Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:01 19.06.24 
Поколения
   >> 30-40
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Просто  
Автор Meceчинa (нащърбена)
Публикувано16.11.11 14:17



Просто защото е 16.11.2011 или просто от скука; просто защото в графа автор ще се появи малко ярък цвят или просто защото съм в графата 30-40; просто защото чувствата са разделени в отдели - Любов, Разведени, Психология, Религия... или просто защото на човек може би трябва да му липсва разум за да пише; просто да ОК-на или просто да открия тема ОФФФ...

И понеже всичко е толкова просто, да попитам - Това хората "прости" творения ли сме, живеещи с мисълта, че сме се създадени за велики дела? Какво точно се очаква от живота ни?





Тема Re: Просто [re: Meceчинa]  
Автор TътeнOтГpъм (Sic fata tulere)
Публикувано16.11.11 17:59



по трудно е да живееш без да искаш,без да очакваш,без да търсиш

смотания редник


Тема Re: Простонови [re: TътeнOтГpъм]  
Автор Meceчинa (нащърбена)
Публикувано17.11.11 09:03



Т.е. - имаме "потенциал" и ни е трудно да го пренебрегнем (макар че пишейки го осъзнавам, че обобщения за хората като цяло не е уместно, все пак).
Прилича ми на... виждам цветовете в картината, но като цяло темата й ми убягва. А и не ме интересува стилът на автора - важното е, че съм ценител на изкуството и си я имам в хола?





Тема Re: Простонови [re: Meceчинa]  
Автор Basi Piklata (CleverLess)
Публикувано17.11.11 10:16



Нищо в природата не е просто, според мен. Всичките ни жизнени процеси, отношенията ни...връзките ни...нищо не е просто.Мислим си обаче, че може да бъде и затова често чуваме или си мислим: "Защо да усложняваме ато те нещата са толкова прости." Просто за простите. :)

Има всякакви хора...има и прости...
А какво се очаква от живота НИ..?!??! Това всеки трябва да реши сам за собствения си живот. Това което дава смисъл на живота е това, което придава и неговата ценност, а това което придава ценност са самите ценности.

Style is the Answer to Everything.


Тема Re: Простонови [re: Basi Piklata]  
Автор Meceчинa (нащърбена)
Публикувано17.11.11 10:41



В природата не се ли свежда всичко до естествени процеси - храната, поколенията, дори "харесването" между видовете е на простичкият принцип - по-красиво оперение, по-силния по... и до там. Няма сръдни и интриги

. По- добрият побеждава, а по- слабият се оттегля да си ближе раните и да съществува някак си. И всичко е в името на това, да се продължи най-качествено даденият вид, т.е. идеята да го има този вид.
При нас - хората... знам ли. Май се губи идеята да ни има, след като сме на принципът - След мен и потоп! (Гледах наскоро "Кралят на войната" - може и от да да са ми тези тези мисли в главата)
А за ценностите - присети ме за топките за голф и двете бири. И все пак ... няма ли и още нещо?



Тема Re: Простонови [re: Meceчинa]  
Автор Basi Piklata (CleverLess)
Публикувано17.11.11 15:22



Това, че нещата се свеждат до естествени процеси ги прави прости ли да те разбирам? Не съм съгласна! :) Изглежда просто, да...но в действителност дали е?
В крайна сметка, опитах се да ти подскажа, че нещата за нас хората биха били такива, каквито ги осмисляме самите ние. Това е голямата уловка в случая...ако за теб едно нещо е просто, никой не би могъл да те накара да погледнеш през неговия усложнен начин на същото това нещо. За света на животните не мисля, че можем да кажем каквото и да е, защото това, което ние правим е да интерпретираме тяхното поведение, наблюдавайки ги. Как стоят нещата за тях не мисля, че някой би могъл да каже.
Вероятно някъде назад във времето е имало идея да ни има, но тя отдавна се е размила измежду богатите мъже и жени с разпънати лица, уголемени пишки и обувки за милиони долари, с които се явяват на благотворителни приеми с обувките си за милиони долари и се опитват да спасяват умиращите от глад и болести.

Човекът е единственото толкова арогантно животно, което убива за удоволствие не само животни от други, но и такива от собствения си вид. Всеки треторазряден простак знае, че е "върха на хранителната верига и е най-интелигентния вид, сред останалите". Това го дарява с отношение като към по-нисши към всички останали.

Пф...много се разписах и разводних темата. Като цяло мога да обобщя... НЕ, НЕ ЗАСЛУЖАВАМЕ ДА СМЕ ЧАСТ ОТ ПРИРОДАТА И ЕСТЕСТВЕНИЯ СВЯТ и не сме тук за велики дела...или поне по-голямата част от нас!

Style is the Answer to Everything.


Тема Re: Простонови [re: Basi Piklata]  
Автор Meceчинa (нащърбена)
Публикувано17.11.11 16:02



С други думи - човешкият вирус дотолкова е мутирал, че няма нищо общо с първоначалният замисъл за него

.

Може би самоунищожението, към което сме се устремили, всъщност е доста прецизно заложено в нас.

П.П. Да сме живи и здрави - ей с това се утешаваме, като че ли е достатъчно (без да го подценявам).



Тема Re: Просто [re: Meceчинa]  
Автор Basi Piklata (CleverLess)
Публикувано18.11.11 12:34



:)
Аз лично не вярвам в някаква предопределеност. И ние, както и другите животински видове сме се появили в следствие на някаква природна закономерност, мутация...или знам ли точно какво, но сме се развили погрешно, егоистично и без ангажираност към останалия свят. Не знам каква ще бъде съдбата ни, но каквато и да е...ще е заслужена, в това съм сигурна, защото в природата съществува закономерност, иска ми се да вярвам, че е така.

Style is the Answer to Everything.


Тема Re: Просто [re: Basi Piklata]  
Автор Meceчинa (нащърбена)
Публикувано18.11.11 14:54



Ако има закономерност, ще има и предопределеност.





Тема Re: Просто [re: Meceчинa]  
Автор TътeнOтГpъм (Sic fata tulere)
Публикувано18.11.11 15:40



когато имаш всичко....тогава е много лесно да не искаш,да не се стремиш и да не чакаш


както и да е!
става дума за нестабилните емоциите които влагаме в своите коварни и капризни надежди чието осъществяване в повечето случи не винаги зависят от нас.
трябва да се стремим към доказване и по-висока плата за да имаме,да имаме и да притежаваме все повече и повече....да се обгарадим от всичко най-ново и най-убаво на пазара

смотания редник


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.