Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:11 28.06.24 
Поколения
   >> 30-40
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Следпразнични мисли!нови  
Автор БoEB ()
Публикувано04.01.05 13:27



Бавно и полека, живота си поема по утъпканите коловози. Справих се с празниците, сега иде ред на делниците. ГО - вече е платена, викам си - я да мина до ДЗИ, да видя как стоят нещата с винетките. Влизам в банката и се паркирам на информацията. На малкото бюра са се събрали пет, шест човека и въодушевено кометират...опа а а, бинго - забелязаха ме. Кажете казват - ми кво да кажа...да питам само...винетките...такова, кога, как... А, нямай грижи -отговарят в един глас. До края на Януари разработваме система на разпространение, дотогава всичко е ОК. Добре, тръгвам си, а нещо ме човърка в пространството между ушите - дали куката на магистралата знае, че в офиса на ДЗИ всичко е ОК. Мисля си бе, мисля. И уморен от мисли, влизам да пия кафе - че така, на кафенце с цигарка някак ми е по-лесно. Да - ама не. Кафенето вече с единия крак е в Европа. Салона е разделен с някаква невидима линия на две - пет маси за пушачи и пет за непушачи. Съответно масите за непушачи са празни, а останалите са по двама на кон - образно казано. Започвам да примигвам учестено и питам сервитьорката - да приседна на празна маса. Може - казва, ама неможе да пушиш. Ми то като няма да пуша, що ли и да сядам. Тръгвам си и от тук - ама вече не ми е мисловно, а ми е обидно/болно. Че сме опитни мишки за всякакви безумия - ясно, това и децата вече го знаят. Ама докога аджеба, ще ни разделят? На богати/бедни, образовани и не чак толкова...явно принципа "разделяй и владей" все още хваща дикиш.

Не можеш да избягаш...от себе си!

Тема Re: Следпразнични мисли!нови [re: БoEB]  
Автор нera (непознат )
Публикувано04.01.05 14:33



Тежък облак, дъждовен.
То света така е отрасъл - дели се, събира се (по някое време за малко).
Ама жално ми е, чак толкова тежки следпразнични... То не е човешко това.



Тема Хайденови [re: БoEB]  
Автор jamie (ентусиаст)
Публикувано04.01.05 21:30



сега гледна точка на непушач:
"Евала, най-сетне няма да могат принудително да ме тровят и усмърдяват - половината кръчма си е тяхна - да си димят в нея !"
Сори батка, ама това беше много правилно решение - сефте съм доволен от нов закон !



Тема Re: Хайденови [re: jamie]  
Автор esti ()
Публикувано05.01.05 00:56



Ти и цял ТИР цигари да изпушиш,пак няма да се отровиш,щото твоята отрова е по-силна!



Тема "You're poisonнови [re: esti]  
Авторjamie (Нерегистриран)
Публикувано05.01.05 09:32



running through my vains"



Тема Re: Следпразнични мисли!нови [re: БoEB]  
Автор kate_ (absent-minded)
Публикувано05.01.05 10:27



Eee, Боев,

фенка съм ти, но тука не мога да се съглася с теб. Можеш ли да си представиш колко е гадно да получаваш спазъм (бронхоспазъм) от цигарен дим и да ти духат насреща?... Какво да правят непушачите - да не излизат по заведения ли? Защо пушенето да се приема за естественото състояние, след като не е?...

Все пак съм съгласна и донякъде с теб - трябвало е да те сложат на една от празните маси - иначе става абсурд! Във всякакъв смисъл...

В щата, където живея в момента, масите за непушачи винаги се заемат първи, остават свободни масите за пушачи, но никога не са ме върнали от ресторанта или карали да чакам, докато се освободи маса за непушачи... Сядаш, където има място и това е.

По-спокойно, бе , Хора! Не е толкова трагичен този закон, напротив - много демократичен е!


====
Библия учит нас любить ближнего, а Камасутра объясняет, как именно это делать.


Редактирано от kate_ на 05.01.05 10:27.



Тема Re: Следпразнични мисли!нови [re: нera]  
Автор БoEB ()
Публикувано05.01.05 10:50



Делнични работи, съвсем обикновени!

В такива моменти си казвам, като шопа - "Оти да се косим, като, че ми мине"

Не можеш да избягаш...от себе си!

Тема Re: Хайденови [re: jamie]  
Автор БoEB ()
Публикувано05.01.05 10:55



Съгласен, батка! Ама дали това е начина по който трябва да стане. И много ми е интересно, как така ще излезеш сух и неомирисан, като само на 60см от твоята маса седят дузина пушачи...и бълват пушеци като кремиковски комин.

Не можеш да избягаш...от себе си!

Тема Re: Следпразнични мисли!нови [re: kate_]  
Автор БoEB ()
Публикувано05.01.05 11:05



Нямам нищо против да ми духат...насреща. А, знаеш ли какво е да получиш дихателен спазъм за цигарка, м пушачите сме болни хора искаме специално отношение

Шегувам се

И аз не обичам когато се храня да ми мирише на фас. Ставаше въпрос за ония заведения в който сядаш с приятел на раздумка, на кафе/чаша бира или нещо разхладително.

Не можеш да избягаш...от себе си!

Тема Re: Следпразнични мисли! [re: БoEB]  
Автор kate_ (absent-minded)
Публикувано05.01.05 11:28



Хаха... Не се съмнявам. (за духането насреща!)

Мисля, че хората прекалено скочиха и се наежиха от този закон. (по форумите съдя... - например във форум "България").

Всичко ще си дойде на мястото. За кафенета... не мога да говоря - тука няма такива!?

Има в моловете и големите вериги-книжарници, но там пушенето е забранено. Честно казано, не ми беше правило впечатление до сега!? (Щото не ме е дразнел димът явно. )

Ами борете се за правата си! Искайте пропорционално разделяне на масите.

А най-добре е да откажеш цигарите.

То и аз щях да пуша, но... мъж не ми даде. Нали слушкам...
(това със спазъма се появи много по-късно)

Послушай и ти жена си (ако не пуши).

====
Библия учит нас любить ближнего, а Камасутра объясняет, как именно это делать.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.