Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:35 25.06.24 
Поколения
   >> 30-40
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Emigraciya v ... Bulgaria?нови  
Авторshantav (Нерегистриран)
Публикувано30.06.05 21:27



Chudya se, dali ima i drugi "shantavi" hora kato men.

Az sum ot "shastlivcite", koiyo zaminaha v chujbina. Imam dobra rabota, semeitvo i t.n.t. Vupreki, che mnogo hora si mislyat, che "chujdencite" sa tupkani s pari, tova ne e vyarno. I na zapad, kakto i v Bg, bogat stavash samo, ako drugi hora rabotyat za teb. Inache - s poveche ili po-malko pari, jivota si e borba :)

Samo che, naposleduk mi se pribira v Bg. Pribira e trudno da se kaje, zashtoto v Bg nyamam absolyutno nishto, puk i nyamam chak tokova spestyavaniya za da jiveya na tyah. Togava zashto go iskam? Prosto mi se struva, che propuskam shansa da jiveya v Bg.

Znam, che kato standart, pari, usloviya na jivot, edva li shte buda blizo do tova, koeto imam sega, no ... vse pak.

Znam, che tova moje da e edno golyamo razocharovanie, no pone shte sum opital ..

Kakvo mislite? Poznavate li i drugi takiva hora? Uspyaha li i te da se vurnat v Bg istinski, ili se razocharovaha i zaminaha obratno?





Тема Re: Emigraciya v ... Bulgaria?нови [re: shantav]  
Автор Иpeтo (ентусиаст)
Публикувано30.06.05 21:53



Има, как да няма. Ей ме на, аз съм една от тях. Прибирам се в края на септември.
Защо? Ами тук ги говорят едни...събирали се събота на по биричка и незнам какво си... Викам, хайде стига сега и аз искам на купон

Не се майтапя - просто чувствам, че мястото ми е там - принадлежа на онази земя, там е мястото, което ме зарежда с енергия и там се чувствам щастлива.

"Life is like a box of chocolates, you never know what you're going to get"


Тема Re: Emigraciya v ... Bulgaria?нови [re: shantav]  
Автор4avdar4e (Нерегистриран)
Публикувано30.06.05 22:53



Моля, пишете на кирилица. Дир-а има система "Кредор", ако нямате на компа си...

Да, познавам, но като минете на български може и да ви разкажа по-подробно. Само ще спомена, че изкарват адски добри пари и живеят над средния стандарт. Но това е и въпрос на професия...



Тема Re: Emigraciya v ... Bulgaria?нови [re: shantav]  
Автор Killy-Man Jarro (Висок)
Публикувано01.07.05 11:08



Поздравявам те за това решение и горещо те приветствам в Родината!
Вярно е, че зависи каква професия имаш, но общо взето напоследък у нас има доста шансове за добра работа и сносен стандарт. А чувството да си сред приятели, които те ценят и обичат, да чуваш родния език наоколо, е несравнимо. Не, че съм голям партиот - напротив - много съм критичен и скептичен към нашенския вариант на капитализъм, но въпреки това, смятам, че един свестен човек ще се чувства много по-добре в България и има всички шансове да се реализира.



Тема Re: Emigraciya v ... Bulgaria?нови [re: shantav]  
Автор Green light (braggadocio)
Публикувано01.07.05 12:14



Моите познати емигранти, които се прибират са по- скоро разкъсани между двата си живота. Българския и американския. Идват за по месец - два и после се връщат в американско. Остават впечтление на хора, които непрекъснато се оплакват. Дори и ти даваш обяснения за парите си и за това, че не си спечелил толкова, колкото другите си мислят. Това е речетатива и на моите хора. Комплекс, някакъв сте развили. Със сигурност емигрантския хляб ще да е доста горчив.
Идвай си тука! Не че ще ти е лесно, ама, ползите ще са повече от загубите.



Тема Re: Emigraciya v ... Bulgaria?нови [re: shantav]  
Автор alanin ()
Публикувано01.07.05 13:54



И аз съм шантава:) Върнах се по Коледа и съм доволна. Късмет!!!!



Тема Re: Emigraciya v ... Bulgaria? [re: shantav]  
Автор Stranniche (хвърчащо)
Публикувано02.07.05 15:02



Много труден въпрос... За съжаление аз познавам само разочаровали се, но това не значи, че няма и щастливи завърнали се...
Един велик чичко философ беше казал, че ако в едно езеро видим само бели лебеди, и в друго езеро също видим само бели лебеди, от това въобще не следва, че всички лебеди на света са бели. Така и с моите познания - от това, че познавам 5-6 разочаровани, въобще не мога да заключа, че всички, които се връщат, си бият шамари. Мисля, че си зависи от човека и от късмета.
Желая ти да не съжаляваш за решението си, каквото и да е то!



Тема Re: Emigraciya v ... Bulgaria?нови [re: shantav]  
Автор Bvlgari (bvlgari)
Публикувано06.07.05 07:45



От България по-хубаво няма. Само гледай как през идните години, ще започне да се нафрашква с разните му там чужденци. Разбира се, има и частни случаи на разочарования, тъй като сложни са пътищата на човешките съдби, но повечето Българи са як народ. Ако на тебе са нервите ти са като на тореадор, тогава смело напред...

Esse quam videri


Тема Re: Emigraciya v ... Bulgaria?нови [re: shantav]  
АвторWWW (Нерегистриран)
Публикувано06.07.05 15:47



Колкото е лесно да си тръгнеш, толкова е трудно да се върнеш...



Тема Re: Emigraciya v ... Bulgaria?нови [re: Bvlgari]  
Автор Lady Evil ()
Публикувано06.07.05 22:50



Хм. Точно в момента не съм убедена, че повечето българи са як народ - както казваш. Толкова много простотия на едно място рядко се среща. Поне в последно време. И аз съм се върнала, не съжалявам. Кога ще се тръгне напред, като много хора не искат и мъничко да си променят мисленето. Трудна работа...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.