Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:38 01.07.24 
Поколения
   >> 30-40
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ненови [re: Buduhcko npace]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано14.01.16 15:28



Чак такова тролче скоро не се е появявало.



Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи. ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Книгите ни...нови [re: ComeAsYouAre]  
Автор pugilist (Деспот)
Публикувано14.01.16 15:52



Просто още една книга от цялата редица. Литературата не е определяща за битността и самооределението. Тя дава част от мирогледа, но не целият.



Тема Re: Книгите ни...нови [re: ComeAsYouAre]  
Автор ShokoLaDA (искам лято!)
Публикувано14.01.16 16:17



Уфффф...ми всяка книга ме замисля...защото е нещо ново за мен...и си го минавам през моята призма...
Чета всичко....което ми е интересно...и какъв е този зор да отличавам някоя...



Тема Re: Книгите ни...нови [re: The bad reptile]  
Автор ShokoLaDA (искам лято!)
Публикувано14.01.16 16:27



Ми пробвай.... : ))))
Няма как една книга да ме сформира като човек...дори и цяла библиотека...защото аз съм си аз..не мога да бъда нито героите, нито авторите, нито мислителите...мога да видя тяхното мислене...да са ми интересни, но не съм живяла техния живот..
А трябва ли да бъда като някой? Или да се прехласвам по някой? И защо...ще ме направи ли като него?
Чета за лично удоволствие....живота и опита сформира човек като личност...стига да не се опитва да имитира де...и да не се е наврял в някой чужд образ...
Аааа иначе да, шопче съм...амаааа кво от това?.... : )))))



Тема Re: Книгите ни...нови [re: ShokoLaDA]  
Автор coffeemate ()
Публикувано14.01.16 16:37



ами то и аз във връзка с темата се замислих. и чак като се замислих, видях препъни камъните. иначе вярно, че всяка книга има влияние върху нас, щом сме стигнали до края и.
примерно четеш много книги, те, така да се каже, насипват някакви идеи, нещица и изведнъж попадаш на някоя, която слага точката на някакъв процес и той вече е изграден. оттам насетне ти вече не си същата, а леко по-различна. това разбирам аз под най-влиятелни върху нас ...книги, примерно

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: Книгите ни...нови [re: ShokoLaDA]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано14.01.16 17:17



Оформянето на личността е резултат от много, много фактори.Книгите, както Поли вече каза, дават най-вече много широк мироглед.но в онзи период на живота, когато се изгражда характер, четенето възпитава още куп положителни качества, както и дълбочина на мислене и чувства.В крайна сметка се изгражда една много, много по-ерудирана и широко мащабна личност, с една много по-висока ценностна система и съзнание.
никой никого не кара да копира сляпо, но когато човек почувства някой автор за много близък, със сроден начин на мислене и светоусещане, богатото дар слово и опит на писателя може да изясни и много да помогне на четящия го човек да си даде отговор на най-различни въпроси и дилеми, естествено пречупени през призмата на собственото си битие.



Пусть всегда будет водка, колбаса и селедка!

Тема Re: Книгите ни...нови [re: ComeAsYouAre]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано14.01.16 17:35



Ахам... и така стигаме до Кабала и Махалото на Фуко







Тема Re: Книгите ни...нови [re: The bad reptile]  
Автор ShokoLaDA (искам лято!)
Публикувано14.01.16 20:39



Знаеш ли Кроки...в момента ще споделя нещо, което по принцип не бих го направила...защото знам, че е безсмислено.
Ако само излезеш навън и се потопиш в живия живот ти ще видиш всичко, наистина всичко и то от първоизточника. Ще видиш всякакви съдби, които са достойни за романи, ще видиш хора, чиито живот е бил прекършен, ще видиш емоциите в очите им. И това наистина учи. Всяка книга манипулира, защото прокарва някаква идея на автора и това нещо искаш не искаш остава в съзнанието ти...но това е чужда емоция, чуждо преживяване. За това ти казах че чета книги за лично удоволствие, но това не са моите емоции, не са моите мисли и няма как да ме сформират като характер. Ако прочетеш книга в която е описано детско срадание, гладуване, студуване ти ще се потресеш нали...ми излез навън и ще видиш доста такива деца, но в книгата съчувстваме състрадателните сме и не можем да помогнем, за това сме спокойни, а тук можем обаче пак си правим пас.
Срещам се с много хора, с много съдби и не ми трябват книги за да уча...аз го виждам...виждам живота в реалност в цялата му гама на жестокост и благополучие.
Духовното развитие на човека го превърнахме в четене на книжки и биене на гърдите колко много знаем и сме прочели...и?
Гадно ми е от това лицемерие...и за това и не говоря ...аз искам просто да бъда Човек, да чувствам и усещам...но не чрез чужди мисли и красиви думички...защото от автора на книгата и от неговото дар слово зависи и манипулацията в която иска да ни вкара...
Спирам..не мога без книги..и сега чета непрекъснато...но те повечето пъти са ми едно откъсване от света в който живея..а не средство за сформиране на характер.
И с това просто приключвам темата...ако си ме разбрал-разбрал, а ако не...пак добре.. : )
Аааа и друго ...предпочитам "учителите" в живота ми да са живи хора, с техните действия и знания, с техният пример..а не някакви архаични мислители...които в живота може да са трепали хора, но виждаш ли..говорят красиво и мъдро!
Мии това е... : ))



Тема Re: Книгите ни...нови [re: coffeemate]  
Автор ShokoLaDA (искам лято!)
Публикувано14.01.16 20:42



Да, всяка книга оставя нещо в нас...но и трябва много да се внимава какво се чете..и как се приема...
Амааа днес съм на ръба на депресията...много ми дойде натоварването през деня..и сега имам нужда да гледам в една точка тъпо... : )))
За това спирам да мисля...


Хубава вечер от мен.. : )



Тема Re: Книгите ни...нови [re: ShokoLaDA]  
Автор coffeemate ()
Публикувано14.01.16 21:29



Духовното развитие на човека го превърнахме в четене на книжки и биене на гърдите колко много знаем и сме прочели...и


ти донякъде си права. колкото повече чете човек, а не живее , толкова повече на пълна чаша прилича. но то си зависи и от човека, де.

А хитростта е ума на глупака.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.