Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:07 30.05.24 
Поколения
   >> 30-40
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Ако все не се случва,това за което копнеете?нови [re: rpaфинятa]  
АвторSad (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 11:24



Проблемът ми е,че все ми се лепят някакви идиоти или крайно неподходящи, което вече почва да ме обижда....! Да не Ви разказвам пък как ми се плаче когато все ми попадат в полезрението разни щастливи семейства със сладки бебета :(( Не,че немога да се радвам на чуждото щастие,но точно тогава си давам сметка колко съм далече от всичко това! Никак не е сигурно,че ако го получа ще съм щастлива,но ... това е друга тема!



Тема Re: Ако все не се случва,това за което копнеете?нови [re: Sad]  
Автор....... (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 13:57



Осъзнаваш, че хората не са толкова
различни един от друг и животът е
това, което ти си направиш.........



Тема А не е ли странно:нови [re: Sad]  
Автор jamie (старо куче)
Публикувано15.09.06 14:08



"Проблемът ми е,че все ми се лепят някакви идиоти или крайно неподходящи, което вече почва да ме обижда....! "

Излиза че ти привличаш точно такъв тип мъже - помисли върху това.



Тема Tibetskata knigaнови [re: Sad]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано15.09.06 14:13



procheti tazi kniga ako imash vreme :

Tибетска книга за живота и смъртта ,Согиал Ринпоче

shte ti dade nov pogled i razbirane
ima ia v novo izdanie i syshto v http://izvorite.com

eto edin otkus..poznato nali ?

Ако се вгледаме в живота си, съвсем ясно ще видим какъв куп незначителни задачи, така наречените „отговорности", са се събрали, за да го запълнят. Един учител сравнява това с „домакинстване по време на сън". Непрекъснато си казваме, че искаме да отделим време за важните неща в живота, но време никога няма. Още със ставането сутрин имаме да правим толкова много - да отворим прозореца, да оправим леглото, да вземем душ, да си измием зъбите, да нахраним кучето или котката, да измием чиниите от предната вечер, тогава откриваме, че е свършила захарта или кафето, после трябва да направим закуска... Списъкът може да бъде продължен безкрайно. След това трябва да прегледаме дрехите, да изберем нужните за деня, да ги изгладим, да ги сгънем отново. Ами какво ще кажете за косата, за маникюра?

Безпомощни, ние виждаме как дните ни се запълват с телефонни разговори и дребни планове, с толкова много отговорности -или може би е по-добре да ги наречем „безотговорности".

Сякаш животът живее нас, а не ние него. Той набира своята странна инерция и ни отнася... В края на краищата разбираме, че нямаме сили да го контролираме. Естествено, понякога се чувстваме зле заради всичко това, сънуваме кошмари, събуждаме се плувнали в пот и се питаме: „Какво правя с живота си?" Но притесненията продължават, докато стане време за закуска, след това изваждаме отново служебната си чанта и започваме всичко отначало.
Мисля си за индийския светец Рамакришна, който казал на един на учениците си: „Ако отделиш за духовна практика една десета от времето, което отделяш за отвличащи вниманието неща като ходенето по жени и печеленето на пари, ще бъдеш просветлен човек само след няколко години."

"Шофьорът има право да прибере за вкъщи това, което сгази на пътя" закон - Западна Вирджиния


Тема Re: Ако все не се случва,това за което копнеете?нови [re: Sad]  
Автор EЛБИ (просто аз)
Публикувано15.09.06 14:38



ами опитай се да живееш както ти се иска, а не да се вторачваш в търсене. Моят опит е такъв - като се вторачваш, май само кофти късмет около теб. Когато си заживееш Живота, Той ти помага да срещнеш половинка. Понякога се оказва четвъртинка или друго, но ...

Просто живей и се оглеждай (между другото), а не търси само с тази мисъл. Аз така си мисля (и го казвам и от ... преживяно няколко пъти).

Успех!

Прави нещата до колкото е възможно прости. Но не повече.


Тема Re: ЗА.....нови [re: мyшkaтo]  
Автор svetlion ()
Публикувано15.09.06 23:50



Някой по-горе беше казал че за всеки влак си има пътници.......ДА ама много влакове си тракат самички...Е..друг е въпроса че и аз си тракам така





Тема Re:нови [re: EЛБИ]  
Автор svetlion ()
Публикувано15.09.06 23:55



Тази тема е много специфична..но сигурно има много самотни хора в очакване на своята половинка..Само че и аз не знам рецептата от която се нуждаем



[urlwww.svetlion.data.bg[/url]

Тема Re: Ако все не се случва,това за което копнеете?нови [re: Sad]  
Автор AюмиAши (ронин)
Публикувано16.09.06 00:48



Виж сега, практиката показва, че ако не си щастлив/а сега, при това положение, най-вероятно няма да си щастлива/а и след като се сдобиеш с мечтаното, каквото и да е то : партньор/бебе/взаимност и т.н.

Така че, както се казваше в една реклама "ключът е в теб". Открий това, което наистина ти е "тръпка" и те "пали", а другото ще се нареди само. Личен опит.



Ветрилото, върху което пишех стихове,
се прокъса
в залеза на лятото.


Тема meditaciaнови [re: Sad]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано16.09.06 07:45



mi to tova e problema na cial edin sviat - 4e e orientiran izcialo navun

to hubavo , ama 4oveshkia um ne moje da go nasitish po nikakyv nachin otvyn
/ ne otricham materialnite neshtica/

sad opitai s meditacia www.tm-bg.org



"Шофьорът има право да прибере за вкъщи това, което сгази на пътя" закон - Западна Вирджиния

Тема Re: meditaciaнови [re: мyшkaтo]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано16.09.06 11:39



чрез медитация може да се постигне душевен мир.....временно обаче . медитацията може да е постоянен лек за преодоляване недоволството от нещата от обкръжаващия обективен свят, който не можеш да промениш, но не и с твоят собствен свят , който зависи от теб самия. човекът е социално животно и не може да живее постоянно ориентиран 'навътре' към себе си и сам . който избере този начин на живот - отива в манастир или живее в изолация в Тибет например.

проблемът е другаде - обществото ни е ограничено в България все още ; хората често са фалшиви и са не това, което са, а това, което би се харесало на другия за да откраднат от другия това , което им е нужно и докато им е нужно . това е подходяща тактика в професионална насока, но не и в личния живот. роля се иргае до време . след време на актьорите им омръзва ролята - показват собственото си лице и излиза че другият е бил излъган .... от което следва разочарование, лекуване от разочарованието - медитация за връщане на душевния мир от неуспеха .....и отново търсене . повторението на тази процедура си има граница. ако продължи дълго - човек се уморява и ...спира да търси и да пробва или става предпазлив, което пък се тълкува от обществото най-често погрешно.

това не е типично за единия пол само - и мъже и жени изпадат в такива ситуации . може би по-често се случва с жените обаче..... светът е такъв че ролята на ловеца е мъжката, а ролята на жертвата- женската ...

та работата е там - не медитация за да се примиряваш и да си в мир със себе си , а да се научиш как да познаваш и избягваш актьорите и да не допускаш до себе си фалшивите хора.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.