Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:31 18.05.24 
Поколения
   >> 30-40
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Какво кафе пиете?нови  
Автор azazel.ehnaton@abv.bg (непознат )
Публикувано02.01.16 10:32



ЧНГ на всички.Не мога да попадна на хубаво кафе в последно време.Имам чувството че независимо че купувам една и съща марка вътре кафето е различно.На вас случвало ли ви се е ? По принцип не обичам горчиво кафе и не разбирам хората които ми казват че хубавото кафе е горчиво.Сега последно съм се спрял на ,,Алегро,, една жълта опаковка но и за него мисля че го сменят от време на време.Пробвал съм ,,Лаваца,, но честно казано не е нещо особено за тези пари за които се продава и не бих си го купувал защото е скъпо.Преди години си вземах редовно ,,Дау Егбърдс,, но го развалиха.За ,,Нова Бразилия,, пък въобще не ми се говори.Пробвал съм да си вземам и от тези магазинчета дето мелят кафе ама ми се струва блудкаво.Един път реших да си взема ,,Давидов,, уж като най хубаво ама направо изхвърлих пакета толкова е ужасно.Също така ме ужасява и ,,Чибо,, с изключение на синята опаковка която е хубава ама толкова и вдигнаха цената че пак ми се вижда скъпо.
При вас как е?



Тема Re: Какво кафе пиете?нови [re: azazel.ehnaton@abv.b]  
Автор coffeemate ()
Публикувано02.01.16 12:40



Пробвай лаваца капсули. Такова кафе пия извън дома. Но вкъщи единственото кафе, което признавам, е на джезве. От магазините, където продават насипно кафе, може да си откриеш твоя смес, по твой вкус. Но последно време съм си намерила една неизвестна марка, обаче сега не се сещам как се казваше..тюх..ще проверя тези дни. Като цяло се нагаждам на всякакъв вкус кафета. Малко не ме кефят по-киселите, но се адаптирам. Пия кафе от времето, когато четяхме пипи дългото чорапче, майка ми ме изпусна тогава и после беше късно да се реагира. След толкова изпито кафе бих казала, че съм загубила усета си за него и единствено кофеина трябва да е в нужното количество за деня

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: Какво кафе пиете?нови [re: coffeemate]  
Автор azazel.ehnaton@abv.bg (непознат )
Публикувано03.01.16 11:14



Нямам такава машина за капсули.Аз също пия само кафе на джезве и в последно време взех да си правя смес между обикновено кафе и нес кафе горе долу в отношение 4:1 и се получава добър вкус.Пробвай някой път.



Тема Re: Какво кафе пиете?нови [re: azazel.ehnaton@abv.b]  
Автор coffeemate ()
Публикувано03.01.16 12:58



Eduscho Wiener Extra е това, което пия за джезве. Не разбирам от кой клас кафе е, но често е в промоция. Засега се движи на цената на Нова Бразилия, обаче според мен е временно.
Точно сега си направих смес с него и Instant coffee Cafe Crema и да, малко си личи, че има и някакво мляко вече в чашата, но освен да ми засладнее повече, друго не усещам.
Кафе на капсули и по-точно Лаваца на мен ми действа много добре в шумна, стресова ситуация. Много бързо се концентрирам. Но вкъщи да пия кафе от машина- абсурд.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: Какво кафе пиете?нови [re: azazel.ehnaton@abv.b]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано03.01.16 14:00



Тамън се гласих да си дам препоръките и като видях "кафе в джезве", ми утрепАхте целия ентусиазъм



Пусть всегда будет водка, колбаса и селедка!

Тема Re: Какво кафе пиете?нови [re: coffeemate]  
Автор azazel.ehnaton@abv.bg (непознат )
Публикувано03.01.16 14:41



Разтворимото кафе което си сложила трябва да е чисто а твоето е имало сметана иначе няма откъде да дойде вкуса на мляко както казваш.



Тема Re: Какво кафе пиете?нови [re: The bad reptile]  
Автор azazel.ehnaton@abv.bg (непознат )
Публикувано03.01.16 14:43



Каква марка кафе пиеш ти?



Тема Самонови [re: azazel.ehnaton@abv.b]  
Автор Buduhcko npace (член, бе)
Публикувано03.01.16 15:18



чакам някой фешън да спомене Копи Лувак, адаптирано в български условия хахахаха





Тема Re: Какво кафе пиете?нови [re: azazel.ehnaton@abv.b]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано03.01.16 15:22



Няма как да пиеш хубаво кафе, ако си купуваш смляно.кафето трябва да се смила веднага преди да се приготви.Още повече, няма как да пиеш хубаво кафе на джезве.Както и да го приготвяш...на слаб огън с незнам си колко кипвания.....кафето си е с вкус на приготвено на джезве.демек класи под това на еспресо.
Аз имам оригинална еспресо кафе машина на делонги, но го предпочитам на друга, италианска,която го приготвя на принципа на т.н кубинки, но доста се различава от масовите такива боклуци на пазара.
принципно харесвам комбинации от около 60-70% арабика и останалото робуста.
не робувам на марка и обикновено си купувам различни от специализиран магазин за маркови кафета.но от Лаваца и Ди Анджело също имат комбинации които ми допадат.
И да, на хубавото кафе по принцип не му е необходима захар, но в краен случай, съвсем малко кристалчета на върха на лъжичката няма кой знае колко да му навредят на вкуса.

Пусть всегда будет водка, колбаса и селедка!



Тема Re: Какво кафе пиете?нови [re: The bad reptile]  
Автор azazel.ehnaton@abv.bg (непознат )
Публикувано03.01.16 15:32



Колко пари струва 100гр от кафето което пиеш?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.