Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:46 13.06.24 
Поколения
   >> 30-40
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Да кажеш НЕ?-трудно ли е ?нови  
Авторalex (Нерегистриран)
Публикувано08.09.06 23:37



Живея в емоционално-сърдечна неизвестност повече от месец.С приятеля ми имахме известни проблеми, но той не пожела да говорим.Сега сме разделени.Обадих се да го попитам какви са ни отношенията, каза, че задавам сложни въпроси.Написах му писмо, в което му давам карт бланш да сложи точката,Мълчи.Така и не знам- с мълчанието си ли е решил да ми даде отрицателен отговор, или напротив-щом мълчи, имаме шанс..???



Тема Re: Да кажеш НЕ?-трудно ли е ?нови [re: alex]  
Автортaтko Уилям (Нерегистриран)
Публикувано09.09.06 00:11



Ако те обича, ще се върне при теб. А ако ти го обичаш, ще му простиш.
Искрено ви го пожелавам.



Тема Re: Да кажеш НЕ?-трудно ли е ?нови [re: alex]  
Автор vliubena (kokoshka)
Публикувано09.09.06 06:21



шансовете ви зависят от желанието на двама ви да продължите връзката.
съвет.
задават се конкретни въпроси ,които изискват отговор да/не.
Никакви карт бланш и други алибали.

например.
"гаджета ли сме?"-да/не
("не знам " не се приема)
"идвам у вас след 5 мин.Може ли?"-да/не
(суууупер въпрос-ако си има друго гадже ,ще подскочи до тавана)
и пр такива...

мълчи,защото не му се занимава.
това е най-вероятното обяснение на мълчанието.



Тема Re: Да кажеш НЕ?-трудно ли е ?нови [re: alex]  
Авторrpaфинятa (Нерегистриран)
Публикувано09.09.06 09:53



По-скоро нищо не е решил окончателно.Но за да сте разделени и да не те търси -то явно не иска да сте заедно.От друга страна не дава никакъв отговор за да си остави "отворена вратата",ако реши на по-късен етап да промени сегашната ситуация.Обикновенно мъжете казват че "нещата са много объркани/сложни/" когато искат да сложат край на връзката,но сигурни ли са какво точно искат?! не - и отговарят уклончиво, та ти да се досетиш сама.Или да не те наранят евентуално. Абе сложна работа.
Търпение и успех.



Тема Re: Да кажеш НЕ?-трудно ли е ?нови [re: alex]  
Автор wasted_youth ()
Публикувано09.09.06 10:35



Веднага да ти кажа, че отговор на твоя въпрос нямам. Имам само предположения. Прекарах в подобна нестабилност немалко месеци и ти съчувствам дълбоко, просто това е едно нетърпимо положение и ужасно състояние. Накрая не издържах, просто нямах сили да чакам нито ден повече да се обади и да се извини, че пак е зает. Имах и подозрението, че това е начин да ме накара аз да сложа край, за да не го прави той.

Стигнах до извода, че такова поведение е продиктувано или от незнаене какво да прави, или от нерешителност да го направи. И минават ден след ден, но той едва ли е отчел, че те върти на шиш през цялото това време. Вероятно не е взел твърдо решение (щом не те е отрязал), знае какво иска, но му се искат едновременно няколко неща, взаимно противоречащи си. И нито едно от тези неща не ги иска достатъчно силно и убедено. Обича те, но да се подложи на нещо не дотам приятно (мъжете са с достойнство!) заради тази любов някак не му се изтрайва.

Според мен, няма съвършено никакво значение как ще се държиш с един мъж и на какво си готова за него. Все едно, с теб той ще постъпи така, както той е решил и от това, което искаш да му дадеш от себе си ще вземе не колкото му даваш, а толкова, колкото той прецени. Другото ще се направи, че не го е забелязал.


Не е задължително да ми вярваш. Ако написаното те отчайва - по-добре недей! Поне не допускай моята грешка - не слагай край, имай търпение, намери сили. Изчакай, надявай се. Успех!





Тема Re: Да кажеш НЕ?-трудно ли е ?нови [re: wasted_youth]  
Автор Jolee ()
Публикувано09.09.06 12:58



Не мисля , че си направила грешка като си сложила край. Живота е динамичен и кратък. Всичко, което си написала за хората които не дават твърд отговор е вярно. Но си позволявам да допълня и нещичко от личният сходен опит.
Нима е нужно наистина да си пропилеем младоста, да чакаме някой да вземе решение ? Независимо дали мъж или жена - този който си оставя вратички е несигурен и колеблив. По добре е да се сложи край на момента. После ако му уври , че точно теб обича и цени- нека заповяда и да се опита наново да те спечели.
Докато сме живи и здрави няма проблеми. Могат да си идват и да си отиват, когато решат. Но не и да ни ангажират със собствените си колебания и несигурност. Нямам време да се опитвам да давам или доказвам на някого си нещо. Или ме е оценил или не, може да го стори след време или просто никога няма да го направи , защото търси друго в живота. Междувременно смисъла от това да си преча сама в очакване и празни надежди само ще ми съсипе нерви, достойнство и възможността да срещна по-подходящ човек.

Успех каквото и да стане ....



Тема Re: Да кажеш НЕ?-трудно ли е ?нови [re: Jolee]  
Автор turseshtaO1 (новобранец)
Публикувано09.09.06 14:22



Съгласно съм с теб и не толкова от гледна точка на бъдещето (среща на евентуално по-добра партия), колкото от позицията в сегашно време.
За да съм стабилен и адекватен човек ми е нужна стабилна основа, а в една несигурна ситуация и мъждиви отношения какво му е сигурното. И след като някой не е наясно със себе си, то трябва ли аз да участвам в това и да поемам негативите.Не. И не искам.Не знаел какво иска, не могъл да реши, колебаел се...Е хубаво. Но пък аз знам. Достатъчно съм смела, за да живея с желанията, мечтите и решениятя си. Е после си научил урока. И това добре, братле, ама аз минах вече в друг клас. Жив и здрав да си. А да съжалявам после!!! За какво?! За това, което евентуално е могло да стане... Е не, мирси шъ кажъ аз! Мен "евентуалните" работи на талази ми прииждат в главата!
Акъл не давам.Всеки да прави, каквото го съветва онази сива боза в подкорието и онова нящо зад гръдната кост



В търсене на истината, откриваме и себе си
може би
НАДЯВАМ СЕ!!!

Тема Re: Да кажеш НЕ?-трудно ли е ?нови [re: turseshtaO1]  
Авторalex (Нерегистриран)
Публикувано09.09.06 15:45



Знаех, че повечето мнения ще бъдат с този знак.Разума ми е съгласен...:)Но все взимам предвид извънредните обстоятелства( той не е в БГ, има си достатъчно грижи там..) , и съм склонна да го оправдавам...То, нали, когато обича , човек се улавя и за сричка...



Тема Re: Да кажеш НЕ?-трудно ли е ?нови [re: alex]  
Автор turseshtaO1 (новобранец)
Публикувано09.09.06 16:26



Ми то и аз си се правя на отракана,ама докато река да кажа НЕ-то, не за срички, ами за паднали миглички се хващам


Боледувай си на воля, то времето ще покаже

В търсене на истината, откриваме и себе си
може би
НАДЯВАМ СЕ!!!

Тема Re: Да кажеш НЕ?-трудно ли е ?нови [re: Jolee]  
Автор wasted_youth ()
Публикувано09.09.06 18:37



Благодаря ти! Ти днес ми помогна много!
Права си, докато месеци прегръщах проклетия си телефон, просто станах на парцал, изгубих уважение към себе си. Сега вече не чакам да се обади, не губя часове с размисли над телефона. И слава богу! Оттогава извърших куп геройски дела (поради появилото се свободно време

) и отново повярвах в себе си.

Твоето послание си го залепих най-отзад в бележника. Искам да си го имам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.