Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:15 29.06.24 
Поколения
   >> 30-40
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Майнови [re: ShokoLaDa]  
Автор nbb (ентусиаст)
Публикувано31.05.16 10:22



се опитваш да ме вкараш в рамки или се заблуждавам ?





Тема Re: защо?нови [re: jumbles]  
Автор M1l1tary M1nD ()
Публикувано31.05.16 11:03



Защо те притеснява това?

Awaken my child, and embrace the glory that is your birthright.


Тема Re: Отдавнанови [re: nbb]  
Автор ShokoLaDa (член)
Публикувано31.05.16 11:47



А така....хич не искам да остарявам тогава...камо ли да помъдрявам... : )))
На къде без страсти бе... : ))))



Тема Re: Майнови [re: nbb]  
Автор ShokoLaDa (член)
Публикувано31.05.16 11:49



И защо ми е?
Опитвам се да те разбера...някак тази апатия ми е непонятна...та любопитство ме обзема..от какво е.. : )



Тема Re: защо?нови [re: jumbles]  
Автор lipari (новак)
Публикувано31.05.16 12:06



абсолютни дъвки.
Става ясно, че дилемата е между начин на живот, основан на контрола, и начин на живот, основан на предаването. В дадения случай това е дилемата кой ще води парада – егото или душата.

Как ги дефинираш тези хорски "капаци", докато зобаш подобна мисловна плява и я рекламираш, идея си нямам. Всъщност имам, де. Ясно ми е точно колко си ограничена, в какво и поради какви причини. Не ти се вярва, че си ограничена и то, по свой избор, щото години наред - птички, тревички, музичка, "духовно" дрън-дрън и пози - ау, ква съм нестандартна - требе да паднат в канала и да пуснеш водата след тях. Човек най-много се стиска да се раздели със самозаблудите, които му подсигуряват относителен емоционален комфорт. Култивира си ги, претърсва за четивца, които им пасват, прескачайки други като непотребни или глупави, поподрежда си битуването така, щото да му угажда на илюзиите и подминава битието в цялата му пълноценност с всичките и неудобства като нещо "бездуховно" и пречещо. Издига в култ незнанието и бездействието, тоест леността. И си живурка в черупчицата от "това си е моето, другите не разбират, аз съм различен и уникален".

Капаци викаш...само от напъните да дефинираш някого, който не ти приглася на песньовката така, както ти се ще, става ясно и как четеш дори тези кашички за петнайсгодишни, които препоръчваш. Не е с разбиране, де. Разбирането предполага наличие на критично мислене. Папагалстването го изключва.



Тема Re: защо?нови [re: M1l1tary M1nD]  
Автор jumbles ()
Публикувано31.05.16 12:11



Нямам отговор



Тема Re: Отдавнанови [re: nbb]  
Автор lipari (новак)
Публикувано31.05.16 12:12



Хубаво е май да остарееш, пък ако може и да помъдрееш.

Ами ако не може? Млад идиот някак е оправдан - още млад и зелен, ама дърт идиот си е жалка картинка отсекъде. Не за друго, ми защото сам си е виновен.





Тема Re: защо?нови [re: lipari]  
Автор jumbles ()
Публикувано31.05.16 12:18



Ок
Защо си агресивна, на никого нищо не налагам ... Споделям и опитвам да общувам
какъв ти е проблема?

п.п. Аз го знам, не очаквам отговор, само се надявам да имаш куража на себе си да го дадеш



Тема Re: защо?нови [re: jumbles]  
Автор lipari (новак)
Публикувано31.05.16 13:11



в случай че решиш да надникнеш отатък капаците си
интересен начин за общуване.
само се надявам да имаш куража на себе си да го дадеш
още по-интересен начин на общуване.

по-нагоре по темата те питах за оная снимка, дето я беше постнала като илюстрация на "ума". Защо изоставена тухлена постройка, какво асоциира? Беше ми наистина интересно. пробвам да общувам, но без отговор.

сега чета за "капаците ми" и за "имам ли кураж" да се самоанализирам.

как общуваш с предварително изградена представа за някого?
дотук:
липари е с капаци
агресивна е
не се знае има ли смелост да си разнищи проблема - нещо, което друг е дефинирал като неин проблем

къде е общуването тук? на ти четиво с неква "друга" гледна точка. що да е "друга" и за кого е "друга"? какво знаеш за моята гледна точка, при положение, че не съм я изложила прегледно и от-до? Да се предадем на Създателя с песни и пляски, щото умът пречи а душата мисли е ню ейдж търговски тираж, фастфуд. Подобни декларации и апели не съдържат грам качествена информация. Ако си наистина религиозна, тоест, признаваш авторитета на някакъв Създател не само на думи, първото, което разбираш е, че няма отделни понятия "его, ум, душа". Нито подканвания за предаване, щото себето си стискало контрола, пък това не било правилно спрямо концепцията за Създателя. Той се грижел за контрола.
Къв контрол, чий контрол, що е контрол - няма дефиниция, само общи приказки.
Контрол на пикочния мехур, например.



Лявото и дясното полукълбо на мозъка работят заедно и почти съвсем едновременно. Но имат различни функции - така сме проектирани от Създателя, щом толкова ти харесва да персонифицираш организацията на битието. Всичките тези дрън-дрън, та пляс - разкарайте едното полукълбо в полза на другото, са противоестествени.

За функциите на органа, в който се помещават и ума, и всичкото, можеш да си попрочетеш сама. Дори е препоръчително за търсещите себе си.



Тема Re: защо?нови [re: lipari]  
Автор jumbles ()
Публикувано31.05.16 14:15



добре бе, добре, за всичко си права
Казваш цялата истина и само истината

Сега спокойна?




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.