Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:39 11.06.24 
Поколения
   >> 30-40
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Провалът на Metallicaнови  
Автор FlLERO99 (оперативний )
Публикувано10.09.16 11:08



8 години от 1983та до 1991ва година пет невероятно силни албуми и после 25 години нищо! Още помня един съсед стар металист който ми каза преди да излезе Load'96 каза че сега Металика щели да издадат нов албум и да разбият на парчета конкуренцията но аз се усъмних в неговите думи и за съжаление се оказах прав. Ако през 1991ва година Металика бяха едва ли не известни колкото всички останали метъл-групи то сега 25 години по-късно особено с възходът на изключително силните Рамщайн положението въобще не е същото. Някои от албумите на Металика след Черният албум който излезе през август 1991ва година направо не стават за слушане...

Междудругото Рамщайн станаха толкова силни че направо засенчват всички останали колоси в този жанр.



Тема Re: Провалът на Metallicaнови [re: FlLERO99]  
Автор Nazgulll (пристрастен)
Публикувано10.09.16 11:19



Нормално е. Като се замислиш пътя от Kill Em`All до And Justice for all води до абсолютният апотеоз, връх и триумф на Металика в лицето на черния албум. След това е логично нещата да западнат според мен. Просто няма творческа енергия, а и музикалните вкусове на масовата публика сериозно се изместват след началото на 90те. Факт.



Тема Re: Провалът на Metallicaнови [re: Nazgulll]  
Автор FlLERO99 (оперативний )
Публикувано10.09.16 11:23



Абсолютно си прав и съм напълно съгласен с теб. Също прибавям че и самият траш-метъл като стил какъвто стил са Металика някъде към средата на 90те беше значително изчерпан концептуално.



Тема Re: Провалът на Metallicaнови [re: FlLERO99]  
Автор pyrvata (сладунка)
Публикувано10.09.16 11:41



абсолютно! Някъде от тогава датира и постепенната липса на интерес от моя страна към тази музика...





Тема Re: Провалът на Metallicaнови [re: pyrvata]  
Автор FlLERO99 (оперативний )
Публикувано10.09.16 11:46



Аз продължавам да имам интерес към тази музика но със сигурност този мои интерес не е това което беше преди 25 години през 1991ва. Все пак дължа да отбележа че Рамщайн в значителна степен оправят ситуацията сега в началото на 21 век.



Тема Re: Провалът на Metallica [re: FlLERO99]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано10.09.16 14:10



Пикът на Рамщайн сякаш беше края на 90те, началото на новия век. Напоследът нищо нямат, а и последните им неща са някакви лигави - то не бяха пусита, рашъ, ю ес а и подобни. Последното им, което наистина ми допадна май беше klein lust

На концертите си не си дават много зор, не може да се сравнят по никакъв начин с епичните концерти от младостта на групата, някак комерсиални ми се виждат - пуф пуф огънчетата, плаване с лодката малко и айде към Биад да ебнем някоя местна курва.

Металика се раздават малко повече, но също са много скучни. Изобщо метълът като цяло залязва последните 20тина години, което е много много тъжно, защото нищо добро не идва на негово място. Кажи една силна метъл група формирана след 2000та година, която да пълни стадиони? Аз се сещам за 1 която супер много ми харесва, но определено не пълни стадиони.

В такова време явно живеем - конформистко и лигаво. Ерата на тейлър суифтките.

---



Тема Re: Провалът на Metallicaнови [re: Greywind]  
Автор FlLERO99 (оперативний )
Публикувано10.09.16 14:16



Rosenrot'2005, Volkeball'2005(концерт) според мен лично са върха на Рамщайн отвсякъде. А последният им албум от 2014та година го слушах в тубата когато излезна и той също по мое мнение беше много силен. Аз съм твърде критична личност за да лепна етикетът много силен албум.

Точно така, прав сте - след 2000та година и аз не знам нито една силна метъл група която да пълни стадионите. Впрочем погледът ми не е толкова модерен защото най-модерната група от 30те групи които слушам през последните 7 години е Рамщайн и Рамщайн ги прослушах повърхностно през 99та година и по-сериозно точно през август 2013та година тоест твърде късно. Просто имаше период от 7-8 години през които въобще не съм слушал метъл.



Тема Re: Провалът на Metallicaнови [re: Greywind]  
Автор coffeemate ()
Публикувано10.09.16 14:44



Тейлър обаче също има добри неща. Мноооого крайно е за нея така

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: Провалът на Metallicaнови [re: FlLERO99]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано10.09.16 15:15



Кой е този последен албум?

Ще ги изкоменитрам наред



1. Herzeleid 95та - велик албум, любимата ми рамщайн песен е от него (Du riechst so gut), тя имаше и много хубав клип (вторият с вълците, не този с цветенцата). Но и други песни бяха култови, Rammstein всъщност е от този (нищо че я има май и в следващия), "Asche zu Asche" е класика, "Seemann" беше първата лирична песен на Рамщайн и е страшно попадение. Целия албум го бях слушал хиляди пъти.

2. Sehnsucht 97ма - с този албум станаха особено известни - Engel и Du hast се въртяха нон стоп по МТВ, иначе целият албум е страхотен.

Имаше един междинен, с кавър на и ремикси на кавъра, който кавър беше много сполучлив според мен - първата песен на английски на Р. която поне аз чух (мисля, че английската версия на engel беше по-късно). Много готино звучи с този немски акцент, а твърдите индъстриъл елементи къртят.

3. Mutter, 2000 силно ме разочарова, видя ми се доста лигав на фона на предишните два, едноименната песен никак не ми допадна, все пак имаше хубави неща като "Ich will", "Sonne", Mein Herz brennt", "Links 2-3-4" - почти задължителни са мисля тези в сетлистовете на Рамщайн. Като цяло добър албум от позицията на времето, макар че една идея по-слабичък за моя вкус.

4. Reise, Reise, 2004 - този дори не си го купих, но както казах "Keine Lust" много ми хареса и като музика и като клип (клиповете са си доста важни). също "Reise, Reise" е супер, Mein Teil става, ама Америка, Москоу и някакви такива - хич не ми се връзват с рамщайн.

5. Rosenrot, 2005 досега дори не съм го слушал - само Бензин става и тя е супер комерс, но нищо друго не ми говори каквото и да е. Наскоро като казах, че харесвам Рамщайн, някой ме "поздрави" с "Mann gegen Mann" и откровенно го приех като някаква обида - отвратителен педерастки клип, бездарна и неоригинална музика, пълно творческо изчерпване.

6 Liebe ist für alle da, 2009 - единственото което се сещам от въпросния албум е малоумното пуси, което вече е пълно изпадане и опит на Рамщайн да шокират, без да имат никакъв творчески замисъл.

От тогава не виждам да имат албум и аз поне не се сещам за готина тяхна нова песен


На концерта на софия рокс не се изкефих особено, не пяха енгел, хубаво, имали си принципи да не я изпълняват на концерти, но като цяло ми беше супер комерс, липсваше душа, нЕкви спец ефекти, малко плуване с лодчицата и после айде в биад - как да взема насериозно такава група вече? Имаше един невероятен концерт в Германия от края на 90те, който гледах тогава целия по мтв и просто нямаше празно - сега не успявам да го намеря, но тогава ми беше много мерак да ида на концерт на Р.



Иначе сред по-нови метал групи много ме кефят Корпиклани, които всъщност хич не са млади и те, макар че от 2003та е точно в този състав групата - и на живо са страшно готини :) Поздрав с и .

---


Тема Re: Провалът на Metallicaнови [re: coffeemate]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано10.09.16 15:28



О на мен ми харесват на Тейлър лигавищинките, аз слушам всякаква музика, за различни настроения си има различна музика.

Но наистина ми липсва добър нов метал - траш, етно, power, symphonic (на Black и Death не се кефя особено).

Да беше само тейлър с мед да я намажеш и оближеш, ама те всички са такива. кейти пери, майли сайпръс и разни подобни, а мъжките групи са още по-зле. не помня откога не съм гледал МТВ класации примерно, само някакви неща, които за мен са поп или в най-добрия случай "гей метъл" (нео метъл?) в тях. Кажи нещо по-твърдичко и хубаво след 2010та примерно. По възможност нова група да е.

Последното по-твърдичко "ново" на което се изкефих като го чух за сефте беше Дубиоза колектив. Което е някакво ска на практика, готини са, ама тъжна работа. Слеър, Меноуър, Рамщайн, силните албуми на Металика и т.н. и т.н. са в миналото, а тук идват групи пенсионери, където най-младите участници са на по 40-50 години :(

---




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.