Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:18 09.06.24 
Поколения
   >> 30-40
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Хе-хе-хенови [re: lipari]  
Автор nbb (ветеран)
Публикувано10.09.16 10:41



Наистина ли не се усещаш какви ги вършиш ?





Тема Re: Хе-хе-хенови [re: nbb]  
Автор lipari (старо куче)
Публикувано10.09.16 10:45



усещам, че МОИТЕ пари са изникнали на ТВОЯ ГЪЗ - обсебена си от манията да ги коментираш.





Тема Re: Хе-хе-хенови [re: nbb]  
Автор Nazgulll (пристрастен)
Публикувано10.09.16 10:46



не е добре жената, очевидно е. трябва да се отнасяме с разбиране към психически нестабилните хора.



Тема Re: Хе-хе-хенови [re: Nazgulll]  
Автор lipari (старо куче)
Публикувано10.09.16 10:48



трябва да се отнасяме с разбиране към психически нестабилните хора.

ами отнасяй се - искам те възпитан, внимателен, любезен и почтителен.





Тема Паритенови [re: lipari]  
Автор nbb (ветеран)
Публикувано10.09.16 10:54



не са твои и такива не искам. Предпочитам да съм без пари, отколкото да се водя инвалид и държавата да ми плаща.





Тема Re: Паритенови [re: nbb]  
Автор lipari (старо куче)
Публикувано10.09.16 12:25



добре, но не скапвай темата.
тя е за учебници, история и национално самосъзнание.

махленски задявки с личните доходи на пишещите и здравословните им проблеми са крайно неуместни точно в тази тема.
пуснала съм клюкарска - чесането на крастите там.



Тема Re: Не са строенинови [re: nbb]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано10.09.16 12:31



Точно такова мнение изрази и френският архитект от документалния филм в подписа ми, че хипотезата за инзвънземен произход дава инициатива за въображението.

В същото време хората, които осъществяват подобни големи проекти в днешно време, просто свиват рамене -- нямат рационално обяснение.

Интересно ми е какви ли останки ще остави съвременното поколение, на какво ли ще се натъкват археолозите след, да речем 4,000 години, ако не сме се самоунищожили дотогава, разбира се.

Не разбирам обаче, ако не е построена от човеци, тогава от какво? Извънземни? Как са стигнали до нашата планета тогава? Най-близките звезди до нас отстоят на минимум 4-5 светлинни години; как са стигнали до нашата планета?

Аз не просто вярвам в наличието на извънземен разум, а по-скоро знам, че практически няма как такъв да няма - вселената е прекалено голяма (а може и да са безброй вселени) за да не приютява поне една извънземна цивилизация. Въпросът е къде се намират и дали наистина е възможен контакт с тях.

Чудя се дали да вярвам на истории като тази на

(на англ. ез.). Дали е възможно цяло едно семейство да лъже в продължение на толкова много години? Обяснението с "психична болест" е твърде тривиално, според мен техните преживявания не може да се отхвърлят с лека ръка като халюцинации... Или може? Едновременно и на двамата да им се счуе и привиди едно и също нещо... Едва ли.

Понякога си мисля, че във вселенски мащаб ние сме просто едни долни маймуни, и ако някога осъществим контакт с инопланетяните, то неминуемо ще бъдем в ролята на плячка, защото ние просто няма как да се конкурираме технологично с тях, където и да са.

Здравият разум в мен диктува обаче, че космическите разстояния са прекалено големи за каквато и да е форма на комуникация, вследствие на което нашият акцент би трябвало да е в опазването на хората като биологичен вид, вместо в експлоатацията на невъзвращаемите горива като въглища и петрол, на чието изчерпване твърде вероятно можем да станем преки свидетели още този век, освен ако не се спре изтреблението помежду ни, в който случай тези горива ще се изчерпят дори по-скоро.

В това направление можем да се поучим от страна като Парагвай например, чието енергийно потребление представлява само 10% от общото им енергийно производство, 100% от което идва от ВЕЦ-ове (възобновяем източник).

Разбира се това мнение не е "по темата", тъй като след суперлативата, че сме най-древната цивилизацияна света, на мен лично ми се отщя да чета по-нататък, защото тази история по един или друг начин вече съм я чел, макар и без да имам абсолютно никакви претенции за компетентност в областта на историческите науки, разбира се; но за да не съм съвсем голословен, ще напомня на всички "потомци" на "първата цивилизация в света", че ние сме се заселили във въпросните земи има-няма 5 хилядолетия след изработката на тази наистина впечатляваща гробница -- Варненският халколитен некропол.

Редактирано от Nuke Dukem на 10.09.16 13:05.



Тема Re: Не са строенинови [re: Nuke Dukem]  
Автор lipari (старо куче)
Публикувано10.09.16 12:49



Интересно ми е какви ли останки ще остави съвременното поколение, на какво ли ще се натъкват археолозите след, да речем 4,000 години

ами такива, например:



и ако по някакви причини подробната документация за построяването на обекта се затрие, има да спекулират как извънземни са го построили, щото настоящата цивилизация не оставила недвусмислени доказателства, че подобни съоръжения са плод на човешкия труд.


Инженерна мисъл и пълчища безплатни роби - това е тайната на хеопсовата пирамида.



Тема Re: Ето така се правинови [re: coffeemate]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано10.09.16 12:57



Народът ни се управлява от човек, за когото злите езици твърдят, че единствената книга, която бил прочел през живота си, била Винету -- без коментар.



Тема Re: Ето така се правинови [re: Nuke Dukem]  
Автор coffeemate ()
Публикувано10.09.16 14:37



Ето пак, криво разбиране на реалността.
Нито аз, нито авторът на учебника сме хора, прочели една книжка през живота си.
Второ, поради робското у вас, ние сме в позиция да ни управлява човек, у който по-висши цели от това да се запасява с пари-няма.
Ги продължавай да си четеш за чуждите активи и да мърмориш кой те управлява.

А хитростта е ума на глупака.



Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.