Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:03 27.09.24 
Поколения
   >> 30-40
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Малките ритуали  
Автор ezeroto (тихо и дълбоко)
Публикувано20.11.04 13:05



Не знам дали е имало такава тема...дано не се повтарям.
Напоследък се замислих за малките ежедневни ритуали в живота ни, които по един или друг начин ни дават някакво чувство на сигурност, макар и да не ги забелязваме дори.
Аз напр. не мога да изкарам деня, ако не съм слушала поне 1 час някаква готина музичка- просто съм се пристрастила и откачам без музика или пък, ако не изям поне 1 ябълка- същата работа, или ако не кажа "Лека нощ!" на дъщеря си- пак нещо ме гризе...
Какви са вашите малки ритули?

Гледам да помагам, мога само и да гледам.


Тема Re: Малките ритуалинови [re: ezeroto]  
Автор Haчko (горскипехотинец)
Публикувано20.11.04 17:27



И на мен ми е много криво, ако не кажа "Лека нощ" на нечия дъщеря... поради липса на моя собствена

На мен отиването на работното ми място вече си е цял ритуал. 13 минути пеш, минавам през Стария град Време, достатъчно кратко, за да не се отегча и достатъчно дълго, за да подредя мислите в главата си





Тема Re: Малките ритуалинови [re: ezeroto]  
Автор БoEB ()
Публикувано20.11.04 17:46



Сутрин - кафе, целувки с пожелания за лек и ползотворен ден.
Вечер - разговор с дъщерята за училище, гаджета и тнт. Вечеря с аперитив и споделяне на интересни моменти и преживявания от деня. Следва игра с кучето, ТВ и отново целувки за лека нощ.

В общи линии ежедневие, но повечето детайли не само за мен имат ритуален характер.

Не можеш да избягаш...от себе си!

Тема Re: Малките ритуалинови [re: Haчko]  
Автор ezeroto (тихо и дълбоко)
Публикувано20.11.04 17:46





Гледам да помагам, мога само и да гледам.


Тема Re: Малките ритуалинови [re: БoEB]  
Автор ezeroto (тихо и дълбоко)
Публикувано20.11.04 18:01



Ти направо си описа деня. Ами то почти за всички е така...Аз имах предвид някакви по особени действия, ваши си, без които не можете, не рутината, която вече е станала навик.

Гледам да помагам, мога само и да гледам.


Тема Re: Малките ритуалинови [re: ezeroto]  
Автор мaйнaTA (реалистъ)
Публикувано20.11.04 20:07



Единствения ритуал ми всяка сутрин да пия по 1 кафеварка кафе с 5-6 цигари , е понякога ги докарвам и до половин кутия (( от 5-6 тва ми е заниманието и бърз преглед на новините по кабеларката или в зависимост от случая къде съм на компа )) НО 1 кафеварка и цигарите са вече рутиннен навик а ако няма кафе и цигари малеее както ставам в 5 сутринта познай

майната им на правилата !!!



Тема Хъммм....нови [re: ezeroto]  
Автор Casper. (dobro duhche)
Публикувано21.11.04 08:43



Един малък и обикновен ритуал е запалената свещичка на масата, но не само тази - празничната, натруфена - светлината, на която се пречупва през кристалното стъкло ..., а и на тази, в обикновените вечери ...

Огънчето ... пръскащо топлина и около него няколко чифта очи, които го гледат. Какво ли изгаря в него - страст и обаяние, забавление или игра, умора, може би и сивота, защо пък не, и объркана уравновесеност, самота, бягство, истина, желание ... спомени, мисли, надежда ...

Огънят винаги привлича. Има нещо тайнствено в него. Невъзможността да бъде разкрита магнетичната му сила го прави още повече желан. Иска ти се да си поиграеш. Игра опасна и не всеки може да си я позволи. Малка разсеяност и небрежност може да изпепели всичко и да остави грозни, сиво-черни руини. Тогава няма спомен, нито усещане, а само пепел, която вятърът раздухва и накрая не остава абсолютно нищо. Няма нищо по-страшно от това нищо…

Улавяш лека, едва доловима музика, при трептенето на огънчето, предизвикано от изгарящите неща ... А ако умееш да хванеш и ритъма й, то тогава можеш да се потопиш изцяло в пламъка, да усетиш едно затопляне, дори леко изтръпване и накрая една особена пареща болка, от която изпитваш неописуемо удовлетворение и безумно удоволствие, без да изгориш.

Невероятното предизвикателство на огъня е в неговата сила. Обожавам тази сила, тя никога не може да изгори, тя е вечна, за разлика от нас, нали ?


Има на света едно единствено истинско съкровище-доброто сърце

Тема Re: Малките ритуалинови [re: ezeroto]  
АвторлAбeнa (Нерегистриран)
Публикувано21.11.04 13:37



На мен много ми липсват досегашните ми малки, симпатични ритуали. Понастоящем съм в период на промяна и все още не мога да си създам нови, а това едно от нещата, които ме правят неспокойна.



Тема Много поетично!нови [re: Casper.]  
Автор ezeroto (тихо и дълбоко)
Публикувано21.11.04 13:45



Май Рей Чарлз беше казал, че ако не бил станал музикант, щял да стане подпалвач...следващата му страст бил огънят...Има наистина нещо магнетично в него...

Гледам да помагам, мога само и да гледам.


Тема Re: Малките ритуали [re: ezeroto]  
Автор Kaлopинa (птицечовка)
Публикувано21.11.04 14:24



1. От понеделник до петък - 5 минути сутрин пред огледалото.
2. Всяка вечер - усещането че някой от близките ми сваля очилата от очите, както съм заспала пред телевизора.
3. Всяка събота до обяд (ако не съм на работа) - спрягането на глагола "шматкам се"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.