Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:51 16.06.24 
Поколения
   >> 30-40
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Пословици...  
Автор ComeAsYouAre (модерен номад)
Публикувано20.10.16 00:47



афоризми и лафове


и добър вечер :)
Мисля си, че тези, които са сред най-верните са следните:

Насила хубост не става
Никога не задвай въпрос, чиито отговор не си готов да чуеш
Битието определя съзнанието

Вашите ?



Тема Re: Пословици...нови [re: ComeAsYouAre]  
Автор M1l1tary M1nD ()
Публикувано20.10.16 09:25



Насила само се взима.
Евтиното излиза скъпо накрая.

Awaken my child, and embrace the glory that is your birthright.


Тема Re: Пословици...нови [re: ComeAsYouAre]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано20.10.16 20:23



" Който гроб копае другиму, сам попада в него"
" Утрото е по-мъдро от вечерта"
" Къща без дим няма"
Добър вечер


Сега се сещам за тези. По- късно може би ще се сетя и за други. Но тези ми изникнаха на момента.



Тема Re: Пословици...нови [re: ComeAsYouAre]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано21.10.16 18:03



Всеки може да страда за нещастието на приятел, но трябва да имаш наистина фина душа за да си способен да се радваш на успехите му.



Тема Re: Пословици...нови [re: ComeAsYouAre]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано22.10.16 14:01



Умри, но не се минавай! Минеш ли се - свиркай си!



Тема Re: Пословици...нови [re: ComeAsYouAre]  
Автор ShokoLaDa (пристрастен)
Публикувано22.10.16 20:58



Добра да е...вечерта!


Ми аз често използвам две поговорки...
На сила можеш да вземеш, но не и да дадеш...
И това което човек сам си направи, цяло село не може...
ааа иначе по твоите имам въпросче...
казват Битието определя съзнанието, а не е ли обратното Съзнанието определя битието?



Тема Re: Пословици...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано23.10.16 01:18



Ми не е .
Човешкото битие е материално и обективно. Човешкото съзнание е субективно отражение на обективната действителност.Следователно битието определя съзнанието...





Тема Re: Пословици...нови [re: kiko64]  
Автор ShokoLaDa (пристрастен)
Публикувано23.10.16 23:11



Ми е... : )))
амаа ти добре го извъртя...хареса ми...


оообааачее...човешкият живот показва друго..
що две деца в едно и също семейство, с еднакъв бит...имат различно съзнание?
Там материалното и обективното е почти еднакво... и що после имат различен бит?



Тема Re: Пословици...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано23.10.16 23:51



Това вече е друго....




Казано е : Битието , опредея съзнанието.
Не е казано : Битието опредея еднакви съзнания.

Но, ти визираш може би възпитание или гени?



Тема Re: Пословици...нови [re: ComeAsYouAre]  
Автор Munyta (цяла)
Публикувано24.10.16 08:47



Дават ли ти взимай, гонят ли те бягай



Участието в избори контролирани и организирани от мафията е престъпление

Тема Re: Пословици...нови [re: kiko64]  
Автор ShokoLaDa (пристрастен)
Публикувано24.10.16 13:19



Едва ли е друго...
Значи бита...материалното е едно и също за двете деца, но двете са с различно съзнание..
После...семейството..бита - материалното е едно и също и за двамата съпрузи, но съзнанието им е различно...
Къде бъркам...





Тема Re: Пословици...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано24.10.16 18:42



Абе , друго е .

Това е от философията и в частност диалектическия материализъм.
Там се борави с други категории, не с отделни индивиди.





Тема Re: Пословици...нови [re: ComeAsYouAre]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано24.10.16 19:15



- Всеки работен ден съкращава живота ви с 8 часа.
- На мъжа му е нужна жена, защото не може за всичко да обвинява правителството.
- Не оставяй днешната работа за утре, ако можеш да я свършиш вдругиден.



Тема Re: Пословици...нови [re: kiko64]  
Автор ShokoLaDa (пристрастен)
Публикувано24.10.16 19:27



еееее..нали за поговорки си говорим...т.е. да има практическо приложение...
чак в дълбоката психологията и материализъм не ми се забива... : ))))



Тема Re: Пословици...нови [re: lvony333]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано24.10.16 19:30



- На мъжа му е нужна жена, защото не може за всичко да обвинява правителството.


Тъста ми (мир на праха му!) имаше лаф : Аз и сам да работя търся кой да ми е виновен , какво остава ако сме двама....

С моя партньор в единия бизнес , на шега бяхме се разпределили кой в кой ден ще е виновен. На нечетни дати съм аз , на четни-той....





Тема Re: Пословици...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано24.10.16 19:34



Тъй де.....това не е поговорка , а постулат от диалектическия материализъм....





Тема Re: Пословици...нови [re: kiko64]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано24.10.16 19:42



а постулат от диалектическия материализъм....

Диалектическия материализъм = КОМУНИЗЪМ. А комунизмът е илюзия.
Няма как да си прав позовайки се не илизии или илюзорни теории, защото не са истина.


По дифолт те не са даже и лъжа. Защото лъжата е нещо по-директно, а са заблуждение (много по коварно, защото го смяташ до последно за истина)

Тоест "диалектическия материализъм" е псевно философия.



Тема Re: Пословици...нови [re: lvony333]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано24.10.16 19:50



Ъъъъъ.....не си прав съвсем.

Диалектическият материализъм (наричан още диамат) е философско направление, изучаващо закономерностите и същността на битието, отношението на човека към света и историческите изменения на това отношение в процеса на практически и теоретически действия. Диалектическият материализъм е създаден от Карл Маркс и Фридрих Енгелс през 19-ти век и след това доразвит от Ленин през 20-ти век. Той се счита за идеологическа основа на марксизма.
Това от уикипедия.

Философията е теория. Основа.
Кой , какво надграждал, строил и недостроил е обект на други науки - социология , политология и т. н.



Тема Re: Пословици...нови [re: kiko64]  
Автор ShokoLaDa (пристрастен)
Публикувано24.10.16 22:17



ееееее...айде сега, пък и посулат било...: )))
мии каквото и да е...обърнато е... : ))))



Тема Re: Пословици...нови [re: kiko64]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано24.10.16 23:23



.. е създаден от Карл Маркс и Фридрих Енгелс през 19-ти век и след това доразвит от Ленин - И продължаваш да твърдиш, че не е комунизъм?



Но ей за това си много прав.
Философията е теория. Основа. - Именно! И това е в много дълбоко противоречие с твърдението ти за битието (диалектическото нещо) "Битието , опредея съзнанието."
Защото, ако е вярно, че философията е основа, то при едно и също битие, поставено на различни основи, се получават различни съзнания, ако ме разбираш. - Което си е така, наистина.
Та диалектическия... там какъв беше - комунизъм е пълен шиит. И излиза, че битието не е най-определящото...



Тема Re: Пословици...нови [re: lvony333]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано24.10.16 23:33



Терминът диалектически материализъм не е измислен от Маркс. За първи път е употребен от Джозеф Дицген (Joseph Dietzgen), немски социалист и марксист, през 1887 година. Среща се и в писанията на Каутски за Фридрих Енгелс.

Основният аспект е трансформирането на идеалистическата диалектика на Хегел (известно като „изправянето ú на крака“), а другият е идеята на Хегел за класовата борба. Използван е и преработеният философски материализъм на Фойербах.


Айде сега - и Хегел и Фойербах - комунисти.

Някаква идея за термина "определя" ?



Тема Re: Пословици...нови [re: kiko64]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано25.10.16 01:30



Всички държави се управляват по закони, само България по пословици и поговорки .





Тема Re: Пословици...нови [re: kiko64]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано25.10.16 01:50



Основният аспект е трансформирането на идеалистическата диалектика на Хегел

Междудругото аз точно това казвам - илюзия и то пълна.
Идеал и илюзия са еднояйчни близнаци... А както се прибави и думата "транформиране" и то на идеалистика (илюзия) и няма смисъл от повече обяснения....



А основа (каквато представлява философията по дифолт) не може да е илюзия, идеал или подобни недостижими мъгляви неща....
Самата дума основа означава фундамент, нещо мноооооооооооооого здраво.... - непоклатимо!
Е как една илюзията ще бъде здрав фундамент? Обречена е!

пп Хегел може да си е писал за идеалистични за него неща, ма тия след него са ги възприели за чиста монета и са ги "трансформирали" в комунизъм или хайде социализам, щом не щеш. Въпреки, че ако питаш мен, двете са еднакво неприлични.



Тема Re: Пословици...нови [re: ComeAsYouAre]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано25.10.16 10:00



Дали нещо представлява "хубост" е въпрос на гледна точка на конкретно съзнание.

Тези много ми допадат:

"Не давайте свето нещо на кучетата, нито хвърляйте бисерите си пред свините, да не би да ги стъпчат с краката си и се обърнат да ви разкъсат.(време е да го приложа на практика)

Искайте, и ще ви се даде; търсете, и ще намерите; хлопайте, и ще ви се отвори,

Защото всеки, който иска, получава; който търси, намира; и на тогова, който хлопа, ще се отвори."

И според разбирането на моя превод означават, че съзнанието определя битието, а ако не си готов да чуеш отговор на някакъв въпрос, то ти не знаеш какво да питаш.



Тема Re: Пословици...нови [re: lvony333]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано25.10.16 20:51



На база няколко безспорни факти ( аксиоми) или на доказани твърдения ( теореми) , могат да се "изградят" каквито ни хрумне хипотези , логически връзки и учения дори...
Което не ги прави част от тях.

Да определим лесно доказуемото твърдение "Битието определя съзнанието " като комунистическо(социалистическо) е меко казано несериозно.

ПП. Вярвам в постигането на комунизма.
Само ако маааааалко му се промени основния девиз : От всекиго според възможностите , на всекиго според основните човешки нужди - храна , климатизация и покрив над главата. От там насетне - колкото му са възможностите.



Найс , а ? Приемаш ли да го наречем научно- технически киконизъм ?




Тема Re: Пословици...нови [re: ComeAsYouAre]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано26.10.16 09:07



"казват Битието определя съзнанието, а не е ли обратното Съзнанието определя битието?"


Външното е отражение на вътрешното.

Истинският мъдрец никога няма да си седне на топките!

Решението на един проблем не е нищо друго освен предпоставка за появата на нов проблем!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!

Редактирано от PYTnik на 26.10.16 09:09.



Тема Re: Пословици...нови [re: kiko64]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано27.10.16 02:40



На база няколко безспорни факти ( аксиоми) или на доказани твърдения ( теореми) , могат да се "изградят" каквито ни хрумне хипотези , логически връзки и учения дори...
Което не ги прави част от тях.

Да, спокойно могат да се изграждат хипотези на доказани твърдения или безпорни факти. Но така изградените хипотези въобще не са безпорни, каквито са фактите.

Най-малкото поради това, че на база един безпорен факт, може да се изградят хиляди хипотези, дори отричащи или противоречащи си такива. Щото хипотеза не е равносилно на безпорен факт. На каквото да се гради, хипотезата си е хипотеза - недоказано твърдение.

Да определим лесно доказуемото твърдение "Битието определя съзнанието " като комунистическо(социалистическо) е меко казано несериозно. - Е точно това, че не е доказуемо. Ако това твърдение беше вярно, то престъпниците или всеки с престъпно съзнание нямаше да има нужда да ги пращат в затвор, камо ли доживот или да ги бесят. - Достатъчно щеше да е да сменят битието на престъпника и той вече няма да е престъпник, а ангелче. Но явно не става - някъде издиша хипотезата...

ПП. Вярвам в постигането на комунизма.
Само ако маааааалко му се промени основния девиз : От всекиго според възможностите , на всекиго според основните човешки нужди - храна , климатизация и покрив над главата. От там насетне - колкото му са възможностите.

- Че то тогава още през турско робство сме постигнали комунизъмЪт! Защо сме се борили за освобождение въобще? /Човешките нуждди сме ги имали и тогава - храна, покрив над главата ... / Ама явно не всичко е материално и не всичко се изчерпва със стомаха.
Свободата къде я слагаш или тя за теб е нищо или не е важна?
Че революционерите не са вдигали въстания защото нямат храна, или къщи бре.
"Свобода или смърт" пише на знамената, а не "къща и плюскане".

Найс , а ? Приемаш ли да го наречем научно- технически киконизъм ?

Найс - щом казваш! Според мен теорията ти е идеално удобна за всички тоталитарни строеве в които няма достатъчно свобода или "свобода" забранена дума: /робство, иго, комунизъм, тоталитаризъм/ - идеално се връзва теорията ти. Гарантирам, че в такива строеве ще си на почит или високо в йерархията, а теорита ти ще е официална доктрина и задължително ще се изучавна.

Иначе "киконизма" издиша по принцип отвсякъде, от сто места. Само ще ти кажа, че човешките желания са точно като мечтите - постигнеш ли едно искаш следващото... Поне аз не съм виждал човек, който да каже имам покрив, климатик и храна, достатъчно ми е, край аз съм в комунизма опс. киковизва... Ми нали веднага се почва: Искам покрива да е по-хубав. и искам по -хубава храва, по-хубава кола, и това е само началото... Да не ти пък казвам, че теорията ти на момента ще е смачкана, разбита и изхвърлена на боклука ако на съседа покрива, колата, храната, дрехите или кое да е нещо е по-хубаво...
Твоята теория е точно като комунистическата, защото е подходяща само за роботи или маймуни. Не и за хора, защото не отчита природа на човека: да се бори за мечите си, за всякакви по-добри неща и не само материабни, но други - духовни.

Редактирано от lvony333 на 27.10.16 02:41.



Тема Re: Пословици...нови [re: lvony333]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано27.10.16 08:02



Не бе човеко .... или спориш за спора , или имаш фиксация на тема комунизъм / социализъм....


Да определим лесно доказуемото твърдение "Битието определя съзнанието " като комунистическо(социалистическо) е меко казано несериозно. - Е точно това, че не е доказуемо. Ако това твърдение беше вярно, то престъпниците или всеки с престъпно съзнание нямаше да има нужда да ги пращат в затвор, камо ли доживот или да ги бесят. - Достатъчно щеше да е да сменят битието на престъпника и той вече няма да е престъпник, а ангелче. Но явно не става - някъде издиша хипотезата...

В случая имаме (както при теб , така и при комунистите ) неправилно разбиране на аксиомата.
Боравим с понятието "общество". И за взаимоотношенията в него като цяло...За обществено битие , говорим , и за обществено съзнание. Ти къде намеси утайката му...
Доказателството го постнах по-нагоре. То е елементарно и важи за всичко.
Ако имаме две категории и те си влияят. Ако едната е обективна (битието) , а другата субективна (съзнанието) , ясно е коя ще определи другата.

Другарите , навремето впрегнаха каруцата преди коня - поискаха , чрез промяна на съзнанието на обществото , да му променят битието....
Еми , не става.

Ся , за моя киконизъм ...
Рано или късно ( ако човечеството не се самоунищожи) , човечеството ще напредне технически, машини ще правят почти всичко. Все повече хора ще бъдат все по- свободни и човечеството ще може да гарантира на всички един минимум.
Разбира се , че хората имат стремежи , разбира се , че ще искат по- добър покрив...
Ама , като искаш - действай! Бачкай , твори , измисли нещо неизмислено , нарисувай нещо прелесно, рискувай си живота за нещо си нейде в дълбините а Космоса или както там са нещата ...

Това за турското робство няма да го коментирам. Никой , на никого нищо не е осигуряван без работа тогава.
Свободата започва там , където свършва грижата за хляба и климатика.
Ей за това ти говоря.
Битието ще е достигнало до такива висини(технически) , че съзнанието , ще е определено като СВОБОДНО.

Според мен теорията ти е идеално удобна за всички тоталитарни строеве

Преди много години , когато Сър Пич живееше в Норич , ме заведе да ме запознае с техните "социални"....
Начи , това са едни татуирани , оскинхедени , с пиърсинги на носа и тялото. С вид на наркомани и алкохолици ) каквито са всъшност.
Та на тях общината осигуряваше жилище , стол за безплатно хранене ( влязох , не е стол - ресторант е ) и 20-тина паунда дневни...
Това е утайката. Обществото е намерило за добре да ги осигури , за да не правят глупусти. ( те пак правят , ама това е друга тема) ...

Сега си представи толкова напреднало общество , в което всеки е подсигурен поне с храна и климатизиран покрив....
Къде видя тук липса на свобода ??? Даже на против ! Всеки ще има време да се занимава не с изработването на храната и топлото, а с това , което му харесва.
Който иска да учи и усъваршенства - да го прави , който има таланти - да си ги развива.

По твоите думи , супер богатите хора трябва да спрат да правят каквото и да е и само да ....какво??? Лежат по плажове или?

Както казваше някой , за американския баскетбол - като гледам как милионери се раздават на игрището , изпитвам усещане , че всички са с кредити.



Редактирано от kiko64 на 27.10.16 08:11.



Тема Re: Пословици...нови [re: ComeAsYouAre]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано27.10.16 11:12



Човек може толкова, колкото знае.
Франсис Бейкъм

Прочетох го в класната стая на сина ми



Тема Re: Пословици...нови [re: kiko64]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано27.10.16 13:22



Боравим с понятието "общество". И за взаимоотношенията в него като цяло...За обществено битие , говорим , и за обществено съзнание. Ти къде намеси утайката му...

А добре, че поясняваш, щото леко се притесних. Помислих, че идея ти е, всеки престъпник вместо да влиза в затвора, да му се дава по мезонет, лимузина и гарантирана храна, та да му се смени битието, чрез което да му се промени престъпното съзнание на ангелско.



Ето от тук ни идва разликата. - Аз не говоря за нищо колективно, като общество, съзнание и обществени неща. Аз съм строго индивидуалист и говоря само за индивидуални - личности. Стадото, стадното (социалното) съзнание, разум или какво и да е стадно нещо не ме интересува ич, а конкретния, отделен неповторим и индивид.

Другарите , навремето впрегнаха каруцата преди коня - поискаха , чрез промяна на съзнанието на обществото, да му променят битието....
Еми , не става.
- Не съм съвсем убеден в това. Мисля, че първата им работа след като идват на власт е рязко да променят битието... Национализацията на ресурсите и тоталното им преразпределяне, забраната за частна собственост и въведеният но ред, не са промяна на съзнанието, а промяна на битието на огромна част от хора. Чак в последствие, след като попривършват с това си дело и като виждат, че няма какво да се преразпределя вече, започват да се занимават с другуте им пъклени дела - да променят съзнанието. А от къде на къде, някой ще променя на други хора съзнанието, без да ги пита дали искат или не и ще им налага някакъв негов си модел? Къде е тук свободата и индивидуалността - няма я. Ей затова пропаднаха, защото разглеждат хората като едно стадо (общество), а не като индивидуалности.


Преди много години , когато Сър Пич живееше в Норич , ме заведе да ме запознае с техните "социални"....
Начи , това са едни татуирани , оскинхедени , с пиърсинги на носа и тялото. С вид на наркомани и алкохолици ) каквито са всъшност.
Та на тях общината осигуряваше жилище , стол за безплатно хранене ( влязох , не е стол - ресторант е ) и 20-тина паунда дневни...
Това е утайката. Обществото е намерило за добре да ги осигури , за да не правят глупусти. ( те пак правят , ама това е друга тема) ...

Сега си представи толкова напреднало общество , в което всеки е подсигурен поне с храна и климатизиран покрив....
Къде видя тук липса на свобода ??? Даже на против ! Всеки ще има време да се занимава не с изработването на храната и топлото, а с това , което му харесва.
Който иска да учи и усъваршенства - да го прави , който има таланти - да си ги развива.


Излиза, че татуираните пиърсинги от Норич живеят в киконизъм. Ми имат всичко което включва киконизма: безплатна храна, покрив и свободно време да правят каквото си искат, да се развиват както поискат.
- Някак си, не ми изглежда много на добре, ако цялото общество заживее като "социалните" в Норич -в киковизъм. Светът ще се заприлича на огромен "социален" приют, си мисля.



Тема Re: Пословици...нови [re: lvony333]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано27.10.16 14:18





Е , философията няма за предмет отделата личност.
Има си психология за целта....е и психиатрия .

Норчиките киковисти са едно лице на медала. Получовеци винаги е имало и ще има.
Аз хипотетично приемам , че за всички може да се осигури поне храна и топло.
Тогава нормалните ще имат свобода на развитие...

Скивай сега тука:




Тема Ехеее... Кико!нови [re: kiko64]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано27.10.16 14:49



Ти тук ли си се подвизавал бе, приятелю!? Много ми е драго да те видя!



Абсолютно си прав! Така де да ти ударя едно рамо, не че имаш нужда, но ми е кеф.

Не е поговорка, нито пословица, баш си е философски постулат, от материализма въобще, не само диалектическия.

Ха така, кажи им го!



Тема Re: Ехеее... Кико!нови [re: LAMBl]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано27.10.16 14:55



Здрастииииии !


И на мен ми е драго!!!

Ми , ние, простия тип хора вече тука ще пишем.....кво да прайм.....не сме достойни за културата и интелекта оттатък.


Ти кажи в другата тема на Минута , за предстоящата финансова криза ....

ПП ...и аз видех пингвини в естествената им среда на обитаване .... Ех , навярно не са като твойте , ама стават ....





Тема Re: Пословици...нови [re: ComeAsYouAre]  
Автор blood2 ()
Публикувано27.10.16 14:59



Човек и добре да живее, умира. И друг се ражда. И накрая всички ще умрем.



Тема Re: Пословици...нови [re: ComeAsYouAre]  
Автор blood2 ()
Публикувано27.10.16 15:03



Имало едно време. Имало. И после се оженили принца и принцесата и заживяли щастливо до дълбоки старини. И после умряли. И това дето го е имало, сега го няма. И всички същества живяли в приказките, сега ги няма.



Тема Re: Пословици...нови [re: ShokoLaDa]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано27.10.16 15:04



Значи нито е вярно, нито е грешно!

Във философията има различни течения изразяващи различното отношение на хората към заобикалящата ни действителност.

Това философско определение "Битието определя съзнанието" е чисто материалистичния възглед за света. То означава, че човекът виждащ по този начин нещата приема света за материален и съзнанието като продукт на високоорганизираната материя. Съзнанието не може да съществува извън материята, самостоятелно, тоест душата не може да живее извън човешкото тяло.

На другия полюс стои идеализма. Според това учение, в света съществува един (или повече) свръх разум (бог примерно) стоящ над всичко материално и духовно и той определя всичко, нему е подчинен и материалния свят. Религиите са ярък пример за идиалистични учения. Идеализмът допуска живот на душата след смъртта на тялото, тоест самостоятелното, независимо съществуване на душата и материята.

Ерго, никъде не е казано кое е грешно и кое правилно. Има хора с материалистически мироглед, има и идеалисти. Кой какво си избере или как се роди!



Поуката от написаното ще я изразя с поговорка, така де да сме в темата:

Кеф ти риба, кеф ти паламуд!

Редактирано от LAMBl на 27.10.16 15:20.



Тема Re: Пословици...нови [re: LAMBl]  
Автор blood2 ()
Публикувано27.10.16 15:07



И да е вярно и да е грешно, живота няма смисъл. Дали ще се прераждаш още милион пъти или ще умреш, сегашният живот няма смисъл.



Тема Re: Ехеее... Кико!нови [re: kiko64]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано27.10.16 15:09



"Ти кажи в другата тема на Минута , за предстоящата финансова криза " Ми още не съм се огледал какви са темите, като те видях побързах да ти се "залепя"

Ся ще се разгледам.

Пингвини, викаш? Де бе? Да не си ходил до нос Хорн?



Тема Re: Пословици...нови [re: blood2]  
Автор Munyta (цяла)
Публикувано27.10.16 15:22



И да пишеш в клуба няма смисъл, но ето ние го правим.


Напълно безсмислено е..

Участието в избори контролирани и организирани от мафията е престъпление

Тема Re: Пословици...нови [re: Munyta]  
Автор blood2 ()
Публикувано27.10.16 15:23



Естествено, че е безмислено, защото жените не харесват грозни и бедни мъже.



Тема Re: Ехеее... Кико!нови [re: LAMBl]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано27.10.16 15:29



ъъъъъ....не! Нос Хорн...искам , ама няма...


Тука:


Тука има скромни хумболтови пингвини.

Цаца , ама риба.....



Тема Re: Ехеее... Кико!нови [re: kiko64]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано27.10.16 16:09



У Перу ходил нашия, ама се оплаква...



Браво! Като стигна до Перу, Мачу Пикчу видя ли?

Изненадан съм че там има пингвини, че то на екватора, бе!?



Тема Re: Ехеее... Кико!нови [re: LAMBl]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано27.10.16 16:15



Изненадан съм че там има пингвини, че то на екватора, бе!

Ми има....тези са по-топлолюбиви , а и теченията там са хладни...

Като стигна до Перу, Мачу Пикчу видя ли?

..казва се: оди ли на мачу си на пикчуту ?

Бях и на Титикака и летях над Наска ...абе , пълна програма...






Тема Re: Ехеее... Кико!нови [re: kiko64]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано27.10.16 16:49



"..казва се: оди ли на мачу си на пикчуту ?" Мии, перуанския диалект ми е слаб.

Бравос! Много арну!

Какво е това Наска? Че ми бяга географията..?



Тема Re: Ехеее... Кико!нови [re: LAMBl]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано27.10.16 19:10





Ерих фон Деникен?
Спомени от бъдещето?



И като добавиш всичко на Тур Хейердал.....

Абе , приказка.




Тема Re: Пословици...нови [re: ComeAsYouAre]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано27.10.16 19:53



Дето е текло , пак ще тече.





Тема Re: Пословици...нови [re: kiko64]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано27.10.16 21:11





Науката която се занимава с изучаване на стадото се казва социология, а философията напротив, си е супер лична. Но ти май само комунистически теории /транформирани идеалистически диалектики/ си чувал и с това за теб се изчерва философията. А това ако използвам твоя термин за "утайката" тези теории са утайката на философията. - Бъзикам те за фразата "утайката на обществото". Защото утайката на капитализма е висшата класа на комунизма и обратно.... Та не се знае кое точно е утайката ... , защото зависи от гледната точка.
А моят любим философ например е Сенека. Той няма нищо написано за "народните маси" , все лично говори...



Тема Re: Пословици...нови [re: lvony333]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано27.10.16 21:52



Но ти май само комунистически теории /транформирани идеалистически диалектики/ си чувал и с това за теб се изчерва философията.

Май да.





Тема Re: Ехеее... Кико!нови [re: kiko64]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано27.10.16 22:33



Ахааа! Знам тези фигури, ама не знаех (не помня) имено на месността/града от къде са.

"Спомени от бъдещето?" Гледал съм го като ученик. Имам много шантав спомен от този филм.

Докато го гледах (в онова кино на главната, знаеш го) ме хвана някакъв луд хилеж. Не знам какво ми стана, ама се смея и не мога да се спра, а зваеш във филма няма нищо смешно. По едно време излязох, за да не преча на хората. В един момент се овладях, и тъкмо се умирих и чувам зад мен едно хъркане ...накакъв заспал!? НЕ! Не е истина! Така избухнах, че щях да се задуша от смях!!!

Кико как се казваше киното, бе? Едно такова, старо. ... Балкан ли беше?

Редактирано от LAMBl на 27.10.16 22:34.



Тема Re: Ехеее... Кико!нови [re: LAMBl]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано27.10.16 23:02



Балкан , да !

И аз там го гледах...

Грабна ме от самото начало, бях като хипнотизиран и до края нямаше да усетя нищо външно , ако един не хъркаше , а друг не се хилеше...
Баси!







Тема Re: Пословици...нови [re: PYTnik]  
Автор ShokoLaDa (пристрастен)
Публикувано28.10.16 17:26



Извинявай, ама истинският мъдрец има ли топки? щото те нали са едни такива целомъдрени..духовни...





Тема Re: Пословици...нови [re: LAMBl]  
Автор ShokoLaDa (пристрастен)
Публикувано28.10.16 17:30



Драго ми е да те видя Ламби.. : )
А не смяташ ли че всичко това служи само за гимнастика на скучаещия ум... : )
Не може да се раздели материалното от останалото, няма как тук на Земята и всяко разделение хваща грешна посока..ние сме едно цяло.
А иначе да, лаф да става...
я кажи какво става с банките...раздаваш ли още камиони... : )))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.