Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:47 02.07.24 
Поколения
   >> 30-40
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Великата книга?нови [re: ABe]  
Автор Eйлийн (усмихната)
Публикувано22.02.05 16:04



Сещам се за Джек Лондон - северните разкази и разказите за южите морета, Стайнбек - "На изток от рая", "Улица Консервна"и "Благодатният четвъртък", Хемингуей - "За кого бие камбаната" и "Старецът и морето". Има и други, но това ми хрумна първо.



Тема Re: Великата книга?нови [re: ABe]  
Авторvoajor (Нерегистриран)
Публикувано22.02.05 16:22



"Любов по време на холера";
" Сто години самота"
"Портретът на Дориан Грей"

И още много...



Тема Re: Великата книга?нови [re: ABe]  
Автор Free Soul (светла)
Публикувано22.02.05 16:30



Оф, трудно е да посоча една...
За различните етапи от живота ми - различни книги...

Във втори - трети клас: "Конникът без глава", "Старогръцки легенди и митове", "Книга за джунглата", "Теао немият"...и сп. "Дъга"...

Малко по-късно: "Джейн Еър", "Брулени хълмове", "Най-синьото вълшебство" - Петя Дубарева...Помежду - много фантастика от библиотека "Галактика"...

Още по-късно - още доста и разни...Но класацията май се води от "Улица Консервна"...Невероятен покой и уют за душата дарява тази книга...

Ммм, и "Цар Плъх"...майсторството на Клавел....


Редактирано от Free Soul на 22.02.05 16:43.



Тема Чаве, прякори и...нови [re: 4avdar4e]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано22.02.05 16:44



прозвища не се членуват с пълен член.
Не само в заглавия.

аз като не зная/не помня нещо, винаги питам. и хич не ме е срам. ама, никак!

Бъдете високи!

Редактирано от ABe на 22.02.05 17:13.



Тема Re: Чаве, прякори и...нови [re: ABe]  
Автор Eйлийн (усмихната)
Публикувано22.02.05 17:23



Аха, например Моканина от "По жицата". И независимо каква роля изпълняват в изречението се пишат така, както са си, както ги е написал авторът, не се променят с пълен или непълен член.

Редактирано от Eйлийн на 22.02.05 17:27.



Тема Re: Чаве, прякори и...нови [re: Eйлийн]  
Автор DarkCat (light)
Публикувано22.02.05 17:30



така де, то като да членуваш името си..... да мина да раздам малко фотокопия от учебника по литература за 3-ти клас



Тема Re: Чаве, прякори и...нови [re: DarkCat]  
Автор Eйлийн (усмихната)
Публикувано22.02.05 17:36







Тема Re: Великата книга?нови [re: Free Soul]  
Автор doktorka (pak sym az)
Публикувано22.02.05 21:03



Ахм...
Е..аз не съм от най -"Ентелегентните"...Явно...

Щото аз имам спомен да съм чела "Тримата мускетари" и да съм я знаела наизуст...Имам спомен и от Белю Пушилката и от Белия зъб...От "Сърцата на тримата"...От Старогръцките легенди и митове и от "Богове,гробници и учени"...
От сборника приказки на Николай Райнов-световни и бългаски народни приказки...от руските народни приказки..от приказките на братя Грим и от Индийските приказки( цялата им индуска религия..барабар с будизма...помните ли я тази книга с най-фантастичните картинки ,които съм виждала...прекрасна просто!)...
От "Върхове без богове"( за Тенсинг и Хилари) и от Фенимор Купър...От оперните либрета...( дет майка ми ги получила за подарък от едно гадже навремето..та имат 'сантиментална стойност"...)

От "Джей Еър" и от "Двойната Лотхен"....
От "Гърбавият" и от "Айвънхоу"...
От Маугли и от Рикитикитави...
От "Войната на таралежите" и от "Преспанските камбани"...
От Айзък Азимов и Робърт Силверберг...
От "100 години самота " и "любов по време на холерата"...( адски тежки за четене,но не можеш да ги оставиш...)

От "Спасителят в ръжта"...От "Диамантът колкото хотел Риц"...от "Подаръците на влъхвите" и "Вожда на червенокожите"...

Няма книга или книги ,които да са ме "белязали"...но има книги ,които с удоволствие препрочитам и всеки път намирам по нещо,което да ме грабне......

Като дете не съм мислила какъв е "майстор" писателят...ами съм четяла ,забила нос..докато не я свърша книгата..
Сега знам какви са били таланти...но не ми пречи да чета по същия начин забила нос....

Хе хе...да не забравя...От учебника по АГ ,който баща ми имаше на село...и от книжката за "Съвременното семейство",с която бях запозната от ...ахм..ранно детство......( бях забравила за тези така ценни източници на информация...и май тук е ред да напиша ,че...може би има нещо в това .."книга да остави отпечатък върху целия ни живот...)



Тема Re: Великата книга?нови [re: doktorka]  
Автор DarkCat (light)
Публикувано22.02.05 21:13



От учебника по АГ ,който баща ми имаше на село този отпечатък ще да е имал предвид Аве



Тема "Индийските приказки"...нови [re: doktorka]  
Автор Free Soul (светла)
Публикувано22.02.05 21:25



...имаха наистина разкошни рисунки!!! ...
Аз имах и "Френски приказки", също много красиво илюстрирана.

Любимите книги са много...Ама сега покрай твоя постинг и аз се сетих, че като дете прекарвах летните си ваканции при баба ми в Асеновград, и там всяко лято нападах един стар учебник по обща медицина на чичо ми...Много ми беше интересен. А също и книги за овощарство и градинарство - на дядо ми, беше агроном...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.