Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 15.06.24 
Поколения
   >> 30-40
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Заразен ли е ракът?нови  
Автор copadevino (весела)
Публикувано23.11.04 10:57



Знам, че има лекари сред вас, а предполагам и хора, които са се сблъсквали с този проблем.
Майката на гаджето на дъщеря ми е болна от рак. Дори наскоро я оперираха, но така й не разбрах от какво точно (какъв вид рак), понеже и дъщеря ми не разбрала. Майка ми е лекар и непрекъснато ми повтаря, че дъщеря ми в никакъв случай не трябва да ходи на гости на гаджето си, че това е много опасно и т.н. Започвам наистина да се безспокоя. Това, което съм чела по тези въпроси е, че ракът не е заразен. Но така ли е наистина?



Тема Аз съм лайк, Милейдинови [re: copadevino]  
Автор Remmius (Hellion)
Публикувано23.11.04 11:14



и ще оставя лекарите да говорят, но по мое скромно мнение и те не знаят още какво всъщност предизвиква туморите.


Дано да е бил "бавен", дано да са го изрязали целия и дано да няма разсейки.

Libertas inaestimabilis res est.


Тема Re: Заразен ли е ракът?нови [re: copadevino]  
Автор ezeroto (тихо и дълбоко)
Публикувано23.11.04 11:28



Какви са тези паранои?НЕ Е ЗАРАЗЕН, РАЗБИРА СЕ!
Майка ти, понеже е лекар затова прекалява...доколкото съм забелязала повечето лекари са така...няма страшно!

"...вечность и тоска игрушки нам..."


Тема Хал-хабер...нови [re: copadevino]  
Автор БoEB ()
Публикувано23.11.04 13:07



си нямам от медицина, но предполагам, че повод за безспокоиството на майка ви е, съмнението, че някой хора са предразположени по наследство, към развиването на някой видове рак.

Не можеш да избягаш...от себе си!

Тема Re: Заразен ли е ракът?нови [re: copadevino]  
Авторrнoм (Нерегистриран)
Публикувано23.11.04 13:19



Майка ти може да има друга презумпция.
Ограничаването на контактите да предпази жената от вторични инфекции, които биха възпрепятствали бързото и възстановяване.
Не е заразна болест.



Тема Re: Заразен ли е ракът?нови [re: copadevino]  
Автор Free Soul (светла)
Публикувано23.11.04 13:20



Не съм чувала досега такова предположение! А за съжаление мои близки роднини пострадаха от тази болест,та и аз съм се информирала допълнително за нея от различни източници - медицински, научни, но наистина никъде не съм срещнала определението, че ракът е заразен...То и това оставаше...





Тема Re: Заразен ли е ракът?нови [re: ezeroto]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано23.11.04 14:35



И аз мисля, че прекалява, но покрай нея луднах и аз. Непрекъснато разправя на дъщеря ми, че щяла да се зарази, ако ходи у гаджето си, аз се опитвам да се намеся, но тя твърди, че не съм завършила медицина и не съм компетентна.
Поговорих с дъщеря ми и я помолих да бъде по-внимателна, но тя веднага ме контрира като заяви, че е търсила информация в нета и такова нещо като заразност нямало.



Тема Re: Заразен ли е ракът?нови [re: rнoм]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано23.11.04 14:47



Майка ми, за съжаление, е прекалено голям егоист, за да има наум други презумпции.
В неделя позволих на дъщеря ми да посети жената в болницата и да й занесе нещо за хапване (като знам само как ги хранят). Та покрай това такава патърдия вдигна майка ми като разбра...



Тема Да не би рака [re: copadevino]  
Автор Remmius (Hellion)
Публикувано23.11.04 14:51



да е следствие на друга (заразна) болест. Не съм сигурен, но мисля, че при СПИН примерно, поради спецификата на заболяването е възможно някои ракови клетки, които нормално биха били отстранени от имунната система, да бъдат попуснати и да се развият в "истински" рак. Пак казвам, не съм доктор.

Libertas inaestimabilis res est.


Тема Re: Заразен ли е ракът? [re: copadevino]  
Авторrнoм (Нерегистриран)
Публикувано23.11.04 15:35



Споделяй избирателно.
Болестта е тежка и подлага не само физиката на изпитание. Ето защо всяка помощ е добре дошла.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.