Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:57 23.04.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Вицовенови  
Автор Cлънчeвo зaйчe (мечтателка)
Публикувано05.01.04 17:28




"Един мъж влязъл в една страноприемница - започна баба Вихронрав - И видял табелата: "Предлагаме всякакви сандвичи". И той казал: "Дайте ми един алигаторски сандвич - и по-бързо"
- Не смятам, че алигаторските сандвичи са израз на голяма любов към алигаторите - изтърси Маграт в оловната пауза.
- Винаги съм твърдяла, че смехът е здраве - възрази Леля."

Ми няма пъъъъкккк! Не мога да го зацепя този виц! За н-ти път го чета вече! А вие сещате ли се за други от книжките на Пратчет? И да ви кажа, че съм много, ама много недоволна от вас! За малко ме няма и новите теми също изчезват от хоризонта! Няма да ви дам мира, пък! Икю, къде си?


A star is out
I reach for one to sparkle in my hand


Тема Re: Вицовенови [re: Cлънчeвo зaйчe]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано05.01.04 21:42



как бе
вицът е як
чети го пак



Тема Re: Вицовенови [re: Cлънчeвo зaйчe]  
Автор lkew (aldelu)
Публикувано05.01.04 23:48



мисля, че на английски ще бъде схващаваем. :)

Зайче, ми не е препоръчително само аз да си пиша темите. Ако обаче се възправиш в името на общото благо, възвръщайки си поста на баш-тематор, аз съм твърдо зад теб :)

"Tegi aldele, rain almaleth"


Тема Re: Вицове [re: Cлънчeвo зaйчe]  
Автор NeonSun (Chrysobеryl)
Публикувано06.01.04 13:02



Всъщност човекът казва "And make it snappy" (ако си спомням точно) -- което е двусмислица. Може да се преведе като "И го направете бързо". А може да се преведе като "И го направете щракащ*".

* щракащ като челюстите на алигатора около жертвата... бе не мога да го определя по-точно, зациклих нещо :-)

--
Shine on~


Тема Ей ме на!нови [re: lkew]  
АвторCлънчeвo зaйчe (Нерегистриран)
Публикувано06.01.04 15:14



Ей ме на! Тук съм си вече! На линия! И ще взема нещата в свои ръце! Да видите хубаво ли е! /олеле започвам да говоря като Кристина с много удивителни! Прекалих с Тери Пратчет!!! Апропо...ПРЕКАЛЯВА ли се с Тери Пратчет?/ Ама ха!
И май ти си на ред да драснеш нещо забавно, свежо и напълно плагиатско в стил ала-Пратчет в разказчето, което започнахме.
Тъй де...За много години! И туй аз няма да го търпя и толкоз!



Тема Re: Вицовенови [re: NeonSun]  
АвторCлънчeвo зaйчe (Нерегистриран)
Публикувано06.01.04 15:17



Така звучи мааалко по-забавно. Но по принцип намирам нещо много общо между Баба Вихронрав и Смърт. И двамата сякаш се ОПИТВАТ да се държат човешки. И много, много не им ходи да разказват вицове. Виж покер с тях ме сърбят ръцете да поиграя. А Леля Ог отстрани да пее за таралежа и да прави / не да пие/ Бананов Дай Киро.



Тема Re: Вицовенови [re: Cлънчeвo зaйчe]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано06.01.04 16:25



еххх, вицът е мноо як, шото е изключително тъп.
а иначе ключовите думи в текста са след самия виц - "оловна пауза" и "смехът е здраве".
айде, следващият разбор ще е вече с пари



Тема Re: Вицовенови [re: Mist]  
АвторCлънчeвo зaйчe (Нерегистриран)
Публикувано06.01.04 18:49



Не е честно пъъъъъък! Имам право на три джокера! Искам помощ от публиката.
Съгласна съм. Харесва ми маниерът на баба Вихронрав. Представям си всеки път учителката ми по Химия как би разказала подобен виц. А на нея и викахме "Бялата смърт"...



Тема Re: Вицовенови [re: Cлънчeвo зaйчe]  
Автор lkew (aldelu)
Публикувано06.01.04 23:11



Що па бяла? :))

На наш'та по английски га бехме лапетии я наричахме "доктор смърт"... беше голяма сладурана индиид.

"Tegi aldele, rain almaleth"


Тема Re: Ей ме на!нови [re: Cлънчeвo зaйчe]  
Автор lkew (aldelu)
Публикувано06.01.04 23:16



Мииирно, солджър!

Свобоодно. И тн

Първо - уелкъм бек! :)))
Второ - с Тери Пратчет се прекалява само когато става въпрос за десет книжки за двудневна екскурзия. И говоря за носенето в раницата, не за четенето :). Мене слушай, па не се бой.
Трето, идните 2-3 седмици нямам време да си напиша трите имена наведнъж, какво остава за продължение на разказчето... но обещавам рано или късно, вероятно към началото на 2рия срок да изпецкам някое от описаните от теб възПроизведения :)

"Tegi aldele, rain almaleth"



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.