Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:15 18.06.24 
Поколения
   >> 30-40
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Да! И името ти енови [re: Remmivs]  
АвторBeнeтa (Нерегистриран)
Публикувано19.12.05 11:59



Ако и ти си със дръпнати очи, значи историята е в теб. Исторически факт е, че преди "Великото преселение на народите" българите са били от монголоидната раса.



Тема Не че е от същественонови [re: Green light]  
Автор latrevw (moro mou)
Публикувано19.12.05 12:05



значение, но аз пък мисля, че интересно и се научават любопитни неща. Създава се и едно сантиментално чувство на принадлежност и гордост да е - не е излишна в случая. Пра-пра-пра-родителите сигурно биха се радвали да се интерсеуваме от тях.



Тема Не съм ксенофобеннови [re: ABe]  
Автор kent (елф)
Публикувано19.12.05 12:07



туй е Факт. Ксенофобията...е...не мога да я разбера някак си. И децата не са.. По този повод се сещам за една история /истинска/. През 60-те миналия век става това. Един Съветски музикален ансамбъл на турне в Щатите....за реклама сигурно. Диалог между Съветския диригент и негов американси колега-домакин:
Съв. дир. - Абе, ние не ограничавамие Евреите в СССР. Смятаме ги за равни...
Американец- ????
Съв. дир. - Имам дори четерима евреи в оркестъра...
Американец - Пък аз не знам колко имам, не съм ги броил....

Тва по повод на често срещани фрази Тук: " Имам приятели Турци....или Цигани ...или незнам си кви...."
Ми нали Приятелите са или Приятели или....част от околния фон. Кво значение дали Китайци или Марсианци....ама не, държат да го подчертаят колко са деморатични хората.....
П.П. Не съм роден в Родината / България/ ма знаеш как ми пука



Тема Аз те познавамнови [re: Гeвpek]  
Автор Green light (unsatiable)
Публикувано19.12.05 12:14



Забрави за братовчед си. Ананд Си. Той трябва да е с жълта кожа и къс п - одпис. Май беше хиндуист. Що го криеш?



Тема Не става дума за гордостнови [re: Green light]  
Автор kent (елф)
Публикувано19.12.05 12:14



бе Братче. Чист интерес. Да не мислиш , че се ми е комфортно емоционолно понякога да стоя разкикерчен между три вида националност /макар и много рядко/..... Ако някой открие този софт за правенето на родословните дървета... ще му бъда много благодарен да го сподели.



Тема Re: Българи.нови [re: kent]  
Автор EЛБИ (просто аз)
Публикувано19.12.05 12:22



Няма такова нещо като чист "какъвто-и-да-е". "Чистите раси" са основата на расизма. Макар и в интерес на истината има поне 2 етнически групи (евреи и арменци), за които е известно, че исторически много са се "пазили" и смесвали предимно със свои. Обаче си мисля, че и те не са "чисти'.

Обаче на навиканите ни Балкани нещата са различни. В тази връзка бих могъл единствено да спомена, че като Грийни си знам за около 150-200 г. родата по мъжка линия, че е все българска. Просто щото си е документирана (до 1600-та май не го докарвам, но имайки в предвид, че няколко столетия преди 18-ти век по тези балкански райони почти не е имало мешавица между етносите + типично българското име дето са го носили...). Ала по женска си е една мешавица...

Като почне някой да ми говори кой бил българин, кой турчин, кой немец (или пък как можело някой един какъв си да прави еди какво си, щото не бил чист...) - обзема ме чувство на тъга (поради невежеството) и жал (поради простотията). Лошото е, че политици и обикновенни идиоти често яхват подобни тези. Освен лошо е и опасно.

Такива ми ти работи. Разбира се, че си такъв, какъвто се чувстваш. Съвсем е друг въпросът за онези, дето 20 г. се чувстват едни, после - други. Виж - тях особено не ги долюбвам, но пък си е тяхно право.

Прави нещата до колкото е възможно прости. Но не повече.


Тема Щото ще се наложи данови [re: Green light]  
Автор EЛБИ (просто аз)
Публикувано19.12.05 12:29



каже и за Орхан-големия, който идва от малкия халифат, след като негрите-завоеватели заробват харема на братовчед му. И ще се разбере, че не е бил хиндуист а зараторуист. И е нямал леля, а е продавал пуканки в Пакистан.

Бе до кога ще се налага да ги пиша тези неща?



Прави нещата до колкото е възможно прости. Но не повече.


Тема Re: Българи.нови [re: kent]  
Автор MoPcKu (известен)
Публикувано19.12.05 12:34



То от години всичко е омешано тук така, че кой може да докаже, че е чист...няма значение рода важно е самочуствието, което доста от нас нямат...СРАМ!

къде ми е кокЪла



Тема Не знам далинови [re: Beнeтa]  
Автор Remmivs (Hellion)
Публикувано19.12.05 13:12



ти не ми разбра думите или аз не разбирам твоите, но строго погледнато всички сме маймуни.


Geek by Nature, Linux by Choice!

Тема Абе и не толкова строгонови [re: Remmivs]  
Автор EЛБИ (просто аз)
Публикувано19.12.05 13:15



погледнато... Еле пък някои - и съвсем леко погледнати са маймуни...



Прави нещата до колкото е възможно прости. Но не повече.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.