Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:19 26.06.24 
Поколения
   >> 30-40
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Тованови [re: Vitalite]  
Автор nbb (стар клубар)
Публикувано16.10.16 11:45



са хора, оставени на самотек, а не са възпитавани. Оставени са да играят игри на компютъра, да гледат филми на ужасите и т.н. Т.е. нямат нормална ценностна система, не правят разлика между добро и зло.





Тема Re: Тованови [re: nbb]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано16.10.16 12:23



Не е точно така.
Имам белег на горния клепач на дясното око от ухапване в детската градина. Една млада дама бе решила, че на всяка цена трябва да има моята кукла.

Темата е защо хвалят послушните, подчинени и инертни деца. Но не разбрах авторовата дефиниция за "послушание", "подчинение" и "инертност" на децата в контекста на темата, и наблюдаеми в какви ситуации. Може и да ги има - не съм чела коментарите.

За личната безопасност на децата, дори в детската градина, е важно те да са разбрали правилата на общуване в социална група.



Тема Виж,нови [re: Vitalite]  
Автор nbb (стар клубар)
Публикувано16.10.16 12:42



аз съм била учителка и знам как може да набедят някого за лош и да му съсипят живота без да се интересуват защо даденото дете се държи по този начин. Децата не се раждат лоши, те се учат подражавайки. Така че е важен моделът, който следват и не можем да им се сърдим.





Тема Re: Виж,нови [re: nbb]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано16.10.16 12:58



Не бе, аз не се сърдя на момиченцето ухапало ме преди 38 години, нито мисля, че това я прави "лоша" или пък че епитетът "лош" е лош. И тогава не съм й се сърдила - само съм питала защо това се е случило. Те и родителите ми не са търсили отговорност от детето. И не защото майка ми беше учителка или за действително лошото състояние на окото ми, а защото им е било ясно, че родители, невъзпитаващи децата си в определени правила на разбиране, умение за слушане и поведение могат да съсипят живота на тези около тях.



Тема Децатанови [re: Vitalite]  
Автор nbb (стар клубар)
Публикувано16.10.16 13:07



не могат да носят вина за безотговорните си родители.





Тема Дали?нови [re: nbb]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано16.10.16 13:16



Щото да ухапеш някого на четиригодишна възраст е едно.
Но ако години наред си бил побойника(пример за непослушание, неинертност и неподчинение) в класа или пък си способен да пребиеш случайни минувачи, защото тази вечер има футболен мач, определено ще носиш отговорност(поне според човешките закони) - дали ще чувстваш вина е друг въпрос, заради някога безотговорните си родители.



Тема Става въпроснови [re: Vitalite]  
Автор nbb (стар клубар)
Публикувано16.10.16 13:35



за различни неща. Помогнала съм на няколко деца да намерят верния път и да ги науча на ценности, които родителите им не им бяха дали. Човек може да научи друг само на неща, които самият той притежава.





Тема Re: защо хората хвалятнови [re: jumbles]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано16.10.16 13:56



Точно обратното. Тенденцията( в Европа и у нас) е да се оставят децата да правят каквото искат. Добро или лошо. Резултата е неочаквано конформистко настроение. Когато няма срещу какво да се бунтуват, те искат да приличат на успялата част от обществото(така както може да я види едно дете). Злато, коли, алкохол... В българския еариант- това е чалга



Тема Е,нови [re: nbb]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано16.10.16 14:11



темата-въпрос беше "Защо хвалят послушните, подчинени и инертни деца?" Аз не съм виждала подчинено-послушно-инертни деца - в смисъла вложен в този въпрос. Наблюдавам деца, които откриват и изследват света - това е инициативност, обратното на инертност. И в този процес, те опитват, прилагат и усвояват различни модели на поведение, за които пък получават обратна връзка - тя може да е под формата на похвала(заради изразено неподчинение спрямо нормите на поведение в дадена група - примерът ми с футболната агитка), или под формата на забележка или директна забрана("нямаш място в такава група" - футболна агитка).

Надявам се вече да съм станала ясна. Че наистина не ми се словоблудства от любов към чатенето.



Хубав ден!



Тема Е,нови [re: Vitalite]  
Автор nbb (стар клубар)
Публикувано16.10.16 15:50



аз съм виждала много такива деца и затова се съгласих с авторката на темата.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.