Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:50 15.06.24 
Поколения
   >> 30-40
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема тъпонови  
Авторyмopeнa (Нерегистриран)
Публикувано27.08.03 23:03



За първи път отварям тема тук и се чувствам малко неудобно, защото темата не е от хубавите и радостните – тези, които да накарат човек да се включи с удоволствие в дискусията.

Ето защо, не задължавам никого да отговаря или пък да се произнася по въпроса. Надеждата ми е, че като си го излея накъде, може и да се разтоваря. Може пък и да помогне...


Не знам какво ми става напоследък. Изгубих някъде оптимизма си, енергията, желанието да уча и откривам. За първи път ми се случва нещо подобно.
За съжаление (а не е ли “за щастие”?) знам от какво идва всичко, но няма как да променя нещата. В някакъв тупик съм – в задънена улица, от която има само един изход, който обаче не желая да достигна – прекалено ще е болезнено.
Нямам сили за нищо – нито за семейството, нито за приятелите. Най-вече за т.нар. приятели. До сега винаги съм им давала сили да се успокоят, да премислят нещата, да поплачат на рамото ми, да продължат напред... Сега аз имам нужда да поплача на нечие рамо, а ... около мен няма никой. Единственият човек, с когото мога да споделя, няма нужда от това точно в този момент. Само ще го натоваря излишно, а и той нищо не може да направи.

Как само искам да се завра някъде на тъмно, да се свия на кълбо, да запуша ушите си и да не ги чувам. Да не чувам гласовете на приятелите си, които все за нещо ми мрънкат, вечно са недоволни от живота си, вечно искат непостижимото и нямат мярка понякога. Разкъсват ме. Понякога ме карат да изпадам в ярост от глупостите им, но ако им го кажа - ще се обидят! А понякога ме карат да плача от мъка...

Искам да обърна внимание най-накрая и на себе си. Да помисля на спокойствие... да се нарева на възглавницата... да се изчистя от цялата тази кал, която се е насъбрала в мен.

Но... няма начин!
Имам задължения. Имам семейство, което има нужда от мен (особено единия). Имам работа, която не мога да зарежа...
А искам... така искам да махна с ръка на всичко и да изчезна. Да потъна в дън земя и никой да не може да ме открие.

Или просто искам да се чувствам обичана? Защото обичам, но отсреща май няма никой...

Уморих се. От другите. От себе си.


Нормална ли съм?



Тема Абсолютно !нови [re: yмopeнa]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано28.08.03 00:22



Защо мислиш че само ти си така ?
Но ако не се усмихнеш, не потърсиш компания на приятели на по бира след работа - кой ще го направи за теб вместо теб ?

UB40 !



Тема Re: тъпонови [re: yмopeнa]  
Авторha! (Нерегистриран)
Публикувано28.08.03 08:49



ne si normalna. tochno kato men si.



Тема Re: тъпонови [re: yмopeнa]  
Автор Paдинa ()
Публикувано28.08.03 08:59



Хей ,усмихни се!
Нормална си ,поздравявам те!
Позната ситуация,поправима обаче!
Егоизмът е човешки недостатък.Но ако го събудиш в себе си ще си изненадана ,колко неща могат да се променят.
Изисквай такова отношение , каквото си готова да дадеш. Трябват критерии,после е лесно.
Уморена си от неразбиране . Разбери сама себе си и се обичай.Така ще помогнеш и на семейството си и ти ще усещаш нещатат различно.
Щастието е в самите нас. Не го търси Отсреща. Според мен ти си силна и ще се справиш.



По морето преминаха тръпки...


Тема Re: тъпонови [re: yмopeнa]  
Автор Moondust (Лунен прах)
Публикувано28.08.03 10:04



Замисли се дали изобщо са ти Приятели, или просто познати, които те използват криейки се зад "Приятел"
Имаше една приказка за "Приятел в нужда се познава", да не говорим за песентта на спешен случай за :"Верния приятел"... ти май си точно в такава ситуация..


Къде ли съм ...?


Тема Re: тъпонови [re: yмopeнa]  
Авторcopadevino (Нерегистриран)
Публикувано28.08.03 11:55



Добре те разбирам, и аз понякога се чувствам така...Само дето моите приятели са различни от твоите, знам, че ще ме изслушат, пък и съвет ще ми дадат от добро чувство. И аз им отвръщам със същото когато имат нужда.
Поплачи си, поприказвай с нас, дано ти олекне...
А за обичта, ами и аз имам крещяща нужда от обич, ама защо ли не е като доматите на пазара, да отидеш и да си купиш, а то е толкова сложно.



Тема Re: тъпонови [re: Paдинa]  
Авторyмopeнa (Нерегистриран)
Публикувано28.08.03 12:20



Май в това ми е проблема - да се науча да бъда егоист. Толкова съм се пазила до сега, че вече не знам как се прави

А дали съм силна? Не знам. Времето ще покаже.



Тема Re: тъпонови [re: copadevino]  
Авторyмopeнa (Нерегистриран)
Публикувано28.08.03 12:21



Ееееххх... де да беше любовта като домат....
Успя да ме развеселиш, благодаря ти!



Тема Re: тъпонови [re: yмopeнa]  
Авторcopadevino (Нерегистриран)
Публикувано28.08.03 13:32



Пак заповядай!
Знаеш ли, че когато ми е най-тъпо и не ми се става от леглото и не ми се започва поредния монотонен ден, си повтарям една мисъл на Хенри Милър, която в момента не мога да цитирам точно, но смисъла е, че когато иска да се гръмне го възпира единствено мисълта, че утре, утре може да се случи нещо, да срещне нова любов, нов приятел и той се отказва от мисълта за самоубийство заради това утре, което носи надеждата...Толкова простичко и хубаво казано.



Тема Re: тъпонови [re: copadevino]  
Авторyмopeнa (Нерегистриран)
Публикувано28.08.03 14:17



Ах, надеждата....
Тя винаги умира последна.

Но в интерес на истината, не съм стигнала ЧАК до там.
Не вярвам и да стигна. Никога не съм харесвала хората, кото са готови да посегнат на живота си, само защото нещо в момента не върви. Това за мен е признак на слабост. Много е лесно да се гръмнеш. По-трудно е да останеш жив.
Знам, че ще дойде някой ден, в който всичко това ще е зад гърба ми, но сега...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.