Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:24 03.07.24 
Поколения
   >> 30-40
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Падамнови  
Автор Abyss ()
Публикувано24.02.00 14:25



от доста време стремително в една пропаст... И така се случва понякога... Не знам аз ли сама се подхлъзнах, или ме бутнаха. Имаше там горе един човек много близо до мене, ама той ми вика, че такова, сама съм си била виновна. Той бил казал отдавна: "Внимавай, ма! Да не паднеш, недей да блееш много!"... но аз като не разбирам от дума... В началото като почнах да слизам надолу я карах така по-бавничко... полекичката... поспирах се даже тук там... хвана се за някое клонче, стъпя на някое камъче... онзи дето остана горе току ми подвикне или ми махне с ръка, па се и усмихне насърчително... и аз доволна и той... и така доста време добре си поживях... но после стана тя каквато стана... там в по-надолу не останаха ни клонки, ни нищо... няма за какво да се хванеш, човека дето махаше окуражително ми тегли една и се отдаде на по-интересни занимания... и сега съм май на дъното... стигнах го де най-после! изведнъж забелязах, че настъпи покой и мир... и че дишам още... поне едно хубаво нещо, нали... и аз бях много хубаво нещо и външно и вътрешно, преди да... абе направо си бях едно съкровище да ви кажа... но не от тези дето седят на витрините (впрочем те обикновено са си доста евтинки), а от по-скритите и по-специалните, дето седят на тайни местенца и не всеки може да ги има... сега поне външно съм си същата... но, загубих си апетита и някои други неща... Прочие доста е мрачно и пусто тук, долу... та много ще се радвам ако някой от вас пожелае да ми помогне да разсея празнотата и да я позапълня с нещо па макар и виртуално... някаква дума, игра или веселба... абе квот да е! адреса е горе! Благодаря за вниманието, дълбок поклон и нещо като усмивка... :) Вие сте наред!

Тема Падамнови [re: Abyss]  
Автор Грахчето ()
Публикувано24.02.00 14:42



Аз... Аз не че имам нещо умно за казване. А и хич ме няма по умните мисли, но направо се почувствах длъжна да драсна някой ред. Водя се, че умея да успокоявам, но в обикновените успокоения влизат поглед, усмивка, мълчание... А тук тях ги няма. А и мълчанието тук не е същото като на живо. Абе това са глупости за запълване на редовете. Някъде между тях се опитвам да вмъкна удрянето на едно приятелско рамо, но нали споменах, че ме няма в умните мисли и красивите думи. Накратко, виж какво, приятелче, тук има много свесни хора, а и не само тук. Кофти е да ти ги разправям такива свежарски реплики, когато си на дъното, но дори и на дъното ако погледнеш нагоре има късче небе. А как се излиза не знам. Всеки път е различно. За всеки е различно. Опитай се да не забелязваш, че си в пропастта и току виж се оказало, че не си там. Усмивки от мен, опитвай се да се усмихваш по-често и ти. :) Грахчо

Тема Изкачванетонови [re: Грахчето]  
Автор Brotherblues ()
Публикувано24.02.00 15:11



Постой малко там и почини, макар и на дъното...Имай пред вид, че нагоре те чака тежък път. Аз изкарах цяла година, че и повече.... Знаеш ли кое ми даваше сили да се върна на билото? Възпитания в мен непукизъм и циничното възприемане на нещата, което ако имаш сили и да се смееш, става страхотно оръжие:)) Така че ставай и тръгвай обратно нагоре. По-надолу от дъното няма накъде. Всички пътища са за нагоре!

Тема Спасители на плажанови [re: Brotherblues]  
Автор Арчи ()
Публикувано24.02.00 16:08



Тук всички сме красиви, умни и добри Абис (((о; Широкоплещести (или едрогърди, другата половина), с големи, честни очи ((о; Имай едно наум, като се хващаш за спасителния пояс, за да не се наложи втори дубъл..... Арчи (((о;

Тема Падамнови [re: Abyss]  
Автор vsc ()
Публикувано24.02.00 16:16



Още не съм стигнал дъното (близо съм), но е утеха да знам, че там няма да съм сам ... вече по-малко ще гледам нагоре, към отдалечаващото се късче небе и смаляващата се махаща с ръка, все пак това е миналото.

Тема Не си Падам по ревлинови [re: Abyss]  
Автор Батко ()
Публикувано24.02.00 16:31



О-о-о-, драга! Я не се коси за другите, ами сама си помогни! Голяма работа станала! Твоите тъмни мисли са породени от незнанието за дълбочината на човешката мъка (взета в глобален мащаб). Има два типа давещи се (удавниците са само един тип - мъртви) - тези, които се примиряват и тези които се научават да плуват в този момент (и плажен спасител съм бил). И от двата типа има удавили се, ама от втория по-малко. И на мен ми се разказва играта в момента, ама драпам с нокти и зъби .... Е, все още - нищо, ама да седя и да се вайкам ли!? Дерзай!

Тема Не си Падам по ревли [re: Батко]  
Автор Bulgarka ()
Публикувано24.02.00 16:33



bravo

Тема Padamнови [re: Abyss]  
Автор M :)* ()
Публикувано24.02.00 20:41



Когато си на дъното на пъкъла Когато си най тъжен и злочест От парещите въглени на мъката Си направи сам стълба и излез Светът когато мръкне пред очите ти И притъмнява в тези две очи Сам слънце си създай и от лъчите Създай си стълба и по нея се качи Когато от безпътица премазан си И си зазидан в четири стени От всички свои пътища премазани Нов път си направи и сам тръгни Трънлив и зъл е на живота ребуса На кръст разпъва нашите души Загубил всичко, не загубвай себе си Единствено така ще го решиш Prosto ne se otchajvaj, vinagi ima izhod. Moze bi trjabva da ostanesh izvestno vreme tam dolu, za da si saberesh mislite i da mozesh otnovo da se izkachish. No shte uspeesh i togava vsichko shte ti se vizda po-razlichno i moze bi po-hubavo. :)))

Тема Падамнови [re: Abyss]  
Автор Затворник ()
Публикувано24.02.00 20:43



Ще се опитам да ти направя един комплимент като изпозвам една реплика от "Колкото, толкова", само че перефразирана. Та, ти не си срам и позор за депресията... Знаеш ли кое му е хубавото на ДЪНОТО? Там няма задръжки, изкривен морал, компромиси, обществено мнение и какво ли още не, с което човек на "определена височина" е принуден да се сблъсква и да понася. И това е много хубаво време за преоценка и поглед към самия себе си от страни- та, нали никой не иска да си се преставя цял живот на дъното. Там, на дъното нещата са доста по-прости и първични, и ми се струва, че единствено на дъното човек може да усети колко хубав е живота. За това, весели се и се радвай, защото като мине пролетната умора, ще дойде лято... и какво?- пак трябва да ходим на море, а къде?... и то какво???... И какво стана с нас- пак в "средната, заспала класа", аааа не, този път не...

Тема До Затворниканови [re: Затворник]  
Автор ПИЧ ()
Публикувано25.02.00 23:44



Много добре казано, колега! Поздравления, това наистина е прозрение!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.