Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:21 09.06.24 
Поколения
   >> 30-40
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Ето така се правинови [re: pyrvata]  
Автор Baldrian ()
Публикувано04.09.16 16:50



не съм го прочела този учебник, но какъвто и да е, големият интерес показва, че тези в училище имат сериозни пропуски.

Духовното блондинство удължава физическото брюнетство!
Ruja Karamfilova


Тема Re: Ето така се правинови [re: coffeemate]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.09.16 16:50



Тва е история, дами и господа, а тя знаем колко е точна наука. Няма и как да се спори за някои работи. Само да вметна, че нешънъл географик преди два дни бяха допуснали неточността, да напишат, че България била воювала срещу Русия по време на руско-турската война. Та така
Който не е чел учебниците до 4-ти клас по човекът и обществото, той не знае колко ценен е този буквар.


П.с. чакам някой умник да се фане за думата "буквар".


А хитростта е ума на глупака.

Редактирано от coffeemate на 04.09.16 16:58.



Тема Re: Ето така се правинови [re: Baldrian]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.09.16 16:54



И аз съм до средата, но ми харесва подходът към децата. А че ще му намерят кусури на букварчето-това не съм се съмнявала.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: Ето така се правинови [re: coffeemate]  
Автор blood2 ()
Публикувано04.09.16 16:55



Не мога да разбера защо ни занимавате с такива неща. Не можахте и гадже да ми намерите и нещо да правя.



Тема Re: Ето така се правинови [re: Baldrian]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано04.09.16 16:57



10,000 години преди Христа Натуфийците са се занимавали със земеделие, а ако става дума за човеците като биологичен вид, те датират отпреди около 150,000 години и произхождат от Африка.

Едно нещо е сигурно: тук пирамиди нЕма. Е, все пак има злато.

Не отричам, че тези земи са били населявани от славни и юначни хора, които определено са разбирали от злато, но твърдението, че тук се е зародила първата цивилизация в света е прекалено бомбастично.



Иначе хубав учебник, ако не друго поне е забавен. По мое време се наблягаше повече на числото 681 и конската опашка като символ на хан Аспарух.



Тема Re: Ето така се правинови [re: lipari]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано04.09.16 17:02









Тема Re: Ето така се правинови [re: Nuke Dukem]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.09.16 17:07



Човекът е историк. Колкото историците, дето пишат енциклопедии, в които ако може, България да не съществува хич.
Според мен, като нищо би могло и да е така.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: Ето така се прави [re: coffeemate]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано04.09.16 17:13



Като за без пари е екстра.





Тема Re: Ето така се прави [re: coffeemate]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано04.09.16 17:42



Варненският некрополис е международно признат като едно от ключовите места в световната праистория, а златното съкровище е посочено като най-старото в света (датира от ~4400 пр.Хр., тоест преди около 6400 години).

Какво не ти харесва в енциклопедиите?

За съжаление българската история датира от 681-ва, така че не можем да се потупаме гордо в гърдите с боен вик "Булгар, булгар!". Въпросното съкровище не е изработено от българи, а от хора, чиито земи в момента обитаваме.

Редактирано от Nuke Dukem на 04.09.16 17:42.



Тема Re: Ето така се прави [re: Nuke Dukem]  
Автор coffeemate ()
Публикувано04.09.16 17:51



Ами чела съм навремето енциклопедия британика- за България неща, които бяха тотално изкривени. Сега като гледам как ни заблуждават и от нешънъл геиграфик- море, хич не му пука за това дали българите сме най-древни и как точно да го доказваме... Това са нищожни подробности, целта на учебника е съвсем друга, не се забивай в детайлите, които няма кой да ти докаже даже, че са неверни или да докаже, че са верни
Ти що не му изпратиш на този голям Българин и Човек твоя превод, който беше постнал в 40-50?
Помниш ли как реагираха хората? Прави си изводите.

А хитростта е ума на глупака.

Редактирано от coffeemate на 04.09.16 17:57.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.