Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:26 09.06.24 
Поколения
   >> 30-40
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re: Хе-хе-хенови [re: Nazgulll]  
Автор coffeemate ()
Публикувано10.09.16 14:42



Дразниш. Съвсем си е добре психически. Дано не ти се върже някоя на твоите подкокоросвания

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: Ето така се правинови [re: coffeemate]  
Автор lipari (старо куче)
Публикувано10.09.16 15:16



Второ, поради робското у вас, ние сме в позиция да ни управлява човек, у който по-висши цели от това да се запасява с пари-няма.

Ай стига с това "робско у вас", бре!
Герберите си спечелиха 2 мандата с мнозинство.
Това е цивилизацията, како Сийке.

Робското беше, когато ни караха задължително да избираме между бай Тошо и бай Тошо. И малце по-отдавна, преди 137 г., та чааак до сътворението на света, когато дори не са питали електората кой искат да го управлява.



Тема Дайнови [re: lipari]  
Автор nbb (ветеран)
Публикувано10.09.16 17:00



доказателства, че е така.





Тема Гледал ли синови [re: Nuke Dukem]  
Автор nbb (ветеран)
Публикувано10.09.16 17:02



филма " Прекрасно зелено " ? Може да намериш отговор на някои от въпросите си.





Тема Re: Ето така се правинови [re: coffeemate]  
Автор roshava (готина)
Публикувано10.09.16 17:49



Единствените роби в тази тема, са писателя на учебника и клакьорите му.



Тема Re: Не са строенинови [re: lipari]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано11.09.16 07:43



Инженерна мисъл и пълчища безплатни роби - това е тайната на хеопсовата пирамида.

Според каквото съм видял "в мрежата", били са тълпища, но не роби, а добре платени опитни професионалисти. За съжаление обаче дори и най-гениалните съвременни инженери не са особено наясно:

- как се изравнява основа с размерите на 6 футболни игрища с точност до милиметър
- как се дялат толкова прецизно масивни гранитни блокове, че даже и бръснач да не може да влезе между фугите
- как се пренасят, издигат и поставят на съответното им място такива блокове

...всичко това само с медни длета, каменни чукове, конопени въжета и малко дървесина, като самата конструкция е почти перфектно ориентирана спрямо истинския (не магнитния) север и съдържа в себе си закодирани доста точни приближения не само на числото "пи", а дори и на скоростта на светлината, при все, че според египтолозите въпросният народ е наброявал едва 1,5 млн. души, а цялото постижение било осъществено за някакви си 20 години!

Ето и размерите на конструкцията:



Дори да си представим, че разполагаме с неограничено време и безброй работници, пак остава необяснимо най-малкото изкачването на 25-80-тонен блок до височината на 20-етажна сграда... Без ДВГ, без кранове, без никакъв механизъм като лост или макара. Ако това не е впечатляващо инженерно постижение, тогава аз не знам какво е.

Като имаме предвид, че това практически е сграда на поне 4,500 години.

А що се отнася до Бурж Халифа - своеобразен връх на съвременната инженерна мисъл и небостъргач, чието посещение аз силно препоръчвам - според нейният проектов мениджър, Грег Санг, "тя е проектирана да издържи около 100 години."



Тема Re: Не са строенинови [re: Nuke Dukem]  
Автор lipari (старо куче)
Публикувано11.09.16 08:38



Според каквото съм видял "в мрежата", били са тълпища, но не роби, а добре платени опитни професионалисти. За съжаление обаче дори и най-гениалните съвременни инженери не са особено наясно:

Сичкото това пак ли в "межата го видя"?



много зяпаш в мрежата, младежо.
някой анунак ще ти отхапе носа накрая.



Тема Re: Гледал ли синови [re: nbb]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано11.09.16 08:48



Не съм, но прочетох сценария и не разбрах кои точно са синовете на Мила; иначе това

(без субтитри) представя подобна гледна точка, че за едни хипотетични извънземни ние бихме били една доста низша форма на живот.



Тема Re: Не са строенинови [re: lipari]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано11.09.16 09:04



Хаха, не вярвам на тия "седем съдии на ада", анунаките.



В Интернет има доста интересни четива, включително и този нов учебник по родинознание.



Тема Re: Ето така се правинови [re: coffeemate]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано11.09.16 09:11



Второ, поради робското у вас...

Аз съм роб на гравитацията, точка по въпроса. Ако ти робуваш на нещо друго, проблемът си е лично твой.




Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.