Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:26 24.04.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Любима корица?нови  
Автор the_alchemist (deep blue dream)
Публикувано28.10.05 17:54



Аз май нямам, но се надявам вие да имате.

Ain't it good to be alive?


Тема Re: Любима корица?нови [re: the_alchemist]  
Автор thief_of_time (always late)
Публикувано28.10.05 23:44



честно казано любима нямам, но си имам традиция със кориците. или по- точно си имах щото тая тактика рядко е приложима за други книги освен на Пратчет, пък аз тях отдавна съм ги пре- пре- пре- почела. та това което правех с всяка нова книга (след като потисна желането да я изгълтам на един дъх) беше да рязгледам обстойно корицата и да си направя свои си асоциаций - кое същество на какво (кой) ми прилича, разни връзки и предположения. и така в процеса на четене непрекъснато се връщах към корицата да открия нови неща, да опровергая или подвърдя предположения. много беше забавно. накрая като разгадаех всеки детаил от картинката и мирясвах. петия слон, стражите! стражите! и морис май най- си ми харесват. и все пак не са ми любими.

МИСЛЯ, ЧЕ КРАЯТ НА СВЕТА ЗАСЯГА ВСИЧКИ НИ, А ТИ НА КАКВО МНЕНИЕ СИ?


Тема Re: Любима корица?нови [re: the_alchemist]  
Автор thief_of_time (always late)
Публикувано28.10.05 23:44



честно казано любима нямам, но си имам традиция със кориците. или по- точно си имах щото тая тактика рядко е приложима за други книги освен на Пратчет, пък аз тях отдавна съм ги пре- пре- пре- почела. та това което правех с всяка нова книга (след като потисна желането да я изгълтам на един дъх) беше да рязгледам обстойно корицата и да си направя свои си асоциаций - кое същество на какво (кой) ми прилича, разни връзки и предположения. и така в процеса на четене непрекъснато се връщах към корицата да открия нови неща, да опровергая или подвърдя предположения. много беше забавно. накрая като разгадаех всеки детаил от картинката и мирясвах. петия слон, стражите! стражите! и морис май най- си ми харесват. и все пак не са ми по- любими от другите.

МИСЛЯ, ЧЕ КРАЯТ НА СВЕТА ЗАСЯГА ВСИЧКИ НИ, А ТИ НА КАКВО МНЕНИЕ СИ?


Тема Re: Любима корица?нови [re: the_alchemist]  
Автор lnfluenzavirus Aviaire (!Champions!)
Публикувано29.10.05 10:47



пирамиди - щото ми я увиха в жълто-оранжево цялата и не си личи:) честно казано не ми харесват кориците

...
Sky's the limit. I'm beyond


Тема Re: Любима корица?нови [re: the_alchemist]  
Автор Чepнaтa AнrEлинa (звирчье)
Публикувано30.10.05 03:04



Да кажем Петия слон и Захапи за врата.... Иначе и при мен се прилага традицията с разконспириране на корицата, преди да прочета книгата

Sie wollen seine Innereien
Und schreien....


Тема Re: Любима корица?нови [re: the_alchemist]  
Автор breathless (Void Of Hate)
Публикувано30.10.05 11:05



ами Морис и Жътварят ... Много ме радва Смърт с готиното гащерзонче ;)
голям е сладур

I could have cried then.
I should have cried then.


Тема Re: Любима корица?нови [re: lnfluenzavirus Aviai]  
Автор the_alchemist (deep blue dream)
Публикувано31.10.05 11:13



И на мен не ми харесват. Освен може би тази на Музика на душата, ама аз съм си пристраст(е)на към тая книжка.

Ain't it good to be alive?


Тема Re: Любима корица?нови [re: breathless]  
Автор dimiana (да, така е)
Публикувано31.10.05 13:28



Ве щици в чужбина, и петия слон...
Но илюстрациите в последния герой са уникални, те наистина си заслужават

Generations of love has done you wrong


Тема Re: Любима корица?нови [re: dimiana]  
Автор Гocпoжa Cъceл Fresh (Shtur Shnur)
Публикувано31.10.05 15:54



мдам и аз за Последния Герой си мислех 'щот другите картинки не ме радват особено...въпреки че и на Ерик е добра корицата

!

ХЪ ХЪ ХЪ

Тема Re: Любима корица?нови [re: the_alchemist]  
Автор Gaspode (the wonder dog)
Публикувано31.10.05 16:54



Да си призная, не обръщам голямо внимание на корицата... обикновено бързам да захапя текста.
Ако трябва да избера книга не заради съдържанието а заради картинките ще бъдат Последният герой и Ерик... Ерик си ми остана любима, сигурно щото ми беше първа... Още си спомням рисунката на онова колело в Ада

There's nothin' wrong with bein' a son of a bitch.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.