Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:22 30.06.24 
Поколения
   >> 30-40
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Великата книга?нови  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано22.02.05 13:53



Коя е книгата най-важна за вас?
Която е влезнала в костния ви мозък, която е проникнала в тъканта на живота ви, която е част от сърцето ви? А?

заговорихме се за филми, та аз да си питам да книжките...

За мен книгите са две: "Малкият принц" и "Майстора и Маргарита".

А кои са вашите?

Бъдете високи!


Тема Re: Великата книга?нови [re: ABe]  
Автор 4avdar4e (добро другарче)
Публикувано22.02.05 14:09



Плюс твойте две: "Алексис Зорбас" на Никос Казандзакис, "Ние, врабчетата" на Йордан Радичков, "Непосилната лекота на битието" на Милан Кундера, "Дванайсетте стола" на Илф и Петров, разказите на О.Хенри, "Закуска за шампиони" на К. Вонегът, "Пътеводител на галактическия стопаджия" на Дъглас Адамс (някой трябваше да ми я връща) и... разбира се готварската книга на баба ми, приложение към списание "Икономична домакиня" от 1927 г.



Тема Re: Великата книга?нови [re: ABe]  
Автор Green light (braggadocio)
Публикувано22.02.05 14:14



Предполагам че рефрена в цялата тема ще е "Безброй са! Как да избера измежду всички?" И при мене е така. Опит за уцелване е:
1. "Кръстоносци" на Сенкевич
2. Северния епос на Джек Лондон и по- точно "Сияйна зора"

Изпуснах най- великите. Руснаците. Но няма да се поправям



Тема Много е прав Грийннови [re: ABe]  
Автор Remmius (Hellion)
Публикувано22.02.05 14:21



за рефрена.

Затова аз ще си кажа само първата такава - "Старогръцки легенди и митове".

Онази - оранжевата на Кун.

Бях 2-ри или 3-ти клас.



Тема Ами сега!нови [re: ABe]  
Автор БoEB ()
Публикувано22.02.05 14:28



Всяка прочетена книга си има своето място...не че са много...приключенски на ловна тематика...харесвам "Угрюм река"..."Спартак" - към нея имам по-специално отношение, защото си я купих навремето с джобните пари за две седмици от един антикварен магазин между Славейков и Валентина - пък и цялата легенда около този човек ме привлича.

Не можеш да избягаш...от себе си!

Тема Re: Много е прав Грийннови [re: Remmius]  
Автор Green light (braggadocio)
Публикувано22.02.05 14:30



Една от милите картинки от семейния живот, която се е запечатала в ума ми е как бебока съсредоточено рапарчетосва Старогръцки легенди и митове седнал на земята пред спалнята ни. Беше преаранжирал няколко коли вече. Аз, като го видях, пет секунди седях замръзнал на място и се опитвах да издам някакъв звук. Чак после заревах, както си му е реда.



Тема Срам-несрам...нови [re: ABe]  
Автор 4avdar4e (добро другарче)
Публикувано22.02.05 14:31



ще си попитам Защо е "Малкият" (принц), но "Майстора..."? Преди време го беше обяснявал това правило за пълния член в заглавията, ама не повня (старост-нерадост ).... Обясни ми го още веднъж, плс, като на първолаче!



Тема Мда, привлича ги бебетата тази книганови [re: Green light]  
Автор Remmius (Hellion)
Публикувано22.02.05 14:36



Аз наскоро си купих издание за личната библиотека (щото старото остана при родителското тяло). Изданието не може да се мери със старото въпреки цветната (но мека) корица, но съдържанието му си е същото. Е, корицата вече пострада от бебе №2 у дома.

Нека четат. Ще си я купим пак. И даже отново.





Тема Re: Великата книга?нови [re: ABe]  
Автор kpokoжaбъл (зеленоопашат)
Публикувано22.02.05 15:31



"Степния вълк" на Хесе. има толкова много книги, които обичам или просто харесвам, но тази е единствената, която стана част от мен. все още не мога да си го обясня... :)



Тема Re: Великата книга?нови [re: ABe]  
Автор DarkCat (light)
Публикувано22.02.05 15:34



учудва ме въпроса ти....трудно може да се каже за една книга...всяка оставя някакъв отпеатък

Приказките на Андерсен, първите които съм чела самичка ваканцията преди да тръгна на училище....на всичките помня че плачех, четях ги на чардака на старата ни къща и с плувнали в сълзи очи гледах света около мен и се плашех от това колко несправедливо е всичко

после съм изчела стотици книги, но нищо не ме е трогнало така....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.