Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:19 18.06.24 
Поколения
   >> 30-40
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Сблъсък на реалностинови  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано11.05.17 09:26



Значи: току реша да пия кафе с някой мъж и ни в клин, ни ръкав, онзи ме подхваща с въпросника си. За мен това е сигнал да изчезвам скорострелно, защото аз с моята наивност смятам, че нещата трябва да се случват по друг начин. Но за друго става въпрос - и конкретно за въпросчето "Какво ще направиш, ако примерно ти звънне някоя мацка и ти каже: така и така с мъжа ти се..." - сещате се. Май два-трима са ми го задавали и аз всеки път се питам тоя пък за какъв се мисли?!
Обаче, оказа се, че имало основания за този въпрос: моя приятелка била изправена пред подобен казус ин реалта. Около доста състоятелният й съпруг все се навъртали рояк златотърсачки. Една била по-амбициозна и "изобретателна" от другите. Приятелката ми започнала да намира чужди женски принадлежности в колата му, бележчици по джобовете, и върха на наглостта - девойката невинно й споделила, че има нещо с шефа й(уж не знаела, че й е мъж(в този момент аз бих предложила на дамата тройка - ама едва ли девойката би оценила чувството ми за хумор))... Приятелката ми е умна жена. Попитала го кротко - но конкретно. Той отговорил - аз съм с теб. И толкоз - продължили заедно.
За мен любопитното е друго. Всички усилия на другата жена са били в посока да разстрои увереността на приятелката ми. Да я влуди до степен, че да стане непосима за мъжа си и сама да се оттегли, а тя да се яви негова утешителка и спокоен пристан в бурното море. На мен не ми се вярваше, че мъжете могат да са толкова елементарни - питам я: нима мислиш, че ако ти го беше напуснала, той би останал с тази жена предвид действията й? - отговорът беше: да, мъжете са простички същества - ценят удобството си, а и поведението на онази жена го кара да се чувства желан и нужен.

Та, кога мъжете и жените изпростяха толкова?
Или пък винаги са били такива.



Тема Re: Сблъсък на реалностинови [re: Vitalite]  
Автор blood2 ()
Публикувано11.05.17 12:51



Мъжете са прости и искат малко. Вие сте умни и все няма да ви стигне.



Тема Re: Сблъсък на реалностинови [re: Vitalite]  
Автор reborn2008 ()
Публикувано11.05.17 15:13



"Какво ще направиш, ако примерно ти звънне някоя мацка и ти каже: така и така с мъжа ти се..." -благодаря, че ме отменяш!




Та, кога мъжете и жените изпростяха толкова?
Или пък винаги са били такива.
има и други модели....



Тема Re: Сблъсък на реалностинови [re: Vitalite]  
Автор Nerv (Will O the Wisp)
Публикувано11.05.17 16:08



В отговор на:


нима мислиш, че ако ти го беше напуснала, той би останал с тази жена предвид действията й?




Поне аз доколкото схващам, около състоятелния мъж на приятелката ти само са се навъртали разни златотърсачки, а той самият е непричом.
Ако е било така и, ако тя се отдръпнеше без повод и причина - при всяко положение той щеше да е свободен или да я убеждава, че е в грешка с търпение и любов или (, особено ако тя си знае нейното) да потърси щастието си другаде.
Манастирът комай отдавна не е алтернатива, а самоубийството оставяме за поетите.

Дали в този случай мъжът ще потърси именно кухата лейка, която му е подляла вода зависи от много работи. На прима виста изглежда тъпо да хукнеш след такава,
но пък кой мъж не се е възхищавал, поне скрито на самоотвержеността, всеотдайността и безпределната решимост на героинята от народната песен
«Назад, назад моме Калино!»? [«Жена ке уморам, дечиня ке гледам - вечно твоя ке бида...»]

Алтернативно, може да е имало нещо между златното находище и рудокопачката, но или не си е признал или (ако е имало) е бил достатъчно
убедителен пред жена си, по сисъл, че каквото и да е имало, то е било повърхностно и не накърнява чувстата/ отношението му към нея.

В този случай уравнението е по лесно. Няма да остане при кухата лейка. Може да се задържи за малко, но след време ако все още му е остала
златна жила, ще допусне и друга до нея. Естествено - възможни са изключения. Много хора си намират майстора на неподозирани места.

Ето един наглед пример за трудно обясним за обикновените хора мъжки избор:



прав или изправян

Тема Re: Сблъсък на реалностинови [re: Vitalite]  
Автор coffeemate ()
Публикувано11.05.17 21:15



Всичко е възможно, зависи колко човека го искат. Ако тримата са искали да се направят на интересни по едно и също време- и бракът щеше да е разбит, а за съюз между любовницата и "верният" съпруг може да се поспори в две посоки- твърде вероятен/едва ли.
И няма тук прости или не прости. Същественият въпрос е - има ли любов или няма в семейството. Както казва Джони Деп- ако обичаш две жени, коя ще избереш? Втората, защото ако си обичал първата, втората нямаше да я има.
Твърде кратък е живота за мелодрами

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: Сблъсък на реалностинови [re: blood2]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано11.05.17 22:49



Мъжете са прости и искат малко. Вие сте умни и все няма да ви стигне.
Блъди - сертифициран експерт по женознание




Тема Re: Сблъсък на реалностинови [re: reborn2008]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано11.05.17 22:52



благодаря, че ме отменяш!

Благодаря! Това си го заемам за следващото интервю.



има и други модели....

а ла Глен Клоуз във "Фатално привличане" и Отело?



Тема Re: Сблъсък на реалностинови [re: Nerv]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано11.05.17 23:12



Неговата версия е, че нищо не е имало между него и рудокопачката(хареса ми :)))).

но пък кой мъж не се е възхищавал, поне скрито на самоотвержеността, всеотдайността и безпределната решимост на героинята от народната песен
«Назад, назад моме Калино!»? [«Жена ке уморам, дечиня ке гледам - вечно твоя ке бида...»]


УжасТ!



Ами няма само принцеси да забягват с дворцови конярчета, свинарчета, гардове... редовите войници дори не ги включваме в сметката! Крайно време беше и крал да абдикира заради страст и любов!!!

- развръзката е чак в края



Тема Re: Сблъсък на реалностинови [re: coffeemate]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано11.05.17 23:29



С Джони Деп не съм много съгласна. Пък е и много възможно първата обичана жена да научи един мъж как да обича следващите или обратното. Общо взето - живеем живота си в догадки, няма как да бъдем абсолютно сигурни в каквото и да е.
Но съм съгласна с теб - ако приятелката ми не беше овладяла емоциите си, подходила разумно и доверила на мъжа си, бракът им вече нямаше да съществува.



Тема Re: Сблъсък на реалностинови [re: Vitalite]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано12.05.17 01:19



Сменете питието.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.