Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:05 02.07.24 
Автомобили
   >> Най-добрата кола
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Koi sa nai-dobrite gumi?  
Автор 6eff.bg (минаващ)
Публикувано24.05.04 21:48



Za kolite polojenieto e qsno-Japan sa nai-dobrite!
Mislq,che polojenieto pri avtomobilnite gumi ne e po razlichno!
Spodelete sobsven opit(ne ot spisania)
Koi sa nai-dobrite,koito ste imali?



Тема Re: Koi sa nai-dobrite gumi?нови [re: 6eff.bg]  
Автор c23O (вале с-патка)
Публикувано24.05.04 23:16



ako pitash prosto za nai-dobrata kompania proizvoditel na gumi(za vsekidnevnata ti kola), to togava spor i ne moje da ima, imeto e samo edno





Тема Re: Koi sa nai-dobrite gumi?нови [re: c23O]  
Автор 6eff.bg (минаващ)
Публикувано24.05.04 23:32



Ti sega v momenta s kakvi si?Mqstoto kadeto jiveesh s kakuv klimat e i imash li zimni gumi?
Predi Michelin ima drugi marki za vsekidnevna upotreba.Kakvo shte kajesh za Toyo?



Тема Re: Koi sa nai-dobrite gumi? [re: 6eff.bg]  
Автор c23O (вале с-патка)
Публикувано25.05.04 08:12



sega kadeto jiveia klimata si e kato v BG, stud prez zimata i jega prez liatoto. poprincip tuk sichki karat samo s all-season gumi, no tai kato az sam saz zadno predavane imam dva seta djanti i gumi. v momenta sam s Michelin Pilot Sport, niamam nikvi oplakvania, gumite zacepvat tolkova dobre, che baia zor ste vidish da gi nakarash da piliat


zimata biah s Bridgestone Blizzak WS-50, v kombinacia s ESP-to(electronic stability control) kolata prekashe ot siakade

za Toyo ne znam nisto, no ne sam i chuval loshi raboti, ta triabva da sa OK, obache ot gumadjii sam chuval che Michelin sa si s edna klasa nad sichki ostanali, to tova se vijda i ot cenata im de.



Тема Re: Koi sa nai-dobrite gumi? [re: c23O]  
Авторsr2Ode (Нерегистриран)
Публикувано25.05.04 12:05



Michelin sa dobri no kakto kaza dosta skapi.Az zima ne karam taka 4e me interesuva samo ljto i mnogo vazno na voda.Imah Bridgestone potenza SO3 pole position - tova bjha fenomenalni gumi.Strahotno sceplenie na suho i neshto neverojtno na voda.Zaklu4val sam naro4no 4etirite gumi pri spirane i te se parzaljt i spirat.Tova ne beshe lesno.Specialno sam tasil super mazen gladak asfalt da go napravj.Pri daze agresivno karane e po4ti nevazmozno da zagubish kontrol.Imal sam Good year RS-A.Ne bjha mnogo loshi no na voda imaha edin moment iztarvesh li gi njma vrashtane.Puskash pedala i pak tarsish momenta do koito shte izpusnat.Pone izkaraha 35 000 mili.Sega reshih da probvam neshto eftino i sam s Kumho.Za sega sa tihi i imat grip no ne sam imal mnogo karane na voda s tjh.Drugoto za Bridgestone beshe 4e po4ti ne si zagubiha sceplenieto do kraj na zivota im.



Тема Re: Koi sa nai-dobrite gumi? [re: 6eff.bg]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано25.05.04 12:13



Какво значи 'всекидневна употреба' за теб? Нещо което ползваш всеки ден и затова не му обръщаш внимание или нещо което ползваш всеки ден и затова заслужава внимание?
Според мен с гумите не се правят компромиси с цената. Не съм карал никога Тойо, но мисля че самата идея да се сравняват гуми от собствен опит е неправилна - нито можеш да ги пробваш при еднакви условия, в един и същи период от време, нито имаш необходимата апаратура за да сравняваш.
Аз мога да сравня само 2-3 модела защото по толкова сменям за година-две. Карам с всесезонни гуми (климата е такъв - предимно дъжд само отвреме- навреме сняг през зимата), които имат добри показатели сухо/мокро.
Първо бях с Firestone Firehawk, просто като купих колата беше с тях. Преди 8 месеца смених задните с Bridgestone, защото на мокро малко ме лъжеха старите гуми и имаше значително подобрение, заминаха с колата само на 1500 мили.
На Алмерата втора година с Michelin много добри на сухо/мокро, доста нестабилни на сняг (но са и поизносени). Сега Алхамбрата е също с Michelin и мисля да се придържам към този избор.



Тема Re: Koi sa nai-dobrite gumi? [re: Scott]  
Авторadrian (Нерегистриран)
Публикувано25.05.04 13:18



Ami nai dobrite gumi e trudno da se opredeliat koi sa. NO eto gi moite nabliudenia.
predi karah FIAT coupe2.0 20v Turbo.kolata be6e s gumi Falken, na suho biaha zle na mokro gore dolu stavaha. Kato dam gaz ne moje da spre6 da varti. Smenih gi s Dunlop te biaha po dobri i na suho i na mokro no v edin prekrasen den vleznah v goliama dupka i aide novi gumi. Vzeh Michelin. Mnogo dobra guma zadnite si ostanaha Dunlop-kite i kato 4e li zanasia6e pove4e kolata ot zad. Edin den spiram pred energoto da platia toka i na izlizane kvo predna diasna guma spadnala az oba4e jiveia blizo i si vikam kvoda smeniam tuk i gaz. kato se pribrah i ogledah ami tia sriazana s noj(spored men) aka ne e izdi6ala ne znam. iskah sa6tite ama edin poznat mi nmeri Pirelli. E tva e gumata strahotna na suho mokro i s nad 200 kolata spi. sega karam Lancia kappa 2.0 20v turbo. kolata be6e s Firestone ama izkaraha edin sezon slojih si pak Pirelli. Kolata e kato zalepena za patia a tva da prevarti6 guma e po4ti nevazmojno. Ta klasaciata mi za letni gumi e
1Pirelli
2Michelin
3Vsi4ki ostanali
A za zimni spor niama
1 Nokia-n
2Viking



Тема Re: Koi sa nai-dobrite gumi? [re: adrian]  
Автор Piqndurnik (Pijnal powechko)
Публикувано25.05.04 14:59



Няма най-добра гума. Гумите се определят съответната кола и коли и съответните пътни условия.
Има куп тестове за гуми, но гаранция за обективност няма.

Наздраве


Тема Re: Koi sa nai-dobrite gumi? [re: Scott]  
Авторsr2Ode (Нерегистриран)
Публикувано25.05.04 21:17



Ima goljmo zna4enie i kakav model na opredelena marka vzimash.Ima Touring koito sa napraveni za komfort i tishina i ne tolkova za agresivno karane.Vsi4ki gumi s VR,WR ili ZR rating sa s pove4e sceplenie i po niski i s tvardi steni no kato cjlo sa po shumno i vozjt tvqrdo.Az licno imah edni Michelin koito doidoha s edna ot kolite mi i bjha se izkrivili i shljpaha mnogo gadno.Imal sam i Pirelli no mai bjha njkakav evtin model 4e ne bjha nito tihi i komfortni nito imaha dobro sceplenie s patj.Sashto ima i zna4enie ako se kupuva guma vtora upotreba.Mnogo ot gumite gubjt zna4itelno ka4estvata si daze sled samo 25-30% ot zivota im.Ponjkoga sa i defektni ili krivi zatova starite im sobstvenici sa se ottarvali ot tjh makar i da izglezdat po4ti novi



Тема Re: Koi sa nai-dobrite gumi? [re: sr2Ode]  
Автор Mr.Overclock (Ония)
Публикувано25.05.04 23:02



Za mene Michelin, Bridgestone sa N1
Sled tiax sa Dunlop, Continental...i ot tam na dolu.... sa ostanalite




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.