Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:50 28.09.24 
Поколения
   >> 30-40
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Ти си голям задник!  
Автор -дядo- ()
Публикувано17.01.11 15:18



Два трамвая пристигнаха заедно. Качих се във втория и седнах. Пътуването ми е само 15 минути, но все пак бях доволен, че вместо да стърча с изтръпнала ръка, вкопчена в студеното желязо на релсата и да ме лашкат при разместването на всяка спирка, можех да седна удобно, да обърна гръб на тълпата и зазяпан през прозореца, да остана насаме с мислите си.

- Няма да спиш така, защото устата ти се отваря и хъркаш – гласът на момчето беше груб и преднамерено просташки, като на запалянковците, отиващи на групички на дерби мач. В ушите му звучаха слушалки и говореше силно. Беше се надвесил над момичето с полугръб към мен над и дългата му права и чиста коса ми пречеше да видя лицето му.
- Аз не хъркам – отвърна безстрастно момичето. Беше в горната ученическа възраст, почти красива, силно, но с вкус гримирана.
- Задник! – „прошепна” в ухото й момчето и нежно я целуна по бузата – Ти си голям задник!
- Изобщо не хъркам. Аз спя като... като... заклана – направи се, че не забелязва нежността му момичето.

Вратата се отвори и двамата слязоха. Гледах ги през изпотения прозорец. Навън утринната мъгла още не беше се вдигнала и заедно с нестопилия се нощен скреж правеше улицата мрачна и сива. В главата ми, невидима плоча се въртеше на място – „Ти си голям задник!... Ти си голям задник!” Като във видеоклип прескачаха отрязъци от ток-шоу предавания, дебати в парламента, олющени сгради, „Шоуто на Слави”, „Иван и Андрей”, разкъртени тротоари, Азис-блондин, Азис-брюнет, Марта Вачкова, Гала, „Стани поп-фолк звезда”, мяркаха се изрезки от вестници – „Шок”, „Труд”, „Уикенд”, „24 часа”... а плочата продължаваше да се върти - „Ти си голям задник!... Ти си голям задник! ... Ти си голям задник!” и рефренът й все повече започваше да ми звучи мило, нежно и красиво.



Тема Re: Ти си голям задник! [re: -дядo-]  
Автор TътeнoтГpъм* (Sic fata tulere)
Публикувано17.01.11 23:43



това е то демокрацията!

аз като малък си повтарях на ум какво трябва
да купя от магазина,но докато стигнех до него
от повтаряне смисъла на думата се променяше
и ми звучеше сякаш е на друг език





Тема Re: Ти си голям задник! [re: TътeнoтГpъм*]  
Автор -дядo- ()
Публикувано18.01.11 08:15



И при мен е демокрация.

Женичката като ме праща на пазар ми написва всичко на бележка. Примерно:

1. кашкавал на Маджаров, с червен етикет, около 200 гр, от триъгълните, ако е на кубче, да не е крайно парче, виж му срока на годност, да не се е стопил в опаковката. Ако няма на Маджаров, вземи от оня хубавия със светлозеления етикет на триъгълни парчета от левия фризер - тя Надето знае.

2. Нискомаслено прясно мляко на Мегле 1%, ако няма, вземи Фитнес. Да не вземеш от онези детските с калиций (чети надписите, бутилките си приличат), щото е гадно като си го сипя в кафето. Ако няма кажи на Надето да ти избере - тя знае.

3....



Тема Re: Ти си голям задник! [re: -дядo-]  
Автор -дядo- ()
Публикувано18.01.11 10:23



Писането е като създаване на мозайка с цветни речни камъчета.

Случва се някоя мисъл - красиво камъче да не се вписва в мозайката на разказа и колкото и да ти е мъчно, можеш само да го сложиш в джоба си с надеждата да се впише в друга мозайка, ако изобщо създадеш такава и ако междувременно не го загубиш.



Тема Re: Ти си голям задник! [re: -дядo-]  
Автор -дядo- ()
Публикувано18.01.11 10:40



Обичам да си мисля.
Лесно е - можеш да го правиш седнал и даже легнал.
Всъщност легнал дори е по-добре.
Понякога, докато си мисля, се случва да ми дойде някоя мисъл.
Една такава умна, важна, основополагаща.
След като се нарадвам на това колко съм умен, започвам да се чудя дали тази мисъл не е била вече при някой друг.
Дали този някой не я е написал някъде.
Ако я кажа като моя, някой може да ме обвини в плагиатство.
От друга страна, колкото и да е умна мисълта, в един момент започва да ми изглежда толкова ясна и логична, че ми се струва невъзможно никой друг да не се е сетил за нея.
Гадост!
В крайна сметка първооткривател ли съм или само посредствен последовател?
Ако все пак съм стигнал до мисълта сам, това прави ли ме поне толкова умен, колкото този, който е стигнал до нея преди мен?
Ами ако това изобщо не е моя мисъл?
Ако ми се е мярнала някъде в пороя от интернет информация?
Не съм й обърнал внимание, а сега тя изведнъж е изплувала на гладката повърхност на спокойното езеро, в каквото се е превърнало съзнанието ми от дългото лежане и мислене.

Всъщност какво значение има чия е.
Нали аз съм я намерил.
Значи е моя.
Точка!



Тема Re: Ти си голям задник! [re: -дядo-]  
Автор apви (шефче)
Публикувано18.01.11 13:16



Много уважавам такива "дЯдовци" като теб...послушни и изпълнителни...

, аз лично обичам да експериментирам.. каквото не съм опитвала, това взимам.. и в повечето случаи съм изненадано тресната от вкусовите качества на различни храни...
А колкото до думата задник...интересното е, че е била използвана от млади хора.. обикновено техния речник е много по-цветущ...



Тема Re: Ти си голям задник! [re: -дядo-]  
Автор TътeнoтГpъм* (Sic fata tulere)
Публикувано18.01.11 13:43



виж ти какво съвпадение,а аз си мислех че взривявате влакове!
шегувам се!



дядо...не съм ти на нивото,защото определено не разбирам нивото на твоята душевност и мироглед
обясни ми,че от дърветата не виждам природата!

Редактирано от TътeнoтГpъм* на 18.01.11 15:37.



Тема Re: Ти си голям задник! [re: TътeнoтГpъм*]  
Автор -дядo- ()
Публикувано18.01.11 14:17



дядо...явно не съм ти на нивото,защото определено не разбирам нивото на твоята душевност и мироглед
обясни ми,че явно от дърветата не виждам природата!


Стига, бе!


Това не го вярвам! Поне двайсет човека в дира се кълнат, че съм им ясен като пролетен ден, че знаят и млечните ми зъби, че съм им прозрачен като изворна вода.

Ти си първият, който нещо не разбира.

Трудно ми е да ти обясня, защото още търся истината за себе си.

Ако ти е интересно, с времето сам ще се ориентираш. Ако не ти е интересно, за какъв дявол ти е да знаеш?



Тема Re: Ти си голям задник! [re: apви]  
Автор -дядo- ()
Публикувано18.01.11 14:20



Който не си слуша жената, му пати главата.

каквото не съм опитвала, това взимам..

Боже! От кога тъща ми прописа в дира! Здрасти, мамо!



Тема Re: Ти си голям задник!нови [re: -дядo-]  
Автор apви (шефче)
Публикувано18.01.11 14:37



Боже! От кога тъща ми прописа в дира! Здрасти, мамо!
-----------------------------
Ха ха ха.. значи тъщата ти знае какво иска.. все ново и ново...старото вече е известно, но винаги можеш да намериш по-добро...
ПП горко ми..

щом имаш визия за мен, като на тъщата....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.