Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:05 10.06.24 
Автомобили
   >> Най-добрата кола
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Егатинови [re: Spidercho]  
Автор3вeздeлин (Нерегистриран)
Публикувано04.02.02 22:10



Не ме питай как :-)
90 2.3 20V е колата.
230 съм вдигал доста пъти и общо взето се получава лесно, 240 само веднъж и не знам дали бих пробвал пак :-)

Спецификацията от AUDI съм я чел и е точно така както пишеш, но теста ми е съвсем реален, доколкото разбира се може да се вярва на уреда и на окото. Ако грешката на уреда е десетина/двадесет km/h се влиза в спецификацията.
Бензина беше V power racing, тествах лятото по пътя към морето с доста гладки летни гуми за висока скорост. Иначе при тази скорост ако смъкнеш прозореца примерно 3см и скоростта пада с 5km/h, ако открехнеш люка - с 10km/h



Тема Re: Егатинови [re: Spidercho]  
Автор LordDigital (CarftsmaN)
Публикувано05.02.02 03:40



Stotici de:) te nali se vodqt pyrvite



Тема Re: Егатинови [re: Spidercho]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано05.02.02 09:28



това дето го пише по сервизните спецификации, май се води максимална препоръчителна скорост за продължително каране....... докато тук споменатите са все временно продължили пикове я поради липса на пространство или наличие на други разни патрулки

на шкодака му дават 198 мах., а я го виж нашия



Тема Re: 165+нови [re: LordDigital]  
Автор TK3C ()
Публикувано05.02.02 10:15



че с моя ами, няма да рискувам с непознат да се пребия!

ама нали ще се лъжем, че и аз да се включа :)))
То лъжа няма, наистина скоростомера висеше след 160. Ама на Доктора и ГжмъЦ пред мен им показваше 120-130 ;)))



Тема Re: Егатинови [re: Spidercho]  
Автор TK3C ()
Публикувано05.02.02 10:20



Нямаш проблеми с това.
От една страна производителя дава много песимистична оценка.
От друга страна, при цифровите скоростомери мога да ти дам алгоритъма за изчисление на скоростта, и при над 200 км/ч таблото показва поне с 15 км/ч отгоре. На някои коли това достига до 25км/ч.
Но интересното е, че при (повечето) ограничителя на скоростта е свързан с показанията на таблото, а не с реалната скорост.



Тема Re: Егатинови [re: LordDigital]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано05.02.02 14:45



На Audi 200 e 216 km/h. За S4 не намерих, а сега нямам време са сърч.



Тема Re: Егатинови [re: TK3C]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано05.02.02 14:47



Ако скоростомерът е разграфен до 260, каква се очаква да е грешката при показание от 200 ?



Тема Re: Егатинови [re: Spidercho]  
Автор TK3C ()
Публикувано05.02.02 15:58



Зависи от автомобила, но не по-малко от 10 км/ч, в общият случай над 15
А конкретно за тази кола на снимката не знам, не сме и правили ние таблото.



Тема Re: Егатинови [re: TK3C]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано05.02.02 16:22



хм....незнам дали има или няма такава разлика от 15-20 км при над определена скорост, но знам със сигурност, че ако караш с друг цолаж гуми от оригиналния (по-който е правена и засечката в спецификациите) разлика определно ще има - и няма да зависи от точно определена скорост

не разбирам какъв е проблема от това, че пише едно, а скоростомера показва друго ...... то е аналогично както и при гумите ..... като е "ограничена" на 240 не значи, че не можеш да я караш и с повече, но вече изцяло на твоя отговорност с нарушено сцепление, опасност от деформация на материала и т.н.


П.П. то и ферари маранело го бяха орязали на 195



Тема Re: Егатинови [re: Spidercho]  
Автор LordDigital (CarftsmaN)
Публикувано05.02.02 19:07



Pri avtomobili sys ECU ,e prieto da se slaga okolo 10% do 15% greska pri visoki skorosti. Prieto obache ne oznacava standarD de:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.