Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:16 15.06.24 
Поколения
   >> 30-40
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Българи.нови  
Автор kent (елф)
Публикувано19.12.05 10:59



Колко от Вас могат да се похвалят че са чисти Българи. Поне за три-четери поколения назад. Аз щото не мога . В мен се преплитат три доста ......хм..... неблизки на пръв поглед нации - Руска, Финска и Българска. Говоря за фактологическата, а не емоционалната страна на нещата..... По Манталитет, Данъци и Войнишка клетва съм си Чист Булгар..../ е, за манталитета може да се поспори/.... Жена ми е още по-зле, там освен Руснаци и Българи има намесени още и Гърци, Естонци, Литовци, Германци и Евреи. За децата ме е шубе да мисля кви са./ по кръв/. Важното е че и двамата научиха като първо стихче "Аз съм Българче"....



Тема Re: Българи.нови [re: kent]  
Автор Green light (unsatiable)
Публикувано19.12.05 11:08



Аз имам родословно дърво по бащина линия назад до 1600г. Там са все българи - грешка няма. Обаче по майчина се объркват нещата. Има един един дядо маджар. Бил е мъж на прабабата на майка ми. Една шестнайсетица, значи, съм унгарец. Моите ще учат Петьофи, вместо Вазов



Тема Вие определенонови [re: kent]  
Автор latrevw (moro mou)
Публикувано19.12.05 11:10



сте много интересна съвкупност - или е много интересно, или е много сложно.

Не си познавам рода много поколения назад, но мисля, че съм си чист булгар и по произход, и по манталитет.



Тема Иха,нови [re: Green light]  
Автор latrevw (moro mou)
Публикувано19.12.05 11:13



знаеш ли децата ти колко ще са горди в училище по "Околен свят"??? С такова родословно дърво!!!!!!!!!!



Тема Re: Българи.нови [re: kent]  
Автор esti ()
Публикувано19.12.05 11:14



До три поколения мога да кажа, че съм българка.
Имам обаче един прадядо, който е емигрирал в Аржентина на времето - там си е останал и там си е починал.
Може пък да имам някаква рода там, кой знае.... т.е. аз съм българка, но не се знае дали някъде там, няма аржентинци с българска кръв.

като получа наследство от някоя леля, ще кажа със сигурност.




Тема Re: Иха,нови [re: latrevw]  
Автор Green light (unsatiable)
Публикувано19.12.05 11:19



Едва ли. Наш, колко ми дремеше на мене, като ученик.. Освен това изглежда парвенюшко и повечето хора не спестяват подигравки по този повод. Сега има някаква тръпка. Сигурно, колкото по'- остарявам, толкова по- важно ще ми се струва

Какво се учи по "Околоен свят"

Редактирано от Green light на 19.12.05 11:21.



Тема Re: Българи.нови [re: Green light]  
Автор 4avdar4e (добро другарче)
Публикувано19.12.05 11:24



Родословното дърво на татко стига до Васил Априлов. Тъй че ме водиш с едни близо двеста години. По майчина линия също нямам примеси, поне в обозримите 5 поколения назад.

П.П. Вашто родословно дърво в какъв вид е? Щото нашто е един "чаршаф", по-голям от спалнята, та трудно се разглежда...



Тема Не е важнонови [re: kent]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано19.12.05 11:27



колко омешана ти е кръвта с тази на други народи от 3... 5 и повече поколения насам.

Националната принадлежност се самоопределя в такива случаи.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!


Тема Здравей Чавдарче.нови [re: 4avdar4e]  
Автор kent (елф)
Публикувано19.12.05 11:30



Туй Родословно Дърво как го направихте? Дали има некакъв алгоритъм или помагало.....Щото аз опитах преди време и се оплетох страшно.Особено що се касае Северната ми линия...



Тема Re: Българи.нови [re: kent]  
Автор 3eлeния (пич)
Публикувано19.12.05 11:31



Пък моето родословно дърво стига до една палма. Ама пра-пра-пра-роднините ми са се трудили много и са станали човеци. Аз сега съм поел обратния път.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.