Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:52 18.06.24 
Поколения
   >> 30-40
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Прекалената помощнови  
Автор copadevino (весела)
Публикувано24.11.04 12:46



От снощи съм бясна на приятеля ми, иде ми с голи ръце да го удуша...
Той ми помага много при строително-ремонтните ми дейности, наистина доста неща му идат отръки, а аз високо ценя неговата помощ и най-вече желание да ми бъде от полза.
Вчера обаче какво виждат очичките ми? Толкова се престарал, че успял да съсипе една от чисто новите ми плочки в банята, замазал положението, ама то се вижда къде се издънил...
Та случвало ли ви се е в усилието си да помогнете на някого, направо да се престараете?



Тема Aaaa, не си права!нови [re: copadevino]  
Автор Green light (braggadocio)
Публикувано24.11.04 13:01



това е ръката на майстора.
Аз имам една плочка над тоалетната и една точно на входа на кухнята. Над тоалетната се съединяват налко на чомпек, а тая плочка пред кухнята е потънала малко. Тях АЗ съм ги лепил. Държа много да се видят от всеки, който оглежда ремонта. Подробно разказвам историята и не давам на никой да ме прекъсва до края. Аз майстор ли съм или кво?! Ако има интерес, после преминавам на историята за холната гарнитура.



Тема Re: Aaaa, не си права!нови [re: Green light]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано24.11.04 13:09



Ама твоят случай е друг. В моя плочките ги залепи майстор, добре си свърши работата. Тъкмо им се възхищавах и умилявах...и приятелят ми така се развихрил, че пробил дупка за тоалетната не точно където трябва и после още една...Сега на едната плочка се вижда малка дупчица, всъщност вече не е дупчица, щото я замаза с фугирол.
Абе бясна съм, ти казвам...



Тема Re: Прекалената помощнови [re: copadevino]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано24.11.04 19:47



ами аз пак се обаждам
мда
то е ясно че съм опак човек. не ценя желания. не понасям урбулящина и непрофесионализъм. не понасям съсипани от добри намерения неща.
затова си нямам приятел а си имам дрелка и много добре лепя плочки
по въпроса за престараването - няма усилия като помагам и не се престаравам. ако мога - просто свършвам работата.
скукааааа

прекрасна, ужасна - все тая ... резултатът е съсипващ ...


Тема Re: Прекалената помощнови [re: Ognivo]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано25.11.04 14:26



1. Ще ми е трудно да сменя всички плочки. Обмислям, обаче, варианта за смяна на 1-2, ако е възможно. Чудя се как да попитам майстора, той направо ще припадне от ужас.
2. Гаджето може и да е некомпетентно по въпроса за плочките, но пък компенсира с други неща...И все пак - да разкараш гадже заради дупка в плочка, дали се е случвало на някого до сега?
3. Ха, ха...сетих се за пробивам дупки всякакви.



Тема Re: Прекалената помощнови [re: ha!]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано25.11.04 14:40



Виж, аз мразя непрофесионализма и мърлящината, затова се ядосах. Абе обичам всичко да се изпипва като хората...



Тема О-о-о, да!нови [re: copadevino]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано25.11.04 14:53



При това, ако ти е близък човек, за когото милееш.

Направо поемаш решаването/управлението на проблема/конфликта, защото знаеш как да го решиш.
Следствие: Той/тя не ти е благодарен, че си решил проблема, а обиден, че си му отнел функциите.

Проблемът, обаче, е решен. Можеш с чиста съвест да се почерпиш една чаша... вино, например.

Бъдете високи!


Тема Re: О-о-о, да!нови [re: ABe]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано25.11.04 15:18



Това и смятам да направя довечера. Ще взема да се напия, че да забравя за дупката в плочката...
Мъкаааа....



Тема Re: Прекалената помощнови [re: copadevino]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано25.11.04 17:27



виж ся, гадже е нещо с някакви ... функции. при мен гадже значи приятно почти постоянно присъствие. човекът с когото да правим заедно едни работи. и други работи. гадже не ми е ни домашна помощница ни майсторът вкъщи. гадже може да ми направи кафе в неделя сутрин с гадже може да се шляем по пазарите в събота с гадже излизам вечер ....
тъй
с плочките или електрическата инсталация или с боядисването може да ми помогне всеки приятел. ако иска и ако може. няма да се скарам и разсърдя на приятел за калпава работа - случва се, човешко е.
начи ако майстор ми сере на плочките ще го изгоня нали е ясно
обаче ако гажето ми е приятел ...я да се замисля... ако гаджето дето ми е и приятел ми прави и плочките - ми този човек не е за изпускане!.....ако гаджето дето ми е приятел ми сере на плочките и аз му се вбеся - ми начи аз не съм му приятел ... ако гаджето дето ми е приятел ми сере на плочките пък аз и не забележа ..... леле обичам го
по-добре да бях си наляла нещо, а
и най-важното за мен. аз си нося отговорност за моите плочки. сиреч тяхната съдба зависи от мен. от мен зависи кой ще ги лепи и как и с какво и кой ще им прави дупки. пък е тъпо да си се сърдя на мен си. просто следващият път си нося отговорността за избора по-навреме и по цялостно, абе по-съзнателно

прекрасна, ужасна - все тая ... резултатът е съсипващ ...


Тема Re: Прекалената помощ [re: ha!]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано26.11.04 12:48



Леле, Ха, ти определено ме накара да се почувствам виновна...
Абе знаех си аз, че трябваше да го държа настрана от тези работи, ама той толкова напираше да помага...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.