Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:44 29.06.24 
Поколения
   >> 30-40
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: защо?нови [re: lipari]  
Автор jumbles ()
Публикувано01.06.16 08:21



Лично аз не смея и не се наемам да го осакатявам с представи и реч

От свободното от понятия знание вътре в мен



Тема Re: защо?нови [re: jumbles]  
Автор lipari (новак)
Публикувано01.06.16 08:32



що тогава използваш думата "дух", за да отправиш забележка?
нямаш представа какво значи, и да имаш, не можеш да обясниш, но атакуваш с понятие, което изобщо не е дефинирано, значи е точно толкова понятие, колкото "спунк".

Лично аз не смея и не се наемам да го осакатявам с представи и реч

не ми се вярва да не ти достига речник, защо "не смееш" - страх от нещо си - също не мога да знам. Претендираш пред някого, че не разбира нещо, което е усещане единствено и само в твоята глава и тяло. От къв зор?

Особено, при зададената от тебе тема - твоята халюцинация за битието си е лично твоя и на никой друг. Пък мине се, не мине, атакуваш, че не ти схващали халюцинацията. Луда работа.

-липари, много ти разбира главата от "дух"
- какво е "дух"
- не мога да кажа, ма ти нищо не разбираш от "дух"


и за кого е полезна подобна размяна на реплики?
за тебе? за мен? за темата? за общуването?



Тема Re: защо?нови [re: lipari]  
Автор jumbles ()
Публикувано01.06.16 08:40



Явно няма да успееш да надскочиш желанието си за спор и надмощие
Добре, така да е ... Всичко е както го казваш ти
и сега кво прайм



Тема Сигурнонови [re: lipari]  
Автор nbb (ентусиаст)
Публикувано01.06.16 09:29



първият. Помня, че когато го правих предишния път, момичето се въртеше в другата посока. Как става това, не ми е ясно.





Тема Не съм виждаланови [re: jumbles]  
Автор nbb (ентусиаст)
Публикувано01.06.16 09:32



твоята карта от хюман дизайн, но нейната съм виждала. Тя няма дефинирано сърце ( его център ) и затова непрекъснато се опитва да се доказва. Не забелязвай, по-силно е от нея.





Тема Re: защо?нови [re: jumbles]  
Автор lipari (новак)
Публикувано01.06.16 09:38



там, където ти си убедена, че има агресия, спор и желание за надмощие, аз полагам вече неистови усилия за уточняване на понятия и избягване на елементарни логически грешки с цел общуване и разбиране. всичките ми усилия да разбера какво всъщност искаш да кажеш в едно-две изречения или фраза се разбиват като вълна в бетонна стена.

това е изморително за мен. и понеже, съм опитвала многократно с все същия "успех" - вместо желание за диалог, констатации, изводи и заключения от твоя страна - вече ща, не ща и аз ще стигна до извода, че ти просто не желаеш диалог. и цялото ти писане е от край до край декларация с едничката цел - да публикуваш нещо.
обратната връзка не ти е важна. като гледам как посрещаш на нож всеки опит публикацията ти да бъде разбрана, тоест, мисълта ти да бъде разбрана и как вместо пояснения, нормални за истински нормален диалог, включваш автоматично на режим "изводи и констатации" без обосновка, стигам и до друго заключение:

не пускаш теми и не пишеш, за да комуникираш. дали за внимание и безкритично одобрение, дали като графити - минеш покрай стена и се разпишеш с въглен "аз бях тук", дали заради деазнам какво, нещо, което обслужва твоя потребност, не ми влиза в работата.

В духа на първия ти постинг с темата - такъв свят като твоя /и на още една-две китайски капки тук/ не ми е нито творчески, нито художествен, още по-малко информативен с нещо, което пък да обогати мен. нека си го има като всичко под слънцето, но не ме ползва, изкуствен е.

п.п. при коректното второ попълване на теста, резултатът ми е 28:72% в полза на дясното мозъчно полукълбо.

Дясно полукълбо

Основна сфера на специализация на дясното полукълбо е интуицията. Като правило не го смятат за доминиращо. То отговаря за изпълнението на следните функции:

Обработка на невербалната информация:
Дясното полукълбо се специализира в обработката на информация, която се изразява не с думи, а със символи и образи.

Пространствена ориентация:
Дясното полукълбо отговаря за възприятието на месторазположението и пространствената ориентация като цяло. Именно благодарение на дясното полукълбо можем да се ориентираме в местност и да съставяме мозаечни картинки главоблъсканици.

Музикалност:
Музикалните способности, както и способността да възприемаме музиката зависят от дясното полукълбо, макар между впрочем, за музикалното образование отговаря лявото полукълбо.

Метафори:
С помощта на дясното полукълбо ние разбираме метафори и резултатите от работата на чуждото въображение. Благодарение на него разбираме онова, което чуваме или четем. Например, ако някой ни каже: "Стоя на опашка...", то точно дясното полукълбо ще разбере какво точно е искал да каже този човек.

Въображение:
Дясното полукълбо ни дава възможност да мечтаем и фантазираме. С негова помощ можем да съчиняваме различни истории. И въпроси от рода на "А какво ще стане, ако..." също задава дясното полукълбо.

Художествените способности:
Дясното полукълбо отговаря за способности в изобразителното изкуство.

Емоции:
Макар емоциите да не са продукт на функционирането на дясното полукълбо, то е свързано с тях много по-тясно, отколкото лявото полукълбо.

Секс:
За секса отговаря дясното полукълбо, ако разбира се не сте се вторачили прекалено в самата техника на процеса.

Мистика:
За мистичното и религиозността отговаря дясното полукълбо.

Мечти:
Дясното полукълбо отговаря и за мечтите.

Паралелна обработка на информацията: Дясното полукълбо може да обработва много разнообразна информация. То е способно да разглежда проблема като цяло, без да прилага анализ. Дясното полукълбо също разпознава лицата и благодарение на него ние можем да възприемаме съвкупността от черти като едно цяло.

Контролира движенията на лявата половина на тялото: когато повдигате лявата си ръка, това означава, че командата е постъпила от дясното полукълбо.




Това може донякъде да ти обясни защо се дразня от липсата на креативно мислене,
което пък тези с липсите тълкуват като агресия и желание за надмощие.



Тема Re: Сигурнонови [re: nbb]  
Автор lipari (новак)
Публикувано01.06.16 09:48



не.

първият е оптична илюзия. когато дясното от полукълбата ти работи, виждаш въртене по часовниковата стрелка, когато е лявото - обратно на часовниковата стрелка. ако гледаш въртележката достатъчно дълго, ще забележиш, че фигурата сменя посоката си, продължиш ли да гледаш, пак ще смени посоката си. това е, защото двете полукълба не работят едновременно, а се редуват, в зависимост от информацията, която трябва да обработят. коя е тя - автоматично решава това полукълбо, което е по-развито. с въртящата се фигурка коректният избор е в първите една-две секунди, когато автоматично се включва само едното от двете полукълба.

това, че посоката се сменя, не е анимация и шментикапели. пробвахме се едновременно със синковеца на един монитор като всеки казва "сега смени посоката" тогава, когато вижда смяна на посоката. времената винаги се разминаваха - значи, не е заложена в програмата "уйдурма", защото илюзията е толкова изненадваща, че в първия момент се усъмнихме.

друг е въпросът, който изглежда подвеждащ.
бас ловя, че и ти си се подвела, предвид резултата ти. преди да стартирам с отговора аз бая се подвоумих и това, което още при прочитането и разбирането автоматично избрах като вярно решение, после деазнам що, подложих на съмнение и избрах по-нелогичното.
всъщност, знам защо, но после ще обясня. ако някой не се досети.



Тема Re: защо?нови [re: lipari]  
Автор jumbles ()
Публикувано01.06.16 09:55



Ок, опитахме да се срещнем, не можахме
И аз се уморих
Така или иначе, имаш цялото ми уважение към различността ти
нека всяка си върви по пътя с добро



Тема Re: Не съм виждаланови [re: nbb]  
Автор lipari (новак)
Публикувано01.06.16 10:25



хабибито, една от причините да не отчитам растеж при тебе е, че прекомерно си се вкопчила в тази измишльотина хюмандизайн, та чак я боготвориш и приемаш всичко изписано там като безусловна истина.

това е чиста проба подхлъзване по чужда лъжа. няма мозъчна дейност, нито еволюция, хлътне ли човек в такива очевадни капани-убийци на критичното мислене и здравия разум.

другите хабер нямат и от понятията на ХД, но ти упорстваш да обясняваш тоз-оня чрез тях, което е още по-неадекватно отстрани. все едно говориш на китайски.
общото впечатление е - енбибито ломоти несвързано небивалици.

никой нищо не печели от това - нито джъмби ще разбере какво и обясняваш, нито дори аз, дето съм запозната с понятията съм съгласна с изводите ти.

Манията за доказване е присъща на недефиниран център гърло, ако трябва да бъдем точни. защото единствено и само чрез този център хюманът се изявява, изказва, проявява, действа пред обществото. като е недефиниран, търси компенсация в публично самодоказване. като е дефиниран, изразява себе си свободно. твоят е недефиниран, затова възприемаш всеки, който се изразява свободно, като опитващ се да се самодокаже. прехвърляш своето желание за самодоказване в обществото на дефинираните гърла, които изразяват себе си автоматично и уверено, върху тях. тоест приписваш им твоите липси. а центърът сърце/его може да бъде засечен като дефиниран с думи или действия само, когато е свързан с център гърло. тогава егоцентърът наистина "говори". при мен гърло е свързан с джи. тоест, аз автоматично и свободно давам публичност на качествата на дефинирания джи център, особено конкретния канал, чрез гърло.

само недефинираното гърло търси публично признание и самодоказване, защото се лута. дефинираното извежда пред хора качествата на тези други центрове, чрез които е дефинирано. и го прави автоматично, без усилие, защото ...това му е в природата според ХД.

а моят не само недефиниран, ами напълно бял, без нито един портал, его център, който отговаря за емоциите, ми върти други номера, не самодоказване в спорове и пред хора. аз не съм подвластна на собствените си емоции, както ти с дефинирано его, а прихващам чужди. тоест, ти винаги изразяваш своя емоция, това ти идва естествено, както на мен себеизразяването чрез гърло - без усилия за компенсация или "блясък" в тази сфера. аз прихващам чуждата емоция, когато около мен има друг човек и я усилвам. тоест, вместо да изразя своята, както естествено става, когато съм сама, тя се разпилява някъде, защото сигналът от чуждата е силен и действам като резонатор - усилвам и излъчвам чуждата емоция като своя.

на практика - ако съм в компанията на раздразнен човек, усещам раздразнението му, заразявам се, усилвам го и започвам да излъчвам раздразнение. чуждо, не мое, защото аз не изпитвам реално раздразнение - тоест, "доказвам" се емоционално. неумишлено, просто реагирам на чуждата емоция. ако човекът е щастлив, въодушевен, спокоен, разтревожен и т. н., дори да прикрива това, усещам емоционалното му състояние и започвам да го излъчвам. ако не не контролирам, разбира се. така действа недефинираният напълно празен его център. собствените ми емоции са автентични само насаме с мене си. и "припознати" в компанията на други, особено на някой с дефинирано его. ако не се контролирам, де.

това не е самодоказване, това е компенсаторна проява на емоции - някой ми пърха щастлив и доволен, аз съм спокойна, но от мен се очаква да проявя емоционална реакция. и аз реагирам, усилвайки неговата емоция.

а публичното самодоказване е чрез център гърло. тези с дефиниран говорят и действат инстинктивно, а тези с недефиниран търсят изява, за да се доближат по поведение към дефинираните. и понеже са несигурни - ей ти го напънът за самодоказване.



Тема Благодаря тинови [re: lipari]  
Автор nbb (ентусиаст)
Публикувано01.06.16 11:09



за дългия постинг. Сега ми се налага да излизам, та го прочетох отгоре-отгоре.


Бях написала едни неща, но без да искам ги изтрих, та наистина ще се включа по-късно по-подробно.
Хубав ден !




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.