Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 02.06.24 
Поколения
   >> 30-40
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Кафе с бисквитканови  
Автор hopeful (iskrena)
Публикувано08.05.07 11:23



Здрасти другари клубари!
Днес ме зачовърка една мисъл, след предаването на Мигленчето по БТВ и реших, че трябва да я споделя с вас.
Темата - Медитацията
Едно хилаво момченце в роба и сложна титла Інякакъв гуруІ, ми вмени странни мисли в полупразната глава.... Всеки човек медитира, когато се съсредоточи върху нещо. Прмерно, когато пътуваш - караш кола/ се освобождаваш от всички натрапчиви мисли, за децата, мъжа, колегите, работата, любовниците, закъснелия обяд, симпатичния колега.... и тн. съсредоточаваш се върху пътя и това те отпуска и едното ти полукълбо дава заслужен отпуск на другото и по този начин ти релаксираш.


Малко трудно смилаемо, защото:
1. Аз дори и да карам, никога не спирам да мисля за ... слабата оценка на малкия звяр, точно преди края на уч.година
2. Не забравям за скандала за неизгладената риза на моя мил и любящ съпруг...
3. Никога не спирам да мисля за проблемите на работното място, защото винаги има за какво да се изпокараш с колегите си
4. Не мога да спра да се оглеждам за младия симпатичен колега
5.
6.
7.
....... Ееееееееее питам се, кога и аз най-после ще спра да се тревожа за всичко това и ще започна да медитирам като хората?

"Човек най-напред се влюбва в идеала си"

Тема Re: Кафе с бисквитканови [re: hopeful]  
Автор brymbar_ (brym)
Публикувано08.05.07 22:24



ако това с освобождаването на мислите е вярно наистина, то предполагам, че се отнася предимно за мъжете.
те така са си устроени - да могат да правят само по едно нещо

п.с. - спомям си един скеч имаше навремето с Мая Новоселска - мисля в ролята на секретарка. в едната ръка червилото, с другата пишеше нещо и отвреме на време си отпийваше от кафето, слушалката на тел. - опряна на рамото и, като междувременно си оправя и прическата. ( не гарантирам да е 1:1, но нещо такова)



п.п.с. и аз не го мога това с медитацията

Редактирано от brymbar_ на 08.05.07 22:25.



Тема Re: Кафе с бисквитканови [re: brymbar_]  
Автор hopeful (iskrena)
Публикувано09.05.07 08:22



Благодаря ти! прозвуча ми успокояващо. Вече знам, че не само аз правя нещастни опити да медитирам....


Всъщност винаги съм искала да се занимавам с йога. /Това съвсем сериозно/
Само дето не си представям как ще си преметна крака над главата , без това да всее някакъв физически и духовен дискомфорт у мен
ПП. А това за мъжете, които мислят само по едно нещо е вярно на 100%. Не е нужно да си чел много книжки, за да стигнеш до този извод. То се вижда от пръв поглед
Успешен ден, с кафе с бисквитка!

"Човек най-напред се влюбва в идеала си"

Тема Re: Кафе с бисквитканови [re: hopeful]  
Автор brymbar_ (brym)
Публикувано09.05.07 11:02



абе... медитация! мани тез работи


мойта медитация в момента е такава - пия кафе, пуша , правя една сметка, пия минерална вода, пускам разпечатки на принтера, хвърлям по едно око на тетрадката дето си водя записки със задачите и обмислям кой е правилният план за действие, обмислям и дали да си купя един бански, дето ми хвана окото и ти пиша отговор.
а... и хвърлям по едно око навън и се кефя на слънцето
тва сме ние жените
ама хайде от мен да мине, поне бисквитката ще я пропусна

Редактирано от brymbar_ на 09.05.07 11:03.



Тема Re: Кафе с бисквитканови [re: hopeful]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано09.05.07 13:06



Или мисля за няколко неща, или се опитвам за... нищу. Еднопосочностите не ги мога. Или поне за достатъчно дълго време.
По-скоро като "плюс" определям възможния положителен резултат от съсредоточаването около една дейност или мисъл, а не вглъбяването като форма на релакс... Може да не го дооценявам като вид почивка.
И друго - за това, че когато наистина непреднамерено си се съсредоточил върху нещо, което те е откъснало от всичко друго за дълго време, то не е най-доброто случващо ти се в житейски план. Последното поради това, че сме устроени да споделяме и съпреживяваме в много по-голяма степен хубави моменти и мисли, а не трудностите и загубите, които и да не щем, ни връхлитат...
Преднамереното съсредоточаване върху приятни мисли е някаква форма на автотрениг. Но колко са тези, които го постигат... Аз си имам едно такова ю"чудо" преди заспиване - повтарянето на разни фрази от рода, че се изключвам - не мисля за нищо, ставам лека като перце, издигам се нагоре и се нося из въздуха, не мисля за нищо, тихо е... аз се нося из въздуха, не мисля за нищо и... заспивам. Може да е смешно, но понякога действа.

Снощи не ми бе необходимо, защото в 22ч. бях заспала вече без всякакви внушения, явно въздухът в Чепеларе през деня ми беше подействал.

Редактирано от holi_day на 09.05.07 14:13.



Тема Re: Кафе с бисквитканови [re: holi_day]  
Автор hopeful (iskrena)
Публикувано09.05.07 20:05



Чудя се, като не се съсредоточиш върху пътя, как се справяш като шофьор-новобранец? Ъ?
Човекът го каза / гуру-то/ трябва да се съсредоточиш САМО върху ЕДНО нещо, за да може мозъка да почине от всичките срещи и ангажименти дето си му спретнала и чак след това, отново да се настрои да "посреща" твоите "неволи"...
Ъндъстейн?
Не можем всички да се носим ей така като перца, без да се стряскаме от внезапно поДУХване
Това само ти го можеш.Евала!
Другия път като седнем да ме черпиш, пак ще слушам оплакванията на твоя благоверен. Че не го слушаш... че се рееш някъде...фриволно.
Мъкаааааааа, чак ми става жал като се сетя как плака човека последния път.Рамото ми беше подгизнало от сълзите му. Добре, че поне рамо имах да му предложа
Ще взема да му подаря тая книга за медитацията, стига само чинии е мил.

"Човек най-напред се влюбва в идеала си"

Тема Re: Кафе с бисквитканови [re: brymbar_]  
Автор hopeful (iskrena)
Публикувано09.05.07 20:14



А това с бисквитката ми е от скоро. Колежките ми вмениха този вреден навик.

Аз пиех чисто дълго кафе, само едно за цял ден, но го пиех чак до обяд, защото не ми оставаше време . После като се преместих на новото място, нови колеги - нови настроения, Настроих се според техните навици. И взе, че ми хареса, защото кафенце с три бисквитки си е цяла закуска. Освен това сутрин докато споделиш какво ти се е случило и си изпил кафето, в приятна компания - без да бързаш.
ПП. А представяш ли си ако и мъжете бяха като нас, колко по лесен щеше да бъде живота.

"Човек най-напред се влюбва в идеала си"

Тема Re: Кафе с бисквитканови [re: hopeful]  
Автор brymbar_ (brym)
Публикувано09.05.07 20:41



мда... лесен и (без)интересен





Тема Re: Кафе с бисквитканови [re: hopeful]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано09.05.07 23:09



То пъ да не ти отговори човек сериозно!


То пъ човек да не земе и да шофира на стари години!
Тюююю, къф народ се е навъдил.



Тема Re: Кафе с бисквитканови [re: holi_day]  
Автор hopeful (iskrena)
Публикувано10.05.07 15:11



А психо-тест прави ли?


Щот там без мойте връзки, си скъсана

"Човек най-напред се влюбва в идеала си"


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.