Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:20 02.07.24 
Поколения
   >> 30-40
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема С ужаснови  
Автор coffeemate ()
Публикувано11.09.16 11:37



Заключавам, че много, страшно много като процент млади хора (20-25годишни), не разбират иронията. Как осъзнах този факт...не питайте, моля. Но, за тях е трудно, т.е. въобще не вдяват, че понякога човек говори "сложно".
Моля, т.нар. експерт по всичко, върхът на компетенцията- Алиса, да стои мирно до 20-тия пост в темата. Писна ми да ходи като капак на тенджера след всички!

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: С ужаснови [re: coffeemate]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано11.09.16 13:45



Ех, не мога да не те попитам как разбра - много ми е любопитно :))

Иначе - какъв е проблемът като не разбират иронията? Понякога това е и целта, иначе може да се обиди човекът отсреща :)

Сещам се за Шелдън от биг банг тиъри какви проблеми имаше с разбирането на иронията :)))

---



Тема Re: С ужаснови [re: coffeemate]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано11.09.16 14:47



Алис не се е включила, но затова пък другият "капацитет по всичко с мнение" веднага е заявил присъствие . Алис поне е четима, този-тцъ.

По темата ти. Различни поколения, донякъде е нормално. И донякъде-не, защото те минават през различен образователен процес. Всичко им се поднася сдъвкано, лесно, наготово. Що да упражняват мисълта си? Хванат таблетите, пуснат един гугъл сърч и получават отговори, които ги устройват. Независимо дали са достоверни или не. Но са отговори. Лесни.

За да разберат твоята ирония -трябва или да са в твоите обувки, или да имат абстрактно мислене, което предполага повече отговори и не винаги Гугъл ги има



Поздрави

Редактирано от Sarayah на 11.09.16 14:54.



Тема Извинявай,нови [re: coffeemate]  
Автор nbb (ветеран)
Публикувано11.09.16 15:06



но защо е нужна иронията като похват и изобщо сложното говорене ? Наистина ми е интересно да науча.





Тема Re: С ужаснови [re: coffeemate]  
Автор Baldrian ()
Публикувано11.09.16 15:41



От кръга на дъщеря ми имам други впечатления. Моето скорпионче си служи доста добре с ирония и самоирония. Понякога дори се притеснявам, че някой би могъл да се обиди, но обикновено хората я приемат. Със сигурност данък обществено мнение и безусловно приемане на авторитети не е характерно за тези около мен.
Имат и интересно чувство за хумор. Просто по-различният бит, предполага и по- различен хумор- дори от моят, а разликата ни е само 20 години. Какво остава за по- възрастните.
Така да кажем, че има известни разминавания, но си се забавляват искрено един с друг дечурлигата.
А моята се бъзика с мен доста усилено. Разказвала съм ви, че без да искам преди 2 години се озовах в Силистра. Просто съм се качила от Русе на рейс в посока Силистра, вместо София. Съотв. съм заспала и се събудих в Тутракан. Предната вечер и бях чела някаква лекция, че човек не може да ходи като муха без глава и трябва да е по- съсредоточен...Ако сега и кажа нещо от сорта, веднага получавам в отговор "Към Силистра ли отиваме?"


И по доста направления ме взима за мезе...

Алиса има дете на подобна възраст. Всъщност всяко мнение е ок.

Духовното блондинство удължава физическото брюнетство!
Ruja Karamfilova

Редактирано от Baldrian на 11.09.16 15:47.



Тема Re: С ужаснови [re: coffeemate]  
Автор ShokoLaDa (пристрастен)
Публикувано11.09.16 18:42



А защо това те учудва? Моето дете също не може да говори иронично и съответно да разбира иронията!Ние в къщи не си говорим иронично, тя с приятелите си също, в училище също не се учи ирония, тя просто се натрупва с годините, с наслагванията.
И това не е сложно говорене а знам ли някакво подигравателно...
За мен по-страшното е хората какво чуват и осмислят. Направи си експеримент, говори с някой задълбочено и сериозно и накрая му кажи, че е глупак...и познай от целият текст за какво ще се хване.





Тема Re: Извинявай,нови [re: nbb]  
Автор ShokoLaDa (пристрастен)
Публикувано11.09.16 18:44



А де..то простото не се разбира, а се търсят подтекстове, та камо ли сложното.



Тема Re: С ужаснови [re: coffeemate]  
Автор coffeemate ()
Публикувано11.09.16 21:58



Оф, на всички да отговоря с две думи.
Първо, от доста време са ми наблюденията. Налага се да им са превежда и обяснява.
Последното ми наблюдение е върху мен, аз употребих автоирония и думите ми се взеха едно-към-едно. За мен обяснението е, че изчезва една интелигентност. Тва е положението. Някой беше казал, че един сериозен човек не би могъл да се вземе на сериозно...
Хора, живеем в свят пълен с едни нови хора, които са по-различно от нас. Чувствам се понякога неразбрана, но тва е положението

А хитростта е ума на глупака.

Редактирано от coffeemate на 11.09.16 23:24.



Тема Re: С ужаснови [re: ShokoLaDa]  
Автор coffeemate ()
Публикувано11.09.16 22:01



Яяяяя първо провери какво означава иронията и тогава я окачестявай като подигравка задължително. То ти освен ирония, още много неща не разбираш, да ти кажа. Кон с капаци.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: С ужаснови [re: coffeemate]  
Автор Benjamin (нов)
Публикувано11.09.16 22:01



Значи имат форма на аутизъм.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.