Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:20 25.04.24 
Поколения
   >> 30-40
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема А вие, защо не емигрирахте?нови  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 13:59



Напоследък все ми обясняват, че само лузърите и незнаещите чужди езици са останали в Бг, и че без връзки не може никаква кариера да се направи и т.н.

Не знам дали съм лузър, но аз просто не съм в състояние да живея на друго място - депресирам се, колкото и хубаво и уредено да е край мен.

Обаче пък наистина тук не ми е хич уредено, ох, не знам как да го кажа - все едно везните са в равновесно положение и нищо не натежава в никаква посока...Какво се прави в такива случаи?



Тема Re: А вие, защо не емигрирахте?нови [re: xм]  
АвторNon loser (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 14:32



Искам да те успокоя и да споделя своето не съгласие по казаното от твои познати.

При няколко възможности да живея и работя в чужбина - избрах да остана тук. Владея отлично английски език, много добре френски, малко немски и гръцки. Имам си свой собствен дом, автомобил и добре заплатена работа. Всичко съм изградила сама. Винаги съм работила в международни и престижни компании и съм получвала мястото без връзки. Налагало се е няколко пъти да се доказвам и не винаги е било лесно. На тези които говорят че няма бъдеще в България ще им кажа че тук възможностите са много по-големи заради по малката конкуренция ( по-малко високо квалифицирани специалисти, префесионалисти; липса на традиции в бизнеса и произвосдството). Не съм работила в чужбина но съм израстнала и завършила средното си образование в западна държава. Това предполага че съм "усетила" само розовата страна на живота в чужбина. Въпреки това, направих своя избор да остана тук. Не че всичко ми харесва - напротив, но правя каквото мога да подобря нещата - така както аз ги разбирам. Много е важно да бъдем толерантни и да уважаваме избора на другите а не да го "притискаме" към поредната модна тенденция.



Тема Re: А вие, защо не емигрирахте?нови [re: xм]  
Автор MoPcKu (известен)
Публикувано04.10.06 15:54



Защо ли само комплексарите правят такива оценки...
Повечето избягали не са намерили себе си и работят като роби...
Малка част от тях са намерили престижна работа и то с връзки, а мн малка са успели без никой да им помогне.
Колкото и да е смотана нашата държава и макар и мащеха аз си е обичам и ще си остана тук!

къде ми е кокЪла



Тема Re: А вие, защо не емигрирахте? *DELETED*нови [re: xм]  
Автор My Eye (тя)
Публикувано05.10.06 10:08



Мнението е изтрито от eye

Тема Re: А вие, защо не емигрирахте?нови [re: My Eye]  
Автор**** (Нерегистриран)
Публикувано05.10.06 10:15



За какво са тези стихове? Нямаш ли мнение по въпроса?



Тема Re: А вие, защо не емигрирахте?нови [re: ****]  
Автор My Eye (тя)
Публикувано05.10.06 10:18



Не. Не виждам смисъл от изразяване на мнения в този сайт. Който иска да емигрира, да си плюе на ръчичките, да си спази процедурите и да не спами из нета "Ама, да ходя ли или да не ходя..."



Тема Re: А вие, защо не емигрирахте?нови [re: My Eye]  
Авторraлakтиka (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 13:50



В момента обмислям дали на Марс или на Уран ще се чуствам добре и съм почти на път да емигри о пардон да планетирам. писна ми от таз планета -
Земя!



Тема Re: А вие, защо не емигрирахте?нови [re: xм]  
Автор EЛБИ (просто аз)
Публикувано06.10.06 16:36



Глупости ти говорят. Не малка част от емигриралите са пълни лузъри в България ...

Ясно е, че на Запад има по-добри правила и условия за кариера. И за реализация на тези, които не ги мързи.

Нормално е да има хора, които да не искат да си сменят околната и социалната среда. В началото, животът в чужбина е стрес. Уредено е там - да, но си е стрес. И винаги ще си чужденец. Децата ти - не.

Какво да казваш и обясняваш? Защо е необходимо? Все едно да ме карат да обяснявам защо обичам да карам ски или да плувам, или харесвам карета на скара и пастърва на пара.

Комплексари, които да се фукат и опитват да се покажат на велики е имало винаги и винаги ще има. На такива понамирисват твоите обясняващи.

Такива ми ти работи.

Прави нещата до колкото е възможно прости. Но не повече.


Тема Re: А вие, защо не емигрирахте?нови [re: xм]  
АвторФиш (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 17:48



Не искам да емигрирам..................защото снощи ( може би последната топла вечер от това лято или есен), седях на една прекрасна тераса на морския бряг край Созопол, гледах гладкото море, пълнолунието огряваше рибарските лодки, чуваха се птици....бяхме с приятели, стари..от 15-20 години..говорехме за хубавите си деца, за хубавите неща около нас...
Не съм лузър! Нещастна не ме прави световната беднота, а грижите на моите приятели и близки.
Както и друг път съм споделяла: нито най-добрите сапочинали, нито най-умните са емигрирали.



Тема Re: А вие, защо не емигрирахте?нови [re: xм]  
Автор Lenny (дразнител)
Публикувано06.10.06 19:35



Не се чувствам лузър - избрах къде да живея още преди години. МОЕТО МЯСТО Е ТУК!!!
Всеки има право на избор къде и как иска да прекара живота си. Много от приятелите ми заминаха, но далеч не всички са добре и са щастливи.
Има дни в които ме е яд на ежедневието ни, на липсата на човещина и уреденост, особено ме измъчва отношението към всичко свързано с децата ни, образованието ни. Но въпреки това мисля, че от нас зависи да променим нещата около нас.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.