Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:10 17.06.24 
Поколения
   >> 30-40
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема защо хората хвалят  
Автор jumbles ()
Публикувано13.10.16 16:25



послушните, инертните и подчинени деца?

____________________

Кураж, скъпо сърце!


Тема Не обобщавай !нови [re: jumbles]  
Автор nbb (стар клубар)
Публикувано13.10.16 16:41



Докато бях учителка, си падах по децата, подобни на мен - непослушни, със сто идеи за щуротии в главата и неподчиняващи се на никого. И до днес са ми слабост някои от тях, а за тях съм останала любимата учителка.





Тема Re: Не обобщавай !нови [re: nbb]  
Автор jumbles ()
Публикувано13.10.16 16:43



Имала ли си смелост да ги хвалиш, че и публично?

____________________

Кураж, скъпо сърце!


Тема Да,нови [re: jumbles]  
Автор nbb (стар клубар)
Публикувано13.10.16 16:54



затова трудно се задържах на работа в едно училище повече от година. Нали не си мислиш, ч съм била нещо по-различно от черната овца ?





Тема Сетих сенови [re: jumbles]  
Автор nbb (стар клубар)
Публикувано13.10.16 17:02



за нещо. Преподавах в гимназията, която самата аз съм завършила и се учудих, че ме поканиха там като колежка, като знам каква съм била.

Бях в комисия по прием на гимназисти и определяхме балообразуващи оценки. Искаха за учениците в художествената паралелка да сложим оценките по български език и математика освен тази по рисуване и оценката от изпита, като тези оценки трябваше да бъдат минимум четворки. Реагирах и успях да ги убедя да не слагаме такива ограничения, защото може да изгубим някой ценен кадър. И така - двама слаби ученици с оценки на изпита шестици успяха да влязат. После когато колегите се оплакваха от тях, шефът ги пращаше при мен, защото благодарение на мен били приети. Трябва да взема да проуча дали са станали известни художници.



Тема Re: Да,нови [re: nbb]  
Автор jumbles ()
Публикувано13.10.16 17:51



нищо не си мисля, но хубаво е, че си го правила

____________________

Кураж, скъпо сърце!

Тема Никоганови [re: jumbles]  
Автор nbb (стар клубар)
Публикувано13.10.16 18:28



не съм разбирала нещото, наречено " градивна критика ". Децата трябва да се хвалят, за да не израстат като комплексирани възрастни.





Тема Re: защо хората хвалятнови [re: jumbles]  
Автор lvony333 (....)
Публикувано14.10.16 22:25



послушните, инертните и подчинени деца?
Джъмби, незнам кой какво хвали, но послушни инертни и подчинени са три много различни неща.
И:
- послушните са си за хвалба разбира се, дори не виждам смисъл да го обяснявам.
- Инертните. Ми не знам какво влагаш в понятието и въобще какво се разира... та не мога да кажа за сега.
- Подчинените. Няма нещо което да не е подчинено на този свят във тази вселена. Дори Земята е подчинена на Слънцето, а то на Галактиката. Галактиката и тя е подчинена на бог знае каква черна дупка и те така .... Защото ако си учила физика си чувала, че има физични закони. А щом като има "закон", значи има подчинение. Физичните закони не са като законите в България, за едни да важат за други не, от тях спасение няма, те си важат във цялата вселена и никой не може да се измъкне от дългата им ръка. - Тоест всички и всичко е подчинено на някакви закони...
Та най-бонтуващите се са всъщност най-ограничените, може да се каже най-тъпичките даже, защото не могат да разберат подчинението си.





Тема Re: защо хората хвалятнови [re: jumbles]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано14.10.16 23:08



Защото са лесни и удобни за възрастните.





Тема Re: защо хората хвалятнови [re: jumbles]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано14.10.16 23:34



Защо майките оставят децата си да правят каквото си искат? И ако може някой друг да се занимава с тях? Защо има детски центрове в моловете? За да си "захвърлят" там чааветата и необезпокоявани да си джиткат?

ПП. Колко е готино да хвърлиш няколко обобщаващо-генерализиращи въпросчета, а ?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.