Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:07 29.06.24 
Поколения
   >> 30-40
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: защо?нови [re: lipari]  
Автор filmfest (темперамент)
Публикувано01.06.16 16:05



Аз си правих един тест в който трябваше да опъна едната си ръка и с палеца да покрия една точка от пространството пред мен с което да затворя и едното си око, за да фиксирам точката. И тъй като си затварям дясното око излиза, че гледам с лявото, което ще рече, че мисля с дясното полукълбо. А сега на теста взимам равен брой точки. Не, недоволствам. Аз обичам да общувам повече с интуитивни хора. Отговарят ми на емоционалните потребности. Макар аз и да не съм, като тях точно това не е от голямо значение.



Тема Късно,нови [re: lipari]  
Автор Buduhcko npace (Деструктор)
Публикувано01.06.16 16:27



свърши





Тема Тогаванови [re: lipari]  
Автор Buduhcko npace (Деструктор)
Публикувано01.06.16 16:28



у вас.





Тема особенонови [re: lipari]  
Автор Buduhcko npace (Деструктор)
Публикувано01.06.16 16:29



в последното филмчи - даже и малко Ратка Пиратка го раздаваше!



Тема Така,нови [re: lipari]  
Автор nbb (ентусиаст)
Публикувано01.06.16 17:17



сега сериозно.


Не съм се вкопчила, даже вече не чета. Най-важното за себе си го научих и го спазвам, благодарение на което вече постигнах вътрешен мир и спокойствие, а това беше целта ми. Тази система е експеримент, а не нещо, което трябва да се назубри. Благодарение на наученото оцелях и оздравях и повече не си подарявам енергията така, както го правех преди.
Как ме възприемат останалите би трябвало да си разбрала, че не ми пука особено. Не съм тук, за да ме харесват всички. Пък и никой да не ме харесва, все тая. Установих, че когато с някого си на една дължина на вълната, се разбирате почти без думи, става само с усещане. А който не те разбира, и фермани да изпишеш все тая.
Недефинираното гърло търси внимание, а недефинираното сърце търси признание и доказване.
Емоциите не са в сърцето, а в слънчевия сплит. В сърцето е волята.



Тема Да,нови [re: lipari]  
Автор nbb (ентусиаст)
Публикувано01.06.16 17:19



усещам, че има разлика в написаното от теб. Променила си поведението си напоследък и няма как да кажа, че се заяждаш или че си агресивна. Явно си се успокоила, докато не яхнеш отново метлата.





Тема Re: защо?нови [re: filmfest]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано01.06.16 20:31



И тъй като си затварям дясното око излиза, че гледам с лявото, което ще рече, че мисля с дясното полукълбо.

не, ще рече само, че лявото ти око е по-активното. някои пък си пипат главата с лявата ръка, че и пишат с нея, щото са левичари. от това не следва, че мислят с дясното полукълбо, то не е точно за мислене. просто при левичарите е малко по-активно.

но въпросът ми беше за една друга задачка от теста. ти нали се оплака, че на английски и ако беше на български, демек, разбираемо, резултатът щял да бъде друг. в случая, точно разбирането на езика е подвеждащо на пръв поглед в една от задачите, в която всъщност трябва да се изключи езика, тоест значението на думата. за езика и значението на думите отговаря лявото полукълбо. за разпознаването на цветовете - дясното. задачата беше цветна и определя на какво ще заложиш - тоест, дали ще се подхлъзнеш по думата или ще се усетиш, че тестът е за цвят.

аз първо се усетих, после се подхлъзнах да се правя на умна, после пак се усетих, че за тази задача не трябва акъл, ами само да не си далтонист. тоест, решава се от дясното полукълбо. макар осмислянето на въпроса да го прави, демек, да мисли каква е задачата, го прави лявото.



Тема Re: защо?нови [re: blood2]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано01.06.16 20:32



общувам нормално с уважаемите.
с латерните не общувам, само се бъзикам. те не стават за общуване.



Тема Re: Така,нови [re: nbb]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано01.06.16 21:30



това НД е финансова пирамида, вижда се веднага, щом проучиш схемата за продаване на "уникалния дизайн". само че, вместо хранителни добавки по-хитрото МЛМ продава...нещо като хороскопи, ама по-така. не трябва да му се вярва като на Библия, защото борави с...ами измишльотини. Малко плацебо ефект има, но дотам.
и само за вярващите в плацебо.

този чаршаф обяснения, дето ти изписах, е по статиите на изобретятеля на системата и обяснения към тях. има лапсус - вместо слънчев сплит съм натракала его-център в обяснението за емоциите, щото се разсейвах с разговор, докато пишех.

В сърцето е волята.

да, де. ама волята като енергия за придобивки, не като ораторско майсторство по клубовете. в този дирски формат се активира гърло центърът, чрез него човек комуникира. пишейки тук, работи определения ми канал 13:33 между Гърло и Джи, той не се самодоказва, няма нужда от това, не търси постижения, само се себе изразява.

ей ти да си припомниш:
http://kindofmagic.ru/gorlovoy-tsentr/

волята на егото е воля/енергия за реални материални постижения. егото всъщност е изключително материален, отговорен за личното благо център по НД.
Човек не кряка и не спори чрез него, или действа без да се колебае, дори се самопредлага като способен на действие, или се яде вътрешно, че не му достига воля за действие.

Ей тук си го пише ачик:



Неопределенный сердечный центр

В свою очередь, человек с неопределенным сердечным центром всегда ищет эту самую силу воли. «Почему я не могу получить то, что есть у них? Почему я не могу быть столь же успешным, столь же благополучным, как они?» — эти вопросы они задают себе всю жизнь.


Ти правиш погрешни заключения, че във формат общуване чрез писане/говорене, аз съм много активна, защото искам нещо да си доказвам. Нямам нужда да си доказвам каквото и да било в говоренето, защото центърът на говоренето ми е дефиниран и то, чрез постоянно действащ канал, който...говори - това е функцията на 13-33 - да се изявява чрез разказване.

Полагането на усилия да компенсирам неопределено его би следвало да се изразява във вземане на решения за действия и довеждането на тези действия до край. Начи - дали човек с неопределено его опитва да компенсира може да се определи не според това как говори и колко разпалено спори или се заяжда, а чрез това как действа. Няма начин да установиш дали някой компенсира себедоказване от его-центъра, ако не го наблюдаваш в действие.
или поне, ако надълго и нашироко не ти е описвал какво е предприемал за едно-друго, доколко се е справил, от какви свои неуспехи се е чувствал недоволен, каква енергия е влагал, за да сИ доказва...че може да изкачи Еверест, например. И най-вече, защо му е било нужно да си го доказва.

Като плямпам в дира нищо не си доказвам - плямпането, особено убедителното плямпане винаги ми е идвало отръки и изобщо не влагам прекомерна енергия в него. Виж, ако заотказвам цигарите, за да си докажа, направо ще изчерпя за дни целия си енергиен ресурс. Действието да се докажа ще ми дойде в повече.
Такива действия за самодоказване предприемам само за изпити - учене и наистина важни поръчки - прецизен ръчен труд. Но не плямпам за това.

цялата НД теория си е само теория. няма как да правиш психопрофил на някого и да развяваш заключения защо говори това, а не онова на база "видях ти картата".

Първо, теорията не е безусловно вярна, това, че ти се доверяваш сляпо, не е гаранция за истинност. Второ, от погрешна и недоказана теория следват погрешни изводи, когато я лепваш като гербова марка върху нечие писане. Защото писането е само комуникация, не е цялостно реално поведение. особено пък с непознат човек. А с познати и близки си е направо опасно да ги предефинираш по дефинициите на някакъв нов моден учебник с едничката амбиция да паснат на най-модното ти религиозно увлечение. Големи бели в отношенията можеш да си сътвориш така.



Тема Re: защо?нови [re: lipari]  
Автор M1l1tary M1nD ()
Публикувано01.06.16 23:41



80 към 20 бива ли?



Awaken my child, and embrace the glory that is your birthright.


Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.