Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:14 27.07.24 
Поколения
   >> 30-40
*Кратък преглед

Тема Годишнина?нови  
Автор WRY smile ()
Публикувано04.12.05 09:01



Имаме 11та годишнина и се колебая камера или цифров апарат да поднеса на съпружеското тяло.
Моля споделете личният си богат опит с тази техника, искам снимки в неограничено от лента количество а половинката споделя, че и камерата може да прави снимки?



Тема Re: Годишнина?нови [re: WRY smile]  
Автор Free Soul (светла)
Публикувано04.12.05 10:13



Да, и от камерата се вадят снимки - има опция да снимаш, или после при обработката на филмчетата да си стопираш кадри за снимка.

Разликата с цифровата фотокамера е в качеството на снимките - ако искаш добра резолюция и по-кристален изглед - купи фотокамера. И мисля, че по-често ще я ползвате. Видеокамерата е страхотна за заснемане на разни събития - като семейни празници, ескскурзии и т.н. Пък с апарата ще си щракате по всяко време неограничено.

Честита годишнина и весело отпразнуване!

Enjoy Life!

Тема Re: Годишнина?нови [re: Free Soul]  
Автор WRY smile ()
Публикувано04.12.05 10:24



Благодаря много за съвета и пожеланията!
Потънах в море от модели и цени но просто не разбирам:
- камера със стопиране за снимки
- цифрова камера за снимки с опция за клип



Тема Re: Годишнина?нови [re: WRY smile]  
Автор Иpeтo (ентусиаст)
Публикувано04.12.05 10:38



Купи Cannon Ixus и няма да съжаляваш. Малко е слъпичка, но и малко по-стар модел да вземеш пак си струва. Невероятни снимки прави, а ако купиш още една карта (памет) ще можеш и да снимаш 10-тима минутни клипчета. Вече две години снимам с нея, имам над 4000 снимки - няма провал

"Life is like a box of chocolates, you never know what you're going to get"


Тема Re: Годишнина?нови [re: WRY smile]  
Автор БoEB (гарван)
Публикувано04.12.05 10:44



Честит празник!

Ако искаш снимки - цифрова фото камера(фото апарат, прави и дребни клипчета, но с не много добро качество)
Ако искаш филми, клипове... - цифрова видео камера(можеш от нея или чрез спец. софтуер да вадиш и снимки, но качеството е отвратително)

Прецени сама кое ще се използва по-често, моето мнение е, че все още "техниката" не е на нужното ниво, за да съчетава дейностите, макар да познавам хора които биха предпочели "три в едно"- телефон с "камера"(прави и снимки, и клипчета...но дали наистина са такива?!)

п.п. Подарих стария си цифрак на щерката, да се учи, но о о о о сега са луднали по тел. с "камера"...и тя иска такъв макар нагледно да й показвам разликите в големината и качеството на изображенията.

п.п. Лобирам за цифров фото апарат

Не можеш да избягаш...от себе си!

Тема Re: Годишнина?нови [re: WRY smile]  
Автор Free Soul (светла)
Публикувано04.12.05 10:48



Видеокамерата ни е Сони - вадят се и снимки от нея. Ето този модел:

.
Но я ползваме най-вече за увековечаване на бебешки изпълнения: първо пролазване, танци-манци, дивотии, мацане с храна, кръщене, рожден ден, посещение в Зоологическата градина, прохождане и т.н.

Апаратът ни е Jenoptik - не знам дали изобщо го има тук, че ни го донесоха от Германия, 6 мегапиксела е, и определено е доста по-употребяван. Сега почти всеки цифров фотоапарат има опция за снимане на клипче, но провери дали записва и звук.

Ако не беше детето, сигурно нямаше да вземем видеокамера, апаратът ни устройваше чудесно. Зависи какво ти е приоритет - много и качествени снимки и малки видеоклипчета - или заснемане на по-важни и интересни събития с камерата и по-некачествени снимчици.

Пък нищо не ви пречи сега да подариш апарат, пък догодина съпругът ти да ти подари видеокамера.

Enjoy Life!

Тема Re: Годишнина? [re: Иpeтo]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано04.12.05 11:07



И аз съм за фотоапарат...първо. По-нататък може и камера, но след около 2-3 години въобще няма и да се сетиш, че искаш такова нещо..
От личен опит ти казвам, че много повече гледаме снимките и евентуално клипчетата от фотоапарата, отколкото записаното с камера. Въпреки, че повечето от филмчетата съм ги прехвърлил и на дискове.
Препоръката ми е за цифрова камера с поне 4мегапиксела и поне 3 пъти оптичен зоом. Опцията да се ползва с нормални АА-батерии е много добра - можеш да си купиш речарчабъл батерии и да си носиш резервни в джоба, иначе - допълнителна батерия оригинална за който и да е фотоапарат вървят по около 40$ средно, а нали ще искаш да си носиш и втора по-голяма карта. за какво ще ти е ако имаш място на нея, но ти свърши батерията?!

естествено не съм обхванал всички аспелти, но поне ти изредих моите критерии, ако трябва да избирам аз цифров фотоапарат
Успех и честита годишнина!!!



Тема Re: Годишнина?нови [re: BlondNigger]  
Автор WRY smile ()
Публикувано04.12.05 11:35



Благодаря на всички за сега избрах





Тема Re: Годишнина?нови [re: WRY smile]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано04.12.05 15:54



O ДАААА - харесва ми - всичко , което съм изброил го има, та и още нещо, за което съм забравил в предишният си пост - големият обектив.
Големината му сама по себе си почти го задължава за по-добри нощни снимки и по-хубави макро снимки
(тъй като не ми се влиза в подробности за фокусни разстояния и други сложни за мен термини )




Тема Re: Годишнина?нови [re: WRY smile]  
Автор Haчko (страхкор)
Публикувано04.12.05 16:55



Хубав е

Или този -->

, само че не от "Техномаркет Европа"



В комиксите човекът отляво винаги говори пръв.


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.