратор (своенравна)
Публикувано16.05.03 15:32



Не може да излъчваме ние съдия - ще е пристрастен :)

Редактирано от fukla на 16.05.03 15:33.



Тема Re: Не мисля, че е той :))нови [re: fukla]  
Автор stranger (Мрачен)
Публикувано16.05.03 15:42



Да,макар че то и без това не се очертава да се заформи някакъв сериозен спор,поради липса на(сериозна)опозиция



Тема Re: Бъзик или Истинанови [re: stranger]  
Автор Ceвepин (dragon catcher)
Публикувано16.05.03 17:04



абе кво ме намесваш мен в случая на този постинг? Да не би да си мислиш, че аз съм го пуснал тука?

Но иначе това става за пример - нямаш ни кой му автора, нито откъде е взет, предполагам, че и Мирето не знае, че е тука.

За спора и опозицията. Абе хора досега 80-90% от аргументите ви бяха като следния примерен разговор:

"Северин:
- Заявявам, че е хикс.
Останалите:
- Абе що ми твърдиш, че е игрек след като е зет?
"

Как искате тогава да има сериозен спор?

Понякога опитвам да крещя
със бурята, препускаща из здрача,
поглъщаща бездънните недра...

Редактирано от Ceвepин на 16.05.03 17:05.



Тема Re: Бъзик или Истинанови [re: Ceвepин]  
Автор stranger (Мрачен)
Публикувано16.05.03 17:46



Нашите най-силни аргументи са подкрепата,която имаме,включително и от "жертви'' на "Топ постингите"-а ти да си забелязал,че от всички писали,само един те подкрепи?И тъй като,според мен стана достатъчно ясно,че подобно копиране не е квалифицирано от никой закон като престъпление(говорим за България),оставаше моралната страна,на която да се опреш-но точно тук най-голямо значение оказват гласовете "за" и "против"
А примерът не е подходящ,защото тук става дума за присвояване,а не за цитиране/копиране-именно защото не се посочва авторът,и от кой клуб е взето,докато идеята на 'Топ постингите" е,тези неща също да се знаят.



Тема Ами... със закона по главата. Тежката кавалериянови [re: stranger]  
Автор Aлeдap (демон)
Публикувано16.05.03 18:07



Хм, и кои точно "жертви" на Топ-постингите са те подкрепили?
Освен това Сев го подкрепям и аз.
Като юрист казвам следното:

Закон за авторското право и сродните му права

Чл. 3. (1) Обект на авторското право е всяко произведение на литературата, изкуството и науката, което е резултат на творческа дейност и е изразено по какъвто и да е начин и в каквато и да е обективна форма

Публикуваните във форумите текстове са такива.

Предположение за авторство
Чл. 6. До доказване на противното за автор на произведението се смята лицето, чието име или друг идентифициращ знак са посочени върху произведението по обичайния за това начин.


Никът е идентифициращ знак по смисъла на чл.6 ЗАвПСП.

Нататък:

Авторство на произведение, разгласено под псевдоним или анонимно
Чл. 7. (1) Произведение може да бъде разгласено под псевдоним или анонимно.
(2) До разкриване личността на автора неговото авторско право се упражнява от физическото или юридическото лице, което със съгласието на автора е разгласило за първи път произведението.
(3) Разпоредбата на ал. 2 не се прилага, когато псевдонимът не поражда съмнение относно личността на автора.


Например в моя случай псевдонимът не поражда съмнение относно личността ми.

Чл. 15. (1) Авторът има право:
1. да реши дали създаденото от него произведение може да бъде разгласено и да определи времето, мястото и начина, по който да стане това


Чл. 18. (1) Авторът има изключителното право да използва създаденото от него произведение и да разрешава използването му от други лица освен в случаите, за които този закон разпорежда друго.
(2) За използване по смисъла на ал. 1 се смятат действия като:
1. възпроизвеждането на произведението;
2. разпространението сред неограничен брой лица на оригинала или екземпляри от произведението;


Това е един от малкото четивни закони.

Aledar~

Редактирано от Aлeдap на 16.05.03 18:08.



Тема Re: Ами... със закона по главата. Тежката кавалериянови [re: Aлeдap]  
Автор stranger (Мрачен)
Публикувано16.05.03 18:29



А какво ще кажеш за това:

"5. ПОВЕДЕНИЕ НА ЧЛЕНОВЕТЕ

Вие разбирате, че цялото "Съдържание" (информация, данни, публикувани мнения, текст, софтуер, музика, звук, фотоси, графики, видео, съобщения или други материали), които се изпращат публично или се предават конфиденциално, са отговорност единствено на човека, който генерира това Съдържание. Това означава, че вие, а не Dir.bg. сте изцяло отговорни за Съдържанието, което изпращате или предавате чрез съответната Услуга.
Dir.bg не контролира Съдържанието, изпращано и разпространявано чрез УСЛУГИТЕ и по този начин не гарантира точността, целостта, верността или качеството на това Съдържание.
Вие разбирате, че използвайки Услугите, можете да срещнете Съдържание, което има обиден, неприличен или неприемлив характер. При никакви обстоятелства Dir.bg няма да отговаря за каквото и да е Съдържание, включително за грешки и пропуски в него и/или за каквито и да са щети и вреди от всякакъв характер, произтекли в резултат на използване на Съдържание, изложено, публикувано, изпратено или предадено по някакъв друг начин чрез Услугите."?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.