Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:44 22.06.24 
Поколения
   >> 30-40
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: А вие, защо не емигрирахте?нови [re: MoPcKu]  
Автор Stranniche (хвърчащо)
Публикувано06.10.06 19:51



Повечето избягали не са намерили себе си и работят като роби...
Малка част от тях са намерили престижна работа и то с връзки, а мн малка са успели без никой да им помогне.


Това са ужасно тъпи предразсъдъци. Защо ли има такава неприязън към емигрантите от страна на останалите в България.
Не виждам нищо лошо да опиташ да живееш и работиш известно време на друго място, да изпиташ нещо ново, различно, да "смениш тапета" - хората го правят по цял свят - правели са го през вековете, населявали са цели континенти, пътуват и сега и работят в международни фирми и организации...
Само от България ако излезеш, почват злите езици, почват се едни... че работиш като роб /като че ли в България работиш като цар - и въобще какво значи "роб"/, че ако имаш престижна работа там, си с връзки -

ХА ХА ХА - да не мислиш, че някой в развитите страни ще държи лекета на работа, само защото са с връзки - там имат интерес служителите им да са компетентни и да им вършат работа, иначе - вън! С връзки се прокопсва главно в страни като България...
А ако някой им е помогнал в нещо - за намиране на дом, работа - като че в България сме помагали един на друг - не разбирам какво лошо има в това хората да си помагат.
И въобще защо осъждате тези, излезли от България - това си е техният живот, те са си преценили - какво ви влиза в работата!

Редактирано от Stranniche на 06.10.06 20:00.



Тема Re: А вие, защо не емигрирахте?нови [re: xм]  
Автор Stranniche (хвърчащо)
Публикувано06.10.06 19:56



Защо не опиташ да "излезеш" за известно време - тогава ще намериш отговор на въпроса си и може би везните ще натежат нанякъде...



Не слушай глупости за лузъри и връзки - ако си способен, ще успееш и по света и у нас. А чуждите езици се учат при нужда

Горе главата!



Тема Re: А вие, защо не емигрирахте?нови [re: EЛБИ]  
Автор Stranniche (хвърчащо)
Публикувано06.10.06 20:18



Не малка част от емигриралите са пълни лузъри в България ...

Какво разбираш под "пълнен лузър в България"?
"Лузър" на български би трябвало да се превежда като "загубеняк". Но който си е загубеняк, си е горе долу такъв където и да отиде. А на много места такива не ги търпят...
Обаче ако някой не може да се реализира професионално в България, но успее в някоя друга страна, значи не е загубеняк. Такива случаи има доста в научните среди.

За стреса си прав - но всеки сам си преценява - не е наша работа да се бъркаме.

А комплексари понамирисват и от двете страни на границата

.



Тема Re: А вие, защо не емигрирахте?нови [re: xм]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано07.10.06 00:52



мен и в българия добре ме гледат и хранят.



Тема Re: А вие, защо не емигрирахте?нови [re: xм]  
Авторemigrant (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 03:40



Щом везните са в равновесие, си стой там, където си в момента. Причината е в това, че се иска доста голяма мотивация, за да си направиш така, че да се чувстваш добре, живеейки в чужбина. Неуредено ти е... Но ако излезеш навън, също би ти било, поне в началото, доста неуредено. Ако мотивът за борба липсва, носталгията и депресията ще те изцедят преди да си успял да постигнеш нещо. Иска се силна амбиция, иначе не става.
От друга страна, виждам българи, които идват (в САЩ конкретно) и които имат и образованието, и стажа по специалността (инженери), но тук се иска да се доказват отново, приравнявайки всичко от аб, докато се издържат с нискоквалифициран скапващ труд. (представи си след 12-часов ден хамалогия как се учи) Това ги озлобява и демотивира и хич не им е лесно.

Бъди здрав.



Тема Re: А вие, защо не емигрирахте?нови [re: Stranniche]  
Автор EЛБИ (просто аз)
Публикувано07.10.06 13:20



Ами точно тези неща имах в предвид. Истина е, че някои нереализирани тук хора в науката, които имат акъл се реализират там, просто защото има наистина ясни и нормални критерии и заплатите са доста по-прилични. Докато тук я има бозата, която надали в момента е нужно да се описва.

Съгласен съм и за стреса и за комплексарите от двете страни. А като цяло (защото употребих израза "не малка част", което не означава по-голямата част) хората наистина се реализират по-добре на Запад! По-скоро исках да обърна внимание на някои от реализираните, които и там не са върха на сладоледа, но като се върнат тук се фукат, сякаш са. И щото съм бил доста години там и ги знам, някак си ми стават смешни. Подозирам, че първоначалната тема е провокирана точно от реакцията на такива индивиди. Ала не знам със сигурност. Не говорим за истински кадърни хора, които на Запад просто си попадат на едно нормално и прилично заплатено място за техния труд и умствени способности.

Такива ми ти работи



Прави нещата до колкото е възможно прости. Но не повече.

Тема Re: А вие, защо не емигрирахте?нови [re: xм]  
Автор QueenOfRain ({Капучино})
Публикувано07.10.06 18:11



Вчера ми зададоха подобен въпрос. По-точно, звучеше приблизително така :"А бе ти как можеш да живееш в България?! Не ти ли е идвало да си вдигнеш багажа и да заминеш в чужбина?!" Отговорих, че не желая да бъда дърво без корен.



Тема Re: А вие, защо не емигрирахте?нови [re: Stranniche]  
Автор MoPcKu (известен)
Публикувано07.10.06 18:53



Всеки си има имение, твоето е май избиване на предразсъдъци...ти какво направи или като видя другата страна дай да нареждаме наред! Ако си мислиш, че с нещо ще засегнеш някой мога да ти кажа, че само ще ти се изсмеят...
Та защо само 2ма-3ма за 15 години чух че са постихгнали нещо...
Да не говорим, че нито един от тях не направи нищо за родината си...
Намало пари и работа тук ай сиктир, аман от лекета като теб!

къде ми е кокЪла

Редактирано от MoPcKu на 07.10.06 18:54.



Тема Re: А вие, защо не емигрирахте?нови [re: MoPcKu]  
Автор Stranniche (хвърчащо)
Публикувано09.10.06 22:29



Имах те за по-свестен - сериозно! Жалко...





Тема Re: А вие, защо не емигрирахте?нови [re: Stranniche]  
Автор MoPcKu (известен)
Публикувано10.10.06 11:39



Сериозен, защо?
Аз все си мисля, че някой като защитава нещо за което и малка представа си няма значи не заслужава да бъда сериозен за него! Как може да говориш за нещо, което не си го преживял?
Избираш си страна, успяваш по някакъв начин да си намериш виза и изчезваш, ако не знаеш език бачкаш като "роб" щото никой не ще "маймуна" дето само зяпа! Ако знаеш си намираш работа като "слуга" и то пак по същата процедура - разбираш, говориш и работиш, каквото ти заповядат.
Ако си учил или учиш това е друг въпрос, но пак ако нямаш късмет работиш като горе споделените...
Та варианта е да отидеш и някой да те "уреди" на нещо по-добро /например приятел има бар и бачкаш като барман, сервитьор или студена кухня/ сещай се и за други места, като автопаркове, минимаркети и т.н.
Единствения вариант да работиш нещо по-добро е да се явяваш на конкурси и да пробиеш, ако имаш нещо в главата...btw ето, че минаха 10 години от живота ти да се бориш за да постигнеш нещо вече си на 30-35 и оттогава започваш да живееш нормален живот / не е нормален, но поне гъза като ти се скъсва от работа знаеш защо/
Всеки избира как ще пропилее определени години от живота си, но не търси вината у другите...

къде ми е кокЪла




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.