Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:44 21.05.24 
Поколения
   >> 30-40
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Ставането на нещатанови [re: StarGate]  
Автор Aлбa (да се запознаем)
Публикувано23.01.02 17:57



Много внимателно запомням всичко. И от запомнянето на ставащото заключих и съм съвсем сигурна, че съответните ми чувства и усещания водят до подобни следствия с физическо измерение, които само на пръв поглед нямат нищо общо със ставащото събитие. Например при мен винаги негативните чувства водят до нещо от рода на заключване или запушване. Хм!

По-добре такаотколкото така


Тема Re: Ставането на нещатанови [re: Aлбa]  
АвторStarGate (Нерегистриран)
Публикувано24.01.02 06:08



Alba,

Tova e poveche ot interesno. V knigata si "Dalechni Patuvaniya" (Far Journeys) Robert Monroe opisva podrobno sluchai podobni na tvoya, i daje i oshte po-zamaivashti neshta. Za realnostta na tova , koeto prejivyavash ne moje i da stava samnenie. Ako nyakoi ti kaje che si vaobrazyavash, ne samo ne obrashtai vnimanie, no si kaji: naprotiv. Oshte po-strannoto e che spomenata kniga ne e romanizirana svobodna literatura, ami lichni nadbludeniya na avtora sled dalgogodishni opiti v instituta, koito toi e osnoval v Shtata Virginia, USA. Ili kakto kazvat po nashte kraishta: stara dusha si.

Uspeh vav vsichko.



Тема Re: Ставането на нещатанови [re: StarGate]  
Автор Aлбa (да се запознаем)
Публикувано25.01.02 22:52



А какво ще кажеш за сгъстяването на неприятностите? Когато едно нещо не върви както трябва, внезапно всичко тръгва в най-лошата посока и в най-неудачния момент. И тогава какво - проверка на психическата издържливост ли е, тест за справяне в ексремни условия или мерзостта на съдбата?

По-добре такаотколкото така


Тема Re: Ставането на нещатанови [re: Aлбa]  
Автор StarGate ()
Публикувано26.01.02 07:41



Kolko dobre kazano, che chak mu sekva daha na chovek.

I dvete: zavisi ot weltanschauung-a, t. e. kak se gledat neshtata. Ako gledame samo "darvoto" togava govorim za merzostta na sadbata, ako gledame obache "gorata" - togava nesamneno stava vapros za proverka na psihicheskata izdarjlivost, test.

U nas se shiri kazvaneto: neshtastieto ne idva samo. Nyakade pak po Zapada kazvat, che neshtastieto idva vinagi v tri, t.e. troino. No tova e vsashtnost oprostyavane i ne e zadaljitelno da e nepremenno dvoino ili troino, vajnoto e che ne idva samo. Kazano s drugi dumi, kogato krachmaryat ti dava smetkata, da mojesh da si platish, koeto pak ni napomnya za teoriyata na Karmata.

Poneje ti upotrebi dumata "test" ta shte tzitiram po pamet Ecclesiasticus ot Apocripha: "if you aspire to be a servant of the Lord, prepare yourself for testing", koeto na savremenen ezik gore-dolu moje da se prevede taka: ot momenta, v koito proyavish printzipnost (saznatelno ili nesaznatelno), ili se samoopredelish, testat pristiga i pri tova sgasten, no nikoga sam.

No da ostavim "teoretichnata" strana na vaprosa, na praktika kak moje chovek da se izbavi ili da premine testa? Ima nachini i te sa sashto mnogobroini i sa pravo proportzionalni na narastvaneto na saznanieto. S drugi dumi, kolkoto poveche narastva (izvisyava) saznanieto, tolkova poveche razlichni razresheniya na testa stavat vazmojni.

No tuk veche navlizame v edna druga oshte po-obshirna teritoriya.



Тема Re: Ставането на нещатанови [re: StarGate]  
АвторAлбa (Нерегистриран)
Публикувано26.01.02 16:11



Всъщност от много време насам съм разбрала, че събитията, които смятаме за проклети, са цената за онези, които са ни приятни за изживяване. Нищо не е безплатно. Просто заплащането е или преди, или след консумацията.



Тема Re: Ставането на нещатанови [re: Aлбa]  
Автор StarGate ()
Публикувано27.01.02 19:36



Plashtaneto. Kakvo da pravim, ako ne mojem da platim? Ima mnogo nachini, da otlojim, nyakoi drug da plati vmesto nas (no to e pak zadaljenie). A kakvo ako ne iskame da platim? Nyama takova polojenie, vinagi se plashta pod edna ili druga forma, nezavisimo ot nashte razbiraniya za vreme i prostranstvo. Ne moje li bez plashtane? Ako mojeshe bez "krachma (ili bar)" togava moje i bez plashtane. No ot kak svyat svetuva vinagi e imalo "krachmi" i krachmaryat iska da mu se plati.



Тема Re: Ставането на нещатанови [re: Aлбa]  
Авторnati (Нерегистриран)
Публикувано28.01.02 22:04



Ами при мен и тогава не става.Ако обаче след време установя,че всяко зло е за добро и почти съм щастлива,че не е станало,то то веднака се получава-с пълна сила дажелПък и когато нещо ти се случи след много чакане не можеш и да му се зарадваш истински-ти вече си го изстрадаллДо сега нищо не ми се е случвало когато съм го желала истински-за това се научих да се радвам на мъничките,ама на съвсем мъничките си победи




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.