Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:25 27.09.24 
Поколения
   >> 30-40
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Освен това той въвежда...нови [re: ABe]  
Автор EЛБИ (просто аз)
Публикувано19.06.06 14:17



Точно така Рем и АВе.

Само нещичко, АВе... Според мен правилото за дясностоящия (или десностоящия?) е тъпо за нашия вид движение. То е подходящо зад движение като в Англия, защото там няма пътник до шофьора, който да пречи на видимостта в дясно (т.е. правилото е умно, когато шофьорът е на дясната седалка във возилото).

Каквото и да си говорим, споменатите от вас примери само доказват и допълват, че Наполеон е един от първите практици на "Обединена Европа". Всъщност доста историци го казват това (не е измислено от мен, колкото и да би ми се искало...)

Наполеон има много забавни/интересни случки, като има и ужасно много своеволия. Помня, че превземайки някаква област/град, той въдворява там правила и става нещо като владетел (нищо, че е само френски генерал), без да има разрешение от правителството си. И определено не е организирал концентрационни (или гулаци) лагери.



Прави нещата до колкото е възможно прости. Но не повече.

Тема Re: Георги Димитровнови [re: rpaфинятa]  
Автор EЛБИ (просто аз)
Публикувано19.06.06 14:22



Темата е много особена!

Ти мислиш, че има не повече то 30-40, но аз бих те попитал, освен тези то учебниците + Дж. Атанасов (примерно), колко още хора ти идват на ум?

Полк. Дрангов например надали ще присъства сред имената. Малко вероятно е (макар и да е по-известно име) С. Радев да е там. А имаше няколко българи, имената на които сравнително скоро научих, които имат невероятни научни и научно приложни постижения (работили в НАСА, на други престижни места). Или пък примерно един Добри Христов ...

Как ще сравниш (като казах Христов) например Борис Христов с Христо Явашев? А де? И двамата са известни по целия свят, както е и Христо Стоичков... Докато Левски и Гоце Делчев не са известни в световен мащаб...

Прави нещата до колкото е възможно прости. Но не повече.


Тема Re: Георги Димитровнови [re: EЛБИ]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано19.06.06 14:27



Ми той и Хитлер е разнесъл славата на райха из Европа. И тоже се е опитал да я обедини, и да изгони от нея евро-еврейските плутократи/демократи и комунистическата зараза. И на него са му се възхищавали досущ като на Наполеон. Мале кво ръкопляскане (ръковдигане всъщност) и френетично "ура" (Хайл де) е било, тва аншлуц, тва други неща...
"Обединители" винаги е имало - Александър, цезарите, Чингис Хан.... Все обединители да им.....

А и при Наполеонката е щяло да се стигне до сатрапски тоталитарен строй - бъди сигурен.

МАнете го това обединяване дето се прави с кръв и пожари. Изобщо мАнете я тая обединена европа дето едни пак ще са по-обединени от другите. Не я искам. И не искам да ме обединяват. Харесвам си я разединена. Различна.

Колкото до сравнението Хитлер/Сталин винаги съм смятал единия по-добър от другия. Защото физическото елиминиране на политически противници съществува и до ден днешен. Че и лагерите даже. Никъде обаче в последните няколко стотин години от историята на Европа, от политическите противници, след елиминирането им, не са правени кожени портмонета. Мога да разбера изкривеното желание на някого да утепа някого другиго. Че даже не е и изкривено като се замисля. Щото е чисто природно и животинско. Ген да му се не види. Да си окачиш обаче в хола абажур от кожата на някого - не мога да го приема.

Редактирано от пopyчиkPжeвckий на 19.06.06 14:29.



Тема Re: Георги Димитровнови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор EЛБИ (просто аз)
Публикувано19.06.06 14:37



надали. Наполеон никога не е въдворявал тоталитарен строй. Да не говорим, че нямаше и да може. Парламент, министри са го изритвали (е - по по-особен начин). Бъркаш много поручик. Няма нито една историческа посокичка, която да подкрепя тезата, че (не различаваш авторитарен от тоталитарен) Наполеон щеше да се хитлеризира/сталинизира.

Хитлер и Сталин са използвали тотална манипулация на масите с пропаганда, поради което те им ръкопляскат и вярват в тях. Нито един от двамата не е имал топките и куража на Наполеон да си извоюва тези права на бойното поле, а го правят с куп интриги и мръсни политически игри.

Колкото до това дали ще убиеш някого и цялото му семейство и всички около него, ще разрушиш всичко, което не ти отърва и това е в размери около 10 пъти повече от убиване с извращения ... Особеното е, че няма много запазен писмен материал по извращенията в гулаците. Ако мислиш, че и там не са правили подобни на другите лагери гадости... Просто не са документирани.

И хич не си и помисляй да сравняваш едно масово клане/лагери с откъслечни случаи. Наистина при всички строеве има политически терор под една или друга форма, но влагане на масово унищожение в държавна политика - те това е нещо много по-различно.

Прави нещата до колкото е възможно прости. Но не повече.


Тема нови [re: EЛБИ]  
Автор Remmivs (Hellion)
Публикувано19.06.06 14:47



това го написа много по-добре дори от мен! Не те е сТрам!

Ай наздраве!






Тема Re: Георги Димитровнови [re: B@лeнтинa]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано19.06.06 14:52



Моля.



Разбира се, не е велик чак колкото Азис или Бойко Борисов да кажем, но все пак е мъничко велик.



Тема Re: Eйнови [re: Remmivs]  
Автор EЛБИ (просто аз)
Публикувано19.06.06 14:52



O, Lord... it's hard to be humble...

или как точно беше...

Това, че сега ще пресуша една при АВе, не означава, че се налага да прескоча някоя с тебе...



Прави нещата до колкото е възможно прости. Но не повече.

Тема Re: Георги Димитровнови [re: B@лeнтинa]  
Автор Иpeтo (ентусиаст)
Публикувано19.06.06 15:09



Ама вие пак започнахте да събирате под общ знаменател круши и картофи. И какво значение има кой бил по-велик...или пък най-велик

. Човек или е велик или не е!

В тая връзка много обичам изрази като "абсолютно съвършен" и "най-оптимален"

"Life is like a box of chocolates, you never know what you're going to get"

Редактирано от Иpeтo на 19.06.06 15:12.



Тема Re: Георги Димитровнови [re: B@лeнтинa]  
Автор eзepo (само жива)
Публикувано19.06.06 15:22




И кво сега- аз като не съм на същото мнение като вас за мен няма усмивка и добро отношение?!? Кучета ме яли и котки дооглозгвали

"От всичко по малко и накрая- нищо, точно по френски."

Тема По по, най-велик и на самия връхнови [re: Иpeтo]  
Автор endrofini ()
Публикувано19.06.06 15:37



..."и още по- по- по -

по-бяло и найЙЙ-бялото пране ще имате
ако ползвате нашия прах за пране"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.