Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:51 25.04.24 
Автомобили
   >> Най-добрата кола
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Ей този е вдигал над 200 км/чнови [re: SuperB]  
Автор Caмo Дизeл (турбо 6-так)
Публикувано15.09.05 18:39



Добре де, а как разбра, че караш с тази скорост? Километража ли показваше толкова?

Само Дизел


Тема Re: Ей този е вдигал над 200 км/чнови [re: Caмo Дизeл]  
АвторSuperB (Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 08:49



Da, syglasen sym che ima niakakav procent gre6ka v pokazaniata, no toi tolkova si pokazva6e a kolko e vsy6nost neznam :-(, abe kolkoto i da e tazi skorost ne e za balgarskite pyti6ta



Тема Re: Ей този е вдигал над 200 км/чнови [re: SuperB]  
Автор Caмo Дизeл (турбо 6-так)
Публикувано16.09.05 10:51



Да, винаги има внесено отклонение в показанието за скоростта и то винаги е в посока към завишаване, освен, ако не си с абсолютно грешен размер гуми.
При по-старите автомобили, като моя например, отклонението е постоянно и е 4-5 км/ч нагоре.
При по-новите автомобили, отклонението зависи от скоростта.
На Суперб не съм засичал точноста на километража, но съм го правил на VW-та, което би трябвало да е подобно.
Значи, при 70-80 км/ч, показанието на километража е с 3-4 км/ч повече от реалната скорост измерена с GPS. При 150-160 км/ч обаче отклонението е вече 7-8 км/ч. На горе не съм пробвал, но предполагам, че отклонението продължава да расте и при над 200 км/ч нищо чудно да е 15-20 км/ч.

Само Дизел


Тема Re: Ей този е вдигал над 200 км/чнови [re: Caмo Дизeл]  
Автор бaй Бope (фен)
Публикувано17.09.05 15:40



Производителите си дават отклонението (чел съм в характеристиките на някои автомобили :двигател, окачване......,ТОЧНОСТ НА СКОРОСТОМЕРА предписано от фирмата производител),ама това съм го чел доста отдавна в един седмичник за. Та както казваш и аз мисля че само с гумите може да се промени фирменото отношение.
Та доколкото си спомням отклоненията май ги уцели(при 100км/ч показание, около 95км/ч реална скорост, но при 200км/ч показание реалните бяха в минус 15-тина км/ч), защото при различните марки при едни и същи скорости порядъците бяха подобни, може би си прието от производителите???
Аз предполагам че се прави за сигурност, но само предполагам.
Лек и безавариен път при изпитанията за скорост



Тема Re: Ей този е вдигал над 200 км/чнови [re: Caмo Дизeл]  
Авторdriver (Нерегистриран)
Публикувано26.09.05 18:16



i az mislq 4e ima seriozno otklonenie

fabia 2002 1.4 16v MPI 101PS na magistrala trakia si izpulwa wsi4kite 240 narisuwani kilometra (15" niskoprofilni gumi)

na sashtoto mqsto avensis (nowiq) 1.8 130PS sas zor poddarja 230-230+
?!?

a w superb 2.5 TDI 165PS samo sam se wozil i wijdal kak s lekota wdiga 220

po skoro kilometrajite rabotqt wqrno do upomenatite ot proizwoditelq skorosti, ot tam nagore e wse edno dali si s 250 ili 300 ... i za teb i za toq koito nqma da go widish



Тема Re: Ей, че хубава теманови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано06.10.05 19:37



аре аре, дори не си в червената зона

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: Кой колко Км най-много е правил - 2нови [re: Чepнorлaв]  
Автор XC™ (prostak)
Публикувано07.10.05 17:56



Az sam digal 170 za 4-5 minuti s Pontiac Grand AM, 3.4 V6, 2000 god. Qka mashina, ama kakto nqkoi kolega e pisal stava duma za kanada i tuka aktovete sa mnoogo seriozni, da ne govorim, che ako te hvanat s takava skorost daje ti vzimat knijkata, a ako se povtori moje i zatvor da ima. Zatova me e strah da karam s poveche i za po-dalgo ot 3-4 minuti.

A eto i snimka na moq zvqr


P.S. Kakvi sa tiq skorosti 240 s golf 1.3 primerno i to po "patia" Burgas-Sl. Briag????
Hora, kato lajete go pravete pone da ne ste smeshni!!! NE mojete da me obedite che s kola, kato nqkoi ot izbroenite mojete da stignete 200 km. Fizicheski nevuzmojno e, zashtoto tova e mnogo seriozna skorost i mnogo malko koli q vdigat, ne se zablujdavaite po kilometrajite! DA ne govorim che v BG pochti nqma patishta, s izkluchenie na 1-2 magistrali, po koito mogat da se vdignat. Moq Pontiac, s motor 3.4 V6 se zatrudnqva pri 160, na prav pat kato maslo, s 5 platna smeshno mi e kato cheta kak nqkoi vdignal 260 v Astra 1.6, po okolovrastnoto, a kolata daje ne se machila.



Тема Re: Кой колко Км най-много е правил - 2нови [re: XC™]  
Автор Radocar (16V)
Публикувано07.10.05 21:31



Abe ti 4yva6 li se????Tvoiata kola 200km/h gi niama za ni6to.V6 e nai-dobriat dvigatel ot masata raznovidnosti.....Zatrydniavala se bila pri 160...mili li??

Когато говоря, не приказвам!


Тема Re: Кой колко Км най-много е правил - 2нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Ace of Spades (непознат)
Публикувано07.10.05 21:51



Волво 440 1.9 турбодизел интеркулер 96г. 185 показваше километража. Беше на равното на магистралата около Пловдив. Но беше тъмно и ме достраша - много бързо започнаха да се приближават стоповете на ТИР-овете. Иначе колата беше учудващо стабилна... стори ми се че има и неравности по асфалта

Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall


Тема Re: Кой колко Км най-много е правил - 2нови [re: Radocar]  
Автор XC™ (prostak)
Публикувано07.10.05 22:13



Chak da se zatrudnqva silno kazano - 3000 - 3500 oborota. No pri 200 bi stanalo pone 4500, da ne kaja 5000, koeto ne e malko. Misalta mi beshe che ne vijdam kak edna Vektra shte vdigne 240, a i poveche kakto sa izpisali nqkoi hora tuk.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.