Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:39 09.06.24 
Поколения
   >> 30-40
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Кафето да не четенови [re: Baldrian]  
Автор lipari (старо куче)
Публикувано08.09.16 22:55



Фундаментът е, че имаме всички основания за достойно национално самосъзнание

Всички имат. Съседите да не са паднали от Марс!



Тема Re: Кафето да не четенови [re: lipari]  
Автор coffeemate ()
Публикувано08.09.16 23:01



Ми не са, ама не са и с робското ти мислене надарени. Ти си изпята песен вече, хората се борят за децата. Можеш да стоиш и да наблюдаваш отстрани, да си водиш записки и да си чоплиш в носа. А това чак си го представям много образно

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: Ето така се правинови [re: Nuke Dukem]  
Автор coffeemate ()
Публикувано08.09.16 23:04



Добре, толкоз ли ти е трудно да излезеш от редовете и да видиш нещата над тях?! Другият метод е да тръгнеш от сега към миналото. Уж умни хора, а по своему тъпи...

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: Кафето да не четенови [re: coffeemate]  
Автор lipari (старо куче)
Публикувано08.09.16 23:40



Ми не са, ама не са и с робското ти мислене надарени. Ти си изпята песен вече, хората се борят за децата.

Грубиянските лични нападки не заместват непознаването на историята.





Тема Re: Ето така се правинови [re: Finntroll73]  
Автор lipari (старо куче)
Публикувано08.09.16 23:45



Силно се надявам..понеже вие сте златна мина за изследванията ми..за една книга..която продължих от днес..
С нова глава..


Тъкмо ако издадеш бестселър няма да има нужда да бачкаш, докато си жив.





Тема Re: Ето така се правинови [re: coffeemate]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано09.09.16 00:41



В отговор на:

Добре, толкоз ли ти е трудно да излезеш от редовете и да видиш нещата над тях?! Другият метод е да тръгнеш от сега към миналото. Уж умни хора, а по своему тъпи...




Нещата над текста са само картинките, а те, в учебникът, който представлява предмет на разговор, изобилстват, което е хубаво - на мен ми харесва.

Питам те съвсем сериозно: кои са "нещата над тях"? Кои са нещата? Кои са те? Над какво стоят нещата?

Въпросният господин си е направил безплатен учебник, хората го теглят, чете се, дотук добре. И какво следва от това? Че сме "първата цивилизация" ли? Добре, приемам, че преди 6400 години тук е загинал някой наистина баснословно богат човек... И? Това по какъв начин променя света?

Човекът е направил, както той самият се е :

"Каквото можах, направих. Всеки сам си кове съдбата – не знам дали така ще бъде спрян процеса на деградация и унищожаване на българския народ, но поне знам, че съм направил каквото съм могъл, а не съм седял и гледал примирено идващата гибел на Българи."

Очевидно, той толкова си може.

С което не бих искал да омаловажа усилията му ни най-малко; напротив, възхищавам му се на амбицията да ни докаже като по-древни, отколкото сме.

Но според мен има още по-древни цивилизации от нашата - за родоначалници на която аз лично поставям хан Аспарух и неговият баща Кубрат, като последният със сигурност е бил от клана Дуло и за него може да се твърди, че през 632 от н.е. е основал Стара Велика България на територията на днешна Украйна - като например древните египтяни, за които се твърди, че преди около 4,000 години са си построили една пирамида, която стои и до днес и която представлява много по-сложен за изработка монумент някаква си примитивна гробница, пък била тя и пълна със 6,400-годишно злато.

Аз затова казвам, че статиите са точно за това, за което са писани, просто трябва да има кой да ги чете, а ти ме обвиняваш в тъпост... Дай малко по-сериозно. Както виждаш, има нещо сбъркано и дори и съвременните европейски учени са озадачени от случващото се.

Като сме първата цивилизация, къде са ни пирамидите? Къде са ни магистралите? Къде са ни сателитите? Къде са ни високите стандарт на живот и продължителност на живота? Къде са ни, барем, световните титли по футбол?

Всичкото това е само бошлаф приказка, душко, докато ние се правим на първи онези мляскат и пляскат, та чак и ушите им плющят.

Редактирано от Nuke Dukem на 09.09.16 00:56.



Тема Re: Ето така се правинови [re: Nuke Dukem]  
Автор coffeemate ()
Публикувано09.09.16 08:23



Не бих могла да водя строго научен разговор. За много от нещата, които пиша, а и си мисля, са чисто на магия. Моят маленкий мозък си е изградил негова си система за правене на изводи, в която на всичко е дадено място и процент на влияние, дори и на наивността, на невежеството, че и на думите на баба ми "и най-умният е малко прост". Нищо не изключвам, на нищо не давам предница. И така стигам до истината, за която други са изчели и посветили много книги и време. Единственото, което мога да направя е, да те накарам ти, очевидно любител на всякакви науки, да пишеш. А ти какво можеш да дадеш от това писане, е само за теб. На мен ми харесва подходът на други участници в тоз спор. Човек затова трупа знания, за да продължи да съпоставя всичко на всичко. И тогава няма да ги има изводите, които си написал в последните си изречения. Там си проличава, за мен, че си стоиш в гората и няма излизане.
Мисля, че е време да се дистанцирам от разговора. Взе да ме ангажира прекалено много

ще почна да чета, а това може да ме повреди

А хитростта е ума на глупака.

Тема Хм,нови [re: coffeemate]  
Автор nbb (ветеран)
Публикувано09.09.16 10:21



а каква е гаранцията, че написаното в книгите е истината и цялата истина ?

Трябваше да мине много време, за да осъзная, че истината е вътре в мен, а не в книгите. Явно ти по-рано си го разбрала.



Тема Re: Ето така се правинови [re: coffeemate]  
Автор Nuke Dukem ()
Публикувано09.09.16 12:01



Че аз съм в гората е очевидно, защото докато европейците са колонизирали Америка, България все още е била под турско иго, но не мисля, че ако се считам за първи, ще изляза от гората и хоп, чудо - сред цивилизацията.

Има и нещо друго, че катедралата Александър Невски изобщо не е най-голямата православна катедрала в света, но и за това нещо човек трябва да прочете, а защо не и например да се увери от първо лице.

Изобщо, като чуя суперлативите "българите сме най-..." и започва да ме втриса от хорската глупост.

Да, на теб ти херсва нечии друг подход, но нямаш смелостта да заявиш чий точно - а и не ти трябва.

Чети, образовай се, от четене досега никой не е умрял, каквото и да ти се втълпява "отгоре"; но не изкарвай мен глупакът заради това, че съм си направил трудът да сверя написаното с онова, което е известно на другите.

И да, колкото и да не ви се иска, корените ни са тюркски. Още Атила хунът е правил опити да превземе Константинопол - нещо, което се удава само на османците през 28-ми май 1453 г. от н.е. Запомнете тази дата, историческа е.

Оттам нататък следва управлението на една сурия султани, кой от кой по-прост; но за това, което днес е съвременна Турция, ние можем само да си мечтаем, изключая терористичните актове разбира се, които за мен лично представляват един своеобразен връх на човешкия идиотизъм през 21-ви век.

Но да се върнем на варненския некропол... Това е, което интересува учените. Засега се знае само, че златото е на около 6,400 години и е принадлежало на варненската енеолитна култура, но мястото тепърва има нужда да се защити от ЮНЕСКО.

И за протокола да се уточним, планетата все пак е геоидна и все пак се върти - веднъж около себе си, втори път около нашето Слънце и трети път около центъра на Млечния Път.

Редактирано от Nuke Dukem на 09.09.16 12:08.



Тема Re: Ето така се правинови [re: Nuke Dukem]  
Автор Baldrian ()
Публикувано09.09.16 12:05



Американската наука призна, че най-древната цивилизация в Европа е процъфтяла на територията на България и част от Балканите от 6200 г. до 4500 г пр.н.е.


Едно изследване на професор Дейвид Антони

Неочакван фурор предизвика в Ню Йорк изложбата “Изгубеният свят на Стара Европа”, писа “The New York Times”. Дълго преди разцвета на Гърция и Рим, дори много по-рано от възникването на първите градове в Месопотaмия и Египет, в долното течение на Дунава и Предбалкана е живял народ, изпреварил своето време в търговията, изкуството и техниката. В последните дни на 2009 г. много американски специализирани издания, а и ежедневници отбелязват, че в периода на своя разцвет цивилизацията „Стара Европа“ е била едно от най-развитите места на света. Отбелязват още, че през 1972 г. край Варна е открит Варненският некропол и неговото халколитно съкровище.

Също така и комплексът в Дуранкулак, който е основно неолитно селище със своите 1 200 гроба, които съдържат най-голямото праисторическо съкровище в Югоизточна Европа. Обитателите на Северозападното Черноморие са били високо развита общност, чиито традиции са навлезли в културното наследство на тракийската етнокултурна общност и по-късните древногръцки цивилизации, най-старата от които около 2700–1120 пр. Хр. е Микенската цивилизация. Дъглас Бейли от Университета в Сан Франциско пише в каталога на изложбата "Изгубеният свят на Стара Европа“ следното: "Способността да създават, използват и разбират символичните предмети като статуетки, определя хората като такива. Тази способност обединява нас съвременните хора с хората от неолита и художниците от палеолита".

Свидетелство за това са експонатите - златни, медни и керамични образци като гривни, статуетки и съдове, които по думите на Мишел Луи Сефериад, антрополог от Националния център за научни изследвания във Франция, са обгърнати с древни мистерии, култове и митове. Пак по нашите земи са открити и НАЙ-СТАРИТЕ ПИСМЕНИ ЗНАЦИ В СВЕТА. От селищната могила край село Караново е изкопан глинен печат, чиято възраст се определя на 3000 – 3500 г. пр.н.е. Приблизително от този период са и находките от Трансилвания /Румъния/ и край Винча /Сърбия/. Още по-стари са знаците върху малко глинено съдче, намерено край село Градешница /Врачанско/ – от 3500 – 4000 г. пр.н.е.! За сравнение ще посоча, че шумерската писменост, считана доскоро за най-стара в света, е възникнала към 3100 г. пр.н.е., а египетската – около 3000 г. пр.н.е.

Сега и Европа започна да забелязва тези факти. Нови открития доказват нещо наистина сензационно: Балканите са люлката на цивилизацията, тези земи са били обитавани от една високо развита култура, която е много по-стара от месопотамските цивилизации, пише Дойче веле. Харалд Харман в своята книга „Загадките на Дунавската цивилизация” доказва, че Балканските земи са били обитавани от цивилизация, която развива първата писменост. Харман нарича тази култура, обитаваща земите на днешна Сърбия, Македония, България, Румъния, Гърция, като и части от Украйна и Унгария, „староевропейска”.

Според археологическите открития нейната поява може да бъде отнесена към 7 хил. пр. Хр. Харман твърди, че думи, които досега са били считани за старогръцки, всъщност са „староевропейски“ и се използват и до днес – камина, маслина, керамика, метал, химн и др. Писмеността на Дунавската цивилизация се е появила 2000 години преди тази на шумерите. Харман потвърждава,това,което отдавна знаем,че най-старото злато в света е намерено на територията на днешна Варна. Според съвременните методи и технологии за датиране то е правено някъде през 4 500 г. пр. Хр., което означава, че е с 2000 години по-старо от златото, намерено в Египет.



Именно затова говори той. И дълги години е ровил в посоката, позовавайси се на факти изнесени от учени, вкл. и български, както и на стари изторически източници в учебници преди 44 г.
Кубрат и Аспарух създават поредна държава. Нормално е за развити общества, където се заселят да създадат държавно устройство. Нормално е и племена, които имат съприкосновение с автохонно население да приемат част от постиженията му, ако е по- развито. Затова и в Татарстан напр. се обявват и днес за българи. Разликата е само в етнос и самосъзнание.

Той не се опитва да ни изкара по- стари, отколкото сме. Напомня, че сме такива.

Духовното блондинство удължава физическото брюнетство!
Ruja Karamfilova



Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.