Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:34 01.07.24 
Автомобили
   >> Най-добрата кола
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема do GAINER  
Автор igra4 ()
Публикувано22.07.03 22:30



ei da znae6 v sliven kva vectra vidqh----kato tvoiata!!!!! ama sa6tata -sas zatamneni zadni stakla i dvoen auspuh.Ima6e i volan kato tvoia samo 4e s nekav kalaf ina4e kolata otzad s nadpisa vectra 2000 16v i ima6e zatamneni zadni stakla i i nqkvi barovski farove aaaaaaaa i be6e sas sofiiska registraciq!!! ei basi kolata moje i da ne e bila tvoiata ama da znae6 4e kara6 absolutna mashina aide badete zdravi i taka... idval li si v sliven?!?




Тема Re: do GAINERнови [re: igra4]  
Автор GAlNER (Stay COOL!!!)
Публикувано23.07.03 00:36



Pi4, mersi za komplimenta, no ne mislia, 4e kolata e koi znae kakvo - ve4e! E, hva6ta oko, a i na magistralata e goliam kef, kogato "baba" Vectra nasere niakoe novo biju. Naistina za vremeto si e bila varha na sladoleda ot Opel (Kato izkliu4im razbirase Vectra Turbo i neveroiatnia Lotus Omega).
Ina4e kogato az ia vzeh v Sofia ima6e okolo 10tina takiva i be6e absoliutna mania, no sega gi ima mnogo! Koia s klima, koia bez, koia v perfektno sastoianie, koia v okaiano, no gi ima. Radvam se, 4e kolata te kefi! Naistina prilikata s obiknovenata Vectra e savsem malka - razlikata ne e samo v fabri4nia van6en tuning. Tova, 4e ima takiva maniaci kato teb i men moje samo da me radva. Ina4e v Sliven s neia ne sam hodil, idval sam predi da ia kupia, no mnogo mi e merak pak da otida. Grad4eto e super!

NO PAIN-NO GAIN!!!



Тема GAINER, prosti mi nahalstvoto!!!нови [re: GAlNER]  
Автор |Kuku| (HGT)
Публикувано23.07.03 01:56



No ne se seshtam, kakva e razlikata mejdu tvoita "neobiknovena Vectra" i "obiknovenata Vectra"?????


Fiat Bravo 2.0-20v

Редактирано от |Kuku| на 23.07.03 01:57.



Тема Иманови [re: |Kuku|]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано23.07.03 02:44



сигурно надпис 2000 16В :-)))
Няма лошо - модела си го бива въпреки че си остава Опел.

ПП: При Опелите само едно не разбирам - как при цялото това хвърляне на масло успяват и да изгният толкова бързо ????

UB40 !

Редактирано от jamie на 23.07.03 02:45.



Тема Re: do GAINERнови [re: GAlNER]  
АвторT-Rex (Нерегистриран)
Публикувано23.07.03 03:07



Vidqh v edna ot rubrikite saita ti "http://gainer.data.bg/" i kato go razglejdah vidqh ne6to interesno vuv "Vectra vs Porsche" ne sum fen na Opel no mi stana interesno kak Vectra sus 365HP pravi ot 0-100 za 4,3sec i Vmax-325km/h (dori da e samo lamarina pak se samnqvam), no edinstveniq Opel koito sum 4uval 4e e dosta po-burz ot ostanalite si sabratq e "Vauxhall Lotus Carlton" s 360BHP pravi ot 0-100 za 5.2 sec i ima Vmax=280km/h. Dvigatelq i e redovi 6 cilindrov turbo s obem 3638cc, dokato tazi koqto ti si slojil e redovi 4 cilindrov (16V) turbo s obem 2000cc. Li4no na men mi se struva neestestveno takava kola s takiva pokazateli...



Тема Re: do GAINERнови [re: T-Rex]  
Автор GAlNER (Stay COOL!!!)
Публикувано23.07.03 10:20



Pi4, kolata ne moia! Prosto otkrih tazi informacia v neta i ia prepisah v saita mi. Li4no az ne vijdam pre4ki za takiva danni, kato se oma predvod razlikata v kologramite m/u Lotos Omega i Vectra! Vaprosnata vectra e s BiTurbo! No tia si e pravena i to4no zaradi tova niama ni6to 4udno, za6toto nikoi ne znae kolko moje da se izvle4e ot tozi dvigatel, tova si zavisi ot maistora.
Lotus Omega e s standareten Senatorov dvigatel 3.0 6V 24V. Vzet e ot Lotus prepilen e do 3,6 i e s Bi Tirbo. Ima 500Nm vartia6t moment i naistina uskoriava za 5,2s, samo 4e mo6tnosta mu e ot 380Hp do 400Hp.
Tova e nai-mo6tnata kola poskana ot Opel v seriino proizvodsvo i e blia bez konkurencia v klasa si! Togava6noto 4u4one (E500) e pila edna hilava ma6ina sravnenie s LotusOmega.
Kolkoto do tova, 4e Kuku, ne znae6 razlikata kakva e m/u Vectra 2000 16V/Turbo i normalnata Vectra,...emi normalno, to 4ovek triabva da sedne i da po4ete, ako vaob6te go interesuva. Samo 6te ti kaja, 4e edinsvenite vzaimo zameniaemi 4asti se broiat na prasti! Dori strani4nite stakla sa razli4ni i struvat 30lv. otgore, a vsi4ko ostanalo e ot dva do 3 pati po-skapo! I tuka ne govoria samo za vsi4kite karantii v kolata, kato dvigatel, oka4vane, zapalitelni/gorivni/el. si-mi i spira4ki, a ima i zna4itelna razlika v samoto kupe. Naprimer zaradi specialnoto zadno oka4vane, bagajnika e po-plityk s celi 25sm.!

NO PAIN-NO GAIN!!!



Тема Re: do GAINERнови [re: GAlNER]  
Автор igra4 (stay fresh)
Публикувано23.07.03 11:41



ami te na vsi4ki koito kazvat 4e opel 6e si ostane opel moje da im pokaje6 vectrata si i ako se opitvat da kajat 4e niama razlika m/u standartnata i 2000 16v mogat da hodiat da obra6tat nivata na selo.( kuku)!!!6toto samo kato q vidi6 tazi vectra na jivo i 6e vidi6 kav respekt i 4udo 6e ima6 kam kolata.AAAAAAAAAAA gainer 6e mi kaje6 li na kakva cena moga da si zakupq vectra kato tvoiata ili puk lotus omega a puk za taia kola znam 4e ima samo 3 takiva v ispania thanx for all!!!

am i cool or what ?!?


Тема Xa-xa-xa-xa!!!нови [re: igra4]  
Автор |Kuku| (HGT)
Публикувано23.07.03 12:34



To i "Clio-16v" e savsem razlichno ot obiknovenoto "Clio", i "Peugeot 405-Mi16" e savsem razlichno ot obiknovenoto "405", i "106 Rally" e savsem razlichno ot obiknovento "106", i moeto "Bravo" e savsem razlichno ot obiklnovenite, i da ne ti izbroiavam, oshte kolko koli sa po-razlichni ot obiknovenite izpalnenia na sushtite modeli!!!
A i kakto ti sam kaza "razlikata ne e samo vuv fabrichnia vunshen tuning"!!!
Struva mi se, che ne karash nishto poveche ot edna obiknovena Vectra, sportno izpalnenie, koeto ne ia pravi unikalna ili neobiknovena a samo malko po-izpipana, kakto mnogo drugi koli!!!

P.S.
Igra4, ne jelaia da komentiram drebnite ti politikanstva, zashtoto az imam pravo na sobstveno mnenie, kakto i ti, no prosto tvoeto ne me interesuva!!!

GAINER, shtom znaesh tolkova mnogo(chetesh i se interesuvash), kaji mi, kakva e razlikata ot moeto "Bravo" do bazovia model, naprimer????


Fiat Bravo 2.0-20v

Редактирано от |Kuku| на 23.07.03 12:40.



Тема Otgovariam...нови [re: igra4]  
Автор GAlNER (Stay COOL!!!)
Публикувано23.07.03 12:41



Vectra 2000 16V 91-93g varvi ot 4000lv - gadni ekzempliari do 5500lv. - v mnogo dobro s-nie.
Vectra Turbo - 5500 do 7000lv.
Lotus Omega, ako vaob6te nameri6 i ima6 dooosta pari v bankoveta smetka za poddrajka varvi okolo 15-20000lv.

Ako se interesuva6, az prodavam moiata na dosta priemliva cena!Kolata e v perfektno s-nie! I ima vsi4ki ekstri, pa i niakoi dopalnitelni Poddarjana e zverski, bez kompromisi i ima palno kasko. V BG e minala samo 16000km. Pa ako ima6 slu4aino niakakvi zabelejki v koeto se samniavam - 6te svaliame
maila mi e: ikrusteff@mail.bg
Re6il sam da se zarovia iako s niakoi SAAB ili Volvo! Jalna mi maika! Ama prosto skandinavskite koli me kefat stra6no.

NO PAIN-NO GAIN!!!

Редактирано от GAlNER на 23.07.03 12:42.



Тема Pi4...нови [re: |Kuku|]  
Автор GAlNER (Stay COOL!!!)
Публикувано23.07.03 12:55



az ne pretendiram, 4e razbiram ot Fiat!!! Sori, no za men tova ne kola! Ako 6te i 1000Hp da e!
Ti pretendira6, 4e razbira6 ot Opel, az ni6to ne sam kazal.
Kakto i da e, m/u kolite, koito izbroi, vkl. i tvoiata, nito edna ot tiah niama tolkova golemi konstruktivni razliki s NoSport modelite, kakto e pri Vectra. Pri Vectra e izpolzvano edinstveno kupeto i to e dosta promeneno, kakto i usileno.
Spora e bezsmoslen. Tebe ne te kefi Opel, mene Fiat - o6te po malko! Sigurno v v drugi oblasti 6te ni savpadnat interesite, no za tezi dve marki mai niama da se razberem. Vapreki, 4e na men Opel nikoga ne mi e bil na sarceto( s risk, niakoi ot Opel kluba da mi se rasardi), az li4no niamah i namerenie da si kupuvam Opel. Prosto kato ia vidiah taia Vectra se metnah v/u kapaka i i kazah: Eto ia kolata mi!

NO PAIN-NO GAIN!!!



Тема Neee, ne me razbirai pogreshno!!!нови [re: GAlNER]  
Автор |Kuku| (HGT)
Публикувано23.07.03 14:59



Az ne pretendiram, che razbiram ot Opel, priznavam, che ne sum se interesuval nikoga
Tochno za tova te popitah, kakva e razlikata, zashtoto znam, kakvi sa razlikite pri drugi marki i modeli
Ne vijdam, chak tolkova goliama razlika, mejdu sportnata "Vectra" i masovata "Vectra", pone ne poveche, ot kolkoto mejdu niakoi drug masov ili sporten model na druga marka!!!
A i ne sum kazval, che moia "FIAT" e po-dobur ot tvoia "Opel" ili e nai-nai

Siguren sum, che imame i obshti interesi, no te ne sa svarzani s kolite, kakto se vijda ot mneniata ni makar, che e glupavo da ne vijdame po-dalech ot emblemata na prednia kapak, kakto veche kazah na "Vladeto"!!!

P.S.
Samo informativno iskam da zaesh, che na "Clio-16v", i kupeto daje mu e razlichno ot masovoto "Clio"
Sus zdrave


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема OK!нови [re: |Kuku|]  
Автор GAlNER (Stay COOL!!!)
Публикувано23.07.03 15:13



Saglasen! Soguren sam, 4e i drugite modeli sa korenno razli4no, no naprimer /u/ nomalno 405 i Mi16 mone na van6en vid, ne moga da usetia razlika ot 20, 50, 100 ili 200 metra!

NO PAIN-NO GAIN!!!



Тема cenite,saab-a i .....fiat-aнови [re: igra4]  
Автор igra4 (stay fresh)
Публикувано23.07.03 15:49



mmm lotusa e s hubava cena!!! a puk ti si re6il da prodava6 vectrata i da si kupuva6 tuzarski avtomobilbrei!6to taka?e to e verno 4e saab i volvo sa mnogo stabilni ama i tazi vectra...ama vapros na izbor-lo6o niama!!!saab 900 ili 9-3a moje bi i volvo s80........... aide kato si kupi6 6e se pohvali6!!!!!! P.S.fiat brava 1.6 16v e nai-goliamata italianska ispukana istoria (i az imam pravo na mnenie) prosto kolata e 120k.s. i i idva mnojko.A puk i vozii po-zle ot kadett '88!!!Ama taka e realnostta.Pri tvoeto bravo moje da e razli4no(ama i e mnogo tqsna za 3 4oveka((brava-ta de!))) moje da ima mnogo atraktiven van6en vid ama ot vatre e mnogo zle-istina e!!! puk i ne e malko pari...!ama karai sus zdrave i i se izkefi maximalno!!!

am i cool or what ?!?


Тема Re: OK!нови [re: GAlNER]  
Автор mariobg (Начинаещ)
Публикувано23.07.03 15:53



Viz sega da uto4nia predi da si se iadosal naprazno, ne se zaiazdam!!!
Iskam da te pitam vse pak kakva e razlikata mezdu vtoiata Vektra i Druga Vektra, osven v Bronite i Reshetkata, stoto da ne sam golosloven ti razgledah saita nai-nai-podrobno i kolkoto i da si premrezvam o4ite vse vektra vizdam (tova po otnoshenie deto horata ne viarvali 4e tova e opel) Moze i az nesto da ne dovizdam, no to4no zatova te pitam. Zna4i vzimash edna srednostatisti4eska vektra, ima i takiva kato s tvoiata reshetka smeniash bronite, slagash pragove i si gotov, ne mislish li???

Ina4e biva tvoiata, no az ne sam fen na Opel. I da ti kaza si sbarkal (spored men) kato si si potamnil stopovete i staklata, ama kakto i da e. Ina4e sigurno si prav za razlikite, koito ne se vizdat ot snimkite, neznam. No znaesh li niama da otkaza na pokanata ti da se povozim, opredeleno ne sam se ka4val na takava vektra, samo na srednostatisti4eska, t.e. obiknovena. Ako iskash moze da se poiavish na Italianskata sresta, no samo pri uslovie 4e ne se zaiazdash sas tam prisastvastite, stoto istinata za nai-dobrata kola e prosta i tie TAKAVA KOLA NE SASTESTVUVA!!!

Ina4e az sam edin nisto ne razbirash ot koli na4inaest shofior.



Тема vapros za kartinkiteнови [re: mariobg]  
Автор igra4 (stay fresh)
Публикувано23.07.03 16:10



aide da mi kajete kak gi slagate tia snimki i kartinki sled va6te dumi please

am i cool or what ?!?


Тема kartinkite i snimkiteнови [re: igra4]  
Автор igra4 (stay fresh)
Публикувано23.07.03 16:22



kak gi hakvate tia snimki i kartinki sled va6eto mnenie .6e mi kajete nadiavam se

am i cool or what ?!?


Тема Vij pi4,нови [re: mariobg]  
Автор GAlNER (Stay COOL!!!)
Публикувано23.07.03 19:55



razlikite sa mnogo i me marzi da go pi6a, vpro4em van6nite razliki sa nai-malko!
Ina4e s udovolstvie 6te doida na italianskata sre6ta, samo 4e ne znam koga i kad e. Nali i moiata Vectra e italianka, proizvedena e za tam i vsi4ko i pi6e na Italianski.

NO PAIN-NO GAIN!!!



Тема Kartinkite...нови [re: igra4]  
Автор GAlNER (Stay COOL!!!)
Публикувано23.07.03 19:59



Parvco triabva da se registrira6 v foruma de!
Posle si haresva6 snimka ot neta ili si uploudva6 edna niakde. Sled tova si vliza6 v profila sazdaden sled registraciata ti i v "signatura" cakva6 na "img", sled tova postva6 patia kam kartinkata i se polu4ava ne6to takova :
[image] http://gainer.data.bg/MadVectra2000_16V.gif? [/image]

Редактирано от GAlNER на 23.07.03 20:02.



Тема Ne6to po-skromno, no stabilno...нови [re: igra4]  
Автор GAlNER (Stay COOL!!!)
Публикувано23.07.03 23:14



do 10000lv. Volvo 460 97-98g ili SAAB 900 96-97-98g! Tova sa istinski koli! Zа sajalenie ne moga da otdeliam ot 3 do 5000lv na godina za kasko, na po istinski koli kato S80 99-2000g. Edin priatel si vze predi 2 meseca S80 99g za 29000lv. Neveroiatna delavera, kato se ima predvid, 4e uspia da mu smakne cenata s 6000lv. No za takiva koli 6te mislia, kato porasna

NO PAIN-NO GAIN!!!



Тема Ti sam go kaza!нови [re: GAlNER]  
Автор |Kuku| (HGT)
Публикувано24.07.03 00:03



Ne si interesuval-ne si razbral!!!


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Razsmivash me!!!нови [re: igra4]  
Автор |Kuku| (HGT)
Публикувано24.07.03 00:12



Purvo iskam da te popitam, kade vidia, che Bravo/a 1.6-16v e 120k.c.?????
Vtoro, kakvo oznachava "tiasna za 3 choveka"??? -Da, ako sa na prednite sedalki
Treto, vutreshnia dizain e s mnogo prelivashti i meki formi, i v nikakuv sluchai ne bih go narekal "zle", a i osven tova e mnogo udobno boraveneto s uredite(govoria za sebe si)!!!
Chetvurto, ti ot kade znaesh, kolko struva moita kola, ta kazvash "ne e malko pari"???
Posochi mi, po-nova, po-burza, po-zapazena, po-krasiva i s poveche extri za 7200lv.(kraina cena s vsichko plateno)

P.S.
Ako triabva da sum chesten, imam zabelejki, no te ne sa tehnicheski, a sa glezotii, no pone do momenta sum poveche ot dovolen!!!


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Ti go kaza!!!нови [re: GAlNER]  
Автор |Kuku| (HGT)
Публикувано24.07.03 00:14



Ne si se pointeresuval-ne si razbral!!!


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема za GAINER (again)нови [re: |Kuku|]  
АвторT-Rex (Нерегистриран)
Публикувано24.07.03 03:56



GAINER zdravei, rovih se nasam-natam iz i-net i ne mojah da otkriq takava Vectra s takiva tehni4ski danni (estestveno ne kazvam 4e sum prerovil celiq net). I vse pak o6te ne vqrvam v tezi sposobnosti na tazi kola. Ne 4e e nevazmojno da uskori ot 0-100 za 4.3sec, no da kajem ako e okolo 500-600HP. Za sravnenie vidqh "Opel Astra OPC X-treme" koqto ima 444HP pravi 0-100 za ~4sec i ima Vmax=300km/h a govorim za sastezatelna kola v DTM seriite koqto teji 1150kg!!! Su6to za sravnenie moje da vzemem novoto M3 CSL koeto teji okolo 1380kg i sus svoite 360HP pravi 0-100 za ~4.8sec kato tova sa koli koito izpolzvat dosta leki materiali (kakto znae6 vseki se opitva da olekoti kolata si ne samo tuning entusiastite) t.e. edva li ima ne6to koi znae kolko po-leko vuv Vectrata za da sa q napravili super leka za takiva rezultati. Kakto vijdam o6te tq e s 4 vrati (pove4e kg) i e 4x4 (o6te pove4e kg). Su6to me pritesnqva tazi maksimalna skorost (325km/h) sus tezi 360konq napravo mi se struva neseriozno takova tvurdenie. Su6to kak e postignata takava mo6tnost ot 2 litrov dvigatel. Edinstvenite izpulneniq s turbo koito vidqh iz internet variraha ot okolo 200-250HP s turbo stava vupros.
Edva li bi mogul da mi otgovori6 na vuprosite, smisal 4e ti ne si pravil tuninga a si smuknal dannite ot nqkakuv sait (koito bih se radval da mi go dade6 da go posetq), no bih iskal da razbera ot teb, kato fen na vectra, dali ne ti se struva ne6to samnitelno v tova.
I mejdu drugoto sum popadal na edin nemski sait za prodajba na koli vtora ruka kadeto se namiraha razni "pi4ove" koito prepisvaha na kolite si neestestveni danni (moje bi za da gi prodadat po-lesno). Ta dali i tozi slu4ai ne e ne6to podobno.

P.S. Nqmam ni6to protiv teb ili modela na Opel - Vectra, ne iskam da ostane6 s vpe4atlenieto 4e se zaqjdam, prosto re6ih da si pobubrim na pikantna tema.



Тема Re: za GAINER (again)нови [re: T-Rex]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано24.07.03 08:36



az v spora vi za Opel niama da se namesvam, stoto sam go kazval veche, az ot Opel i haber si niamam, ne za drugo, mi stoto takava kola tuk niama. ta po sastestvo, T-Rex kaza che ne e vidial nisto koeto e s 2.0L dvigatel i turbo da ima poveche ot 250hp. ami az ste ti dam tezi primeri: Honda S200 e 2.0L i ima 240hp(250hp za Japan) i e bez turbo, 0-100km/h=5.4sekundi. druga kola e Mitsubishi EVO7, 2.0L s turbo(19.5psi) i e 271hp(moje da se dokara do 300hp bez osobeni podobrenia, a za po-naprednalite mogat i oste kone da i slojat) i e 0-100km/h=5.0sekundi.



Тема Re: za GAINER (again)нови [re: T-Rex]  
Автор GAlNER (Stay COOL!!!)
Публикувано24.07.03 11:05



Abe az si go obiasnivam taka..., tai kato mnogo-mnogo ne sam navatre v tech. harakteristikite, osobeno pri turbinite, no tai ili ina4e, vsi4ki znaem, 4e kola edna mo6tnost s turbo varvi mnogo pove4e ot kola s sa6tata mo6tnost, no s atmosferen dvigatel. Primerno edno Volvo 440 1,7 8v Turbo 120Hp spokoino 6te rezne Vectra 2.0 16V 136Hp. Dvigatelite s BiTurbo vinagi sa pravili fantasti4ni ne6ta! A i ne znaem dali standartnia dvulitrov dvigatel na Vectrata ne e izpilen primerno do 2,6! 100% e s 4ip, sigurno ima i sportni kolektori, sportni razpredelitelni valove - samo valovete mogat da ka4at do 40Hp! Sigurno e s izcialo promenena generacia i gorivna s-ma i 100% e olekotena pone do 1200kg.
Az li4no za uskorenieto viarvam, vij za maxV...ne sam siguren, 4e moje da stane!
No moje i da e viarno! Samo si predstavi, 4e na sa6teta vectra e slojen dvigatelia na LotusOmega!!! Togava tezi stoinosti sa absoliutno postijimi, pri razlika v koligramite okolo 500kg. v polza na Vectrata.
Tova tejko jivotno Omegata s 20Hp otgore uskoriava za 5,2s i dostiga bez problem 300Km/h (ograni4ena e do 280, no ograni4enieto se maha).
Imai predvid samo dve ne6ta: BiTurbo i 500Nm/rpm! Tova e dostata4no.

NO PAIN-NO GAIN!!!



Тема italiano.....нови [re: T-Rex]  
Автор igra4 (stay fresh)
Публикувано24.07.03 11:08



ne sam vidial 4e fiat bravo e 1.6 16v i 120k.s. a fiat bravA4oveka koito si q kupi ni povozi s 1 moi friend i taka 4e biahme 3-ma.Ama az biah na zadnata sedalka ot diasno i triaba da ti kaja 4e sediah oblegnat na liavata si ruka na sedalkata 6toto ina4e4 glavata mi se opira v tavanaA puk kato se oblegna zaemam polovinata sedalka i niama mnogo miasto za 4etvarti 4ovek!I KOLATA VOZI MNOGO TVARDO!!!a tova ne e dobre!a i 7200lv ne sa 4ak tolkova malko...no i mnogo!ama nai-vajnoto e da si q haresva6 ti taka 4e.....!

am i cool or what ?!?


Тема Re: volvo saabнови [re: igra4]  
Автор igra4 (stay fresh)
Публикувано24.07.03 11:14



brei!!!saab 96-97-98!!!! Evala! taka triabva da e !6e pi6e6 kato si kupi6!!!!ama na-mnogo hubavi si se hvarlil!!!ama niama...-niama...!

am i cool or what ?!?


Тема Da, na men mi haresva!!!нови [re: igra4]  
Автор |Kuku| (HGT)
Публикувано24.07.03 13:06



No za tavana i zadnata sedalka ne si prav!!!
Ela na sreshtata na FIAT/Alfa/Lancia i shte sednesh s koito si poiskash na zadnata mi sedalka, za da vidish, che ima miasto i ne e nisko, osven, ako ne si nad 2metra!!!
Za okachvaneto na 1.6 ne znam, no moito "Bravo" e sporten model i se predpolaga, che vozi tvurdo, inache stava losho
Dvigatelia 1.6 e malko nad 100k.c., a ne 120k.c.(1.8 e 115k.c.), taka, che ne znam, kakvo vi e lugal sobstvenika na tazi "Brava"!!!
A otnosno parite, posochi mi po-dobra pokupka za tezi pari

P.S.
Ti, kakvo karash, t.e. imash li kola?


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема QKO!!!нови [re: |Kuku|]  
Автор lGRA4 (STAY FRESH)
Публикувано24.07.03 13:32



zna4i moia priatel sa go izlagalibrei!!!6e mu kaja i 6e pi6a za rezultata!А ина4е благодаря за поканата!!!не съм над 2 метра ама отзад е ниска и е малко тясна за краката!!!Ама не и пре4и да е кола със спортен дух!!! абе и аз карам тука неква лагуна и може да не е спортна ама пък вози страхотноа и мен ме кефи!!!Кво да направя!!!А пък мнението ми е 4е най-сериозни са германските и 6ведските!

AM I COOL OR WHAT!!!


Тема Naprotiv!нови [re: lGRA4]  
Автор |Kuku| (HGT)
Публикувано24.07.03 13:49



Kazvam ti, che ne e taka, ela i se ubedi sam, che ima dostatachno miasto za krakata, stiga da ne si s gigantski razmeri(kazvash, che ne si) i glavata niama da ti opre v tavana(ako opresh, az cherpia)!!!
A i kakvo kato si s "Launa", predi "Bravo" imah "Clio-16v"

P.S.
Za germanskite koli da, no samo limuzinite, a shvedskite sum gi priznal mnogo otdavna!!!


Fiat Bravo 2.0-20v

Редактирано от |Kuku| на 24.07.03 13:52.



Тема КАРТИНКИТЕ!!!нови [re: |Kuku|]  
Автор lGRA4 (STAY FRESH)
Публикувано24.07.03 14:04



ААААААА не мога да си сложа снимка след мнениетоКО ДА НАПРАЯ!!!КОГА ТРЕБЕ ДА СЕ НАТИСНЕ ''ИМГ'' ПРЕДИ ИЛИ СЛЕД КАТО КОПИРАМ АДРЕСА ОТ КОИТО Я ИСКАМЕ... ТИ И ИНДИАНЕЦА ДЕТО СЪМ СЕ НАПРАВИЛ!!! А ПЪК ЗА ТАЯ БРАВА 6Е ВИДИМ КАК Е

Редактирано от lGRA4 на 24.07.03 14:08.



Тема Re: КАРТИНКИТЕ!!!нови [re: lGRA4]  
Автор GAlNER (Stay COOL!!!)
Публикувано24.07.03 14:42



Linka kam kartinkata se kopira sled natiskaeneto na "img" m/u dvete dumi4ki "[image]"!
A na predlojenieto na Kuku se zamislih, 4e za 7500-8000lv. moje da se vzeme Volvo 460 96-97 godina s ful ekstri (koja, klimatik i dva airbaga)! Got, a?

NO PAIN-NO GAIN!!!



Тема predlojenietoнови [re: GAlNER]  
Автор lGRA4 (STAY FRESH)
Публикувано24.07.03 17:08



mi da! po-dobre ot vseki fiat

[image][http://www.lagunasport.co.uk/events/FCS%202003/Img_0098.jpgimage]


Тема Re: predlojenietoнови [re: lGRA4]  
Автор lGRA4 (STAY FRESH)
Публикувано24.07.03 17:16



a tova e da vida dali deiistvat snimkit(ama az moga li da vidia tova koeto iskam kato snimka)HORROR!AMA VOLVOTO E PO-DOBRE!



Тема GAINERнови [re: lGRA4]  
Автор lGRA4 (STAY FRESH)
Публикувано24.07.03 17:21



EI EVALA TI PRAQ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!16E 4ERPQ ГОТ МИ Е! ХЕ!!!МНОГО БЛАГОДАРЯ!!!ЛОУУУУУУУУУУУУУУУУУ!ама така е



Тема Neshto mai ne se razbirame!!!нови [re: GAlNER]  
Автор |Kuku| (HGT)
Публикувано24.07.03 17:37



Az kazah 7200lv.(ne 7500-8000lv.)!!!
Osven tova az govoria za kraina cena na avtomobila, s danacite, koito v moia sluchai sa ~360lv., s regidtraciata, eko taksata i tabelite, koito sa ~250lv. i t.n.!!!
I sega, ako napravim prosta smetka, shte vidite, che kolata mi struva ~6600lv.!!!
Ta, sega mi predloji neshto po-po-nai


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Re: МОЖЕ И ДА СЕ razbirame!!!нови [re: |Kuku|]  
Автор lGRA4 (STAY FRESH)
Публикувано24.07.03 17:52



НЕ6ТО ПО ДОБРО:МЕРЦЕДЕС 124 3.6 260КС БРАБУС '89 18'ЦОЛОВИ ДЖАНТИ И ПЪЛЕН БРАБУС ТУНИНГ 342 600 КМ 8 000ЛВ.



Тема Re: Иманови [re: jamie]  
Автор lvo_Dinkov (типичен Иво)
Публикувано24.07.03 18:10



Hmm, ti wze da me pritesnqwash, smenih 5 kg garnituri po dwigatelq i sega nqma kap4i4a masylce, no pyk za gnieneto ne bqh se setil, dali da wzema da go pooleq malko otgore



Тема 50 000 lvнови [re: lGRA4]  
Автор lGRA4 (STAY FRESH)
Публикувано24.07.03 18:11



wse pak towa sa razli4ni klasove avtomobili!!!az ako imah 20 000 6tqh da si vzema kato tova dolu ama niamam6toto ei-towa e kola s koqto moje6 da hodi6 po street satezania i magistrali:LOTUS OMEGA(carlton)!!!a koe e po-dobro ot towa do 50 000a aaaaaaaa!!!

Редактирано от lGRA4 на 24.07.03 18:14.



Тема Ti nishto ne kaza!!!нови [re: lGRA4]  
Автор |Kuku| (HGT)
Публикувано24.07.03 18:53



Za kakvo mi e tazi kola, k'vo kato e BRABUS!!!
To samo tova e ostanalo v neia, tabelkata na BRABUS!!!
Kola na 14 godini, na 340000km., s 18" djanti, kak mislish, che se kara i poddurja takova neshto v BG????
A za 260k.c. kolko danak shte plashtash i kolko shte ti struva tazi kola nakraia
Ia si pomisli pak, kolko e po-dobro i kolko si struva


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Абе младежо!нови [re: lvo_Dinkov]  
Автор imitev (питомен OpelFan)
Публикувано25.07.03 16:43



Ти за какво си помисли че са направили гарнитурите да текат бре! Против корозия естествено

Отделно дето отдушника на картерните газове е добре да се завре нейде по праговете за да се намали корозията там

BTW, моят двигател е 1,4 и на 2 г. веднъж го мия на пароструйката но няма чак такива големи мазнотии... Сигурно има и такива омазнени, но коя марка няма кофти собственици ???

Колкото до ФИАТ - не е лош автомобил да си го купиш нов от магазина (както и всички нови коли), но на старо просто не искам да коментирам... Италианците винаги са били на последните места по качество на изработката , икономичност и здравина, само преди испанците докато ФВ не взе контрола над Сеат окончателно... Това си е факт и не ща да споря по този въпрос... Вкусове всякакви има по света...




Тема Аз пък моя от 3 години...нови [re: imitev]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано25.07.03 17:00



...на никаква пароструйка не съм го водил, пък грам "мизерии" не оставя...
Нямам напредстава защо, по цял ден се мъча да оцапа малко, все в червеното, ма нищо!



Тема Re: Аз пък моя от 3 години...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор KPEMATOP (FIAT Uno Turbo)
Публикувано26.07.03 23:12



si4ki koli sled 7-8 godini pochwat da se chupqt malko ili mnogo.
A na toq mercedes mu e skysan GZ ot karane i spored men sa mu ostanali 200-220konski sili jiwi!




Тема Хи хинови [re: KPEMATOP]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано27.07.03 12:27



тва да ти не е лада бе, конете на един мерцедес не умират така лесно, повярвай ми!!!
А моята е на 18 години, не на 8, и ти казвам, че не ми прави никакви сериозни проблеми!



Тема Re: Хи хинови [re: Vlado-BENZ]  
АвторKPEMATOP (Нерегистриран)
Публикувано27.07.03 19:45



moje moje pi4. No towa sa godini
izmeri si kompresiqta na motora bez maslo w motora i mi kaji kolko e...
ne da si q merish s maslo w cilindura...
i shte razberem tuka wsi4ki kolko ti e prudnal mercedesa



Тема Това може да го кажеш за бензинка...нови [re: KPEMATOP]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано27.07.03 19:55



...аз ти гарантирам че мотора ми не е "пръднал" много-много, фабричните данни за еластичност и ускорение съм ги засичал, и ги покривам, дори малко задминавам...



Тема Ne e ot kolata.....нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор |Kuku| (HGT)
Публикувано27.07.03 21:41



....ot shofiora e


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема |Kuku|, въпреки че знам...нови [re: |Kuku|]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано28.07.03 10:07



...че ми се подиграваш, мерси все пак!



Тема Molia!нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор |Kuku| (HGT)
Публикувано28.07.03 13:58



Za teb vinagi


P.S.
Zashto niama celuvki v toia forum


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема E,e,e, opaaaaa...нови [re: |Kuku|]  
Автор GAlNER (Stay COOL!!!)
Публикувано28.07.03 17:19



ma mnogo se raznejihte vie dvamata Ia vnimavaite

NO PAIN-NO GAIN!!!



Тема Eeeee....нови [re: GAlNER]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано28.07.03 18:15



Стига дееее, ти пък, разваляш всичко!!!






Тема Mi da!нови [re: GAlNER]  
Автор |Kuku| (HGT)
Публикувано28.07.03 23:58



Az sum romantichen po priroda!


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Ma nema lo6o...нови [re: |Kuku|]  
Автор GAlNER (Stay COOL!!!)
Публикувано29.07.03 10:31



Abe vidiah tuka, 4e se zaigrahte... , ta malko bazik razvedriava. Mislia, 4e e po-gotino da se bazikame, otkolkoto da se pliuem neprekasnato, nali?

NO PAIN-NO GAIN!!!



Тема Да бе, точно тва се учудих...нови [re: GAlNER]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано29.07.03 10:47



...как с Кики се заговорихме и се посмяхме, а не се хванахме за гушите!
Супер готино е така!



Тема Estestveno!!!нови [re: GAlNER]  
Автор |Kuku| (HGT)
Публикувано29.07.03 11:35



Vinagi e po-dobre,
kogato sme s usmivka na lice

Milichko


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Vladko!!!нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор |Kuku| (HGT)
Публикувано29.07.03 11:36



She te izpapkam


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Изчервих се!!!нови [re: |Kuku|]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано29.07.03 11:52







А за наблюдателите, не си мислете че съм...като Азис...вижте в темата на GAINER : лято: коли и жени...



Тема Re: Ti nishto ne kaza!!!нови [re: |Kuku|]  
Автор lGRA4 (STAY FRESH)
Публикувано29.07.03 12:30



abe maitapq se be!!!az i sam moga da si napravia smetkata kolko e natiskan i izduhvan tozi mercedes v germania!!! ama ako ti se kara kola relikvaTova e drug vapros!!!



Тема AZ NI6TO...нови [re: lGRA4]  
Автор lGRA4 (STAY FRESH)
Публикувано29.07.03 14:54



ima li osven tezi 7-8 4oveka v tozi klub drugi(stava ? za nai-dobrata kola)aaa!!!i ima li ot drugi darjavi!!!seriozno!

НЕ ЧАКАЙ ВЕЧНО-DO IT NOW!!!


Тема Tova dobre!нови [re: |Kuku|]  
Автор |Kuku| (HGT)
Публикувано30.07.03 16:45



Tuk se raznejih, ama vidiahte li, kak me pogrebvat veche v club "Avto Moto" - temata "ВЪПРОС?"


Fiat Bravo 2.0-20v

Редактирано от |Kuku| на 30.07.03 16:46.



Тема Re: Tova dobre!нови [re: |Kuku|]  
Автор GAlNER (Stay COOL!!!)
Публикувано30.07.03 20:31



Kav e toia klub Avto Moto, be pi4?! Ni6to ne mojah da otkria

NO PAIN-NO GAIN!!!



Тема Re: Tova dobre!нови [re: GAlNER]  
Автор ViruS (™)
Публикувано30.07.03 22:22





ViruS

Тема Otidi da vidish!!!нови [re: GAlNER]  
Автор |Kuku| (HGT)
Публикувано31.07.03 13:03



I teb te naburkaha veche!!!
"Tuk sum se nagledal na ''pichove'' mujenstweni kato teb, kukuto, kolibrito, gainera i dr. podobni maloumnizi, razmazani kato lajno po odealo."




Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Re: Otidi da vidish!!!нови [re: |Kuku|]  
Автор lGRA4 (STAY FRESH)
Публикувано31.07.03 14:25



абе я...никога не спори с глупак че хората може и да не забележат разликата

НЕ ЧАКАЙ ВЕЧНО...DO IT NOW!!!


Тема ХАХАХАнови [re: |Kuku|]  
Автор Vlado-BENZ (Mercedes-BENZ)
Публикувано01.08.03 10:50



мене още ме нямаааааааааааааа!



Тема Ne se vuzgordiavai!нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор |Kuku| (HGT)
Публикувано01.08.03 13:52



Edin post e dostatachen za da te podkarat i teb, naravno s men i GAINER!!!
Drasni dva reda, ako iskash!!!


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Abe az neznam, koi - kogo e podkaral...нови [re: |Kuku|]  
Автор GAlNER (Stay COOL!!!)
Публикувано01.08.03 17:28



Nali taka?

NO PAIN-NO GAIN!!!



Тема GAINER!!!нови [re: GAlNER]  
Автор |Kuku| (HGT)
Публикувано01.08.03 18:00



Po-tiho, che drugite shte sprat da pishat i shte triabva da zakriem "clubs.dir.bg"


A inache zavisi ot glednata tochka


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Re: do GAINERнови [re: igra4]  
Автор spider4o™ (паяк унищожител)
Публикувано02.08.03 01:02



Аз пък в София до Софийския Уноверситет скивах една Вектра досущ като тази на Гейнър. Абсолютно същата, ама на праговете пишеше 'NO FEAR'. Наистина са много тия Вектри тц тц.



Тема спайдер4онови [re: spider4o™]  
Автор lGRA4 (STAY FRESH)
Публикувано02.08.03 14:25



тя май неговата е такава ама не съм сигурен!

НЕ ЧАКАЙ ВЕЧНО...DO IT NOW!!!


Тема Hi-hi...нови [re: spider4o™]  
Автор GAlNER (Stay COOL!!!)
Публикувано02.08.03 15:03



Tva e pila moiata, be pi4! Druga "Vectra NoFear" v BG niama! E predi 1 sedmica mahnah lepenkite, 6tot 6te ia prodavam i sega mi e mnogo kofti

NO PAIN-NO GAIN!!!



Тема Re: Hi-hi...голям смях!!!!!!!нови [re: GAlNER]  
Автор lGRA4 (STAY FRESH)
Публикувано02.08.03 15:08



те тея лепинки май са до задните гуми и са с жълт цвят,а??????????
ГЕЙНЪР,ти каква кола реши последно да си вземаш,а???
НЕ ЧАКАЙ ВЕЧНО...DO IT NOW!!!

Редактирано от lGRA4 на 02.08.03 15:22.



Тема Abe ne6to...нови [re: lGRA4]  
Автор GAlNER (Stay COOL!!!)
Публикувано02.08.03 16:55



po spokoino! Ve4e se nakarah na barzi koli! Mislia si za vedski avtomobili! Sega sam hvarlil oko na dva modela: Volvo 460 96-97g. i SAAB 900 96-97g. Tezi dve koli mi sasipvat zdraveto! Tolkova mi pasvat na use6taneto za moi avtomobil, 4e vse edno az sam si gi pora4al Vozil sam se v kvi li ne Mercedesi, BMWta i AUDIta ot tozi klas...emi, zabraviam gi vsi4kite, kato se ka4a v Volvoto ili SAABa!

A ina4e, Vectrata mi e tazi!



NO PAIN-NO GAIN!!!

Редактирано от GAlNER на 02.08.03 16:56.



Тема Dobre de!нови [re: GAlNER]  
Автор |Kuku| (HGT)
Публикувано02.08.03 17:11



Tazi lepenka ne e nikak slojna za otpechatvane, zashto da niama drugi takiva Vectri ili prosto nikoi ne se e setil!!!


Fiat Bravo 2.0-20v

Редактирано от |Kuku| на 02.08.03 17:15.



Тема Prosto nikoi ne se e setil!нови [re: |Kuku|]  
Автор GAlNER (Stay COOL!!!)
Публикувано02.08.03 17:34



Ina4e takiva lepenki se prodavat! No nikoi ne se e setil da si sloji va Vectrata pa kamo li na pragovete do zadnite gumi! Na mene ideiata mi doide kogato vidiah edna Vectra Turbo v edin finladski sait, na koiato sobstvenika ve6e slojil lepenki to4no tam. Efekta na udaljavane na kolata, koito se polu4ava mnogo mi haresa, a + tova togava kogato si gi vzeh o6te nikoi ne be6e 4uval za firmata NO FEAR i si be6e mania

NO PAIN-NO GAIN!!!



Тема Tochno tova me ochudi!нови [re: GAlNER]  
Автор |Kuku| (HGT)
Публикувано02.08.03 17:38



Kogato kaza, che niama vtora takava Vectra

Az redovno vijdam po razni saitove koli s napisi po pragovete, no ne sum zasilil da si slagam, prosto sum siguren, che na moita kola niama da i otivat!!!
Inache e gotino!


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Гейнър...нови [re: GAlNER]  
Автор spider4o™ (паяк унищожител)
Публикувано02.08.03 19:51



Вектрата, която видях имаше такъв надпис, но до предните гуми.
между другото на каква цена мислиш да предлагаш Опелчето си?



Тема Re: Гейнър...нови [re: spider4o™]  
Автор GAlNER (Stay COOL!!!)
Публикувано02.08.03 20:04



Vlez v mobile.bg. Tam vsi4ko e opisano mnogo podrobno!

NO PAIN-NO GAIN!!!



Тема Re: Гейнър...нови [re: GAlNER]  
Автор lGRA4 (STAY FRESH)
Публикувано02.08.03 20:35



ейййййййй,много баровска кола ще вкараш.Браво!Ама пък няма да има нужда да и слагаш лепенки и др.щото и без това ще е достатъчно..............мислиш ли да доработваш следващия си автомобил?

НЕ ЧАКАЙ ВЕЧНО...DO IT NOW!!!


Тема Mislia...нови [re: lGRA4]  
Автор GAlNER (Stay COOL!!!)
Публикувано02.08.03 21:51



da mu sloja edna gazova...

NO PAIN-NO GAIN!!!



Тема Re: do GAINERнови [re: GAlNER]  
Автор Vectra_16V (150hp)
Публикувано03.08.03 13:08



GAINER много си прав, че преди 2-3 години тия модели на опел бяха доста редки. Когато си взех първата такава Вектра преди 2 год., до тогава бях вижда само 2 такива в София. Беше много яко, щот навсякъде те оглеждат и доста хора се обеъщаха след колата. Най-голям кеф беше, когато минех покрай гаражите на едни пиове от квартала, които са фенове на такива резачки, щом ме видеха всички в купом спираха работа над колите и ме запваха. Ееееееееех хубави времена бяха!!

Лека нощ, добър ден пак съм с моя...


Тема Mdaaa...нови [re: Vectra_16V]  
Автор GAlNER (Stay COOL!!!)
Публикувано03.08.03 14:53



Savar6enno si prav! I sega e taka, ama ne kato predi! Vse pak tova si be6e top modela na Vectra za 91-93g, kato izkliu4im Turboto! Predi 2 godini, naistina vsi4ki padaha na zemiata i i se kefeha zverski, ama togava drugo me drazne6e, 4e pove4eto vaob6te ne znaeha, kakvo e tova, a si misleha, 4e e niakakva pravena Vectra! Nikoi ne be6e naiasno s modela i nikoi ne znae6e, 4e kolata e seriino proizvodstvo i tuninga e fabri4en! Malkoto koito znaeha mnogo i se radvaha. A sega pak me drazni, 4e vseki e razbira, vseki e svetnat i znae, kakva to4no Vectra e tova i vika: Aaa, ma tva taia ventiliranata li e? Aaaa, ma te mai sa s slabi glavi! Aaaa, ma tia dori i klimatik li ima?! 4uli - ne4uli ne6to i povtariat! Tapanari!

NO PAIN-NO GAIN!!!



Тема Re: Mislia...нови [re: GAlNER]  
Автор lGRA4 (STAY FRESH)
Публикувано03.08.03 19:03



Ама даваш едни отговори........



Тема Re: Mdaaa...нови [re: GAlNER]  
Автор Vectra_16V (150hp)
Публикувано04.08.03 23:10



Сетих се една доста весела история с предишната ми Vectra 16V, та значи един ден качвам се аз и излизам от паркинга и както излязох и ръц колата спря и не ще да запали. Няколко дни преди това се беше скапала клемата на температурния датчик и аз реших, че е това. Правих струвах пак не ще да запали. Правя аз диагностика и ми излиза, че няма налягане на датчика на ХОЛ. Отидох аз в Роял карс и ги питах, а от там с усмивка ми казаха да пробвам да сложа бензин в резервоара. Сложих и колата запали от веднъж!!!
Обаче цялата история е ,че докато се бях навел над двигателя и ровех отчаяно покрай мен минаха двама пичове и един вика: "ей глей тоя звер е 150 коня, найш как върви т'ва?"
В тоя момент от гордост щях да се пръсна като преяла въшка.
И накрая днес се разправих със основата на датчика на ABS-a kakто ми каза, обаче нищо не става, пак не работи. Иначе датчика в хоризонтално положение точно срещу зъбите, на около 2 мм разстояние от тях. Май ще трябва да се ходи на сервиз.

Лека нощ, добър ден пак съм с моя...

Редактирано от Vectra_16V на 04.08.03 23:29.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.